Листа прекршаја за одузимање возила "бахатим" возачима

Poruka
9.014
***ZBOG NEPOŠTOVANJA POSTOJEĆIH ZAKONA SNS UVODI LISTU ZA NEPODOBNE VOZAČE
JER LISTA PODODNIH ODAVNO POSTOJI***

https://www.politika.rs/scc/clanak/535080/zakon-saobracaj-bahati-vozaci

Измене закона о саобраћају: Уводи се црна листа прекршаја за одузимање возила бахатим возачима​

Саобраћајна полиција је појачала контроле на путевима, јер је пораст броја настрадалих и повређених забрињавајући.
(Фото М. Спасојевић)
У саобраћајним несрећама у 2022. години страдало је више људи него претходне 2021, и то је друга година заредом у којој је лошија ситуација након неколико година у којима је забележено смањење броја жртава.
Како је последњег дана прошле године потврдио министар унутрашњих послова Братислав Гашић, током 2022. године у Србији је 535 особа страдало у удесима.

Црна листа прекршаја за одузимање возила

1. Вожња под дејством алкохола са више од 1,2 промила

2. Одбијање алкотестирања или тестирања на опијате

3. Прекорачење брзине за више од 100 км/ч у насељу

4. Прекорачење брзине за 90 км/ч у насељу.

5. Прекорачење брзине за више од 60 км/ч у зони школе или зони *30*

6. Прекорачење брзине за више од 50 км/ч у зони успореног саобраћаја

7. Превоз детета млађег од 12 година на месту сувозача

8. Превоз детета млађег од 12 година на месту које није предвиђено за седење (пртљажник, инструмент-табла, задња полица, спољњи делови возила и сл.)

9. Пролазак кроз најмање два црвена светла на семафору у размаку краћем од 10 минута

10. Претицање колоне возила преко пуне линије

11. Вожња без положене иједне возачке категорије

12. Вожња током мере забране управљања возилом

13. Вожња након одузимања возачке дозволе због накупљених казнених поена

14. Вожња за време привременог искључења из саобраћаја

15. Вожња ноћу на неосветљеном путу без иједног укљученог светла на возилу

16. Претицање или обилажење возила које се зауставља или се зауставило ради пропуштања пешака на пешачком прелазу

17. Претицање колоне под пратњом

18. Непропуштање возила под пратњом


Подаци Агенције за безбедност саобраћаја говоре да је 2021. године у саобраћају страдала 521 особа, а 2020. било је 492, док је ранијих година бележен константан пад броја жртава. Тако је 2011. године број страдалих био 731, 2007. године 968, а пре 2000. у Србији је годишње гинуло више од 1.500 градјана годишње.

hhhjz.jpg


OVAJ RASISTIČKI ZAKON NEĆE PROĆI!
baš mislim se nešto da se će nekom čelniku SNS oduzeti vozilo
ili nekom njemu bliskom?

malo sutra uzimaće se golfići i puntići
OVAJ ZAKON PREDVIDJA PODELU NA PODOBNE I NEPODOBNE
I NEĆE PROĆI!
 
Poslednja izmena od moderatora:
За многе неодговорне возаче то је одговарајућа казна али?!
На жалост, у Србији је закон растегљив појам. Тако имамо случај, који ми је остао у сећању, када је син Жељка Митровића усмртио девојку својом бахатом вожњом и тата платио коме је требало и девојка се бацила сама под ауто татиног сина.
 
За многе неодговорне возаче то је одговарајућа казна али?!
На жалост, у Србији је закон растегљив појам. Тако имамо случај, који ми је остао у сећању, када је син Жељка Митровића усмртио девојку својом бахатом вожњом и тата платио коме је требало и девојка се бацила сама под ауто татиног сина.

predvidjaju oduzimanje vozila ako se ne skloniš POLITIČARU! ali ne i HITNOJ POMOĆI!
preneću neke od komnetara, meni lično zanimljivih

Александарпре 3 сата
Непропуштање возила под пратњом је основ за одузимање возила... али не и непропуштање возила хитне медицинске помоћи са укљученим светлосним и звучним знаковима. Предлагачима овог закона треба одузети дипломе, ако их уопште и имају.

Одговори | Препоручујем 29
member-no-image.png

Goranпре 41 минут
i meni je paznja pala bas na tu zadnju stavku koja nema apsolutno nikakve veze sa bezbednoscu u saobracaju vec iskljucivo omogucava bahatim politicarima da voze kao da su na pisti koja pripada samo njima. A ako se neko slucajno ne skloni na vreme (a oni ce odlucivati o tome da li ste im se sklonili na vreme sa puta) e onda taj neko ostaje bez vozila.

Препоручујем

Тротинет са блинкеримапре 26 минута
"18. Непропуштање возила под пратњом" Требало би, поред одузимања возила, за непропуштање возила под пратњом (означена црвено-плавим трепћућим светлима), прописати и одузимање свукупне имовине, али и живота (пошто је смрт наказна укинута као нецивилизована, онда казна доживотног затвора). И не само то. Пртекршиоцу да се цела породица интернира у радни логор на најмање 10 година, а за малолетну децу најмање на 20 година малолетничког радног логора.

Одговори | Препоручујем 3
member-no-image.png

V.J.пре 43 минута
Neka Okanović objasni kako će da dokaže da li je neko "čvrsto" držao dete za ruku ili nije. Neke od navedenih izmena su u praksi nesprovodljive, toliko o kreatorima zakona.

Одговори | Препоручујем
 
***ZBOG NEPOŠTOVANJA POSTOJEĆIH ZAKONA SNS UVODI LISTU ZA NEPODOBNE VOZAČE
JER LISTA PODODNIH ODAVNO POSTOJI***

https://www.politika.rs/scc/clanak/535080/zakon-saobracaj-bahati-vozaci

Измене закона о саобраћају: Уводи се црна листа прекршаја за одузимање возила бахатим возачима​

Саобраћајна полиција је појачала контроле на путевима, јер је пораст броја настрадалих и повређених забрињавајући.
(Фото М. Спасојевић)
У саобраћајним несрећама у 2022. години страдало је више људи него претходне 2021, и то је друга година заредом у којој је лошија ситуација након неколико година у којима је забележено смањење броја жртава.
Како је последњег дана прошле године потврдио министар унутрашњих послова Братислав Гашић, током 2022. године у Србији је 535 особа страдало у удесима.

Црна листа прекршаја за одузимање возила

1. Вожња под дејством алкохола са више од 1,2 промила

2. Одбијање алкотестирања или тестирања на опијате

3. Прекорачење брзине за више од 100 км/ч у насељу

4. Прекорачење брзине за 90 км/ч у насељу.

5. Прекорачење брзине за више од 60 км/ч у зони школе или зони *30*

6. Прекорачење брзине за више од 50 км/ч у зони успореног саобраћаја

7. Превоз детета млађег од 12 година на месту сувозача

8. Превоз детета млађег од 12 година на месту које није предвиђено за седење (пртљажник, инструмент-табла, задња полица, спољњи делови возила и сл.)

9. Пролазак кроз најмање два црвена светла на семафору у размаку краћем од 10 минута

10. Претицање колоне возила преко пуне линије

11. Вожња без положене иједне возачке категорије

12. Вожња током мере забране управљања возилом

13. Вожња након одузимања возачке дозволе због накупљених казнених поена

14. Вожња за време привременог искључења из саобраћаја

15. Вожња ноћу на неосветљеном путу без иједног укљученог светла на возилу

16. Претицање или обилажење возила које се зауставља или се зауставило ради пропуштања пешака на пешачком прелазу

17. Претицање колоне под пратњом

18. Непропуштање возила под пратњом


Подаци Агенције за безбедност саобраћаја говоре да је 2021. године у саобраћају страдала 521 особа, а 2020. било је 492, док је ранијих година бележен константан пад броја жртава. Тако је 2011. године број страдалих био 731, 2007. године 968, а пре 2000. у Србији је годишње гинуло више од 1.500 градјана годишње.

hhhjz.jpg


OVAJ RASISTIČKI ZAKON NEĆE PROĆI!
baš mislim se nešto da se će nekom čelniku SNS oduzeti vozilo
ili nekom njemu bliskom?

malo sutra uzimaće se golfići i puntići
OVAJ ZAKON PREDVIDJA PODELU NA PODOBNE I NEPODOBNE
I NEĆE PROĆI!
Зашто да не прође. И које си ти то расе да закон прогласиш расистичким. Да ли си возач, да ли видиш какав ниво дивљаштва влада на улицама последњих година. Ако је ово начин да се спасу људски животи, једино ми је жао што није ово донесено раније.

У крајњем случају, ако возиш нормално и по правилима, овај закон те неће дотаћи.
 
Зашто да не прође. И које си ти то расе да закон прогласиш расистичким. Да ли си возач, да ли видиш какав ниво дивљаштва влада на улицама последњих година. Ако је ово начин да се спасу људски животи, једино ми је жао што није ово донесено раније.

У крајњем случају, ако возиш нормално и по правилима, овај закон те неће дотаћи.
Ovo je samo zakon da se plene vozila, recimo zadnje dve stavke u vezi vozila pod pratnjom su besmislene.
Ono shto nisu doneli su kazne za udaranje peshaka, kao u civilizovanim zemljama.
Dakle udari te, ima da radi ceo zhivot da ti isplati nadoknadu... a ako ubije peshaka,
dozhivotna robija, tretira se kao ubistvo...
Dakle, nakaradni zakon, da se otima od naroda....
 
Зашто да не прође. И које си ти то расе да закон прогласиш расистичким. Да ли си возач, да ли видиш какав ниво дивљаштва влада на улицама последњих година. Ако је ово начин да се спасу људски животи, једино ми је жао што није ово донесено раније.

У крајњем случају, ако возиш нормално и по правилима, овај закон те неће дотаћи.

Divljaštvo se uveli oni koje ti braniš i za koje NI DO SADA nisu zakoni važili pa neće ni sada.
I do sada su mogli da se spasu ljudski životi, da se poštovao zakon, i da VIŠA RASA nije umislila
da može da gazi teletabise nekažnjeno, a tek sad će moći.

Možeš ti da voziš kako hoćeš al kad te potkači Audi iz sporedne ulice, ne pomaže ti ništa.
Da, zakon jeste rasističkui jer je usmeren protivu sirotinje, kao i sve do sada.
I ZATO NEĆE PROĆI!

Lično znam dečka koga je deda od 76 skoro UBIO, na sred pešačkog, i dobio 2 godine USLOVNO?!
ako ne veruješ možemo da se kladimo slobodno.
Momak ima uništen život, a deda mu se smejao na sudjenju!
AKO SE DO SAD NIJE PRIMENJIVAO ZAKON ŠTO BI SE OVAJ PRIMENJIVAO?!
Ili će se primenjivati kao i do sada samo ne NEPODOBNE GRADJANE?
 
***ZBOG NEPOŠTOVANJA POSTOJEĆIH ZAKONA SNS UVODI LISTU ZA NEPODOBNE VOZAČE
JER LISTA PODODNIH ODAVNO POSTOJI***

https://www.politika.rs/scc/clanak/535080/zakon-saobracaj-bahati-vozaci

Измене закона о саобраћају: Уводи се црна листа прекршаја за одузимање возила бахатим возачима​

Саобраћајна полиција је појачала контроле на путевима, јер је пораст броја настрадалих и повређених забрињавајући.
(Фото М. Спасојевић)
У саобраћајним несрећама у 2022. години страдало је више људи него претходне 2021, и то је друга година заредом у којој је лошија ситуација након неколико година у којима је забележено смањење броја жртава.
Како је последњег дана прошле године потврдио министар унутрашњих послова Братислав Гашић, током 2022. године у Србији је 535 особа страдало у удесима.

Црна листа прекршаја за одузимање возила

1. Вожња под дејством алкохола са више од 1,2 промила

2. Одбијање алкотестирања или тестирања на опијате

3. Прекорачење брзине за више од 100 км/ч у насељу

4. Прекорачење брзине за 90 км/ч у насељу.

5. Прекорачење брзине за више од 60 км/ч у зони школе или зони *30*

6. Прекорачење брзине за више од 50 км/ч у зони успореног саобраћаја

7. Превоз детета млађег од 12 година на месту сувозача

8. Превоз детета млађег од 12 година на месту које није предвиђено за седење (пртљажник, инструмент-табла, задња полица, спољњи делови возила и сл.)

9. Пролазак кроз најмање два црвена светла на семафору у размаку краћем од 10 минута

10. Претицање колоне возила преко пуне линије

11. Вожња без положене иједне возачке категорије

12. Вожња током мере забране управљања возилом

13. Вожња након одузимања возачке дозволе због накупљених казнених поена

14. Вожња за време привременог искључења из саобраћаја

15. Вожња ноћу на неосветљеном путу без иједног укљученог светла на возилу

16. Претицање или обилажење возила које се зауставља или се зауставило ради пропуштања пешака на пешачком прелазу

17. Претицање колоне под пратњом

18. Непропуштање возила под пратњом


Подаци Агенције за безбедност саобраћаја говоре да је 2021. године у саобраћају страдала 521 особа, а 2020. било је 492, док је ранијих година бележен константан пад броја жртава. Тако је 2011. године број страдалих био 731, 2007. године 968, а пре 2000. у Србији је годишње гинуло више од 1.500 градјана годишње.

hhhjz.jpg


OVAJ RASISTIČKI ZAKON NEĆE PROĆI!
baš mislim se nešto da se će nekom čelniku SNS oduzeti vozilo
ili nekom njemu bliskom?

malo sutra uzimaće se golfići i puntići
OVAJ ZAKON PREDVIDJA PODELU NA PODOBNE I NEPODOBNE
I NEĆE PROĆI!
Jos jedno zastrasivanje i ucenjivanje naroda pred izdajom Kosmeta.
 
Divljaštvo se uveli oni koje ti braniš i za koje NI DO SADA nisu zakoni važili pa neće ni sada.
I do sada su mogli da se spasu ljudski životi, da se poštovao zakon, i da VIŠA RASA nije umislila
da može da gazi teletabise nekažnjeno, a tek sad će moći.

Možeš ti da voziš kako hoćeš al kad te potkači Audi iz sporedne ulice, ne pomaže ti ništa.
Da, zakon jeste rasističkui jer je usmeren protivu sirotinje, kao i sve do sada.
I ZATO NEĆE PROĆI!

Lično znam dečka koga je deda od 76 skoro UBIO, na sred pešačkog, i dobio 2 godine USLOVNO?!
ako ne veruješ možemo da se kladimo slobodno.
Momak ima uništen život, a deda mu se smejao na sudjenju!
AKO SE DO SAD NIJE PRIMENJIVAO ZAKON ŠTO BI SE OVAJ PRIMENJIVAO?!
Ili će se primenjivati kao i do sada samo ne NEPODOBNE GRADJANE?

Дивљаштво су увели они које ја браним!? Занимљиво, дакле пре оних која ја наводно браним овде није било саобраћајних незгода, није било страшних трагедија, бахате вожње и сличних ствари. Насилна вожња се кажњавала, није као да ниси могао да за десет евра платиш саобраћајца и још да га пој.ебеш за те паре док ти опрашта прекршај. То је дошло од оних које ја наводно браним.

Сад, пошто си жртва расизма, гледаћу да те додатно не повредим. Не знам да ли си читао текст са линка којег си поставио, или да ли си прочитао оно шти си ставио у уводу ове теме. Али ако ниси, сада ћу ја прочитати за тебе и донети један кратак закључак.

Цитат из текста:
"Подаци Агенције за безбедност саобраћаја говоре да је 2021. године у саобраћају страдала 521 особа, а 2020. било је 492, док је ранијих година бележен константан пад броја жртава. Тако је 2011. године број страдалих био 731, 2007. године 968, а пре 2000. у Србији је годишње гинуло више од 1.500 градјана годишње".

Дакле 2011. године, када су владали неки други добри људи, не ови данас расисти, погинула је 731 особа у саобраћају. Исто тако 2007. године погинуло је 968 особа у саобраћају. Јако је битно да обратиш пажњу на године, да ти се случано не би помешале временске линије, јер је то доба када су неки други владали Србијом. Уз напомену да је и једна особа погинула у саобраћају превише, у прошлој години страдала је 521, а у 2020. години 492 (дакле период када ови што доносе расистичке законе владају). Да ли примећујеш неку разлику?

А пошто се пуно плашиш да ти неко не заплени ауто, имам само један савет за тебе, вози по правилима и нећеш имати проблема. Ја знам да ни вожња у складу са прописима не искључује саобраћану несрећу, али највероватније нећеш бити крив и ово се на тебе неће односити.

Сад настави кукаш да си жртва апартхејда и расистичких закона.
 
Ovo je samo zakon da se plene vozila, recimo zadnje dve stavke u vezi vozila pod pratnjom su besmislene.
Ono shto nisu doneli su kazne za udaranje peshaka, kao u civilizovanim zemljama.
Dakle udari te, ima da radi ceo zhivot da ti isplati nadoknadu... a ako ubije peshaka,
dozhivotna robija, tretira se kao ubistvo...
Dakle, nakaradni zakon, da se otima od naroda....
Ја колико видим овај закон још није донесен, нити је стављен у јавну расправу нити у скупштинску расправу нити је усвојен. Дакле ово је неки нацрт или обична најава или ко зна шта.

А то да се отима од народа, пошто већина вози кршине, шта ће држава да ради све и да заплени масу дизелаша старих у просеку између 15 и 20 година. Да се жели красти, довољно је само да се запосли још неколико стотина саобраћајаца, сваки дан да патролирају у пишу казне. Јер на дневном нивоу један део Срба на улицама вози као да су на трци формуле један. Дакле потпуно безумно и безобзирно. Могли би комотно да се пуне буџети само од казни.

Оно што мене нервира је што и даље гледамо најстрашније саобраћајне несреће, где је најчешће у питању бахата вожња и да се и у најтежим случајевима добија занемарљива затворска казна.
 
Znači samo ti stigne prijava i oduzimanje vozila? Predlažem spaljivanje istih ispred skupštine.
Возила, или казни?

И да ли си размислио да ако возиш по пропису, можда неће до тебе стићи таква казна, или планираш да дивљаш по улицама а да не трпиш баш никакву последицу.
 
Сад настави кукаш да си жртва апартхејда и расистичких закона.


1675162170383.jpeg


ti si onaj afrocrnac iz SAD policije što bi hteo da mlati druge crnce
i sam si teletabis, ali bi voleo da nisi, da budeš deo VIŠE RASE!

Возила, или казни?

И да ли си размислио да ако возиш по пропису, можда неће до тебе стићи таква казна, или планираш да дивљаш по улицама а да не трпиш баш никакву последицу.

ako te udari BMW više kaste, ti si kriv!
tako se sudilo do sada, a ako ovo prodje tek će!
 

Pogledajte prilog 1290989

ti si onaj afrocrnac iz SAD policije što bi hteo da mlati druge crnce
i sam si teletabis, ali bi voleo da nisi, da budeš deo VIŠE RASE!
Управо тај, ја сам афроцрнац из САД полиције што је хтео да млати друге црнце да бих био део више расе како кажеш. Ето, из мог простог закључка да те закон неће казнити ако га не прекршиш, односно ако возиш као нормалан човек а не манијак, ти си закључио да сам ја расиста или шта год. Ја се дивим твојој способности да на основу чињеница изведеш разуман закључак.
 
Ја колико видим овај закон још није донесен, нити је стављен у јавну расправу нити у скупштинску расправу нити је усвојен. Дакле ово је неки нацрт или обична најава или ко зна шта.

А то да се отима од народа, пошто већина вози кршине, шта ће држава да ради све и да заплени масу дизелаша старих у просеку између 15 и 20 година. Да се жели красти, довољно је само да се запосли још неколико стотина саобраћајаца, сваки дан да патролирају у пишу казне. Јер на дневном нивоу један део Срба на улицама вози као да су на трци формуле један. Дакле потпуно безумно и безобзирно. Могли би комотно да се пуне буџети само од казни.

Оно што мене нервира је што и даље гледамо најстрашније саобраћајне несреће, где је најчешће у питању бахата вожња и да се и у најтежим случајевима добија занемарљива затворска казна.
Nece ni da biude donesen, kad narod ustane i j...76$%%^^&^*^&*^*&^&%^*%^*
 
Управо тај, ја сам афроцрнац из САД полиције што је хтео да млати друге црнце да бих био део више расе како кажеш. Ето, из мог простог закључка да те закон неће казнити ако га не прекршиш, односно ако возиш као нормалан човек а не манијак, ти си закључио да сам ја расиста или шта год. Ја се дивим твојој способности да на основу чињеница изведеш разуман закључак.

mi dečko smo i DO SADA imali zakone koji su imali DVOJAKU primenu.
ako toga nisi svestan, cenim da si bio u komi jedno 800 poslednjih godina?
a ovaj RASISTIČKI ZAKON će to samo UNETI U ZAKON.
I SADA NISU ODGOVARALI TEK SAD NEČE, AKO OVO PRODJE.
 
Nece ni da biude donesen, kad narod ustane i j...76$%%^^&^*^&*^*&^&%^*%^*
А да, народ, заборавио сам. Када се окупи 200 људи испред председништва или скупштине, задрхтаће се власт.

Иначе и тебе да питам, зашто кринџујеш на најаву овог закона. Ако возиш иоле нормално на тебе се неће односити. Ако возиш као дивљак, онда хоће. Шта треба да закључим из овакве побуне против најаве доношења оваквог закона, да возиш као манијак и да ћеш протестовати ако те због тога казне?
 
mi dečko smo i DO SADA imali zakone koji su imali DVOJAKU primenu.
ako toga nisi svestan, cenim da si bio u komi jedno 800 poslednjih godina?
a ovaj RASISTIČKI ZAKON će to samo UNETI U ZAKON.
I SADA NISU ODGOVARALI TEK SAD NEČE, AKO OVO PRODJE.
Сад, поново бих волео да ми објасниш на који начин је ово расистички закон, али се плашим шта ћеш да одговориш. Ако је расистички, онда мени који сам, како кажеш, афроамериканац, прво би требало да смета.

Имали смо законе и смањили смо број погинулих у односу на рецимо, ДОС-ов период (позивам те поново да прочиташ уводни текст који си сам поставио да видиш упоређивање броја погинулих), али и 542 колико је било ове године је превише. Да сведемо број што је могуће више нули по броју погинулих у саобраћају ја бих био задовољан.

И поново ћу те позвати да само возиш као нормално људско биће а не манијак. У том случају да у закону пише да ће стрељати оног ко вози као дивљак, неће се односити на тебе.
 
Имали смо законе и смањили смо број погинулих у односу на рецимо, ДОС-ов период (позивам те поново да прочиташ уводни текст који си сам поставио да видиш упоређивање броја погинулих), али и 542 колико је било ове године је превише. Да сведемо број што је могуће више нули по броју погинулих у саобраћају ја бих био задовољан.
И поново ћу те позвати да само возиш као нормално људско биће а не манијак. У том случају да у закону пише да ће стрељати оног ко вози као дивљак, неће се односити на тебе.

SNS bot detected!!
ALERT!!

....
pozovi to stranačke drugare!
A ZAKON ĆE SE ODNOSITI NA SVE TELETABISE!
jer 20 bodova i oduzimanje dozvole na 2 godine nijedan SNS ozbiljniji član do sad nije dobio.

nepropuštanje hitne pomoći, vatrogasaca, gaženje pešaka na prelazu....to nije toliko strašno
kao nepropuštanje vozila pod pratnjom tj SNS POLITIČARA!
i posle gde vidiš da je rasistićki?!
 
Ја колико видим овај закон још није донесен, нити је стављен у јавну расправу нити у скупштинску расправу нити је усвојен. Дакле ово је неки нацрт или обична најава или ко зна шта.

А то да се отима од народа, пошто већина вози кршине, шта ће држава да ради све и да заплени масу дизелаша старих у просеку између 15 и 20 година. Да се жели красти, довољно је само да се запосли још неколико стотина саобраћајаца, сваки дан да патролирају у пишу казне. Јер на дневном нивоу један део Срба на улицама вози као да су на трци формуле један. Дакле потпуно безумно и безобзирно. Могли би комотно да се пуне буџети само од казни.

Оно што мене нервира је што и даље гледамо најстрашније саобраћајне несреће, где је најчешће у питању бахата вожња и да се и у најтежим случајевима добија занемарљива затворска казна.
Znash kako, verujem da ne mogu da pishu neogranichene kazne, kao u UK recimo, gde mora da se dozhivotno isplatjuje kazna,
ili da pune zatvore, ne znam. Oduzimanje vozila tje svakako da boli, jer onda nema vishe voznje. Mozhda je to jedino reshenje
za Srbiju..
Driving offences in cases involving the serious injury of another person include: Causing serious injury by driving dangerously - Penalty: Up to five years in prison (if heard in Crown Court), an unlimited fine, or both; and disqualified for a minimum of two years.
 
Poslednja izmena:
SNS bot detected!!
ALERT!!

....
pozovi to stranačke drugare!
A ZAKON ĆE SE ODNOSITI NA SVE TELETABISE!
jer 20 bodova i oduzimanje dozvole na 2 godine nijedan SNS ozbiljniji član do sad nije dobio.

Да ли можеш да ми покажеш статистику о односу висине казне и страначкој књижици. Или је то само твој влажни сан.

Поново те питам зашто си тако лично погођен најавом овог закона. Ако возиш нормално, немаш разлога за бригу. Ако возиш као малоумник каквим се овде представљаш, онда, бојим се да имам лоше вестин за тебе.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Znash kako, verujem da ne mogu da pishu neogranichene kazne, kao u UK recimo, gde mora da se dozhivotno isplatjuje kazna,
ili da pune zatvore, ne znam. Oduzimanje vozila tje svakako da boli, jer onda nema vishe voznje. Mozhda je to jedino reshenje
za Srbiju...
Шта год да је решење само да се смањи тај део црне хронике.

А истина је да су саобраћајни закони најмање примењиви, односно најслабије примењиви и највише подложни корупцији, јер је саобраћајна полиција подложна корупцији.

Али је чињеница да овако не иде. Какве стравичне несреће на дневном нивоу се дешавају, то није нормално. Људи који возе брзо и бахато на то су навикли па чак и након што су кажњени. Ако је ово начин да се мало доведу у ред, онда подржавам. Сви ти наши дивљаци када оду негде преко возе нормално. Значи има решења. Ако је решење одузимање возила, нека буде тако.
 

Back
Top