Ljubav je za sirotinju?

gost 193200

Elita
Poruka
24.287
Dobro jutro drugari:heart:

Pijem kafu i razmisljam....:think:

Da li to ispada da je ljubav "uglavnom" zabava za sirotinju?

Zakljucili smo da kad nako ima para,pati od paranoje da je partner s njim/njom samo zbog para...

Onda smo zakljucili da onaj ko ima para nema bas mnogo slobodnog vremena,posto radi....a na vezi je potrebno da se radi..

Pa smo zakljucili da se osobe koje imaju para uglavnom vise i krecu,imaju bogatiji social life,pa samim tim i vecu mogucnost da upoznaju nekog drugog,pa se javlja ljubomora partnera/ke...

Ne kazem da osoba koja ima para neophodno ima sve tri od navedenih karakteristika.....

Ima toga jos,al' me mrzi da razmisljam vako rano....

Pa? Da li je ljubav "postala" ili "ostala" zabava za sirotinju?
Ili nije?
Kad pogledam ljude oko sebe,svi moji siromasni prijatelji se pozenili i poudavali,dobili decu,a oni bogatiji,sa dobrim poslovima,ostadose single,nemaju decu,ili imaju,ali su razvedeni....
Interesantan fenomen....
 
bejb,
ne znam na osnovu cega sam stekao
utisak da nisi losha pojava :)

malo sam zbunjen ovakvom temom

ali da odgovorim

ljubav je za svakoga ,
a opstaje kod ljudi nesebicnih
mozes da mi das pola kraljevstva
ili da mi sve oduzmes
ja cu do groba da volim onu koju volim vec petnaest godina :rumenko:


ouuuuu yeeeeaaaa
 
Obožavam što sam sirotinja...mrzi me da radim od jutra do mraka 360 dana u godini, a onih 5 slobodnih da odem kude pipnems prs' na globusu i da kažem vau ja sam bio tamo i tamo, ne interesuje me social life i manifestacije na kojima se ide da bi bio viđen, da kupujem ljubav okolo jednokratnu ili dugoročnu, sve jedno, ne interesuju me avioni, kamioni, lanci, katanci....glasam za ljubav, a vi kako 'oćete..:D

Btw, ima i onih koji su bogati i normalni, bitna im je ljubav, porodica...ali jesu retki...da bi imao mora da se ne razbaciješ, pa po difoultu ne razbacuju ni ljubav..:lol:
Beše neka stara poslovica, da l' je jermenska ne mogu da se setim: Glup čovek kad se obogati menja ženu, a pametan gradi kuću..;)
 
Poslednja izmena:
Obožavam što sam sirotinja...mrzi me da radim od jutra do mraka 360 dana u godini, a onih 5 slobodnih da odem kude pipnems prs' na globusu i da kažem vau ja sam bio tamo i tamo, ne interesuje me social life i manifestacije na kojima se ide da bi bio viđen, da kupujem ljubav okolo jednokratnu ili dugoročnu, sve jedno, ne interesuju me avioni, kamioni, lanci, katanci....glasam za ljubav, a vi kako 'oćete..:D

Nisi probao srce.....nisi probao....ah...

Plus...ja radim 5 dana u nedelji, SVAKI vikend sam slobodna
 
Nisi probao srce.....nisi probao....ah...

Plus...ja radim 5 dana u nedelji, SVAKI vikend sam slobodna

Imam ja jednog takvog u kući, doduše više ne živimo zajedno od kad sam se oženio.....:D Počeo je kao običan radnik, pa dogurao na visoko mesto. Kuka po ceo dan kako oće da se vrati da radi u pogonu od 7 do 15h...To je bio život...a sad sastanci, putovanja, muka ga u'vati kad treba da ide u kafanu da sklapa poslove, kad mora da ide na gomilu snobovkih manifestacija...Kaže, još sinove da zaposlim tamo gde oće i odo' ja u invalidsku...:lol: ..ima da zakačim pušku na rame, kupim kuću u nekoj planini...i ne pada mi na pamet da silazim više među ljude..:lol:
 
Imam ja jednog takvog u kući, doduše više ne živimo zajedno od kad sam se oženio.....:D Počeo je kao običan radnik, pa dogurao na visoko mesto. Kuka po ceo dan kako oće da se vrati da radi u pogonu od 7 do 15h...To je bio život...a sad sastanci, putovanja, muka ga u'vati kad treba da ide u kafanu da sklapa poslove, kad mora da ide na gomilu snobovkih manifestacija...Kaže, još sinove da zaposlim tamo gde oće i odo' ja u invalidsku...:lol: ..ima da zakačim pušku na rame, kupim kuću u nekoj planini...i ne pada mi na pamet da silazim više među ljude..:lol:

E vidis...ima i nas kojih veoma uzivamo u tome....entuzijasti, inicijatori....itd
 
E vidis...ima i nas kojih veoma uzivamo u tome....entuzijasti, inicijatori....itd

Epa ako vama tako odgovara, vaša stvar...karijeristi.:Ja to ne bih voleo, da me nikad nema kod kuće i da porodicu vidjam samo u prolazu. Od kako je na tom mestu, oca sam viđao u pauzama medju putovanjima...a jako voli porodicu...zove po 20 puta dnevno...zapravo zbog nas se borio za to mesto, a ne zato što mu je muka mnogo da sastanči, putuje, drema po konferencijama, jede masnu 'ranu po kafanama...i zabavlja masne zadrigle stoke i njihove ljubavnice..
 
imam ja par profesora koji su mi prijatelji....jedino sto mi UVEK padne na pamet kad pomislim na profesora je "prljav stan ili kuca u kojoj stanuje"...sto su to lenji ljudi...strasno

hihihihiiiii...e živa istina, a najviše slobodnog vremena počevši od radnih sati nedeljno preko mini do velikih raspusta, laka rabota i još solidna plata...ali ja imam diktatora u kući koja me iskovala dok sam još bio vruće gvožđe...i da vidiš kako ribam i čistim..sve se sija...:D...
 
Poslednja izmena:
sve je to divno i krasno, dok stvar ni pocne bivati ozbiljna.
a onda kako vrijeme ide, ne bude dovoljno samo dane provoditi drzanjem za ruke i valjanjem u travi.
egzistencijalni problemi nadjacaju svaku ljubav. ne kazu dzaba: kad bijeda zakuca na vrata, ljubav leti kroz prozor.
zato najveca umjetnost zivljenja, uvijek i u svemu, jeste umjerenost. umjereno voljeti i umjereno stvarati...
 
sve je to divno i krasno, dok stvar ni pocne bivati ozbiljna.
a onda kako vrijeme ide, ne bude dovoljno samo dane provoditi drzanjem za ruke i valjanjem u travi.
egzistencijalni problemi nadjacaju svaku ljubav. ne kazu dzaba: kad bijeda zakuca na vrata, ljubav leti kroz prozor.
zato najveca umjetnost zivljenja, uvijek i u svemu, jeste umjerenost. umjereno voljeti i umjereno stvarati...

Bas tako! :ok:
 
Dobro jutro drugari:heart:

Pijem kafu i razmisljam....:think:

Da li to ispada da je ljubav "uglavnom" zabava za sirotinju?

Zakljucili smo da kad nako ima para,pati od paranoje da je partner s njim/njom samo zbog para...

Onda smo zakljucili da onaj ko ima para nema bas mnogo slobodnog vremena,posto radi....a na vezi je potrebno da se radi..

Pa smo zakljucili da se osobe koje imaju para uglavnom vise i krecu,imaju bogatiji social life,pa samim tim i vecu mogucnost da upoznaju nekog drugog,pa se javlja ljubomora partnera/ke...

Ne kazem da osoba koja ima para neophodno ima sve tri od navedenih karakteristika.....

Ima toga jos,al' me mrzi da razmisljam vako rano....

Pa? Da li je ljubav "postala" ili "ostala" zabava za sirotinju?
Ili nije?
Kad pogledam ljude oko sebe,svi moji siromasni prijatelji se pozenili i poudavali,dobili decu,a oni bogatiji,sa dobrim poslovima,ostadose single,nemaju decu,ili imaju,ali su razvedeni....
Interesantan fenomen....

I sirotinja radi, samo nije placena za to.
 
sve je to divno i krasno, dok stvar ni pocne bivati ozbiljna.
a onda kako vrijeme ide, ne bude dovoljno samo dane provoditi drzanjem za ruke i valjanjem u travi.
egzistencijalni problemi nadjacaju svaku ljubav. ne kazu dzaba: kad bijeda zakuca na vrata, ljubav leti kroz prozor.
zato najveca umjetnost zivljenja, uvijek i u svemu, jeste umjerenost. umjereno voljeti i umjereno stvarati...

Ako ta ljubav za vreme teskih vremena "ode kroz prozor" i nije neka ljubav...
 
srecu traizmo na razlicitim stranama....nekoga usrecuje hobi, nekoga deca, nekoga ljubav, nekoga posao....biti u skladu sa sobom je najteze, moras uloziti trud da se spoznas...novac jeste bitan ali ako se sve gleda kroz njega postajes tuzno stvorenje....jer, najlepse i najvaznije momente ne mozes kupiti...a ljubav boji nase zivote u vesele i jarke boje....bez nje bi sve bilo sivo.....:)
 

Back
Top