Quantcast

Ливерпул је град окренут ка социјализму

oktobar49

Primećen član
Poruka
704
Постоје историјски разлози зашто је то тако,рађена су и истраживања на ту тему.Лабуристи,партија која затупа интересе радника (изузев оног несрећног периода када је на челу партије био Тони Блер који је више подсећао на либералског реформатора ала Александар Вучић ) добија годинама изборе у овом граду,и може се рећи да је то њихово упориште.
https://www.google.com/amp/s/www.li...ts-official-liverpool-really-one-11930817.amp

И како то обично бива,политика утиче и на спорт,јер су те две ствари везане!

ЛИВЕРПУЛОВ УСПЕХ СЕ ЗАСНИВА НА СОЦИЈАЛИЗМУ

Честитке свим навијачима Ливерпула,играчима,тренерима и менаџерима на освајању шампионата Премијер лиге.

"Ливерпулов успех се заснива на социјализму".

-Питер Мур,извршни директор ФК Ливерпул.

"Социјализам у који верујем се своди на то да сви радимо једни за друге и да на крају сви делимо освојену награду.Тако ја видим фудбал и тако видим живот".

-Бил Шенкли,омиљени тренер Ливерпула који је поставио темеље клуба какав је данас.

"Ја сам левичар,наравно.Када радим добро,желим и да остали око мене раде добро.Уколико постоји нешто што никада не бих радио у животу,то је да гласам за десницу."

-Тренер Ливерпула Јирген Клоп,по опредељењу левичар.

stugots

Čovek
Poruka
18.256
Postoji jos jedna zanimljivost vezana za Liverpool,a to je da stanovnistvo organizovano bojkotuje novine The Sun,najtirazniji desnicarski list u UK.Po tome se takodje izdvajaju za razliku od drugih gradova:
Pa to je prevashodno zbog lažnog i tendencioznog izveštavanja o tragediji na Hilsborou. LFC mislim ne dopušta pristup novinarima Sana na pres konferencije, za Everton ne znam.

oktobar49

Primećen član
Poruka
704
Pa to je prevashodno zbog lažnog i tendencioznog izveštavanja o tragediji na Hilsborou. LFC mislim ne dopušta pristup novinarima Sana na pres konferencije, za Everton ne znam.
Астон Вила - Ливерпул 1:2

Конзервативна Партија Велике Британије,незваничног назива "Торијевци",је странка десног центра,владајућа на Острву,која уједињује присталице конзервативизма и британског унионизма.Ова политичка партија представља већину у Доњем дому парламента и предводи владу на чијем челу је актуелни премијер Борис Џонсон.

На фотографији навијачи Ливерпула са заставом "Скаузери мрзе Торијевце".
Бирмингем,Вила Парк 2.11.2019.
Меч Премијер лиге,Астон Вила - Ливерпул.

veliki krang

Legenda
Poruka
51.964
Fkin scousers'll have your hubcaps off before you can say Jack Robinson.

Scum.
Zapravo da, oni su bili poznati kao pljačkaši, ako im uspe da te prebiju, budi siguran da ćeš ostati istovremeno bez svega vrednog na sebi :D Tako da je naslov teme prilično tačan, Liverpul jeste teška socijala, navijači drugih timova se sprdali sa njima pesmom "You'll never get a job" :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1: :hahaha1:

oktobar49

Primećen član
Poruka
704
Ми нисмо Енглези већ 'Скаузери!'

Када су најватреније присталице Ливерпула претходне сезоне,на мечу Комјунити Шилда између њиховог клуба и Манчестер Ситија кренуле да звижде националној химни,спортска јавност је у намању руку била затечена.Будући да се ради о фудбалском клубу из Енглеске,поставило се питање зашто су то учинили?

Из политичких и историјских разлога,многи навијачи Ливерпула сматрају себе 'Скаузерима',а не Енглезима.То је нешто што ћете тешко разумети уколико не живите у овом граду.

У сваком случају,један од истакнутих припадника Ливерпулове трибине Џон,контактирао је новинаре енглеског портала 'Talk Sport',како би разјаснио смисао пароле "Скаузери,не Енглези",иза које он и његови другови стоје у чувеном КОП-у.

"Желео бих најпре да објасним зашто навијачи Ливерпула не подржавају Енглеску.То сеже стотинама година уназад,у време када се велики број људи,махом ирских имиграната настанио у Ливерпул,тако да су ти људи пре келтског него енглеског порекла.Често можете чути у полушали да је Ливерпул престоница Ирске.Ето,зато становници Ливерпула истичу да су 'Скаузери',а не Енглези.Ја не живим у Енглеској,ја сам локал патриота и живим у Ливерпулу.Ја сам Скаузер!"
-Скаузер је иначе пежоративан назив за локално становништво.

УКОЛИКО БУДЕМО ДОВОЉНО ВЕЛИКИ И СНАЖНИ,БИЋЕМО НЕЗАВИСНИ!ОСНОВАЋЕМО НАШУ РЕПУБЛИКУ ЛИВЕРПУЛ!

Када су га новинари питали за кога онда навија на светским првенствима,ту се ипак ради о надметању репрезантација које је планетарно популарно,Џон је и на то имао спреман одговор:

"Не пратим међународни фудбал,поготово не Енглеску.Једино што можете да видите на утакмицама енглеске репрезентације су групице навијача са заствама мањих градова,варошица и села.Немате много екипа из великих градова,бар не у оној мери колико би се очекивало.Као што рекох,не навијам за Енглеску репрезензацију,нити ме занима међународни фудбал,који је узгред будиречено срање!"

Очигледно је да такве ставове дели већина навијача Ливерпула,а да је Џон само један од многих.Већ је писано о томе да иако је Каталонија аутономна покрајина у Краљевини Шпанији,тамошње становништво је више доживљава као републику.Да ли се нешто слично може десити и Ливерпулу?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.