LJiS srodne dushe

Nemoguće je da se rode dve osobe, ma gde bile, sa istim aspektima koji se odnose na tranziciju planeta kroz takozvane kuće. Jedna jedina nano-sekunda je dovoljna da potpuno promeni mentalitet osobe ili način na koje osoba prihvata informacije ka sebi.
Odmah ću reći da je poređenje slona sa čovekom veoma, kako bih napisao...hmm...loše! Životinje imaju veoma jak osećaj kada su prirodne katastrofe u pitanju – pogotovo životinja kao što je slon. Oni se sporazumevaju ispuštanjem veoma niskih decibela u zemlju, koji su između ostalog i nečujni za čoveka, i sasvim je logično da su čuli ogromno komešanje u prirodi – naravno oni time uvek, ali uvek izbegnu opasnosti. Ja lično nisam doznao za slonove koji su verovatno bili sporedna vest ili deo neke statistike koja je urađena nakon nesreće vezane za cunami.
Osobe koje se bave horoskopima i proricanjem budućnosti putem horoskopa sebe ne smeju nazivati astrolozima. To sam zaključio iz ličnog iskustva jer astrologija, sama po sebi, treba biti jedna vrsta najuniverzalnijeg jezika koje jednom živom biću, koje zna da razlikuje um od ''zdravog razuma'', može pomoći da razume sve u oblasti postojanja, pogotovo kako pomoći nečemu ili nekome (to je oblik blagog sebičluka – imajte u vidu da sebičluk postoji u svemu jer razum navodi na tu naturalnu fikciju). To je moja lična teorija koju sam shvatio pre par godina.
Pojam o kojem govorimo '' astrologija '' i definicija astrologije u ovom dobu ne može biti maksimalno dokučiva čoveku jer su ljudi u razmaku od 5000.godine p.n.e. do 2000.godine n.e. otkrili uticaje i značenja samo nekih 2% astrologije – ne pišem samo o uticaju planeta sunčevog sistema već o čitavom multiverzumu u kojoj je sve povezano. Ne može se pobeći od sudbine – ovo se odnosi na cunami i čitavu priču o tome – svakako je sigurno da su sve poginule osobe u svojoj horoskopskoj analizi imale po jedan aspekt koji ih je navodio da moraju biti na određenom mestu u određeno vreme – šta više, ''astrolog'' ne može tačno odrediti moment smrti nekome u toliko i toliko sati – ne, dakle to dovodi do toga da se u horoskopskoj analizi precizno može uočiti aspekt koji označava prestanak disanja iliti rada srca, ostalih organa – ili jednostavno može označiti nešto veoma, veoma loše u horoskopu što je teško dokučivo osobi koja tumači horoskopsku analizu.
Puno je osoba koje horoskop pridodaju razno-raznim veštinama tipa : Gatanje, gledanje u šolju, gledanje u pasulj?! – Ono što je važno napomenuti-napisati, a odnosi se na dileme ljudi ''U šta treba verovati?'' kao i ''Koja je razlika između horoskopa i astrologije?'', jeste da je bavljenje horoskopom mali deo astrologije koji smo mi, ljudska bića, naučili da koristimo u sebične svrhe time što preko toga zarađujemo pričajući manje-više istinu ( zavisno od toga da li je ''astrolog'' zaista profesionalac u svom ''poslu'' ).
Postoje univerziteti i ogromna udruženja astrologa u Francuskoj, Indiji, Australiji, i ostalim državama koja vrlo precizno određuju i otkrivaju svrhu postojanja putem, kako to ja volim reći, univerzalnog jezika koji se naziva ''Astrologija''. Svaka planeta, zvezda, nebesko telo uopšte - ima svoj rotacioni tok, put, kretanje, gravitacioni, radioaktivni itd...uticaj koji vrlo bitno utiče na sve ostalo šta postoji – razmislite o sledećem : ''Da li samo nebeska tela sunčevog sistema utiču na nas?''
Naravno da ne! One jedino imaju veliki uticaj nad bilo čime šta može biti u ''blizini''.
U dubini te definicije stoji da svako telo – što je veće ima i veći i značajniji uticaj na ostala tela – nije reč samo o značajnijim uticajima – uticaj bilo kakvog materijalnog postojanja utiče na svoj način na( u ovom slučaju) ljudsko biće. – Iz toga proizilazi drevno verovanje da će život krenuti na bolje ako je soba u kojoj boravite staloženija i lepša jer svaki predmet utiče na vas i vaše raspoloženje, mada o tome vrlo malo znam tako da je moguće da o Feng-šuiju i grešim, osim kod teorije da i taj oblik verovanja postoji i jeste deo astrologije.
Nadam se da ste do sada shvatili o čemu pišem.
Citat :
'' S druge strane, najmanje dvesta hiljada astrologa je imalo najmanje dvesta hiljda ljudi različitih zodijačkih znakova na obradu i predskazanje katastrofe. Ili, ukupno 40 milijardi potencijalnih astroloških mogućnosti da se predvidi katastrofa. Zašto su onda ljudi u cunamiju stradali? Gde su bili astrolozi? Armija astrologa! Iz reportaža smo saznali da su se životinje pre naleta cunamija uznemirile. Slonovi su krenuli dalje od obale bez obzira na komande svojih vodiča. I ni jedan slon nije stradao! Znači li to da 200 000 astrologa (svakako i više!) ne vredi ni koliko životno iskustvo jednog slona? Pokazalo se da znači! Slonovi nisu stradali, ljudi su stradali! Slonovi nisu imali astrologe, ljudi su imali (imaju!) astrologe! Za ponašanje slona postoji objašnjenje, za astrologe, koji jednu veliku katastrofu (katastrofe!!!) ne predvide, objašnjenje i ne može da postoji iz jednostavnog razloga što oni sva svoja „predviđanja“ baziraju ni na čemu drugom sem na obmani.''
 
Ovo je veoma zanimljivo – Pokazivanjem jedne ili druge strane novćića dobijamo dve opcije– potrebno je zavrteti ga i prebaciti u treću dimenziju –
Nemoguće je izbeći katastrofu ako se bilo koji aspekt, koji ukazuje na cunami iliti veliki talas, nađe u horoskopu – da se može izbeći, ne bi ni postojao tu! Da bi se taj ''smrtonosni aspekt'' izbegao, potrebno je da nad njim preovlađuje makar mala verovatnoća da će osoba ostati živa i nakon nesreće.
– To ne treba shvatiti kao neki naučno fantastični film u kojem glavnu ulogu ima prorok koji svet spašava od uništenja ili slično tome. Ako aspekt postoji u horoskopu – to će se i desiti! Ne može se izbeći niti promeniti. To je jedan od ''zakona'' koji postoje. Ovo je vrlo važno i treba pročitati – Mogućnost da se nešto sagleda ne spada i u mogućnost da se to i promeni.
Tražiti krivca ili spasioca koji bi to mogao da promeni ostaje samo tek još jedna fikcija načina na koji razume jedan ili više homo-sapiens-a

''Svaka NAUKA ima svoje proverene zakone koji se zasnivaju na dokazima oslanjajući se na fiziku, matematiku, hemiju, gravitaciju…Astrologija nema ni jedan zakon koji se može dokazati! Astrologija svojim nazivom sebe svrtava u nauke kao što je geologija, andrologija, biologija, stomatologija, kosmologija, fiziologija, klimatologija, itd…Astrologija na ovo nema nikakvo naučno, jos manje moralno i društveno pravo. Horoskop, kao produkt astrologije, najmasovnija je zabluda čovečanstva. Svaka diskusija ili dokazivanje ili negiranje vrednosti horoskopa je jalov posao, baš kao što je isto tako jalov posao nadati se da dva homoseksualca dobiju prinovu. Gotovo po pravilu horoskopu slepo veruju religiozni ljudi. Ateisti i agnostici – ne veruju! Lako je proveriti šta nudi horoskop i kome.

Šta nudi: Ako u jednom danu pročitate horoskop za jedan znak u različitim izvorima, našim, inostranim, svejedno, uverićete se da su SVI horoskopi RAZLIČITI, da nisu ni priblizno slični, još manje isti. A radi se o istom znaku! Dalje, ako pažljivo partite horoskop jednog znaka u istom danu različitih godina a iz istog izvora, opet ćete uvideti da ni jedan horoskop nije isti. Dalje, horoskop se u istom danu odnosi na novorodjenče i isto tako na čoveka na samrti! Ima li nešto smesnije ili gluplje od ovoga? Sve što se u horoskopu nudi je ambivalentno ili polivalentno, ili kauzalno i nista nije konkretno. Ne treba biti mnogo mudar pa ovo zaključiti odmah.''
Postoji obmana ali isto tako i malo vidljiva istina.

-Ja gospodina shvatam kao čoveka koji svesno ili podsvesno blati sebičnost koja postoji kod svakog pojedinca ...Ali moram dodati - Ovo je kao kada bih ja počeo da pričam o karburatorima, a poznajem samo oblik jednog šrafa!!!
Iole, po vama, ''obrazovan čovek'' ne bi trebalo da zapostavi ogromnu verovatnoću da je ''mentalno slep'', to jest – ne razlikuje um i razum, želju od volje ( iako jedno drugo pokreće – nečija želja podstiče nečiju volju i obratno ) – To sam napomenuo jer ste zapostavili činjenicu da je astrologija u direktnoj vezi sa još savršenijim oblikom jezika – matematikom.
Obrazovana osoba, bilo čovek, bilo žena može prikupiti mnogo informacija o svemu, ali onu pravu vrednost može doneti samo informacija koja ističe sposobnost obrazovanja od sposobnosti razumevanja – po školama nas ne uče da mislimo svojim razumom, već ga oblikuju na način kajo je većina prihvatila.
Da nije tako, svi bi izmišljali svoj jedinstven jezik, nazive za boje i još mnogo drugih stvari...
Horoskopsku analizu je nemoguće uraditi bez matematike jer se, prilikom analize, sabiraju i oduzimaju položaji planeta kroz već detaljno obrađenu knjigu pod nazivom ''Efimiride'' u kojoj je, opet korišćena matematika – Naravno, knjiga se odnosi samo na Sunčev sistem.

Gospodin je apsolutno lepo napisao o dnevnim i ostalim oblicima ''brzog horoskopa'' – To najviše koriste osobe koje žele nekako odrediti svoj dan čitanjem dnevnog horoskopa ili slično – čak i nedeljni, mesečni i to je maksimalno pogrešno u skoro svim oblicima razumevanja. Ipak, godišnji horoskop daje ono šta je svakom zodijačkom znaku isto – pogodnosti tokom godine jer to najviše zanima ljude – posao, ljubav i zdravlje su stavljeni kao prioritetne oblasti interesovanja – ljudima koji su zaslepljeni sistemom i nekim svojim svetom i ne treba više.
Nadam se da sam svima koji su ovo čitali malkice objasnio zašto je pogrešno blatiti istinu koju nikada niste ni shvatili.
Prihvatite da vam se ne sviđa i budite više od ljudi kako bi shvatili da ne možete sve iskoristiti u sebične svrhe da bi svoj praktični način života načinili boljim...
Ako od horoskopa očekujete da Vam ukaže na svaki sledeći korak života – znajte da Vam je to isto kao i da očekujete da u fudbalskoj utakmici golman bude centafor - - - ''Male su šanse''
Ukažte mi na nešto ako vam nije jasno. Osećam se da sam najmlađi među svima vama jer imam tek sedamnaest godina, ali želeo sam da vam dam svoje viđenje istine koje ćete, nadam se, naći veoma korisnim. Objavljivanjem ovog teksta nemam nameru da bilo koga uvredim kao i da bilo koga nagovaram da nešto prihvati šta ne želi. Uglavnom je sve na Vama i bilo bi lepo kada više niko nikada ne bi blatio taj univerzalni jezik... Hvala...
 
Koliko mi je poznato da rachice uvek opisuju kao najkompatibilnije za ribe, no toliko mi zamutishe vodu u poslednje vreme da se sudaram u sve na sta naidjem i nikako da ponovo doplivam do cistih voda :D
Ne bi da ih sutnem, drage su meni one i dalje samo sto u svoje bazenche ih vishe ne pustam :D

Па ја овде на рачице не налетох ;) ............... само на рогато:)))
 

Back
Top