Liverpool FC

Da li volite LIVERPOOL FC?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
untitled-13cjli.gif


:lol:
 
Samo primecujem da nisi digao buku kada je Jang simulirao penal, bio ofsajdu i direktno uticao na crveni karton za igraca QPRa. Bitno da si nasao da pametujes na drugoj temi ;)
Ja suđenje rijetko kada komentarišem, bez obzira da li su greške pomogle ili odmogle ManUTD-u.
Uostalom, sam Ferguson je već dva puta prokomentarisao situacije u kojima su sudije pomogle Unitedu.

To što se ti ponašaš kao uvrijeđena mlada je druga stvar :mrgreen:
Inace, slazem se da je za crveni, okacio sam gif jer mi je situacija smesna.
Pa eto, vidiš da se slažeš.
 
Suarez ostaje na "Enfildu"

Nakon jako turbulentne sezone po njega, napadač Liverpula Luis Suarez otkriva da ipak nema nameru da odlazi iz Liverpula.
suarez81762020120416110438.jpg

Bez obzira na etiketu rasiste koju mu je britanska javnost nalepila nakon incidenta sa Patrisom Evrom, kao i suspenzije od osam mečeva, Urugvajac Suarez ne želi da napusti Liverpul.

Za njegove usluge su interesovanje već pokazali brojni klubovi, pre svih Pari Sen Žermen, ali sam Suarez ističe da ostaje na Enfildu.

„Ostajem u Liverpulu, naravno da ostajem.“

„Imam ugovor na još četiri godine, srećan sam i zadovoljan ovde i želim da nastavim da se borim sa svojim timom.“, rekao je Suarez.

Osvrnuo se Urugvajac i na čitavu situaciju sa Patrisom Evrom za koju kaže da je iza njega.

„Ne razmišljam više o tome. Važno je istaći da sam dobio punu podršku svih ljudi iz kluba i nema potrebe pričati o tome jer je to stvar prošlosti.“, istakao je napadač Liverpula.

Sportske.net
 
Liverpul preko Begiristajna dovodi Gvardiolu!?

Slavni engleski Liverpul ozbiljno razmišlja senzacionalno angažovanje trenera Barselone Pepa Gvardiole, prenosi Sandej Tajms! Uprava kluba sa "Enfilda" želi da na mesto sportskog direktora dovede Ćikija Begiristajna, doskorašnjeg prvog operativca Katalonaca, inače velikog prijatelja Gvardiole.

Begiristajn je napustio "Kamp Nou" u leto 2010. godine po odlasku Đoana Laporte sa mesta predsednika Barselone. Liverpul u Begiristajnu vidi idealno rešenje za čoveka zaduženog za transfer politiku, on je vodio pregovore sa "redsima" prilikom prelaska Havijera Maskerana iz Liverpula u Barselonu.

Liverpul je pre nekoliko dana ostao bez sportskog direktora Demijena Komolija koji se zbog privatnih obaveza vratio u Francusku.

Sandej Tajms tvrdi da Begiristajn ima ponude Čelsija i Mančester sitija, ali da je Liverpul najozbiljniji da ga dovede. Njegovim dolaskom, tvrdi list, otvorila bi se vrata da Pep Gvardiola preuzme funkciju menadžera petostrukog evropskog prvaka.

Sportal.rs
 
Hamburg želi Dirka Kajta

Fudbaler Liverpula privlači pažnju evropskih klubova i na leto bi vrlo lako mogao da napusti Enfild.
kjat81829020120417110915.jpg

irk Kajt ove sezone ne dobija previše prilika kod Kenija Dalgliša i Holanđanin bi na leto mogao da krene u potragu za timom u kome će imati standardnu minutažu.

Njegovo nezadovoljstvo samo je povećano činjenicom da nije učestovao u polufinalnom duelu FA Kupa protiv Evertona, što je i sam potvrdio.

„Drago mi je da je Liverpul ušao u finale FA Kupa, ali sam zaist razočaran jer nisam igrao u polufinalu.“, rekao je Kajt čime je samo podgrejao priče o odlasku iz Liverpula.

Govorilo se o njegovom povratku u domovinu, kao i o eventualnom prelasku u italijansku Romu, ali u trku za iskusnim fudbalerom se uključio i nemački Hamburg.

Naime, Nemci su spremni da Kajtu ponude unosan ugovor po kome bi imao primanja identična onima koja ima u Liverpulu kako bi ga privoleli u Bundesligu.

Sportske.net
 
Kerol: Ljudi lažu da još pijem

"Moja prošlost je - prošlost. Od kada sam došao u Liverpul promenio sam način života i smirio se. Da budem iskren, uopšte ne izlazim", kaže najskuplji igrač Liverpula svih vremena Endi Kerol, koji je za više od godinu dana postigao deset golova za "redse".
v241309p0.jpg


U fudbalu ih je uvek bilo, ima ih i biće. I donekle oni čine ovu igru zanimljivijom.

Buntovnici, latentni nasilnici, pa i budući kriminalci. Kada su droga i oružje u pitanju, najčešće su to Argentinci, Kolumbijci... Kada su žene, rasizam i desničarska opredeljenja po sredi, onda prednjače Italijani. Kada su alkohol, tuče i noćni provodi u pitanju - onda su to uglavnom Englezi.

Od ranije ustanovljenu tradiciju, pronošenu decenijama, nastavio je mladi i do sada nedokazani centarfor Liverpula Endrju Truman Kerol, poznatiji kao Endi. On je najskuplje plaćeni britanski fudbaler svih vremena, a njegov "last minute" transfer iz Njukasla u Liverpul, 31. januara 2011. godine i dalje je zvoni u glavama navijača "redsa" - 35 miliona funti!?

Koliko je Kerol do danas vratio klubu, koji je u njega uložio bogatstvo nikada izdvojeno ni za jednog drugog fudbalera (a ko je sve igrao za Liverpul...), govore brojke i pozicija na tabeli. Za više od godinu, Kerol je postigao šest golova u Premijer ligi, a deset u svim takmičenjima.

Još malo pa će ga stići Pol Skols, koji je u 38. godini zimus odlučio da prekine penziju posle šest meseci i vrati se da povede Mančester junajted do titule. Naravno, mislimo samo na Skolsove golove od povratka. Dao ih je tri ove sezone za tri meseca, a Kerol četiri!?

Ovaj visoki, snažni i pomalo nadobudni centarfor dao je otvren intervju u kojem je poručio da su dani alkoholisanja ostali za njim u Njukaslu i da je zaboravio na piće od kada je došao u Liverpul. Pre nego što se posvetimo njegovoj ispovesti, podsetimo se ko je Kerol i šta je sve postigao u karijeri, pre nego što je postao najskuplje plaćeni igrač petostrukog šampiona Evrope.

On je rođen 6. januara 1989. godine, a u Njukasl je došao 2006, s tim da je morao prvo da se kali u Preston Nort Endu. Za prvi tim "svraka" zaigrao je 2008. godine i morao je u Čempionšip, gde je postigao 17 golova na 39 utakmica i tako pomogao ekspresnom povratku crno-belih u Premijer ligu. Za polusezonu u eliti, postigao je 11 golova na 19 mečeva i poslednjeg dana zimskog prelaznog roka Liverpul ga je skupo, preskupo platio, ne žaleći novac koji je stigao od prodaje Fernanda Toresa ekipi Čelsija (50.000.000 funti).

Zbog povrede, Kerol je debitovao tek u martu prošle godine, a u aprilu postigao je prvi gol u pobedi nad Mančester sitijem od 3:0. Do danas, samo je još devet puta tresao protivničke mreže, udaljio se od reprezentacije Engleske za koju je kod Fabija Kapela igrao tri puta i postigao jedan gol u prijateljskom meču sa Ganom, 29. marta 2011 (1:1).

Kerol sada živi u blizini Enfilda sa devojkom i kćerkom iz prethodne veze, koja se burno završila i zbog koje je ovaj momak imao problema sa zakonom. Kćerkica je rođena 15. septembra 2009. godine, kada je Endi imao 20 godina. Nedugo zatim, protiv njega podneta je krivična prijava zbog sumnje da je pretukao devojku, policija je prihvatila kauciju, ali pod uslovom da Kerol do okončanja postupka živi kod tadašnjeg kapitena Njukasla Kevina Nolana i da se redovno javlja policiji.


Kasnije, oslobođen je optužbi zbog nedostatka dokaza, a samo dva dana posle presude zapaljen mu je automobil. Pre "frke" sa bivšom, Kerol je dva puta hapšen zbog nasilja, jednom je flašom isekao lice čoveku u noćnom klubu i zbog toga platio 3.500 funti. Sa 19 godina, vraćen je sa priprema omladinske reprezentacije Engleske, jer je sa Skotom Sinklerom i Rajanom Bertrandom prekršio pravila ponašanja.

Navodno se u Njukaslu potukao na treningu sa kolegom Stivenom Tejlorom, njemu polomio vilicu, a sebi ruku, što je klub demantovao, uprkos tome što je Kerol uslikan u bolnici sa gipsom oko ruke.

Sada - priznaje da je živeo nesportski - ali kaže da se promenio.

"Moja prošlost je - prošlost", rekao je Kerol, nekoliko dana nakon što je pogotkom temenom glave rešio polufinalni meč FA Kupa protiv velikog rivala Evertona, a zamenik kapitena Liverpula Džejmi Karager rekao je potom da je taj gol vredan "35.000.000 funti" i da će se "pamtiti zauvek".

"Od kada sam došao u Liverpul promenio sam način života i smirio se. Devojka me čeka kod kuće i volim što je tako. Dogodiće se da idem ulicom i da mi ljudi kažu: 'Ha, videli smo te kako cirkaš prošle nedelje', ali to su glasine koje kruže. Na to se samo smejem, uvek će se to događati, ali naviknete se", dodao je i podvukao:

"Da budem iskren, uopšte ne izlazim".

Kerol tvrdi da "ljudi lažu" kada pričaju da i dalje cirka.

"Znam da nije istina ono što ljudi pričaju, to moja familija zna, kao i ljudi iz kluba. To je najbitnije. Sve što radim, ostajem u svojoj kući sa devojkom, kuliram gledam filmove. Nekad igram 'X-Box' ili gledam TV, takođe s devojkom", kao da se pravda Kerol.

Kerol kaže da ga sve to neće pokolebati, već da će golovima ućutkati "hejtere".

"Ja sam borac... Odlučan sam da se pokažem u pravom svetlu i zbog toga sam došao u Liverpul. Sviđa mi se ovde i želim da ostanem. Želim da igram za Liverpul. Nisam došao da bih sedeo na klupi, došao sam da igram velike utakmice".

Snažni napadač kaže da mu je kontinuitet neophodan kako bi podigao formu.

"Kada počnete da igrate iz utakmice u utakmicu, podižete samopouzdanje, počnete da osećate stvari na terenu i čini mi se da sam krenuo u pravom smeru sada. Kada ne igraš, prestaneš da veruješ u sebe. Mislim da je tako sa svakim igračem. Kada se ukaže prilika da se vratite u igru, morate da pokažete šta znate. Samo želim da nastavim tako...", optimista je Kerol, koji dodaje:

"Uveren sam u sebe i, ako budem igrao, postizaću golove. Ne mogu to da radim dok sam na klupi i kada ulazim u poslednjih deset minuta", kao da se obratio Kerolm svom menadžeru Keniju Dalglišu, koji u Premijer ligi posrće zajedno sa nedorečenom ekipom.

On je podsetio da mu je povreda koju je poveo sa sobom prošle zime iz Njukasla odmogla da se odmah Enfildu predstavi na pravi način.

"Kada sam potpisao za Liverpul, nisam bio spreman. Imao sam povredu kolena i nastavio sam da dobijam udarce i da trpim. Igrao bih jednu, pa bih jednu presedeo... Osećam da sam sada potpuno spreman. Treniram svaki dan i ne sećam se kad sam propustio trening. Osećam se dobro", kaže Kerol u finišu sezone, u kojem Liverpul očekuje finale FA Kupa protiv Čelsija, 5. maja na "Novom Vemlbiju".

Mondo
 
Drente se seli u drugi kraj Liverpula?

Čelnici Liverpula razmišljaju o fudbaleru Evertona Rojstonu Drenteu za naredni letnji prelazni rok.

Iako je Rojston Drente daleko od partija koje pružao u Fejnordu, u Liverpulu su zadovoljni njegovom formom u timu najljućeg rivala Evertona.

Bivši igrač Real Madrida je od dolaska u Premijer ligu, gde brani boje Evertona, igrao na zadovoljavajućem nivou i sada "crveni" razmišljaju da ga dovedu na "Enfild", prenosi "The Telegraph".

Pozajmica Rojsona Drentea Evertonu ističe na kraju ove sezone, a ostaje da se vidi hoće li Holanđanin nastaviti karijeru na ostrvu.

"The Telegraph" tvrdi da je Drente daleko od produžetka saradnje sa Evertonom i da bi to moguao da iskoristi najveći rival Liverpul.

Sportske.net

E samo nam ovaj fali, ko budali samar :neutral:
 
Kajt priželjkuje pogodak u finalu FA Kupa

Iskusni Holanđanin iz redova Liverpula, razočaran činjenicom da nije nastupio u meču polufinala FA Kupa sa Evertonom, najavio je da želi da postigne pogodak u finalnom meču protiv Čelsija i time dokaže da još uvek vredi.

Sjajni Dirk Kajt ima iskustva kada je postizanje golova u finalnim mečevima u pitanju. 2007. godine upisao se u strelce u finalnom duelu LŠ koji je Liverpul igrao sa Milanom a početkom godine postigao je gol u finalu Liga kupa.

Sada želi da isto učini i u finalu FA Kupa koje je na programu 5. maja. Protivnik Redsima biće ekipa Čelsija.

"Ponosan sam što sam imao prilike da zatresem mrežu na dva finala igrajući za Liverpul. Sada želim da to učinim i treći put čime bih pokazao koliko zapravo vredim" rekao je Kajt.

Holandski reprezentativac nalazi se u nezavidnoj situaciji pošto u ovom trenutku Keni Dalgliš poverenje u napadu ukazuje Suarezu i Kerolu pa trenutno čeka priliku sa klupe.

Ono što ga raduje jeste podatak da je ranije tokom sezone bio čovek odluke u meču FA Kupa kada je pogotkom u završnici meča sa Junajtedom odveo Liverpul u peto kolo pomenutog takmičenja.

Sportske.net
 
Carroll proradio zahvaljujući Hendersonovom gelu za kosu

Branič Liverpoola Martin Kelly otkrio je tajnu iz svlačionice ''redsa'' kojom je ''objasnio'' nagli preobražaj Andyja Carrolla iz sterilnog u produktivnog strijelca...

Liverpool je za usluge Carrolla u siječnju 2011. godine Newactlesu platio 35 milijuna funti. Većina od 42 partije 23-godišnjeg napadača u dresu ''crvenih'' bile su za zaborav.

No, u zadnje dvije Liverpoolove utakmice je zabijao pobjedonosne golove svoje momčadi glavom, i to u završnicama dvoboja. Prvo je u prvenstvu poentirao u sudačkoj nadoknadi za pobjedu u gostima kod Blackburna 3-2, a onda je u puno važnijoj utakmici, polufinalu FA Cupa, opet zabio glavom za pobjedu 2-1, u 87. minuti.

Tajnu Carrollovog uspjeha otkrio je Martin Kelly na svom Twitter-profilu:

''Veliki AC koristio je gel za kosu Jordana Hendersona u zadnje dvije utakmice. U obje je zabio pobjedničke golove'', napisao je Kelly.

Nogometni magazin
 
Phil Dowd sudi finale FA kupa

Engleski nogometni savez (FA) odlučio je da će veliko finale FA kupa, između Čelzija i Liverpula, suditi Philip Dowd...
phil-dowd.ashx

Phil Dowd godinama je među najcenjenijim sudijama u Engleskoj, tačnije, uz Howarda Webba možda i prvo ime među arbitrima na Ostrvu. Dowd je ove sezone sudio finale Superkupa Engleske (Community Shield), kao i finale Carling Cupa 2010. godine.

"Drago mi je da sa baš ja izabran za jedno takvo finale i tako veliku utakmicu. Ni u najluđim snovima nisam sanjao da ću jednoga dana suditi finale FA kupa. To je san svim arbitrima, a sada je ta čast pripala meni", oduševljen je bio Dowd.

Utakmica finala FA kupa između Čelzija i Liverpula na programu je 5. maja na stadionu Wembley u Londonu.
 
Poslednja izmena:
Carroll proradio zahvaljujući Hendersonovom gelu za kosu

Branič Liverpoola Martin Kelly otkrio je tajnu iz svlačionice ''redsa'' kojom je ''objasnio'' nagli preobražaj Andyja Carrolla iz sterilnog u produktivnog strijelca...

Liverpool je za usluge Carrolla u siječnju 2011. godine Newactlesu platio 35 milijuna funti. Većina od 42 partije 23-godišnjeg napadača u dresu ''crvenih'' bile su za zaborav.

No, u zadnje dvije Liverpoolove utakmice je zabijao pobjedonosne golove svoje momčadi glavom, i to u završnicama dvoboja. Prvo je u prvenstvu poentirao u sudačkoj nadoknadi za pobjedu u gostima kod Blackburna 3-2, a onda je u puno važnijoj utakmici, polufinalu FA Cupa, opet zabio glavom za pobjedu 2-1, u 87. minuti.

Tajnu Carrollovog uspjeha otkrio je Martin Kelly na svom Twitter-profilu:

''Veliki AC koristio je gel za kosu Jordana Hendersona u zadnje dvije utakmice. U obje je zabio pobjedničke golove'', napisao je Kelly.

Nogometni magazin

A šta Henderson da stavi na glavu da bi počeo da trči :think:
 
Kalu između Arsenala i Liverpula?

Salomon Kalu će na kraju tekuće sezone najverovatnije napustiti Stamford Bridž, interesovanje za fudbalera Čelsija ne manjka.
kalu73167020120109123124.jpg

Salomon Kalu nije uspeo da produži ugovor sa svojim sadašnjim klubom i na leto će najverovatnije potražiti novu sredinu.

Pored ozbiljnog interesovanja određenih turskih, španskih i italijanskih klubova, Kalu bi najradije da ostane u Premijer Ligi.

Kako navode engleski mediji to neće biti nikakav problem obzirom da su za njegove usluge ozbiljno zainteresovani Arsenal i Liverpul.

Naime, Arsen Venger se već ranije dovodio u vezu sa fudbalerom Čelsija koga je i sam pokušao da dovede 2006. godine.

U međuvremenu, Keni Dalgliš planira obnovu igračkog kadra nakon pojačanja koja se nisu pokazala u pravom svetlu ove godine i mediji na ostrvu spekulišu da će Kalu biti prva opcija Crvenih u letnjem prelaznom roku.

Sportske.net

Idi u Arsenal... oni igraju najlepsi fudbal... nismo mi za tebe...
 
Suarezovi naslednici stigli na "Enfild"

Nekolicina igrača Nasionala, za koji je nekada igrao Luis Suarez, stigli na probu u Liverpul, kao deo dogovora sa Sebastijanom Koatesom koji je 2011. stigao na "Enfild".
Urugvaj-600-20120419054718.jpg

Četiri najtalentovanija fudbalera Nasionala iz Montevidea Rodrigo Amaral, Leandro Otormin, Gaston Pereiro i Danijel Baldi stigli su u četvrtak u Liverpul kako bi trenirali sa ekipom Kenija Dalgliša.

Tinejdžeri će se pridružiti bivšem saigraču Sebastijanu Koatesu koji je 2011. napustio urugvajski klub.

Još jedan igrač Liverpula je pre nosio dres Nasionala. Radi se naravno o Luisu Suarezu, jednom od najboljih igrača Liverpula u ovom trenutku.

Tinejdžeri će imati priliku da učestvuju na deset treninga Liverpula pre povratka u Urugvaj 29. aprila.

Sportske.net
 

Back
Top