Quantcast

Linux (pitanja, odgovori, diskusija)

Vitez Koja

Ističe se
Poruka
2.104
Mislim da nisam dobio taj open office ili ne znam da ga nadjem. Nasao sam samo neki text editor i nista vise za obradu teksta. Je l' ima da se skine sa neta taj open office pa da probam da ga instaliram? A sto se tice worda, je l' moze i on da se skine? Samo da kazem jos jednom da imam linux linpus meego. Ne znam da li se on razlikuje od drugih linuxa. Mozda su mi pitanja malo glupa ali ne znam nista o linuxu,do juce sam ga uopste nisam koristio.

drzare

Aktivan član
Poruka
1.470
једаред сам испробао тај линукс преко виртуелне машине и није ме нешто одушевио... вероватно зато што је прављен за малене уређаје ;)

Званична страница каже да у овој дистрибуцији постоји ОпенОфице?

Могао би да кажеш на ком уређају и коју верзију користиш ову дистрибуцију, како би смо лакше нашли решење...

Poslednja izmena:

drzare

Aktivan član
Poruka
1.470
не рече коју верзију Линпуса користиш?

Сад сам инсталирао (на виртуалну машину) Linpus Lite Desktop Edition и за њега скидам Либреофис 3.4 преко његовог менаџера програма...
Радно окружење је гноме (3.14). По инсталацији је мршав са програмима, ту је наутилус (фајл менаџер), Фајерфокс 6 и пар системских (Live update - менаџер програма, терминал и подешавања система).
Све остало мора да се повуче из складишта... а тамо има око 44 најпотребнијих програма...
Оно обзиром да је намењен интернет рачунарима (нетбуцима) више и није потребно...
Има чак и Skype... z:D
Libreofice долази у верзији 3.4.3

drzare

Aktivan član
Poruka
1.470
Koristim bas onaj za koji si gore postavio link 'zvanicna stranica'.Samo sto ovaj moj,iz nekog razloga nema open office. Treba mi samo uputstvo kako da instaliram program za tekst i te plugin-ove za video i nista vise.
баци поглед на сличице што сам окачио... то је та верзија...

aplications→sistem touls→Lite uplaud→Office (погледај прву и четврту сличицу)... одабери први LibreOffice (јер су остале Кинске верзије).

drzare

Aktivan član
Poruka
1.470
Не з нам шта д ати кажем, ако ти баш не одговара тај Линпус, скини Убунту или још боље Минт (двд верзију) и уживај. Далеко боље су поткрепљени програмима (око 35 000 пакета) ,

Vitez Koja

Ističe se
Poruka
2.104
Vidim sliku ali takav prozor ne moze da se otvori tj.ne postoji. Dok ga instaliram pokaze mi da ce se instalirati u home/user i tu se i pojavi folder posle instalacije medjutim iz tog foldera ne mogu da pokrenem openoffice(ne postoji nijedna ikonica koja bi ga pokrenula) a nigde pa ni u aplikacijama se nista ne pojavi za pokretanje.
I ako moze kratko objasnjenje u vezi ovog: http://wiki.meego.com/Vlc_Media_Player_Installation_in_MeeGo_Netbook

Poslednja izmena:

drzare

Aktivan član
Poruka
1.470
чек стани, коју верзију ти имаш, 1.1 или 1.6?
Слике које сам окачио су од верзије 1.6 (скинуо и инсталирао пре неко вече... Сад не могу да се сетим како је функционисала верзија 1.1 ...

И даље ти препоручујем да скинеш Убунту или Минт и то инсталираш наместо Линпуса јер твоја машина може то да потера а избор програма из складишта је далеко квалитетнији.
Ако инсталираш Минт имаћеш исто ово окружење које видиш на мојим сличицама (и да бираш пар верзија) а можда би ти Убунту са његовим Јунитом (радно окружење) једнако добро легао...

drzare

Aktivan član
Poruka
1.470
Ако си баш одлучио да пробаш Линпус, скини последњу верзију (1.6 тренутно доступна за скидање) и имаћеш опције које се виде код мене на сличицама. У принципу и не изгледа лоше обзиром да је намењен за слабије рачунаре а не десктопе....

А и није напоран за сналажење...

И немој да гледаш упутства за Meego јер је Линпус иако базиран на Мeego ипак малко дорађен, са сопственим складиштем и менаџером пакета...

У принципу то је преправљен Meego за рад на лаптоповима, нетбуцима и нотбуцима, а по потреби и за таблете...

Meego је ипак стао код мобилних телефона и таблета и има другачију намену...

И даље ти стоји препорука, ако желиш да пробаш Линукс ОС нека то буде Убунту или Минт јер су то дистрибуције потпуно кориснички орјентисане и то за широку популацију а не само за оне који проводе сате у истраживаеима...

Poslednja izmena:

falco

Aktivan član
Poruka
1.918
Nisam imao srece :(.Kada pocne da kopira fajlove negde zapne i stane na oko 3/4 posla.Malo mi fali da se resim Windowsa.
Gde stane? Sta je pisalo na statusnoj traci? Jel izbaci neku gresu? Jeste li pratili uputstvo sa ovog foruma? Moze da se dogodi da ako ste stavili da skine update da ne moze da povuce sa servera odgovarajucom brzinom pa da onda "mili" i izgleda kao da se ne instalira.