Ljubav prema životu i postojanju?

Не одмећи се у силовитим пићима.
Нигде се не спомиње рођендан.
Не би требало сли је тренутно не могуће.
Не гледај туђу жену пожидно.
Не одрчи се мог имена.
Ко умре мене зарад повратиће живот.
Не радуј се стварима земаљским материјалним већ небеским односно духовним.
Овде се мисли на материјализам.
Не можеш волети Бога и мамону јер не иде једно с другим ко воли мамону-новац Бога не воли.
Мемаш мараму преко лица код жена била је марама на глави али и то је каснијег датума.
Eto o tome i govorim. Sve ono što je ljudska priroda tebi je zabranjeno.
A zabranu svog rođendana i te kako imaš, jer je to po hrišćanstvu idolopoklonstvo i paganski način.

Ти са само хејтер , бунтовник без разлога..?
Инсче , гностицизам , атеизам је био престиж у науци 19. и 20. века па и за време комунизма срамота.
Сад видиш коју апокалипсу су проживеле бивше комунистичке државе Југославија - Србија и Рисија.
Ako si hrišćanin šta će ti onda Sith na avataru?

Pa ne znam ja sam Telemit Hriscanin, malo neobicno to, ali generalno sada pod stare dane, mogu nekako i da vrdam :P
Ti si onda Kroulijevac.
 
Da li ste sto posto sigurni da volite život?
Ja se nešto zapitah kad sam se probudio 15 minuta pre alarma, pogledao koliko je sati i bio presrećan što imam još 15 minuta do ustajanja, jer obično imam 5 (klasika...najslađih onih "još pet minuta")

Koliko sam samo puta poželeo da nastavim da spavam, da ne moram "u život".
Volim da zivim ,ali je zivot tezak …uvek nastojim da bude jednostavniji ali mora nesto da se iskompikuje.
 
Najlakše je napraviti dete. Sutra nađem devojku, napravim joj dete (uz njenu saglasnost - lol) i šta onda? Jesma li ja spreman da budem otac? Ne, nisam. Onda neću ni praviti dete.
Deca ne dolaze kad roditelji hoce nego kad ona hoce.

Svako od nas pre nego sto udje in karne odabrao je i roditeljski par i ceo svoj zivotni put.

Ukljucujuci i lepe i ruzne, pa i uzasne delove.
 
OK.
Nemoj posle da kazes nisam znao, niko mi nije rekao

U svakom slucaju upamti da deca ne dolaze kad roditelji hoce nego kad ona hoce
Da je to tako, ne mogu se nikada složiti. Imaš jednu porodicu u americi koja ima 15 deteta. Svi su od rodjena vezivani, čuvani u kući, ne školovani, retko se kupaju, slabo se hrane. Fizički iz maltretiraju. Neki od njih su zbog nedostatka hrane zaostala u razvoju.
Jesu li deca "odabrala" da se pojave u toj porodici? Srećom je jedna devojčica pobegla i zvala policiju i oslobodila ih sve. Ti roditelji sad robijaju.
 
Da je to tako, ne mogu se nikada složiti. Imaš jednu porodicu u americi koja ima 15 deteta. Svi su od rodjena vezivani, čuvani u kući, ne školovani, retko se kupaju, slabo se hrane. Fizički iz maltretiraju. Neki od njih su zbog nedostatka hrane zaostala u razvoju.
Jesu li deca "odabrala" da se pojave u toj porodici? Srećom je jedna devojčica pobegla i zvala policiju i oslobodila ih sve. Ti roditelji sad robijaju.
Imas i gore.
Neki ubijaju sopstvene zametke u utrobi.
Tako je kako je.
Nema sta da se slozis ili ne
 
Eto o tome i govorim. Sve ono što je ljudska priroda tebi je zabranjeno.
A zabranu svog rođendana i te kako imaš, jer je to po hrišćanstvu idolopoklonstvo i paganski način.


Ako si hrišćanin šta će ti onda Sith na avataru?


Ti si onda Kroulijevac.
Немаш забрану рођендана нити је то идолопоклонство већ поклањање дрвеном или резаном лику такође и икони али су се иконоборци од 7-9 веа изборили за то. Етиопска црква нема иконе а православна нема рељефних крстова или кипова јер то третира идолопоклонством има у католичкој.
Прво није сит већ моје лице сликано преко ајфона у џедајском огртачу.
Па ја подржавам универзалне поруке и мисију хрипћанства али далеко од тога да сам баш хришћанин више мирјанин јер не живим баш као хришћанин али идеолошки јесам.
А могло би бити одело католичког фратра или франкопана.:hahaha:
Друго нисам тема ја али сам ти одговорио на питање.
Мој закључак немам ништа против неког који не верује или не подржава али не треба да осуђује ако се сам у томе не види и не препознаје.
 
Немаш забрану рођендана нити је то идолопоклонство већ поклањање дрвеном или резаном лику такође и икони али су се иконоборци од 7-9 веа изборили за то. Етиопска црква нема иконе а православна нема рељефних крстова или кипова јер то третира идолопоклонством има у католичкој.
Прво није сит већ моје лице сликано преко ајфона у џедајском огртачу.
Па ја подржавам универзалне поруке и мисију хрипћанства али далеко од тога да сам баш хришћанин више мирјанин јер не живим баш као хришћанин али идеолошки јесам.
А могло би бити одело католичког фратра или франкопана.:hahaha:
Друго нисам тема ја али сам ти одговорио на питање.
Мој закључак немам ништа против неког који не верује или не подржава али не треба да осуђује ако се сам у томе не види и не препознаје.
Meni više liči na Sitha. Tebi je sigruno Kale Džedaj idol? :D

I crna materija
Opet ti!
 
Staro hrišćanstvo je čak zabranjivalo bilo koji oblik umetnosti.

1. Ne idi u kafane i ne pij.
2. Ne slavi svoj rođendan.
3. Ne seksaj se pre braka,
4. Ne gledaj ženu požudno.
5. Umri za Hrista,
6. Ne veseli se osim carstvu nebeskom.
7. Oblači se pokriveno, ako si žena nosi maramu ili pokrov preko lica.

Ima još nego me mrzi sada sve da pišem i ovo je mnogo i dovoljno loše.
U suštini se Bog uvek obraća muškarcima, tu i tamo ženama ali ređe (od žena se očekuje da slušaju muža, pa zato. A u rl sve obrnuto ;) )
 

Back
Top