Quantcast

Ljubav ili Strast?

daco9633

Poznat
Poruka
9.354
Sta je to prava ljubav a sta je to strast? Jedno je dobro, a jedno ne. Kako i zasto?

Vecina ljudi danas ulazi u veze koje nisu zasnovane na pravoj ljubavi, vec na strasti. Klasican primer je kada momak vidi devojku i ostane ocaran njenim fizickim izgledom. Uradice sve da bude sa njom, pod uslovom da mu se dovoljno svidela. Ali on u tu vezu ulazi zaslepljen njenom lepotom, ne koristeci mozak i da se zapita da li je ovo devojka sa kojom bih mogao imati decu, da li je dovoljno, karakterna, da li bih zeleo da moje dete bude kao ona? Dakle kada se ne razmislja mozgom, strast preuzima upravljac naseg kormila i vodi nas u mogucu propast. Zato i ako se dodje do braka mnogi ljudi budu iznenadjeni jer tek onda pocinju da shvataju svoju gresku u izboru patnera.

Sto se tice prave ljubavi, ona podrazumeva ulazak u vezu sa koriscenjem mozga. Dakle iz razlicitih uglova analiziramo naseg moguceg partnera i ako se zadovolje kriterijumi zapocinjemo vezu ili brak. Ljubav se tek radja kada osetimo potrebu da radimo sve sto mozemo da udovoljimo nasem partneru, stavljamo njihovu srecu ispred nase i uzivamo kada su oni srecni.

Eurus

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.099
Ali on u tu vezu ulazi zaslepljen njenom lepotom, ne koristeci mozak i da se zapita da li je ovo devojka sa kojom bih mogao imati decu, da li je dovoljno, karakterna, da li bih zeleo da moje dete bude kao ona?
A ženska kad ulazi u vezu sa likom, je l to isto razmišlja? Ili je samo žena ta koja mora nešto da dokaže?

Eurus

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.099
Kad ulazim u vezu zaslepljena veličinom k urca, treba da koristim mozak i razmislim da li je to čovek sa kojim mogu da imam decu, na koga bih želela deca da mi liče jednog dana, da li ima člansku u biblioteci, da li je dovoljno karakteran, da li mu je centralna životna vrednost da bude otac, muž, domaćin, preduzetnik

Poruka
24.445
Vazi i za suprotan pol. Devojka treba da razmisli da li je taj decko moralan, da pogleda njegovo drustvo, porodicu, posao, a ne da pada na lake fore i pevanje uz gitaru..
Devojke ne razmisljaju brt moj, kad naidju na nekog frajera za kojim polude spremne su na sve. Zaratile bi sa familijom, komsijama, podoricom, roknule bi nekog, koz na sta bi sve uradile. Imas pogresnu predstavu o zenama.

Eurus

Veoma poznat
Moderator
Poruka
14.099
Devojke ne razmisljaju brt moj, kad naidju na nekog frajera za kojim polude spremne su na sve. Zaratile bi sa familijom, komsijama, podoricom, roknule bi nekog, koz na sta bi sve uradile. Imas pogresnu predstavu o zenama.
Ne bismo. Nikad mužjak ispred porodice i prijatelja, jer oni su naša glavna podrška, naša sigurnosna mreža, neko kome se vraćamo kad sve ostalo ode dođavola

Porodica je kao plameni mač Gabrijela, ona stoji i nedostojnima govori: dalje nećeš proći

daco9633

Poznat
Poruka
9.354
Kad ulazim u vezu zaslepljena veličinom k urca, treba da koristim mozak i razmislim da li je to čovek sa kojim mogu da imam decu, na koga bih želela deca da mi liče jednog dana, da li ima člansku u biblioteci, da li je dovoljno karakteran, da li mu je centralna životna vrednost da bude otac, muž, domaćin, preduzetnik
Pa nije bilo potrebno ovo poredjenje sa polnim organom, ali da. Od cega ce te ziveti, ima li taj para, znanja o zivotu, itd.

Poruka
24.445
Ne bismo. Nikad mužjak ispred porodice i prijatelja, jer oni su naša glavna podrška, naša sigurnosna mreža, neko kome se vraćamo kad sve ostalo ode dođavola

Porodica je kao plameni mač Gabrijela, ona stoji i nedostojnima govori: dalje nećeš proći
Moja bivsa devojka sa kojom sam bio 3 godine je bila uzasno vezana za porodicu, pravi mali edipovac. Znaci ne postoji neko ko je bio toliko vezan, to je brt bila neka bolest. Upoznala je nekog lika sada i oboje su raskinuli sve kontakte sa svojim porodicama jer su oni bili protiv njihove veze.
Riba i lik su bukvalno bacili nuklearnu bombu na sve veze i kontakte, prekinuli su kontakt sa svima i verovatno ce se uzeti. Lik ima 35+ godina, a devojka nepunih 30.
Ja bih ruku dao da garantujem da to nece uraditi nikad, ali eto, zene su spremne na sve.

daco9633

Poznat
Poruka
9.354
Moja bivsa devojka sa kojom sam bio 3 godine je bila uzasno vezana za porodicu, pravi mali edipovac. Znaci ne postoji neko ko je bio toliko vezan, to je brt bila neka bolest. Upoznala je nekog lika sada i oboje su raskinuli sve kontakte sa svojim porodicama jer su oni bili protiv njihove veze.
Riba i lik su bukvalno bacili nuklearnu bombu na sve veze i kontakte, prekinuli su kontakt sa svima i verovatno ce se uzeti. Lik ima 35+ godina, a devojka nepunih 30.
Ja bih ruku dao da garantujem da to nece uraditi nikad, ali eto, zene su spremne na sve.
I za par godina ce se razvesti i nace se u velikom sranju.. I onda ce biti kuku lele

Poruka
24.445
Pa i on je raskinuo sa porodicom :lol:
Zamisli nekog malo strebosa, koji je bio vukovac, jedan od naj studenata, sve radila kako su joj roditelji pricali, non stop je zvala mamu, non stop se mazile i sve, i samo se jedno jutro probudila i zbog tog lika kojeg jedva poznaje odjebala sve svoje. Tacka na sve odnose, policija zvala sve koji su je poznavali jer su ovi prijavili njen nestanak bili. Iskljucila telefone i otisla sa njim. Vise me nista ne cudi.

daco9633

Poznat
Poruka
9.354
Zamisli nekog malo strebosa, koji je bio vukovac, jedan od naj studenata, sve radila kako su joj roditelji pricali, non stop je zvala mamu, non stop se mazile i sve, i samo se jedno jutro probudila i zbog tog lika kojeg jedva poznaje odjebala sve svoje. Tacka na sve odnose, policija zvala sve koji su je poznavali jer su ovi prijavili njen nestanak bili. Iskljucila telefone i otisla sa njim. Vise me nista ne cudi.
Spasio si se bede. Dobro je sto ti ta nije usla u kucu

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.