Quantcast

Ljiljana Habjanović-Đurović

krasuljak

Buduća legenda
Poruka
26.593
Уопште се не ради о томе, него код извесних који пишу књиге постоји нешто заиста баш на такав начин одбијајуће. Мени је таква, рецимо, и Мир-Јам.
Slažem se za Mir-Jam (koju sam čitala kao devojčica), ali su njih dve neuporedive. Ja ti od srca želim njihove tiraže.

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.023
Slažem se za Mir-Jam (koju sam čitala kao devojčica), ali su njih dve neuporedive. Ja ti od srca želim njihove tiraže.
Хвала, (мада ја с обзиром на тзв. "медијску подршку" имам прилично добре тираже) :) , али ово тренутно заиста нема много везе са мном као писцем. Ја судим о ЉХЂ, пре свега као, (прилично захтевни додуше), читалац. Мени, на пример, ако говоримо, ето, баш о тим високотиражним, МБМ, или Гордана Куић немају ту неподношљиву лакоћу.

VanZandt

Domaćin
Poruka
3.212
Uspeh (tirazi u ovom slucaju) i kvalitet nisu uvek u korelaciji. Tu je bitno ko koga zna, ko ima nekog na bitnom mstu gde se odlucuje o tirazima, za koga se proceni da ce da bude popularan u sirokim narodnim masama i tako dalje. Slicno kao sto i u muzici ima dosta netalentovanih i nekvalitetnih izvodjaca, a vrlo popularnih i uspesnih.

Милунка Савић

Buduća legenda
Poruka
36.023
Uspeh (tirazi u ovom slucaju) i kvalitet nisu uvek u korelaciji. Tu je bitno ko koga zna, ko ima nekog na bitnom mstu gde se odlucuje o tirazima, za koga se proceni da ce da bude popularan u sirokim narodnim masama i tako dalje. Slicno kao sto i u muzici ima dosta netalentovanih i nekvalitetnih izvodjaca, a vrlo popularnih i uspesnih.
А и ово је тачно.

jelizaveta

Primećen član
Poruka
861
ljudi kad se kaze da je nesto za potpalu to je metafora helllooooo
meni je knjizevnost profesija i iz tog razloga tvrdim da je Habjanovicka tres ili ako hocete djubre od literature. tesko da neko ko je skolovan na klasicnoj domacoj i stranoj literaturi i poznaje teoriju i nauku o knjizevnosti, stilistiku i estetiku, moze da tvrdi da je Habjanovicka kvalitet. to da li ima citalacku publiku, to je drugo pitanje.
evaluacija je u knjizevnosti i umetnosti klizava uvek! ali neka dela vredjaju inteligenciju. i nisu umetnicka jer nisu bezvremena, mislim ako se uvede habjanovicka u skole za 20, 30 god, odo na brankov most da se prosetam. mislim ne mora da se uvede u skole, bre ljudi nece se ni citati. secate se kasandre kako je bila popularna? to je samo trenutak i puf nema vise.

evo da se malo poigramo
pogledajmo izbliza ove inspirativne retke mile nam spisateljice: kopirala sam ih slucajnim izborom sa njenog sajta: klise i patetika, pa onda opet malo klise, pa opste mesto, pa patetika again, pa neinventivnost, pa nigde talenta pa onda klise i patetika pa sve to u masnici i roze koricama 200 kinti a imas ljubavni roman na trafici za 50: on otisao, ona ga cekala, pa se mucila, pa jadne zene pa teska li je zenska sudbina, oj zivote drug mi nisi bio!

Најзад, годинама је пожртвовано урањала у моја тражења и неспокоје.

Докле се може тако, питала сам се често гледајући је. Где је граница издржљивости?

Јер, већ сам била добро загризла опору јабуку женског јада.

Пробудио ме јецај. Топлина неког тела, непријатно тесно припијеног уз моје. Грчевит, чврст, до бола посесиван загрљај.

do bola posesivan!! ljudi moji, pa dete kad ovo napise u 8. razredu, podvuce mu se crvenom olovkom i kao primedba stavi stil! ili izbegavaj patetiku!

fitolend

Aktivan član
Poruka
1.195
Ne znam zašto se uopšte bavite tom vrstom literature. Čitam vaše komentare i mislim kako gubite vreme. Ok neko se nađe u tome, eto žena na ovogodišnjem sajmu prodala 7500 knjiga. Toga ima svuda u sveti. Bolje uzmite pa pročitajte BEZDNO Svetlane Velmar Janković. To je već literatura.

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.396
Šta, pa eto Nijemci se smatraju jednim od najcivilizovanijih i najkulturnijih naroda pa su tridesetih godia spalili čitave biblioteke.

Veliki sam ljubitelj knjige ali ono što nevalja treba spaliti, što jest jest. :evil:
Nemci neki piromanski narod. :)
Oni spaljivali i ljude, aman i knjige :zcepanje:, šalim se... grozno se šalim... :confused:

To je ono što je najnezgodnije u sistemu u kome smo - sa jedne strane treba dati ljudima slobodu i zaodvoljiti ukuse, sa druge strane, to ne bi valjalo da ode u nešto što će unižavati ljudski misao... ali ko određuje šta je to što unižava naše kvalitete, ko definiše kvalitete... hm...

Sve je to pipavo, vrlo.