Quantcast

Ljaiceva MANIPULACIJA

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.884
Ljajić: Sad će bogati da osete krizu

BEOGRAD - Ministar spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija Rasim Ljajić izjavio je da će vlada sprovesti reformu poreske politike kako bi oni koji zarađuju više, davali više, ističući da neće biti poskupljenja hleba i većeg PDV-a na hranu.

"Najteži ispit za ovu vladu neće biti ni Kosovo, ni Evropa, već kako da se izbori sa krizom i obezbedi bolji život građanima. Na tome će i ova i svaka buduća vlada ili opstajati ili propadati. Za septembar spremamo paket antikriznih mera, u kojima će ključ biti - radikalna štednja države i prebacivanje tereta krize na bogate", rekao je Ljajić za "Novosti".

Tanjug

Ja ne znam gde je ovaj bio DO SADA kada se sada tako odjednom ZDAO da resava krizu!?

Pricu o reformi poreske politike i kako ce oni koji "zagadjuju davati vise" slusao sam bar jedno ...par decenija u nazad...I NISTA od toga!

A pitanje cene HLEBA je pootpuno MARGINALNO pitanje! Ljudi ne jedu SAMO hleb, vec jedu i povrce, voce, ribu, meso...koji su NEUPOREDIVO skuplji od hleba.

Rekao bih ja da on ODVLACI PAZNJU ljudima od Kosova i Evrope...I skrece je na DRUGU STRANU!

A prica o "prebacivanju krize na bogate" je bas onako ...Demagoska....

Kao da su bogati ludi, pa samo cekaju da vlada prebaci krizu na njih....I zavuce im ruku u dzep.

(Da su takvi - nikada ne bi bili bogati!)

Jedino bogati mogu da PREBACE KRIZU na vladu tako sto ce zatvoriti svoje radnje, otpustiti radnike i otici da uzivaju u inostranstvu...

A Ljaic&co, neka vade oci sta ce sa nezaposlenim radnicima.

To je jedino sto on moze da ocekuje od bogatih.

prica o ceni hleba uvek se isuce kada treba da se nesto ZABASURI.

Nosferatu___

Buduća legenda
Poruka
26.709
Bogatima vlada i treba da zavuce u dzep jer 99% svih bogatih u Srbiji (pricamo o milionerima) su taj novac, ili u najboljem slucaju pocetni kapital, stekli na ilegalan nacin.

Bice dobro ako ovo zaista budu izveli.

U Americi je, recimo, grupa milijardera i multimilionera, kao sto su Bil Gejts ili pisac Stiven King, deo svog blaga poklonila drzavi da joj pomognu da se izvuce iz krize.

Posto nasi miloneri nisu toliko velikodusni, trebalo bi im pomoci da pronadju veliku dusu.

vracaracc

Buduća legenda
Poruka
38.333
Ljajić: Sad će bogati da osete krizu

BEOGRAD - Ministar spoljne i unutrašnje trgovine i telekomunikacija Rasim Ljajić izjavio je da će vlada sprovesti reformu poreske politike kako bi oni koji zarađuju više, davali više, ističući da neće biti poskupljenja hleba i većeg PDV-a na hranu.

"Najteži ispit za ovu vladu neće biti ni Kosovo, ni Evropa, već kako da se izbori sa krizom i obezbedi bolji život građanima. Na tome će i ova i svaka buduća vlada ili opstajati ili propadati. Za septembar spremamo paket antikriznih mera, u kojima će ključ biti - radikalna štednja države i prebacivanje tereta krize na bogate", rekao je Ljajić za "Novosti".

Tanjug

Ja ne znam gde je ovaj bio DO SADA kada se sada tako odjednom ZDAO da resava krizu!?

Pricu o reformi poreske politike i kako ce oni koji "zagadjuju davati vise" slusao sam bar jedno ...par decenija u nazad...I NISTA od toga!

A pitanje cene HLEBA je pootpuno MARGINALNO pitanje! Ljudi ne jedu SAMO hleb, vec jedu i povrce, voce, ribu, meso...koji su NEUPOREDIVO skuplji od hleba.

Rekao bih ja da on ODVLACI PAZNJU ljudima od Kosova i Evrope...I skrece je na DRUGU STRANU!

A prica o "prebacivanju krize na bogate" je bas onako ...Demagoska....

Kao da su bogati ludi, pa samo cekaju da vlada prebaci krizu na njih....I zavuce im ruku u dzep.

(Da su takvi - nikada ne bi bili bogati!)

Jedino bogati mogu da PREBACE KRIZU na vladu tako sto ce zatvoriti svoje radnje, otpustiti radnike i otici da uzivaju u inostranstvu...

A Ljaic&co, neka vade oci sta ce sa nezaposlenim radnicima.

To je jedino sto on moze da ocekuje od bogatih.

prica o ceni hleba uvek se isuce kada treba da se nesto ZABASURI.

Али нам је зато за време БОРИСА текао мед и млеко...Борис...он је беше смислио и Расима и Ивицу?
:rotf:

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.884
Bogatima vlada i treba da zavuce u dzep jer 99% svih bogatih u Srbiji (pricamo o milionerima) su taj novac, ili u najboljem slucaju pocetni kapital, stekli na ilegalan nacin.

Bice dobro ako ovo zaista budu izveli.

U Americi je, recimo, grupa milijardera i multimilionera, kao sto su Bil Gejts ili pisac Stiven King, deo svog blaga poklonila drzavi da joj pomognu da se izvuce iz krize.

Posto nasi miloneri nisu toliko velikodusni, trebalo bi im pomoci da pronadju veliku dusu.
Pa zar ti mislis da oni drze novac u Srbiji pa im ga neko moze uzeti?

Njihov novac je NA SIGURNOM.

Dokazati sudski da je novac nelegalno stecen u LIBERALNOM KAPITALIZMU - JE VRLO, VRLO TESKO MOGUCE, ja bih rekao - nemoguce.

Videces sta ce se desiti sa onim uhapsenim bivsim direktorom "Agrobanke": NISTA nece moci da mu nadju i morace da ga puste!

U Americi "mrki" zeli samo da bogati PLACAJU POREZ, ali republikanci za to nece ni da cuju!

Ako izgubi vlast - zbog toga ce je izgubiti.

Tamo niko nikom nista DOBROVOLJNO ne daje.

Ni jedan peni.

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
27.825
Uz dužno poštovanje ali grešiš, upravo je obrnuto.Nama nisu glavni problem ni Kosovo ni EU nego upravo cene/mesečna zarada,tj standard nam je izuzetno nizak a nažalost čini mi se da još ima do lufta do dna. Kosovo i EU su bile teme koje su namerno stavljene na vrh prioriteta da bi se zamaskirala katastrofa u ekonomskoj politici vlade.

Nosferatu___

Buduća legenda
Poruka
26.709
Pa zar ti mislis da oni drze novac u Srbiji pa im ga neko moze uzeti?

Njihov novac je NA SIGURNOM.

Dokazati sudski da je novac nelegalno stecen u LIBERALNOM KAPITALIZMU - JE VRLO, VRLO TESKO MOGUCE, ja bih rekao - nemoguce.

Videces sta ce se desiti sa onim uhapsenim bivsim direktorom "Agrobanke": NISTA nece moci da mu nadju i morace da ga puste!

U Americi "mrki" zeli samo da bogati PLACAJU POREZ, ali republikanci za to nece ni da cuju!

Ako izgubi vlast - zbog toga ce je izgubiti.

Tamo niko nikom nista DOBROVOLJNO ne daje.

Ni jedan peni.
Amerika je druga prica, u Americi sav novac je stecen legalno jer to je drzava ostrih zakona i surovih poreskih kontrola, i neko ko je posteno stekao svoje milione uvecavajuci ih kroz vekove, naravno da ne zeli da mu neko to sada otme. Ali, ovde niko nista nije posteno stekao jer su u komunizmu svi bili visa ili niza srednja klasa (osim elitne vrhuske sa Dedinja), a onda odjednom pocinju da se javljaju kojekakvi milijarderi iz Zitista Donjeg... nece da moze.

Ne drze oni novac u Srbiji ali drze sebe u Srbiji, a ako ih stigne duga ruka zakona, lako ce ih naterati da novac vrate u zemlju, ako je isti ilegalno stecen. Dovljno da ih stave jednu noc u CZ da jedu bajate pastete i da ih mrko gleda silovatelj iz susedne sobe, i odmah ce uplakani sve da priznaju, vecina njih.

Doduse, bojim se da si u pravu i da ce se afera Agrobanka zavrsiti neslavno... Ali ostaje da se vidi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.