Литургија помирења српске православне цркве и македонске православне цркве!

veliki krang

Legenda
Poruka
66.086
To vas ne oslobodjava od odgovornost i cunjenicu da ste vodili agresorsku politiku prema nama. Kako se voze agreros i asimilator je potpuno nevazno.

Mani me tih priča o agresorskoj politici. Ti nisi svestan koliko smo mi zapravo platili oslobađanje te teritorije i, u krajnjoj liniji, postavljanje uslova da ti danas budeš ono što jesi. Nama je od strane saveznika u PSR nuđeno da rešimo spor sa Bugarima tako što ćemo da ustupimo teritoriju današnje Severne Makedonije u zamenu za većinski srpske zemlje u Bosni i na istočnoj obali Jadrana, i to bez Hrvata, dakle da biramo šta ćemo da uzmemo. Umesto toga je Nikola Pašić vas nazivao braćom za koju treba ginuti bez obzira na sve, a istorija je kasnije pokazala koliko smo najebali zbog takve politike. I sve to da bi ti nama sad pričao kako smo nekakvi agresori...

Denko_77

Zainteresovan član
Poruka
180
Ja ne kažem da sada niste zaseban narod. Ja samo kažem da je pre 500 godina to bio isti narod. Jezik se razvijao odvojeno i nastao je zaseban narod. Srbi su u 20. veku mislili i dalje da je to isti narod, a Makedonci su se uživeli u svoj geografski identitet i nisu se osećali kao Srbi. Taj proces imamo sad na delu u Crnoj Gori, a možda ćemo ga sutra imati i u Vojvodini, Šumadiji... Pokušaj asimilacije je bio greška, ali pogledajte na Pirinsku i Egejsku Makedoniju da shvatite da je asimilacija u kraljevini Jugoslaviji bila mala maca prema onome što se desilo u Egejskoj i Pirinskoj Makedoniji. U egeskoj Makedoniji su vas pobili, proterali i asimilovali, u Pirinskoj Makedoniji su vas silom proglasili Bugarima. Srbi su vam bili i ostali jedina stvarno prijateljska zemlja sa kojom se graničite. Jer vas Srbija gleda kao što majka gleda svoje čedo, dok vas Bugari i Grci vide kao lažni narod koji krade njihov identitet i teritoriju.
Srbi su pokusali da urade isto sto i Bugari u Pirinsku Makedoniju ali nisu uspeli. Mada su pirinski Makedonci puno slicniji Bugarima nego mi Srbima u svakom pogledu. Najbrutalni su bili Grci ali oni su oduvek imali zastitu velikih sila. Poenta je da je proslost bila ruzna u svakom pogledu zato nemojte relativizirati jer je i vas neko u proslosti tukao pa ne bi se osecali dobro kad bih ja recimo to relativizirao.

Denko_77

Zainteresovan član
Poruka
180
Mani me tih priča o agresorskoj politici. Ti nisi svestan koliko smo mi zapravo platili oslobađanje te teritorije i, u krajnjoj liniji, postavljanje uslova da ti danas budeš ono što jesi. Nama je od strane saveznika u PSR nuđeno da rešimo spor sa Bugarima tako što ćemo da ustupimo teritoriju današnje Severne Makedonije u zamenu za većinski srpske zemlje u Bosni i na istočnoj obali Jadrana, i to bez Hrvata, dakle da biramo šta ćemo da uzmemo. Umesto toga je Nikola Pašić vas nazivao braćom za koju treba ginuti bez obzira na sve, a istorija je kasnije pokazala koliko smo najebali zbog takve politike. I sve to da bi ti nama sad pričao kako smo nekakvi agresori...
Priznajem da je s tobom tesko debatirati. Gledas samo svoju stranu i mislis da ste bili andjeli. Platili ste vi vecih cehova zbog pogresne politike ali tesko to kapirate. Mani se proslosti jer nije bas tako kao ti tvrdis, zato je i nastao crkovni spor za koga smo trebali ovde debatirati.
Danas je novo vreme, odnovi su odlicni a SPC treba da nauci nesto od proslosti i da se drzi iskljucivo crkvenim temama. Isto vazi i za MPC.

hm337

Iskusan
Poruka
6.624
Srbi su pokusali da urade isto sto i Bugari u Pirinsku Makedoniju ali nisu uspeli.
Da su hteli Srbi su mogli da vas proteraju i pobiju kao Grci ili da vam promene jezik kao što su Bugari uradili sa vašim sunarodnicima u pirinskoj Makedoniji.
Mada su pirinski Makedonci puno slicniji Bugarima nego mi Srbima u svakom pogledu.
Sada su sličniji, ali pre 110 godina su bili identični vama i nisu bili Bugari.
Najbrutalni su bili Grci ali oni su oduvek imali zastitu velikih sila.
Grci su proterali i poubijali Makedonce i naselili Egejsku Makedoniju Grcima iz Male Azije. Pre 120 godina cela Egejska Makedonija je bila makedonska, danas tamo skoro niko ne priča makedonski..
Poenta je da je proslost bila ruzna u svakom pogledu zato nemojte relativizirati jer je i vas neko u proslosti tukao pa ne bi se osecali dobro kad bih ja recimo to relativizirao.
Poenta je da među narodima sa kojima se graničite nemate veće prijatelje od Srba.

veliki krang

Legenda
Poruka
66.086
Priznajem da je s tobom tesko debatirati. Gledas samo svoju stranu i mislis da ste bili andjeli. Platili ste vi vecih cehova zbog pogresne politike ali tesko to kapirate. Mani se proslosti jer nije bas tako kao ti tvrdis, zato je i nastao crkovni spor za koga smo trebali ovde debatirati.
Danas je novo vreme, odnovi su odlicni a SPC treba da nauci nesto od proslosti i da se drzi iskljucivo crkvenim temama. Isto vazi i za MPC.

Pa sigurno da ću da gledam svoju stranu, jer je ona izginula u broju kakav ti ne možeš ni da zamisliš da biste vi dobili državu na tacni. Oprosti što nemam saosećanja za tako nešto...

Denko_77

Zainteresovan član
Poruka
180
Pa sigurno da ću da gledam svoju stranu, jer je ona izginula u broju kakav ti ne možeš ni da zamisliš da biste vi dobili državu na tacni. Oprosti što nemam saosećanja za tako nešto...
Opet u svom stilu, mi dovili drzavu na tacni. hahaha... Majstor si za zamena teza!

Denko_77

Zainteresovan član
Poruka
180
Da su hteli Srbi su mogli da vas proteraju i pobiju kao Grci ili da vam promene jezik kao što su Bugari uradili sa vašim sunarodnicima u pirinskoj Makedoniji.

Sada su sličniji, ali pre 110 godina su bili identični vama i nisu bili Bugari.

Grci su proterali i poubijali Makedonce i naselili Egejsku Makedoniju Grcima iz Male Azije. Pre 120 godina cela Egejska Makedonija je bila makedonska, danas tamo skoro niko ne priča makedonski..

Poenta je da među narodima sa kojima se graničite nemate veće prijatelje od Srba.
1. Danas nemamo vece projatelje od Srba u susedstvu, za to si u pravo, ali ne i u proslosti.
2. U egejsku Makedoniju se vodio najnepotrebniji rat 1946-49 kome su komunisti kumovali a najvise mi nastradali.
3. U egejsku Makedonija makedonski Sloveni nikad nisu bili vecina.
4. Nije tacno da su Makedonci pre 110 godina bili isti ko mi danas.
5. Pirinska Makedonija je posle 1. svetskog rata bila u potpunu kontrolu VMROa., skoro nezavisna drzava.
6. Preko 50makedonskih ceta je bila reakcija na srpsku agresivnu politiku, zato je i kralj platio glavom.

Denko_77

Zainteresovan član
Poruka
180
Pokušaj da razmisliš malo o ovom podatku. Nas je za tu teritoriju izginulo više nego što vas danas ukupno ima.
WOW odakle si izvukao taj podatak. U tvom stilu. daj dokaz!
A sta. dok ste vi ginuli mi smo igrali fudbal :)
I kako to da vas je izginulo preko 1.5 miliona kad je srpska vojska u balkanskim ratovima brojala oko 350,000 vojnika!?
Pre podacila Srbi si imali oko 70.000 poginula vojnika, Bugari 150.000 a broj Makedonaca u obe armije je bio ogroman.

Slavenska

Ističe se
Poruka
2.732
Срби и Македонци су једно , једно у вери , једно у крви и једно у роду .

Потребно је ујединити наше државе јер само заједно можемо опстати .

Република Српска , Србија, Македонија и Црна Гора ..УЈЕДИЊЕЊЕ ИЛИ СМРТ!

veliki krang

Legenda
Poruka
66.086
WOW odakle si izvukao taj podatak. U tvom stilu. daj dokaz!
A sta. dok ste vi ginuli mi smo igrali fudbal :)
I kako to da vas je izginulo preko 1.5 miliona kad je srpska vojska u balkanskim ratovima brojala oko 350,000 vojnika!?
Pre podacila Srbi si imali oko 70.000 poginula vojnika, Bugari 150.000 a broj Makedonaca u obe armije je bio ogroman.

Samo izbroji srpske žrtve iz balkanskih ratova i Prvog svetskog rata, pa onda pokušaj da zamisliš kako ti je ceo tvoj narod iskorenjen, dakle da te ostane nula. Šta ste vi uradili što može da se meri sa tim, glumili potomke Aleksandra?

Denko_77

Zainteresovan član
Poruka
180
Samo izbroji srpske žrtve iz balkanskih ratova i Prvog svetskog rata, pa onda pokušaj da zamisliš kako ti je ceo tvoj narod iskorenjen, dakle da te ostane nula. Šta ste vi uradili što može da se meri sa tim, glumili potomke Aleksandra?
Kakve veze ima 1. svetski rat sa time???
Drugi Balkanski Rat je kljucan, tu je bila bitka za Makedoniju. U srpsku vojsku je bilo puno Makedonaca, da ne govorim za bugarsku. Cela 11. divizija Makedonaca se borila u sastavu bugarske vojske...

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.