Linux (pitanja, odgovori, diskusija)

Не знам како да ти објасним,
import subprocess
import sys

result = subprocess.run([sys.executable, "-c", "print('ocean')"])
Dakle popen nece da vraca rezultat moras da zoves i druge f-je..
Ovo nađoh guglajući;
The main difference is that subprocess. run() executes a command and waits for it to finish, while with subprocess. Popen you can continue doing your stuff while the process finishes and then just repeatedly call Popen. communicate() yourself to pass and receive data to your process.28. 8. 2016.
Ma da i dalje mi je nejasno kako ona stvar u windowsu radi a u linuksu neće.
 
Ovo nađoh guglajući;
The main difference is that subprocess. run() executes a command and waits for it to finish, while with subprocess. Popen you can continue doing your stuff while the process finishes and then just repeatedly call Popen. communicate() yourself to pass and receive data to your process.28. 8. 2016.
Ma da i dalje mi je nejasno kako ona stvar u windowsu radi a u linuksu neće.
Pa Windows popen ne zove fork, tj Winwows popen se ponasa isto kao run, u tome je fora… Windows nema tu mogucnost, kao Linux..
 
Нисам знао да се код Fedora-e АppImage приликом прве покретања из терминала аутоматски импортује на десктоп. Ладно ме је систем питао кад сам покренуо AppImage из терминала да ли желим да га интегришем. :D
 
Нисам знао да се код Fedora-e АppImage приликом прве покретања из терминала аутоматски импортује на десктоп. Ладно ме је систем питао кад сам покренуо AppImage из терминала да ли желим да га интегришем. :D
Misliш да ти направи .десктоп фајл? То би требало да долази уз инсталацију, а некад је могло једноставно са креате ланчер ЧП
 
Misliш да ти направи .десктоп фајл? То би требало да долази уз инсталацију, а некад је могло једноставно са креате ланчер ЧП
Не него ми интегрише апликацију аутоматски у ланчер програма (whisker menu у мом случају). Могу да уђем у мени и да је пронађем.
 
Не него ми интегрише апликацију аутоматски у ланчер програма (whisker menu у мом случају). Могу да уђем у мени и да је пронађем.
то одавно тако ради, сви декстоп фајлови су у менијима и могу се претражити… менији нису више статички, па
да морају да се едитују...
 
то одавно тако ради, сви декстоп фајлови су у менијима и могу се претражити… менији нису више статички, па
да морају да се едитују...

Не код Artix-a. Зато ме је изнадио што ме је питао за интеграцију приликом првог покретања. ☺️
 
Ljudi zašto mi nije odradio onaj dualboot fazon preko gruba?
Instalirao sam na posebnom ssd-u kali Linux a na posebnom je W11, tako sam hteo.
Moram kada post-uje da kliknem f11 pa da izaberem koji ću os.
Isto tako sam morao da gasim secure boot, sreća W11 može da radi i bez toga samo mi je tražio da promenim pin 🐾
 
Ljudi zašto mi nije odradio onaj dualboot fazon preko gruba?
Instalirao sam na posebnom ssd-u kali Linux a na posebnom je W11, tako sam hteo.
Moram kada post-uje da kliknem f11 pa da izaberem koji ću os.
Isto tako sam morao da gasim secure boot, sreća W11 može da radi i bez toga samo mi je tražio da promenim pin 🐾
Jel prilikom instalacije ima neku opciju za to?
probaj update-grub skriptu da pokrenes, ona zove os-prober koji dodaje.
 
Nego kako bi instalirao a da radi @Dr.Jackson apt manager , znam za synaptic ali ga ne volim.
Treba mi klasican Ubuntu software centar i da mi lepo u gui izbaci kada ima update ili upgrade za os / programe.
Instalirao sam isti ali ne radi , cak sam mu ubacio linkove - repo koje trebaju za ovaj kali ali nece da sljaka.

Инсталирај gnome-software.
 

Back
Top