Quantcast

Ljubav svedena na sablon.

baš_čelik

Primećen član
Poruka
658
Uvod:
Pozdrav drugari forumasi. Preporuka za one koji smatraju musko-zensku privlacnost necim uzvisenim i ljudskom mozgu nedokucivim je da preskoce ovu temu.

Zaplet:
Iskoristivsi svoje poznavanje psihologije, malo slobodnog vremena i inzinjersku sklonost ka sablonima dosao sam na ideju postaviti celu filozofiju musko-zenskih odnosa na prost sablon.

Ovo radim jer mi se ne dopada kada vidim kako, cesto prolaze dobri momci i dobre devojke. Potvrdite me ili poreknite slobodno, recite da nisam pronasao nista novo ili iskoristite nesto od ovoga.
Samo molim vas ako cete ista od ovoga koristiti gledajte na to kao na mudrost i imajte samo dobre namere u pozadini, karma uvek sustize!!:cool:

Rasplet(Sablon):
Pa hajde da probamo znanjem preskociti tu genetski uslovljenu barijeru usadjenu jos u pracoveku koja nam se cesto obija o glavu.

Sve se svodi na dve stvari, privlacnost i kreiranje pozitivnih emocija kod druge osobe.
Ja cu ih nazvati dominantnost i dopadljivost. Dominantnost privlaci osobu ka tebi, dok dopadljivost joj kreira pozitivne osecaje i zadrzava kraj tebe na duze staze. Nikad ne treba preterati u jednom od ovog dvoga, jer u tom slucaju ubijate ovo drugo.

Sada cu ukratko izneti koji postupci su neophodni za prvo ili drugo i to je ono sto cini ovaj relativno prost sablon. Zanemario sam urodjene karakteristike poput fizicke lepote, intelingencije, visine i slicno jer na njih tesko ako ikako mozemo uticati.

dominantnost============(privlaci osobu ka tebi)
-otvoreno drzanje tela[za muskarce prvenstveno]*
-sporiji pokreti[za muskarce prvenstveno]*
-kontrolisanje frejma(svaku dramu ili sta ti se ne svidja samo refrejmujes na salu, ne uzimaj zene/muskarca za preozbiljno niti zivot)[za muskarce prvenstveno]*
-biti vodja negde[za muskarce prvenstveno]*
-dodirivanje rukama dok govoris (fizicki kontakt)*
-gledanje u oci dok govoris*
-izrazajan glas koji se dobro cuje*
-postupci koji zavise od unutrasnjeg stanja*
-pricljivost (o temama koje ti volis)
-crna, siva i tamnije boje odjece pa i crvene
-zezanje te osobe (visi socijalni status)
-okrenutost od te osobe
-nagetost tela od osobe sa kojom razgovaramo
-ne pruzanje paznje (uskracivanje)
-dozvoljavanje da ti osoba ucini uslugu i zahvala na istoj
-nedostupnost
-zauzetost u zivotu
-opustenost i samopouzdanje*

dopadljivost============(pruza dobra osecanja osobi koja je vec kraj tebe)
-otvoreno drzanje tela (zauzeti sto veci prostor)[za muskarce prvenstveno]*
-dzentlmensko ponasanje(zbog toga sto si jaci)[za muskarce prvenstveno]
-opustenost, pruzanje sigurnosti*[za muskarce prvenstveno]
-glas koji je opusten, zadovoljan, izrazajan*
-fizicki kontakt*
-izbegavati nedostatak gestikulacija, neudoban polozaj, zatvorenost tela, gledanje negde drugde*
-pricljivost (o temama koje ta osoba voli)
-osmeh
-gledas u oci dok druga osoba prica
-okrenutost tela i lica prema osobi
-nagetost tela ka osobi sa kojom razgovaramo
-toplije boje odjece poput crvene, bele, zute, zelene
-odeca slicna odeci ljudi u tvojoj grupi
-iskrene pohvale
-uvazavanje te osobe
-romanticne stvarcice (tipa izjava ljubavi, mali znakova paznje, pokloncica) (veoma pazljivo sa ovim)
-pruzanje paznje
-cinjenje usluge osobi
-dostupnost (veoma oprezno)
-zasmejavanje te osobe

//napomena, zvezdica znaci da se ta aktivnost moze raditi bez ogranicenja i u njoj ne mozete preterati, u ostalim ako preterate ubijate suprotnu grupu dominantost/dopadljivost

Izbegavati sledece stvarcice koje ubijaju ljubav:
-dizanje druge osobe na pijadestal
-hvaljenje sebe ili omalovazavanje samog sebe
-pokusavanje logikom nekome dokazati nesto
-kritikovanje drugih
-trazenje sazanjenja
-prebrzo pricanje
-pricanje monotonim glasom, zatvoren govor tela, prekrstene ruke
-uvrtanje ruku ili prstiju i slicni nervozni pokreti
-dodirivanje lica dok govoris, gledanje dole dok govoris, previse treptanja
-previse ocnog kontakta dok druga osoba prica
-previse smejanja
-prebrzo hodanje kao normalan nacin hodanja
-brzo okretanje glave kada ti neko trazi paznju
-obelodanjivanje nacina na koji (ako to vec radis) nekoga zavodis

Kombinujte ove postupke, ostvarivsi dovoljno privlacnosti a da pri tom kreirate i pozitivne emocije kod svog partnera i imate pozitivnu vezu....:ok:

============================================
Kraj:
Moram dodati da sam ovo sve sastavljao prvenstevno za muskarce, ali je primenjivo za obadva pola. Devojke cesto zagledaju takve stvarcice tako da poznavanje istih vise znaci muskom polu. Ali znaci i zenskom ako zeli privuci i zadrzati kvalitetnog muskarca u svom zivotu.

Jos jedna stvar, muskarci, fizicki izgled kod vas tezi do maksimum 30% od ukupne privlacnosti, dok cure kod vas se taj procenat krece oko 50%.

Ponavljam da na ovo sve se moze gledati samo kao na znanje, i kombinovano sa dobrim namerama moze kreirati sjajne stvari... nema nista lepse nego kad dragoj osobi znamo kako da stvorimo dobra osecanja a da pri tom sebe ne zeznemo.:D

Takodje ovo su vanjski postupci koji ce stvoriti privlacnost i pozitivne emocije, vi ih mozete glumiti ili se ponasati tako jer ste jednostavno uvek takvi.... sve je mnogo lakse ako se utrenirate da to bude deo vase licnosti...

Okej, dakle suzio sam maksimalno sve informacije.. pa je svaka zelja za razjasnjavanjem ali i kritika dobro dosla.

Poslednja izmena:

milsu

Ističe se
Poruka
2.519
Свака част за тему. Не бих то назвао шаблонима, једноставно то је тако у људској природи. Треба се постарати да се изнутра буде такав, а не само да се следе правила. Рекао бих да је за привлачност код мушкарца изглед важан 10% а понашање 90%, док је код жене изглед 90% а понашање 10%.

baš_čelik

Primećen član
Poruka
658
Свака част за тему. Не бих то назвао шаблонима, једноставно то је тако у људској природи. Треба се постарати да се изнутра буде такав, а не само да се следе правила.
Sablonski prezentovana ljudska priroda. Slazem se da je mnogo zgodnije ako si iznutra takav a ne samo dobar glumac.

Рекао бих да је за привлачност код мушкарца изглед важан 10% а понашање 90%
Na stil oblacenja, odecu i obucu generalno, izgradjenost tela, urodjeni izgled, visinu, frizuru kose, parfeme koje koristimo, ode sigurno nekih 20%-30% privlacnosti.

док је код жене изглед 90% а понашање 10%.
Na prvu loptu je kod cura izgled veoma bitan, ali opet kroz istoriju uglavnom zenske najvece zavodnice su bile sasvim prosecnog ili cak ispodprosecnog izgleda. :)
Koliko tebi znaci drzanje devojke? Koliko vrednujes njen pogled? Zaljubio si se nekad u devojku koja ti je uvek dostupna?

Dača R

Aktivan član
Poruka
1.157
Hahahaha...jao, ja sam oduševljen, al' stvarno! Ovo poprima razmere jedne ozbiljne teorije. Ali naravno...kao što si i sam rekao, ovo su šabloni, a ne može se šablonizovati jedna tako osetljiva stvar kao što je ljubav, pogotovu što još uvek sa sigurnošću ne znamo šta je ona :)

Poslednja izmena:

gost 271475

Buduća legenda
Poruka
26.924
Sviđa mi se uvodni post, ali Ljubav u nazivu teme nema veze sa šablonom o kome pričeš. Čas pričaš o gestikulaciji, čas o ponašanju u vezi... ako veza već postoji, ako ljubav već postoji, veći deo ovih saveta je nepotreban.

baš_čelik

Primećen član
Poruka
658
Sviđa mi se uvodni post, ali Ljubav u nazivu teme nema veze sa šablonom o kome pričeš.
Dobro, mogao sam temu nazvati i "Pozitivni musko-zenski odnosi svedeni na sablon" ali ovako bolje zvuci.
Čas pričaš o gestikulaciji, čas o ponašanju u vezi...
Sve je primenjivo i pre veze i u toku veze.
ako veza već postoji, ako ljubav već postoji, veći deo ovih saveta je nepotreban.
Ako ljubav vec postoji treba je odrzati.

baš_čelik

Primećen član
Poruka
658
Hahahaha...jao, ja sam oduševljen, al' stvarno! Ovo poprima razmere jedne ozbiljne teorije. Ali naravno...kao što si i sam rekao, ovo su šabloni, a ne može se šablonizovati jedna tako osetljiva stvar kao što je ljubav, pogotovu što još uvek sa sigurnošću ne znamo šta je ona :)
Iako smo svi razliciti sa stanovista ega, opet svi imamo odredjene potrebe i reakcije koje su iste, koje se mogu upratiti i svesti na sablon. Samo treba pronaci dovoljno dobar sablon. :evil:
E sad ovde nije rec o toj bezuslovnoj, uzvisenoj ljubavi prema svakom bicu na zemlji kakvu propagiraju veliki mudraci poput Isusa i Bude, vec o obicnnoj musko-zenskoj koja ukljucuje monogamiju, sex, vezu i sve sto vec ide uz to.

baš_čelik

Primećen član
Poruka
658
vise se voli iz ljubavi,nego za ljubav..
Poznavanje pravila po kojim musko-zenski odnosi funkcionisu te ne sprecava da volis iz ljubavi, samo smanjuje mogucnosti drugima da te izmanipulisu na tvoju stetu ili da greskom posejes ono sto ti se ne zanje.

Ponasati se mudro sa dobrim namerama je potpuna suprotnost od manipulisanja, jer manipulisanje je iskoristavanje znanja za sebicne interese.

I sad za one koji bi da se potpuno ograde od svih pravila i caka, podseticu ih da stavljanje parfema, sminkanje, namestanje dekoltea, namestanje frizure, sve su to vec vidovi manipulacije, ovo je samo malo visi stepen.
A ponavljam jos jednom, kljuc iza svega je u pozitivnoj nameri ka drugima podjednako koliko ka sebi.

Poruka
24.444
pa ovo ti i nije neki sablon. Ovo su cinjenice o dopadljivosti suprotnom polu i omasio si svoju temu ako gledamo po naslovu sta treba da pise. Da si pricao kako sta treba raditi tipa e pridjes uradis ovo ili kazes ono ili uradis ovako i ovako to bi vec bilo mnogo lose,ovo mi se svidja. Msm uvek ce tu biti ljudi koji se nece slagati jer moraju da se izdvajaju u svemu ili su ne normalni,ali za vecinu ovako i jeste. :) Ove stvari o sazaljenju i negativnosti mogu da se objedine u jednu stavku, a to je ne pricajte ljudima o svojim problemima,vec ih imaju previse,a vase ne zele da slusaju osim ako su kratki ili ako ste jako,jako bliski pa moraju da slusaju. Ide repka.

baš_čelik

Primećen član
Poruka
658
pa ovo ti i nije neki sablon. Ovo su cinjenice o dopadljivosti suprotnom polu i omasio si svoju temu ako gledamo po naslovu sta treba da pise. Da si pricao kako sta treba raditi tipa e pridjes uradis ovo ili kazes ono ili uradis ovako i ovako to bi vec bilo mnogo lose,ovo mi se svidja. Msm uvek ce tu biti ljudi koji se nece slagati jer moraju da se izdvajaju u svemu ili su ne normalni,ali za vecinu ovako i jeste. :)
Blagodarim na konstruktivnom komentaru. Pa i ovo je sablon samo malo slobodniji, biras oruzje za privlacnost ili dopadljivost i koristis ga, nije bas sveden na algoritam tipa prvi korak, uradi ovo, drugi korak digni ruku ovako... itd. mada bio bi kada bi takvi sabloni bili dovoljno dobri u praksi. :D

Ove stvari o sazaljenju i negativnosti mogu da se objedine u jednu stavku, a to je ne pricajte ljudima o svojim problemima,vec ih imaju previse,a vase ne zele da slusaju osim ako su kratki ili ako ste jako,jako bliski pa moraju da slusaju. Ide repka.
Moze i tako, izbegavajte svaku negativnost.. mada mnogi znaju da je negativnost losa pa opet zaborave i u vezama kada im krene lose namesto da preuzmu odgovornost na sebe, oni se pokunje i traze sazaljenje u ocima partnera, sto ubije svaku privlacnost.

milsu

Ističe se
Poruka
2.519
Постоји и шаблон да зарадиш паре, или наследиш, или украдеш, шта год, и онда си веома доминантан и допадљив. :per: Овај шаблон се показао најуспешнијим у пракси. :p Онда можеш да имаш женску какву хоћеш, па ти још греје кревет преко дана, да нека друга случајно не залута испод јоргана. :whistling:

Astrid*

Obećava
Poruka
95
Izbegavati sledece stvarcice koje ubijaju ljubav:
-dizanje druge osobe na pijadestal
-hvaljenje sebe ili omalovazavanje samog sebe
-pokusavanje logikom nekome dokazati nesto
-kritikovanje drugih
-trazenje sazanjenja
-prebrzo pricanje
-pricanje monotonim glasom, zatvoren govor tela, prekrstene ruke
-uvrtanje ruku ili prstiju i slicni nervozni pokreti
-dodirivanje lica dok govoris, gledanje dole dok govoris, previse treptanja
-previse ocnog kontakta dok druga osoba prica
-previse smejanja
-prebrzo hodanje kao normalan nacin hodanja
-brzo okretanje glave kada ti neko trazi paznju
-obelodanjivanje nacina na koji (ako to vec radis) nekoga zavodis
Lako je usvojiti neki model ponasanja, tesko ga je zadrzati, a najteze je odbaciti "sablon" po kome si prepoznatljiv svima, zato sto je deo tvoje licnosti,
Dakle, ti bi zeleo da budemo ono sto nismo.

U poznanstvu sa nekom osobom, mozemo izbegavati sve gore nabrojano...koliko dugo?
Sat, dva, tri dana, pet....
Pa, dokle da drzimo glavu pod vodom? Kad tad cemo isplivati na povrsinu sa nekom gore navedenom manom.

Ja bih u startu kiksirala. Kritikovanje drugih. Vidis?:D

Inace, svidja mi se tvoj koncept, ali...ko izdrzi, pricace

baš_čelik

Primećen član
Poruka
658
Lako je usvojiti neki model ponasanja, tesko ga je zadrzati, a najteze je odbaciti "sablon" po kome si prepoznatljiv svima, zato sto je deo tvoje licnosti,
Dakle, ti bi zeleo da budemo ono sto nismo.
Najlakse je biti lenj, ne raditi na sebi, pustiti stomak, otvoriti pivo i reci to sam ja.
To je sasavim korektan put ako si zadovoljan takvim nacinom zivota, ali takve osobe uglavnom kukaju zbog svojih problema, ne videci svoju lenjost kao uzrok vec su im krivi drugi, kriva losa sreca u zivotu, drzava, politika, drustvo, roditelji...itd.
Ako vec ne uspevas ostvariti kvalitetan musko/zenski odnos a zelis to, mozes poraditi na sebi namesto da budes lenj i krivis druge. Mozda bi se u tom slucaju redje cule fraze sve zene/muskarci su isti, sve one/oni zele samo novac/bilo sta.

Dakle nije ideja da budes nesto sto nisi, vec da budes najbolja verzija sebe.:ok:
U poznanstvu sa nekom osobom, mozemo izbegavati sve gore nabrojano...koliko dugo?
Sat, dva, tri dana, pet....
Pa, dokle da drzimo glavu pod vodom? Kad tad cemo isplivati na povrsinu sa nekom gore navedenom manom.

Ja bih u startu kiksirala. Kritikovanje drugih. Vidis?:D

Inace, svidja mi se tvoj koncept, ali...ko izdrzi, pricace
Citiracu samoga sebe iz uvodnog posta. :D
Takodje, ovo su vanjski postupci koji ce stvoriti privlacnost i pozitivne emocije, vi ih mozete glumiti ili se ponasati tako jer ste jednostavno uvek takvi.... sve je mnogo lakse ako se utrenirate da to bude deo vase licnosti...
Evo ti primer, primetila si da volis kritikovati, cim tvoj mozak prihvati informaciju da je kritkovati druge osobe besmisleno i lose, pocece da izbacuje tu aktivnost iz tvog zivota, svaki sledeci put kad to ponovis setices se da je to lose, razmaci izmedju dve greske ce biti sve veci i veci dok ne postane deo tvoje licnosti da uopste ne kritikujes druge osobe. Normalno je da ti se poneki od postupaka koje zelis eliminisati povremeno omakne, to nije nista strasno ako si izbacila vecinu.

Nadam se da sam uspeo pojasniti citav koncept.:bye:

Bratislav_90

Iskusan
Poruka
5.523
Mislim da ne mozes bas to svesti na sablon.. a i to unistava moral i voljnost pojedinca ako ljubav dozivljava kao sablon vodeci ga u beznadje i depresiju.. True story.
doduse moram priznati da sto sam se vise pridrzavao odredjenih pravila imao sam vise uspeha.. sto ne znaci da sam i bio srecniji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.