Liverpool FC

Da li volite LIVERPOOL FC?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Okvir gola udaljio Liverpul od četvrtog mesta?

U interesantnoj analizi sezone koja je iza nas, fudbaler Liverpula Glen Džonson smatra da zna glavne razloge zbog kojih Liverpul nije uspeo da završi među prve četiri ekipe.
jonon84564020120516143353.jpg

Sezona u kojoj su Crveni imali visoka očekivanja neslavno se završila po izabranike Kenija Dalgliša.

Osma pozicija i Liga Evrope kao slaba uteha nikako ne mogu da zadovolje velikih trofeja gladne navijače.

Defanzivac Liverpula je očigledno odradio iscrpnu analizu sezone u kojoj kao jedan veliki razlog lošeg plasmana svog tima vidi veliki broj pogodaka u okvir gola.

„Ne sećam se da je ijedan tim toliko puta pogodio okvir gola kao što je to bio slučaj sa nama ove sezone.“

„Da je lopta išla samo nekoliko centimetara u jednu ili drugu stranu, postigli bimo golove koji bi nam doneli barem 15 bodova više što bi nas dovelo blizu prva četiri mesta. Ipak, to je fudbal, ne možemo ništa da promenimo.“, ističe Glen Džonson.

Sportske.net
 
Vilanova želi Suareza?

Engleski list “Caughtoffside” tvrdi da su Katalonci zainteresovani za napadača Liverpula Luisa Suareza.
lokloklokloklo80888020120404115437.jpg

Suarez je imao još jednu lopu sezonu sa Liverpulom, pošto su “crveni” uspeli samo da osvoje Karling Kup. Mnogi evropski timovi su “bacili oko” na urugvajskog napadača pred prestojeći letnji prelazni rok.

Kako prenosi “Caughtoffside” Tito Vilanova, budući trener Barselone, planira da dovede Urugvajca u svoje redove.

Suarez je bio glavni šraf u igri Kenija Dalgliša, ali nakon odlaska iskusnog stručnjaka iz Liverpula, Urugvajac bi mogao da potraži novi klub.

Ostaje da se vidi hoće li se “crveni” odlučiti na prodaju najboljeg fudbalera čim bi još više oslabili aktuelnu postavu proslavljenog engleskog kluba.

Sportske.net
 
Okvir gola udaljio Liverpul od četvrtog mesta?

U interesantnoj analizi sezone koja je iza nas, fudbaler Liverpula Glen Džonson smatra da zna glavne razloge zbog kojih Liverpul nije uspeo da završi među prve četiri ekipe.
jonon84564020120516143353.jpg

Sezona u kojoj su Crveni imali visoka očekivanja neslavno se završila po izabranike Kenija Dalgliša.

Osma pozicija i Liga Evrope kao slaba uteha nikako ne mogu da zadovolje velikih trofeja gladne navijače.

Defanzivac Liverpula je očigledno odradio iscrpnu analizu sezone u kojoj kao jedan veliki razlog lošeg plasmana svog tima vidi veliki broj pogodaka u okvir gola.

„Ne sećam se da je ijedan tim toliko puta pogodio okvir gola kao što je to bio slučaj sa nama ove sezone.“

„Da je lopta išla samo nekoliko centimetara u jednu ili drugu stranu, postigli bimo golove koji bi nam doneli barem 15 bodova više što bi nas dovelo blizu prva četiri mesta. Ipak, to je fudbal, ne možemo ništa da promenimo.“, ističe Glen Džonson.

Sportske.net
Do utakmice protiv QPR smo imali 30,što prečki što stativa.
 
Suarez: "Ne idem nigde!"

Urugvajac kaže da je srećan u Liverpulu.
suarez79553020120319160541.jpg

Mediji Suareza često sele u Španiju i Italiju.

"Drago mi je da sam na ceni, u pitanju su uz Englesku dve najbolje evropske lige", rekao je fudbaler Liverpula.

Spekuliše se da će Redsi prodati Urugvajca kako bi ispeglali dugove.

"Meni niko ništa nije rekao, mislim da su to novinarske izmišljotine. Miran sam i gledam napred. Ako je do mene, zadovoljan sam ovde i ne razmišljam o tome da odem iz Liverpula", poručio je ovaj fudbaler.

Sportske.net
 
Martinez prva opcija Redsa

Vigan je tokom današnjeg dana dao zeleno svetlo vlasnicima Liverpula da naredne nedelje sednu za pregovarački sto sa Robertom Martinezom kako bi mu ponudili upražnjeno trenersko mesto na Enfildu.
martinez60084669020120517202920.jpg

Zvanično je potvrđeno da će menadžer Vigana naredne nedelje otpočeti pregovore sa vlasnicima Liverpula oko preuzimanja trenerskog mesta u toj ekipi.

Iako se spekulisalo da Vigan ne želi da se odrekne usluga sadašnjeg menadžera, mediji na Ostrvu saznaju da je Martinezu već čekirana karta za Boston gde bi trebalo da se susretne sa čelnicima Liverpula.

Ukoliko pregovori budu tekli pravim tokom pretpostavlja se da će krajem naredne nedelje Martinez biti promovisan kao novi menadžer Liverpula.

Viljaš Boaš, koji je takođe dovođen u vezu sa Liverpulom trebalo bi da bude rezervna opcija ako ne dođe do dogovora sa Robertom Martinezom.

Sportske.net

:think: opet sredina tabele... ako vec jedemo g.v.a onda bi trebali da angazujemo granta pa da u velikom stilu odletimo u ligu bez briga :dash::dash::dash:
 
Igrači Liverpula zahvalni "Kralju"

Nekolicina igrača Liverpula oglasila se povodom smene trenera u tom klubu i svi su u glas zahvalili Keniju Dalglišu na svemu što je učinio za ekipu.
keni83952020120509113250.jpg

Nakon odluke vlasnika Liverpula da prekinu saradnju sa dosadašnjim trenerom Kenijem Dalglišom, prvotimci su se izjasnili o tome kako oni vide trenutnu situaciju u klubu.

Ne želeći da se meša u posao koji ga se ne tiče, iskusni Džejmi Karager je izrazio žaljenje što je Dalgliš morao da ode ali je poručio da je to sastavni deo fudbala i da se mora gledati u budućnost.

"Žao mi je što je morao da napusti klub ali to je fudbal. Dalglišu svakako nije svejedno ali mi moramo da poštujemo odluku vlasnika i da se potpuno posvetimo radu bez obzira ko će biti novi trener" rekao je Karager.

Ni kapiten nije ostao nem ali je i njegovo viđenje stvari slično onom koje je izložio Džejmi Karager.

"Veoma sam tužan što je Keni napustio klub. On je moj idol i to će ostati zauvek. Zahvalio bih mu se na svemu što je uradio za mene i klub" poručio je Stiven Džerard.

Istu poruku poslao je i Luis Suarez koji je putem socijalnih mreža izrazio zahvalnost bivšem treneru Liverpula uz konstataciju da je puno naučio radeći sa njim.

Sportske.net
 
Dalgliš: "Nikada nisam hodao sam"

Smenjeni menadžer Liverpula iskoristio je priliku da putem svog "tviter" naloga zahvali svim navijačima Redsa koji su mu pružili podršku.
keni83952020120509113250.jpg

"Kralj Keni" oglasio se putem socijalne mreže "tviter" na kojoj je izrazio zahvalnost za podršku koju su mu navijači Liverpula pružali tokom prethodnih godinu i po dana.

"Fasciniran sam podrškom navijača. Uvek ste bili posebni a sada više nego ikada. Od srca vam se zahvaljujem. "Nikada nećeš hodati sam", i zaista, nikada nisam!" napisao je Dalgliš.

Škotlanđanin je u Liverpulu proveo 17 meseci i juče je smenjen sa mesta prvog trenera.

Prethodne sezone sa Redsima je osvojio Liga Kup ali je osma pozicija na tabeli Premijer lige uticala na to da vlasnici odluče da mu se zahvale na saradnji.

Sportske.net
 
Gvardiola odbio Liverpul

Španac ostaje pri svojoj nameri da ode na odmor od fudbala, ne želi da prihvati posao prvog trenera Liverpula.
gvardiola183374020120506102358.jpg

Crveni sa Enfilda su u potrazi za novim trenerom, kao glavni kandidati da naslede Kenija Dalgliša pominju se Rafa Benitez, Andre Viljaš-Boaš, Rafa Benitez i Roberto Martinez sa kojim se već krenulo u konkretno uspostavljanje saradnje.

Evropski mediji javljaju danas da je ipak prvi pik čelnika Liverpula bio Barselonin bos Pep Gvardiola.

Naime, čelnici Liverpula su prvo kontaktirali 41-godišnjeg Španca ne bi li ga naterali da se predomisli i promeni odluku o odlasku na odmor od fudbala.

Ipak, u tome nisu uspeli, Gvardiola je ponovio svoju želju da se povuče iz javnosti na neko vreme iako je, navodno, ljudima iz Liverpula otkrio da ima jaku želju da se u budućnosti oproba u Premijer Ligi.

Sportske.net

A potajno sam se nadala da ces se predomisliti :(
 
Liverpul se okreće Martinezu

Čelnici Vigana potvrdili su informaciju da je Liverpul ozbiljan u nameri da dovede Roberta Martineza i dodaju da će pregovori započeti u narednim danima.
martinez84707020120518110111.jpg

Nakon otpuštanja Kenija Dalgliša, vlasnici Liverpula ne žele da sede skrštenih ruku.

U javnosti se uveliko spekuliše sa imenima Andre Viljaša-Boaša, Rafe Beniteza, ali i Roberta Martineza, trenera Vigana koji je izgleda prva opcija američkih vlasnika kluba sa Enfilda.

Naime, vlasnik Vigana Dejv Vilan potvrdio je da su ga čelnici Liverpula kontaktirali i da bi pregovori sa Martinezom mogli da započnu vrlo brzo.

„Ukoliko je Liverpul zaista ozbiljan u svom interesovanju, onda bismo mogli i da izgubimo Martineza.“

„Pozvali su me dok sam sedeo sa Robertom i razgovarao o planovima za narednu sezonu. Od prvog trena kada je stigao u Vigan rekao sam da mu neću stajati na putu ukoliko ga pozove neki od velikih klubova, a malo je većih od Liverpula. Dobio je moju dozvolu da pregovara sa Crvenima, uskoro ćemo se i videti sa čelnicima Liverpula.“
, otkriva Vilan.

Sportske.net
 
Nema sanse, on je svoj sistem u Barseloni pripremao i razradjivao godinama, kao trener B tima pripremao igrace... a da sad ovako odjednom dodje u neki klub i oni pocnu igrati kao ludi... nema sanse.
 
Zezaš :eek: ...ni u kakvim mislima ne mogu da ga stvorim da nas vodi.

Doktore kada vidim koja imena su igri za trenera :kafa: pa ako cemo vec da fasujemo sredinu tabele, onda daj bar da fasujemo sa nekim dobrim frajerom :orkestar:

EDIT
Brendan Rodžers, trener Svonsija, odbio je da razgovara sa predstavnicima Liverpula o tome da zameni Kenija Dalgliša na klupi "crvenih".
 
Poslednja izmena:
Doktore kada vidim koja imena su igri za trenera :kafa: pa ako cemo vec da fasujemo sredinu tabele, onda daj bar da fasujemo sa nekim dobrim frajerom :orkestar:

EDIT
Brendan Rodžers, trener Svonsija, odbio je da razgovara sa predstavnicima Liverpula o tome da zameni Kenija Dalgliša na klupi "crvenih".

I ja kažem "ako ćemo da fasujemo sredinu tabele,da barem fasujemo sa mrnjau gazdaricom"...

linda10.jpg


((ljubi te čika doca) :heart: )

...ali od gledanja nema selameta!!!
 
Villas-Boas set to meet Anfield chiefs over vacant Liverpool job

Andre Villas-Boas has become a leading candidate to replace Kenny Dalglish after it emerged he will hold talks with Liverpool next week.

The former Chelsea boss has been a target for Roma but his name was swiftly added to the list of eight candidates to replace Dalglish.

Fenway Sports Group had admiration for the job Villas-Boas, 34, did at Porto and he has many of the characteristics Liverpool are looking for in their new man.
article-2146603-0F423B5A00000578-360_468x286.jpg

The news that Villas-Boas is happy to meet Anfield officials is a boost to the club after both Swansea manager Brendan Rodgers and Jurgen Klopp, boss of German champions Borussia Dortmund, ruled themselves out of contention.

Liverpool approached Swansea on Thursday to ask for permission to speak to Rodgers but they were refused by chairman Huw Jenkins.

Rodgers, who signed a new three-and-a-half-year contract only in January, issued a statement on Friday insisting his focus was on matters at the Liberty Stadium.
article-2146603-1312E082000005DC-503_468x340.jpg

He said: ‘My professional life is great here and, importantly, my personal life is great. Being in command as a manager is sometimes a lonely place because you are having to develop a structure, but I have never felt that in Swansea.

‘I have plenty of time to do whatever I need to do as a coach and a manager. But my only concentration is here because the job I came to do is not complete.’

However, Liverpool may attempt to persuade Rodgers to reconsider.
article-2146603-130EDE61000005DC-127_468x286.jpg

Klopp has just led Dortmund to a league and cup double and is seen as one of the most innovative young coaches in Europe but he has no interest in leaving Germany.

Roberto Martinez remains the bookmakers’ favourite to succeed Dalglish but, after having spoken to Aston Villa on Thursday, he did not have talks with Liverpool on Friday.
article-2146603-13253344000005DC-459_468x286.jpg

Marseille’s Didier Deschamps, Ajax chief Frank de Boer and Holland coach Bert van Marwijk are also on Liverpool’s list. Former boss Rafa Benitez may also be considered.

The lack of a manager has not stopped the club from continuing contract talks with three of their most important players.

Leading scorer Luis Suarez and defenders Martin Skrtel and Daniel Agger are all discussing new terms but, inevitably, clubs around Europe are monitoring their position.

Ian Ayre, Liverpool’s managing director, said: In terms of negotiations with agents and players, I have been deeply involved with that. It is business as usual.’

Dailymail


Pocinje polako da mi se :bljak:
 
Verovatno ce biti Viljas-Boas ili Martinez..Jirgen Klop nema sanse da napusti Borusiju,covek uziva tamo,ima punu podrsku uprave,kupuje igrace koje hoce,ubacuje klince kada mu se prohte...
Rafa Benitez je takodje veoma moguca zamena..
 
Frank de Bur odbio Liverpul

Trener Ajaksa i legenda holandskog fudbala Frank de Bur odbio je ponudu da preuzme Liverpul.
245431_610xcansv8kh_f.jpg

Holanđanin je rešio da ostane veran "kopljanicima" i kaže "ne" čelnicima kluba sa Enfilda. De Bur je za dve godine rada sa prvim timom Ajaksa osvojio isto toliko titula i odlučan je da nastavi započeti projekat.

Kladionice su De Bura postavile za drugog favorita za upražnjeno mesto na Enfildu, iza Andrea Viljaš-Boaša, bivšeg trenera Čelsija.

"Počastvovan sam interesovanjem, ali tek sam počeo sa radom u Ajaksu. U Amsterdamu se nalazimo na novom putu i zajedno sa Vimom Jonkom i Denisom Bergkampom, želim da učinim mnogo dobrih stvari za klub. Zato ću ostati veran Ajaksu i u narednom periodu", rekao je De Bur.

Pre De Bura, Liverpul je odbio i trener Svonsija Brendan Rodžers.

Blic

Odbio nas ovaj, odbio nas onaj :think: odoh da posaljem CV za trenera...
 
Martinez je odlican trener.Vigan je bio vazda u zoni za ispadanje dok ga ovaj nije preuzeo (inace najmladji klub u PL). Igraju stabilno, sredian tabele,atraktivan fudbal i uvijek zakomplikuju borbu za titulu. Sa pravom ekipom mogao bi da uradi nesto vishe.
 
Džo Kol – Novi trener za novu šansu na Enfildu

Iako je tokom čitave sezone isticao da mu je lepo u Francuskoj i da želi da ostane u dresu Lila, engleski fudbaler ipak ne želi da se odrekne borbe za mesto u ekipi Liverpula gde se vraća nakon isteka pozajmice.
kol72272020111227123808.jpg

Kako je jednogodišnja pozajmica francuskom Lilu istekla, 30-godišnji Džo Kol se vraća na Enfild.

Magrinalizovan od strane Kenija Dalgliša, Džo Kol sa nestrpljenjem očekuje imenovanje novog trenera Crvenih i smatra da će uspeti da se nametne i izbori za svoju šansu u timu.

„Još uvek nisam razgovarao sa ljudima iz kluba, ali vraćam se i biću u klubu za start predsezone.“

„Nadam se da ću uspeti da se nametnem, sa veliki nestrpljenjem, kao i svi, čekam imenovanje novog stratega.“, istakao je Džo Kol koji je sa velikim uspehom igrao prošle sezone u Francuskoj.

„Vreme koje sam proveo u Lilu i iskustva koja nosim iz Francuske su zaista pozitivna.“, ističe on.

Sportske.net
 
Liverpul se okreće Rednapu?

Upražnjena klupa Crvenih izaziva veliku pažnju britanske javnosti gde se pojavila informacija da su se čelnici Liverpula okrenuli strategu londonskog Totenhema i nesuđenom selektoru Engleske.
rednap85057020120522135343.jpg

U moru imena sa kojima se spekuliše kada je u pitanju upražnjena klupa Liverpula, danas se iznenađujuće pojavio i Hari Rednap.

Nakon sjajne sezone sa Totenhemom, očekivalo se da će Hari preuzeti reprezentaciju Engleske. Ipak, na njegovo lično razočaranje, to se nije dogodilo.

Sve u svemu, interesovanja za Rednapa ne manjka, nakon Čelsija, u trku za iskusnim strategom se uključio i Liverpul.

Crveni su ovih dana dobili negativne odgovore redom od Gvardiole, Brendana Rodžersa, Jirgena Klopa, Franka De Bura i Didije Dešama.

U najužoj konkurenciji su trenutno Roberto Martinez i Andre Viljaš-Boaš kojima se od danas pridružio i Hari Rednap.

Engleski mediji javljaju da su vlasnici Liverpula impresionirani dobrim poslom koji je na klupi londonskih Pevaca u proteklom periodu odradio Hari Rednap i žele da ga dovedu na Enfild.

Jedna informacija koja bi mogla da ide u prilog tome da bi Hari na leto mogao da napusti Sparse je i činjenica da iskusni stručnjak još uvek nije potpisao produžetak saradnje sa svojim poslodavcima.

Sportske.net
 
odlican...meni je uprkos svemu, pomalo zao sto nije uspio kod nas. ali,ne moze sve preko nocji- mislim da je to prje romanova krivica nego njegova...on ga je samo slusao a znao je da mora da uradi neizbijezno ( izmijeni staru ekipu)...mozda je morao sezonu da saceka,prvo povjerenje kod njih da zadobije.....

bice vam dobro sa njm ako ga uzmete...vi jos imate nekakvog strpljenja (slucaj rafa)
 

Back
Top