Quantcast

Ljubav sa osobom druge vere - da ili ne?

cvetak zanovetak

Veoma poznat
Poruka
10.603
Moja se sestra udala za muslimana, koji nije aktivan, ali i dalje kad dete hoce li se obrezivati ili ne..jos je njoj svejedno da li ce se krstiti.Nekom to moze da deluje glupo i nebitno, ali razumem zasto je to nekome bitno.
S druge strane, kada bi ateista mogao da se uzdrzi od ismevanja vere, a jos nisam upoznala takvog ateistu :) vidi se i na temi.
Potrebno je mnogo tolerancije, sto vecina ljudi nema.

.Gogilli.

Domaćin
Poruka
4.045
Ако верујемо у добро у човеку то је ваљда вера и ако смо сами такви и наиђемо на још неког таквог онда смо срећни, а не да ли смо ове или оне религије или нације
Ja verujem u dobrotu u ljubav, razumevanje, toleranciju ..... i naravno volim da mi deca budu pravoslavne vere kao što sam i ja.
Ne mogu da zamislim da moje dete od majke pravoslavke ide u dzamiju da se klanja allahu, neka je to vama sebično, bezobrazno ali ja mislim da sam u pravu jer ne lažem sebe da mogu nešto što ipak ne mogu. Svako želi najbolje svom detetu a ja kao pravoslavni vernik sigurno ne vidim sreću uz svo dužno poštovanje u islamu.
Ljubav je jedno život je drugo, mnogi brakovi su se raspali ne zbog manjka ljubavi nego baš zbog nemogućnosti da prevazidju tolike različitosti a ušli su u brak sa mišlju da je samo ljubav dovoljna za to. Nismo deca pa da tako klinački još uvek razmišljamo.

Poslednja izmena:

skura58

Stara legenda
Poruka
98.337
šarlota iz seksa i grada se pojevrejila da bi mogla da se uda za jevreja, mada je ta serija u prošlosti
*
pa ima jevrejki udatih za hrišćane, valjda ima i obrnuto
Nije bitno.
Bitno je da samo jevrejka može da rodi jevreja.
Nije bitno ko je otac.
Nemate pojma koliko je ovakvih u vrhu vlasti
USA i Rusije.
To je dobro, oni mogu doprineti boljim vezama

Vatrena_devojka

Ističe se
Poruka
2.756
Da,tu si u pravu.
Za vezu nema problema,ali brak vec mislim da ne bih pristao,bas zbog dece,Slave,svih ostalih razlika.
Ne bih mogao da progutam da se u mojoj kuci pored ikone neko pozdravlja sa selam alejkum,solam (ili kako vec)...ili da se ja krstim pored Kur'ana.
Bez da vredjam muslimane ili jevreje,postujem svaku veru.Jednostavno ne bi islo.
Slazem se sa ovim. Mislim da nije toliko problem u postu na primer,moj drug je vernik ali pridrzava se svih postova(sreda,petak i svi postovi zbog velikih praznika,zbog pricesta itd) ali njegova devojka je bila slaba sa zdravljem i ona to nije mogla. I kako su bili u tezoj finansijskoj situaciji nije bilo moguce da spremaju za svakog posebno i na kraju su se rastali. A iste vere. Tako da mislim da u svakom slucaju mora da postoji ogromno razumevanje i postovanje,pogotovo ako bi moj partner bio neke druge vere. Mozda bih se dvoumila kada su deca u pitanju,morali bi sami da odluce sta zele,i onda bi opet tu morao nas odnos da bude savrsen oko toga da bi mogli da pricamo i nadjemo resenje. Ali bez prisiljavanja mene ili dece na bilo sta.

KPCTAHK

Ističe se
Banovan
Poruka
2.685
Bude i te kako samo ne odmah.
Jedan supružnik je npr pravoslavne vere drugi muslimanske i vole se, sve je ok.
Dobiju decu i eto svadje ... da li da postanu mali pravoslavci ili muslimani.
Zato nije to baš tako lako pitanje ....
Са браком немам емпиријска искустава, али у везама то ми до сада никада није сметала - у девојци сам проналазио нешто лепше, племенитије и боље од вере, то је индивидуална ствар сваког човека …