Литванија опасно провоцира Русију?

Da li se i severni, baltički front otvara kao mogućno poprište vojnog sukoba?

• Da.

• Ne.

Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

zx16

Veoma poznat
Poruka
12.618

Русија дала Литванији ултиматум због транспортне блокаде Калињинграда​

Русија има право да реагује како би заштитила националне интересе у случају да Литванија ускоро у потпуности не обнови теретни транзит у Калињинградској области, саопштено је из Министарства иностраних послова Русије.
https://rs.sputniknews.com/20220620...sportne-blokade-kalinjingrada-1138821922.html

Те три мале балтичке земље се понашају крајње безобразно и провокативно док Русија ћути.
Сада је Литванија заиграла на опасну карту и то је може страшно коштати!.
Сем што је Русија може прегазити, САД сигурно због њих неће ризиковати нуклеарни рат!
Не знам колико треба бити луд и гурати у овој ситуацији прст у око Русији?
Бојим се да ово није њихова одлука него рецепт који су САД применили и на Грузију и на Украјину.

MMHunter

Primećen član
Poruka
535
"Дођу тако понекад времена, када памет заћути, будала проговори, а фукара се обогати." - Иво Андрић.
Nije lako. Toliko si se trudio da dođeš do ruskog državljanstva, i sad ti novu otadžbinu ponižava Crna Gora i Litvanija.

kojekude2022

Domaćin
Poruka
3.113

...
Те три мале балтичке земље се понашају крајње безобразно и провокативно док Русија ћути.
Сем што је Русија може прегазити, САД сигурно због њих неће ризиковати нуклеарни рат!
Бојим се да ово није њихова одлука него рецепт који су САД применили и на Грузију и на Украјину.
To je bilo pitanje, a evo ga odgovor:
Ima ona poslovica - na mrtvog vuka i zec diže k....
Zato što u Litvaniji ima onih koji ovako misle.
Prostakluk i mazohizam baltičkih patuljaka je bezgraničan. Neće stići ni da zajecaju: Dženos....

јанпи

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.904

Москва запретила: Ако ЕУ хитно не реши безобразлук Литваније, решићемо га ми​

11:11 20.06.2022.
2

Ако Европска унија не исправи ситуацију са транспортном блокадом Калињинграда, сама ће се одрећи докумената за Руску Федерацију о чланству Литваније у ЕУ и у том случају Москва ће имати „слободне руке“ да реши проблем на било који начин, рекао је Андреј Климов, председник Комитета за заштиту државног суверенитета Савета Федерације.​

Биће ми мало жао Марчуљониса,Сабониса и Куртинаитиса :(..
ал.јбг. што би рекао Запад-То је реалност на терену и ВИШИ ИНТЕРЕСИ- ,
и ајд сад неко да каже да Русија није модерна европска Тековина ?:D

А шта ће да буде..биће следеће..биће ПУ ! :lol:

https://www.youtube.com/clip/UgkxHUnP5yQAlbjIIWu3blJrN_9svts0jV22

kapetanmark

Veoma poznat
Poruka
13.678

Русија има право да реагује како би заштитила националне интересе у случају да Литванија ускоро у потпуности не обнови теретни транзит у Калињинградској области, саопштено је из Министарства иностраних послова Русије.
https://rs.sputniknews.com/20220620...sportne-blokade-kalinjingrada-1138821922.html

To je plan zapada. Jedno po jedno i da onda iskumavce da su rusi bed gajs I sve napadaju. Rusija ne dira granice zapada niti otežava tranzit amerima dok to ameri namerno čine da uspore ruski preporod i bogatstvo prirodno...

Udri putine ne žali.

јанпи

Veoma poznat
Banovan
Poruka
12.904
Litvanci zivu nisu. Mocna Rusija ce osvojiti Viljnus kad vec ne moze Severodonjeck.

Северодоњецк има далеко преко 100 хиљада становника.
>Опет сте се улогорили у стамбеним зградама међ цивилима,
по ко зна који пут.

jolemisa

Elita
Poruka
20.253

Posle im djavo kriv kada rusi posalju par raketa na Litvaniju.Mislim da za velicinu te zemlje ne treba mnogo.Ameri ce da likuju dok Ruci ne popuste sa strpljenjem.I posle Rusi krivi sto ih izazivaju.

zx16

Veoma poznat
Poruka
12.618
Posle im djavo kriv kada rusi posalju par raketa na Litvaniju.Mislim da za velicinu te zemlje ne treba mnogo.Ameri ce da likuju dok Ruci ne popuste sa strpljenjem.I posle Rusi krivi sto ih izazivaju.
Литва прави увертиру за опцију да се Калињинградска област повеже копном са матицом!
Утренираној руској армији неће требати више од пардана да реше тај проблем и мала је вероватноћа да че те три балтичке земље и даље егзистирати!
Биће као сада са Украјином, запад их саветује да прихвате реалност и одрекну се дела државе. Услучају ових идиота, одрећиће се државности!

kojekude2022

Domaćin
Poruka
3.113
Samo raketle, tenkovima bi bilo veoma opasno. Ako tenkista malo da gas, može da završi u Baltičkom moretu. :mrgreen:

zx16

Veoma poznat
Poruka
12.618
Litvanci verovatno to ne znaju, a i nisu upoznati sa tvojim misljenjem, mozda su zato nacinili ovu kardinalnu gresku....
Наравно. Зато је позван њихов амбасадор и саопштено му је да су мало побркали лончиће. Не иде да зец оштри туки на медведа!

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.