Ljubav bez Poverenja

Racionalno odlučiti?

Pa kako to
Ljubav se ne da narediti. Ne možeš reći nemam poverenje e sad odjednom više ne volim..

Nego je nešto drugo. Kad shvatiš da nemaš poverenja a voliš onda ti je jasno da možeš da stradaš. Pa se onda ljudi potrude da završe sa tim, ako mogu, ako požele, itd
To kad već zavoliš pa izgubiš poverenje.
Ali dok ne zavoliš odlučiješ da li ćeš uopšte dati šansu nekome da ga zavoliš. Ta racionalna odluka proističe iz zrele ljubav pre svega prema sebi i koja prepoznaje štetnost po sebe - a štetnost je kada se partner ponaša tako da ne uliva poverenje - i ne u dozvoljava da se proces zavoljevanja uopšte desi.

Ovo sam ja htela da napišem

Mogu da volim iako nemam puno poverenje. Ali da li ću biti u vezi stvar procene koliko me to ugrožava.
Da li to moze da se nazove ljubavi, ili zaljubljenoscu?

Mislim, objektivno, ti termini su jedni od onih koje bas i nemaju uniformno znacenje, pa je ljudima potrebno vise da bi razumeli kontekst prilikom govora.

Ja to iskreno nikad ne nazivam 'ljubav', kada je bez poverenja.

Cak, i u jos jacim situacijama koje nisu ovi odnosi, vec familijarni odnosi, sto bi bila mnogo kontraverznija tema.

Bez poverenja znaci da ne verujes u ljudsku rec. Ljudska rec je mozda i najbitnija stvar koju covek ima, to je ono sto nas cini ljudima, i sto nas razdvaja od zivotinja. TO je taj ljudski deo naseg identiteta, racionalan, onaj koji govori o nasim izborima, delima, odlukama. Poverenje je kompleksno osecanje, koje ne zavisi samo od hormona. Tj, sve zavisi od hormona, ali postoji razlika izmedju kada hormoni vode tvoj centralni nervni sistem, od onoga kada on vodi tvoje hormone. Poverenje i ljubav su ovo drugo, to su ljudska osecanja.

Sad, naravno, to nije neko ustaljeno znacenje u jezickoj praksi, zato i kazem, ovde mnogo zavisi od individue, ko kako dozivljava znacenje reci.

Racionalno odlučiti?

Pa kako to
Ljubav se ne da narediti. Ne možeš reći nemam poverenje e sad odjednom više ne volim..

Nego je nešto drugo. Kad shvatiš da nemaš poverenja a voliš onda ti je jasno da možeš da stradaš. Pa se onda ljudi potrude da završe sa tim, ako mogu, ako požele, itd
Prava ljubav u sebi mora da nosi racionalnost.

Bez racionalnosti, to nije ljubav, za to mora neka druga rec.

Ljubav je samo i iskljucivo ljudsko osecanje, bas zbog toga sto zavisi i od racionalnosti.

Pa mislim ako ljubav svodite na neke racionalne argumente, maši se poenta.
U principu, svaki dobar čovek koji ceni i poštuje drugoga i obziran je i ukazuje pažnju i razuman, i želi neku osobu, prema vama znači da voli?

To je tako pogrešno.

Pa mislim ako ljubav svodite na neke racionalne argumente, maši se poenta.
U principu, svaki dobar čovek koji ceni i poštuje drugoga i obziran je i ukazuje pažnju i razuman, i želi neku osobu, prema vama znači da voli?

To je tako pogrešno.
To je jako kompleksno, i zavisi od mnogo stvari.

U svakom slucaju, to nije samo neki osecaj zaljubljenosti, na koje centralni nervni sistem nema ama bas nikakav uticaj. To je patoloski, i ja to ne mogu da nazovem ljubav. Ljubav mora u sebi da nosi racionalnost, tj. da taj centralni nervni sistem utice na hormone, ne obrnuto, medicinskim recnikom receno.

To je jako kompleksno, i zavisi od mnogo stvari.

U svakom slucaju, to nije samo neki osecaj zaljubljenosti, na koje centralni nervni sistem nema ama bas nikakav uticaj. To je patoloski, i ja to ne mogu da nazovem ljubav. Ljubav mora u sebi da nosi racionalnost, tj. da taj centralni nervni sistem utice na hormone, ne obrnuto, medicinskim recnikom receno.
Jao jao, da CNS utiče na hormone 🤣🤣🤣
Izvini, ali to je nemoguće

Lično odmah bih se odrekla takve ljubavi.
Ako se ne oseća ono nešto, da želiš biti pored te osobe, da imaš osećanja prema njoj itd onda to nije ljubav već recimo dobra osoba koja ti je naklonjena, i ništa više
Pa mi necemo stici nigde u razgovoru ako se ne slozimo makar oko termina. Ti meni kada to opisujes, ja u svojoj glavi imam samo neko osecanje zaljubljenosti. Ja ne mogu to osecanje da stavljam ispred ni prema ljubavi prema prijatelju, ma koliko da me vise pokrece.

Reci koje obelezavaju ljudska osecanja su zato i jako ogranicene, njihovo znacenje je kao plastelin, zavisi od osobe.

Samo sam skrenula pažnju n to da postoje dobri ljudi koji će da ti čine dobro i čak hoće da budu s tobom u vezi, ali nema ljubavi .
Za ljubav je potrebno da imaš osećaj da kada si pored nekoga nigde više na svetu ne želiš da budeš, već baš tu.
U engleskom ima razlikovanje 'love me' i 'in love with me'. Mi ovo drugo prevodimo kao zaljubljenost, mada kod nas zaljubljenost znaci nesto plice.
Mislim da nemamo reci ili skup reci da razlikujemo ta dva. Mada, ja mislim da je i dalje papazjanija od konteksta, u svakom govoru.

Mnogo je tesko precizno pricati o ovome.

U svakom slucaju, meni to osecanje zaljubljenosti, ako je samo to, u ovim godinama, ne znaci nista. U zivotu sam bio zaljubljen i u uzasne osobe, vise mi znaci kafa koju popijem sa osobom koju postujem, nego to moje osecanje zaljubljenosti u neke katastrofe.

U engleskom ima razlikovanje 'love me' i 'in love with me'. Mi ovo drugo prevodimo kao zaljubljenost, mada kod nas zaljubljenost znaci nesto plice.
Mislim da nemamo reci ili skup reci da razlikujemo ta dva. Mada, ja mislim da je i dalje papazjanija od konteksta, u svakom govoru.

Mnogo je tesko precizno pricati o ovome.

U svakom slucaju, meni to osecanje zaljubljenosti, ako je samo to, u ovim godinama, ne znaci nista. U zivotu sam bio zaljubljen i u uzasne osobe, vise mi znaci kafa koju popijem sa osobom koju postujem, nego to moje osecanje zaljubljenosti u neke katastrofe.

To što ti sad želiš da racionalizuješ stvari da ne bi bio povređen je drugo.
Ali se ljubav ne može svesti na poštovanje, brigu, naklonost. Upravo je to nešto, kada si spreman i razne žrtve da podnosiš, kada ti ni malo nije svejedno da li ste skupa ili ne, to razdvaja običnu maklonost od ljubavi.

Probaj ljubav kao poštovanje u erotskom kontekstu na duže vreme. Grljenje, maženje, sex? Postaje robija bez ljubavi.

И само поверење је једна врста жртве. Не верујем да би неко могао да да поверење, а да иза тога не стоји љубав.
Осим ако ти није стало или у варијанти да се има калкулација.

И само поверење је једна врста жртве. Не верујем да би неко могао да да поверење, а да иза тога не стоји љубав.
Осим ако ти није стало или у варијанти да се има калкулација.

Pa baš postoje ljudi koji imaju u druge ljude više poverenja od nekih drugih. Recimo ja polazim od poverenja dok de ne dokaže suprotno. Ali to što imam poverenja ne znači da volim. Naprotiv, možda nećete sebi da priznate, ali se može imati jaka ljubav prema nekome ko pokaže da nije zaslužio poverenje.
Onda se mora razumno delati, ali ljubav ne bira.

To što ti sad želiš da racionalizuješ stvari da ne bi bio povređen je drugo.
Ali se ljubav ne može svesti na poštovanje, brigu, naklonost. Upravo je to nešto, kada si spreman i razne žrtve da podnosiš, kada ti ni malo nije svejedno da li ste skupa ili ne, to razdvaja običnu maklonost od ljubavi.

Probaj ljubav kao poštovanje u erotskom kontekstu na duže vreme. Grljenje, maženje, sex? Postaje robija bez ljubavi.
Generalno, ja mislim da je to mnogo kompleksnije pitanje, i zavisi od konteksta. Generalno se ne slazem, jer meni robija ne moze da bude ljubav ako su dve osobe na istoj ravni sa tom ljubavi, ali, sve apsolutno zavisi od individualnih osoba i konteksta. Jednostavno, potrebno je i da se osobe poklope, pa to izmedju ostalog znaci isto razumevanje ovih reci.

Generalno, ja mislim da je to mnogo kompleksnije pitanje, i zavisi od konteksta. Generalno se ne slazem, jer meni robija ne moze da bude ljubav ako su dve osobe na istoj ravni sa tom ljubavi, ali, sve apsolutno zavisi od individualnih osoba i konteksta. Jednostavno, potrebno je i da se osobe poklope, pa to izmedju ostalog znaci isto razumevanje ovih reci.

Sve u svemu, poverenje je važno za vezu.
Razlikujte vezu od ljubavi.
Ljubav je ono što imamo, ona može biti i jednostrana. Veza je nešto za šta se odlučujemo . Ako vidimo da nema poverenja možemo je Prekinuti. Ali ljubav sa tim slabo ima veze

Pa baš postoje ljudi koji imaju u druge ljude više poverenja od nekih drugih. Recimo ja polazim od poverenja dok de ne dokaže suprotno. Ali to što imam poverenja ne znači da volim. Naprotiv, možda nećete sebi da priznate, ali se može imati jaka ljubav prema nekome ko pokaže da nije zaslužio poverenje.
Onda se mora razumno delati, ali ljubav ne bira.

Рекао бих да љубав према некоме производи поверење, пуно стопостотно поверење.
Не бих то мешао са простим уважавањем реалности да свако може да ради по својој вољи, независно од нас самих. Такво поверење је базично, више је производ једноставног прихватања другог, него израз љубави где од себе дајемо.

Sve u svemu, poverenje je važno za vezu.
Razlikujte vezu od ljubavi.
Ljubav je ono što imamo, ona može biti i jednostrana. Veza je nešto za šta se odlučujemo . Ako vidimo da nema poverenja možemo je Prekinuti. Ali ljubav sa tim slabo ima veze
Slazem se, veza i ljubav su potpuno odvojene stvari, ja bas pricam o ljubavi.

Mislim da ljudi jako potcenjuju moc razuma za sve, pa i za te ljudske emocije.

Back