Ljubav vs zaljubljenost

nije ljubav vs. zaljubljenost, nego razum vs. zaljubljenost. mozda u nekim situacijama i slucajevima razum vs. ljubav. u svakom slucaju razum je protivnik emocijama. jadne su te emocije okovane u lance razuma.

edit najgori momenti su kada je pozuda i/ili zaljubljenost u otvorenom sukobu sa razumom. bas nezgodno i prilicno bolno.

Poslednja izmena:
Istinske ljubavi nema bez uzajamnog postovanja. A moguca je bez zaljubljenosti...

Partner stice moje postovanje kroz fazu zaljubljenosti. Ne mogu nekoga da postujem tek tako (vazi i obrnuto i ja treba da zasluzim necije postovanje), a kada se o vezama radi, zaljubljivanje je pravi put ka tome o cemu ti pricas. Tesko da mogu odmah nekoga da zavolim, jer to je dublji i kompleksniji stupanj odnosa izmedju dvoje ljudi.

Partner stice moje postovanje kroz fazu zaljubljenosti. Ne mogu nekoga da postujem tek tako (vazi i obrnuto i ja treba da zasluzim necije postovanje), a kada se o vezama radi, zaljubljivanje je pravi put ka tome o cemu ti pricas. Tesko da mogu odmah nekoga da zavolim, jer to je dublji i kompleksniji stupanj odnosa izmedju dvoje ljudi.

Naravno.
Samo, zaljubljenost moze da preraste u ljubav ali i ne mora. Moze da bude zabluda. Jer se radi o jednosmjernom osjecaju.
Jako rijetko se desi da se dvoje gotovo istovremeno zaljube jedno u drugo.
A ljubav se ne mora nuzno roditi iz zaljubljenosti, ali podrazumijeva test vremena. I nesebicnost. I svasta jos nesto. Ali, prava mora ukljucivati postovanje. Bilo koja vrsta ljubavi, pa tako i partnerska.

Ljubav i zaljubljenost nisu mnogo razlicite, ali nisu jedno te isto
ljubav je afinitet prema svemu sto postoji, voleti moze bilo sta ili bilo koga
zaljubljenost je afinitet prema odredenoj osobi uglavnom suprotnog spola
Zaljubljenost je samo jedan aspekt ljubavi

Zaljubljenost je super...žurka u glavi, igra, ples dva leptira u vazduhu, rush :zaljubljena:

Ljubav je trajna kategorija i ne preporučuje se svima :mrgreen: Ona je kao savršeno skrojena haljina za koju moraš imati odgovarajuće proporcije (kvalitete). Gledano sa strane prelepo izgleda, ali može da žulja i da muči. Sem toga, sačinjena je od divnog ali osetljivog materijala-lako se haba i cepa. Ozbiljna stvar sa kojom se ne treba igrati, u koju treba ulagati i za koju je čak neophodna i žrtva:eek:
Ljubav je bezveze. Nije kao u pesmama:mrgreen: Ne dešava se često, a gubi se češće:mrgreen:

Mada, znaš... Svi to vide, svima jasno, samo ja da kažem glasno?

Već sam bila kritikovana :mrgreen: zbog manira da poredim shvatanje nečega glavom; i shvatanje istoga utrobom. A ni kriva ni dužna, tako mi svega, obzirom da jedino na šta sam ukazati htela, jeste kako čovek može besprekorno vešto ovladati racionalnim argumentima, naučnim/božjim/kakvimgod istinama, pa čak i životnim mudrostima prikupljenim iz prašnih knjižurina i tuđeg (zlehudog) iskustva - a jopet ostat najobičnija budala kad se njega lično tiče.

Utroba je lično. Samo sam to htela.

Koliko nas ima koji smo utrobom prihvatili razliku između ljubavi i zaljubljenosti; i, još važnije: koliko nas je koji utrobom razumemo da je zaljubljenost direktno suprotstavljena ljubavi ukoliko se uzme kao njeno merilo?

Mada, opet, stručnjaci verovatno imaju prava rešenja za sve one maloletničke brakove koji se okončavaju bizarnim razvodima nakon tri meseca. Ili za porodično nasilje u kojem žena svejedno vole svog čoeka; pa ga neće ostavit ni kad joj porazbija sve zube u glavi.

Stručnjaci najbolje znaju. Samo da se časkom posavetuju po seminarima... U vezi zaista bitnih stvari.

zaljubljenost je manje zahtevna kategorija, daje elan, ispunjava, chini da se osecamo lako i poletno.. ne mora da postoji povratna reakcija da bismo se osecali dobro dok traje, dovoljan je osecaj koji imamo ... ljubav je mnogo kompleksnija i za mnoge teze podnoshljiva kategorija, podrazumeva uzajamno uhodavanje osecanja, toleranciju, razumevanje, davanje ....ma mnogo toga shto chesto nismo u stanju da prepoznamo kod sebe, a kamoli da sprovedemo u delo.... zato je precenjena kategorija, previshe uzdizana , tezi prevelikim ochekivanjima a shodno tome zavrshi se razocharenjem...

zato je precenjena kategorija, previshe uzdizana , tezi prevelikim ochekivanjima a shodno tome zavrshi se razocharenjem.

Ovo je veoma zrelo razmišljanje; bez obzira što će masa ljudi reć da tako misle inače.

:mrgreen:

Ali, misliti i cveće brati; i bejaše.

Pade mi na pamet, iz jedne knjige, ideja koja bi se mogla primeniti na temu, mada nije govorila o ljubavi već o umetnosti. Tamo glavni lik, poetesa, kaže kako najveći broj ljudi na svetu veruje da se inspiracija zanesenim artistima rađa na vrhu kakve planine, uz veličanstven zalazak sunca; a dok im se zavijoren šal talasa na povetarcu. Parafraziram, ali svrha je ionako u zaključku, kojim navedena; a bivajući, jelte, od struke, pa time i razumevajući problematiku mnogo bolje i dublje; strmoglavljuje ideal u prašinu govoreći kako inspiracija čoveku može doći i dok komada pile za ručak ili sedi na wc šolji.
Ništa romantika, ništa hollywood, ništa zvezdana prašina. Ljudski um može biti čudno mesto, a život bar podjednako neočekivan.

Pogrešne predstave su u najvećem broju slučajeva uzrok naših nevolja i jada.

Ma, njah, naucno rekla-kazala. Ta man'te se toga. :mrgreen:

Mislim, sem ako se ne radi o nekom rasplodnom ciklusu u ljudi, al' opet i u toj teoriji duva promaja.

Osloniti se samo na jedno ili samo na drugo samo po sebi zvuci kao cupkanje na jednoj nozi, sto stvarno zvuci zabavno, sve dok ne poljubis ivicnjak. :D

Uostalom, moze da se gleda i ovako. Ako trcis na te dve noge (ponavljam, obe), prvi mesec ces biti zadihan i pod stalnim upalama, sa ne bas nekim ucinkom.
Kako vreme odmice, u sve vecoj si kondiciji, i, recimo, ako je da teorija tacna, za pola godine nema ni upale, ni nicega, negu upravo to sto rece, gledas sta ces i gde ces. Ali na obe noge. Jedina caka je u tome da ne treba praviti pauze u treningu.

Pravilo je da kad trcim bacim pogled dole samo ako mi se ucini da pertla nije dobro vezana.
Medju fudbalerima su najcenjeniji oni koji mogu da trce dignute glave, jer tako imaju najbolji pregled igre.
Znaci, nesigurnost povlaci to gledanje u noge kad se trci.
Mislim da je vrednije nekoliko puta se oguliti negledajuci u noge nego nikad ne potrcati uvuci-stomak-isturi-grudi-brada-gore.

A svakako treba od sebe praviti pravilo za sebe. :mrgreen:

Back