Ljubav, seks i politička ideologija

Da li vam je bitno da vaš partner deli vaše političke stavove?


  • Ukupno glasova
    29
Pa sad...proveo sam dobar deo omladinskih dana na ulici i popio suzavca za dva života dok sam jurišao na TV bastilju, miloševićeve kordone i inu panduraciju...bio spreman i bukvalno oružje da uzmem onako mlad i neiskusan i da pucam ako treba...toliko sam ga mrzeo. E sad u to vreme u mojoj generaciji u mom kraju,na fakultetu i opšte u Beogradu smo manje više svi bili na toj liniji pa nikada nisam ni bio u prilici osim ćerke jednog manje bitnog ministra ni da naletim na drugačije mišljenje i padnem u iskušenje da proverim ovo.

I dalje ga ne podnosim iako je odavno mrtav i kad naletim na nekoga ko ima neku dobru o njemu prvi mi je instikt da mu obijem nešto o glavu ali jbg....život "kvaran" kakav jeste doveo me u kontakt tokom ove dve decenije sa nekim malo višim SPS kadrom i ono na poslovnom nivou mogu reći da sa njima i najbolje sarađujem i imam najmanje problema pa čak i da su mi pomogli u više navrata da lakše završim neke stvari sa nekim institucijama...to posle pređe i na neki drugarski odnos van posla i sad sve 5....samo se politike ne dotičemo bez potrebe osim onako kroz zajebanciju ...

A najveća sranja sam opet imao sa DS kadrom,naročito po poreskim upravama, iako smo ideološki bili pro forme na liniji ...mada sad skoro svi eno ih u SNS-u ti isti tako da...očigledno da je ideologija ovde jako klizna kategorija.

Kontam da bi se isto tako postavio i prema nekoj SNS-ovki danas ako bi me nekim čudom zainteresovala, dao bih joj šansu da me ubedi da je to iz interesa i da nije "genuine" bot :lol:

Ali zato iskrene radikalke,zvetkinje i sl. .....e to je već nivo gde mislim da bi zaista bilo teško da se prevaziđu pogledi na svet.
to je zato sto je sps najaca stranka domacina i postenih ljudi a ds krade tenkove da da da nisi me lose cuo KRADU i LAZU narod u srbiji. nazalot ubili su predsenika milosevica koji je bio drugi najveci srpski junak posle karadjordja i murata to im NIKAD necemo oprostiti. ziveo sps i zivela srbija.
 
Naravno da je bitno da je devojka srpski nacionalista ali ne u smislu da glasa za Seselja kako ovde neki zamisljaju, nego da je svesna 3 stvari. Prvo srpske istorije, drugo srpske kulture i trece da nam je politicki, naglasavam politicki zapad, politicka hrvatska, siptarija i ostale komsije - neprijatelj. Moze da bude i potpuno apoliticna ali ako vec nije a zamislja nekakvo bratstvo i jedinstvo i kosmopolitizam onda zbogom.
 
Da li vam je i koliki politika dilbrejker u vezi? Jel se zakrvite sa partnerom oko poltike ili možete civilizovano da polemišete? Jel vam partner promenio možda političko stanovnište ili obrnuto?
Naravno da je дилбрејкер jer kako polemisati sa osobom koja iznosi anticivilizacijske stavove o Srbima poput onog da su malo bombardovani, da su zaslužili Oluju, da su skatofagičari, da je genocid nad Srbima u XX veku izmišljotina ili da je Srbija mora da se učlani u NATO.

Osobe sa takvim stavovima svrstavam u površne i polusvesne aparačike sa kojima se ne može uspostaviti iole kvalitetan odnos na intelektualnom nivou.

Naravno neke od tih osoba izgledaju veoma primamljivo ali ima jednako lepih žena koje ne lupetaju teške gluposti silno uverene da su one jedina moguća istina.
 
Naravno da je дилбрејкер jer kako polemisati sa osobom koja iznosi anticivilizacijske stavove o Srbima poput onog da su malo bombardovani, da su zaslužili Oluju, da su skatofagičari, da je genocid nad Srbima u XX veku izmišljotina ili da je Srbija mora da se učlani u NATO.

Osobe sa takvim stavovima svrstavam u površne i polusvesne aparačike sa kojima se ne može uspostaviti iole kvalitetan odnos na intelektualnom nivou.

Naravno neke od tih osoba izgledaju veoma primamljivo ali ima jednako lepih žena koje ne lupetaju teške gluposti silno uverene da su one jedina moguća istina.
A ti sa zenom polemises o politici uz pice? Bolje da si kupio kolace, ne bi ni saznao kakva su joj politicka ubedjenja....
 
A ti sa zenom polemises o politici uz pice? Bolje da si kupio kolace, ne bi ni saznao kakva su joj politicka ubedjenja....

Za razliku od trebe ne tretiram žene iskuljučivo kao egzistencijalna bića čija se naklonost kupuje slatkim ponudama već kao misleća i muškarcu ravnopravna jer verujem da se samo tako civilizovanim odnosnom može dopreti do ličnosti ukoliko ona ima u sebi trunku iste.

Naravno, ima žena čija se dobra volja može kupiti ponudama kao i pačenika koji su spemni da đakonijama pazare pažnju ali se ja držim podalje od tog kala.
 
Zato i mrzim politiku.Nema bolje teme da u što kraćem roku posvađa ljude. Teško da neko u raspravi ostane 'ladne glave.

Pa šta i ako posvađa? Konflikt je normalna stvar, ja ga često i pozdravljam u vezi, jer vezu odmah učini dinamičnijom, zanimljivijom, strastvenijom.

Posle se pomirite i tu strast koju ste osećali u raspravi o politici kanališete kroz seks.
 
Aj ja ću prvi, s obzirom na moj datum proizvodnje bilo bi pravo čudo da nikada nisam bio u vezama i vezicama sa tetama koje su preletale u zavisnosti od okolnosti. :D Naravno da mi to nije smetalo, u skladu sa mojim pogledima na ljubav i politiku. Poznato je da ja zbog solidnog seksa mogu da se odreknem i komunizma i monarhizma itd. :lol:
 
Aj ja ću prvi, s obzirom na moj datum proizvodnje bilo bi pravo čudo da nikada nisam bio u vezama i vezicama sa tetama koje su preletale u zavisnosti od okolnosti. :D Naravno da mi to nije smetalo, u skladu sa mojim pogledima na ljubav i politiku. Poznato je da ja zbog solidnog seksa mogu da se odreknem i komunizma i monarhizma itd. :lol:

Kako je Njegoš govorio, ne zna Dača ko je kakve političke ideologije, stotinu će promijeniti ideologija, da učini što mu srce žudi!
 
Pa šta i ako posvađa? Konflikt je normalna stvar, ja ga često i pozdravljam u vezi, jer vezu odmah učini dinamičnijom, zanimljivijom, strastvenijom.

Posle se pomirite i tu strast koju ste osećali u raspravi o politici kanališete kroz seks.
Ti onda spadas u onu redju grupu muskaraca koja ucestvuje u takvim „razgovorima“, tj zna i da se posvadja, ne povlaci se u sebe i ne ocekuje da druga strana poseduje sposobnost citanja misli.
Pozdravljam! Sa naklonom. :)

Jer vecina musko-zensiih odnosa cesto podseca na neki vic, tipa:“Lete avionom introvert i ekstrovert...“
 

Back
Top