Линта: Прецртавање ћирилице у Федерацији БиХ потврђује да мржња према Србима траје!

Federacija je posebna država u kojoj u malom broju žive Srbi. Prema tome Srbi koji žele samostalnost od te grozomorštine od države gde im se zabranjuje pismo nemaju prava da se bune zbog zabrana na tuđoj teritoriji. No zato imaju prava da na svojoj teritoriji u Republici Srpskoj uređuju odnose i pismo kakve njima odgovara.

Poslednja izmena:
Nista nije problem nama otic preko drine opet...
Ma da, ti si '92-ge utekao odande u Srbiju po svemu sudeci. A danas ovde s.e.r.u.ckas o tome kako si tamo isao da ratujes. Na ovom forumu ima bar 10-tak takvih k.enj.aca pa me cudi kako su Srbi tamo '95-te izgubili toilike teritorije, sta ste tih godina radili posto nije postojala Krastrica i forum. Verovatno ste isli u sredju skolu.

Ma da, ti si '92-ge utekao odande u Srbiju po svemu sudeci. A danas ovde s.e.r.u.ckas o tome kako si tamo isao da ratujes. Na ovom forumu ima bar 10-tak takvih k.enj.aca pa me cudi kako su Srbi tamo '95-te izgubili toilike teritorije, sta ste tih godina radili posto nije postojala Krastrica i forum. Verovatno ste isli u sredju skolu.
Ja nisam nigde utekao. Ja sam iz ns 92 otiso u rs dobrovoljno u vojsku rs da pravim sehide sa svojom srpskom bracom

Ja nisam nigde utekao. Ja sam iz ns 92 otiso u rs dobrovoljno u vojsku rs da pravim sehide sa svojom srpskom bracom
Ti nisi video rata, ti si pobegao iz Bosne u Novi Sad 1992, najverovatnije u srednjoskolskom uzrastu. Zato ti ponekad izleti poneka rec koja se koristi medju Bosancima "otiso", "uteko", "izbego", "otic"... umesto sto bi neko ko je bar odrastao i skolovan u Novom Sadu napisao otisao, izbegao, pobegao, otici.
Ako pazljivo citas lazove vrlo lako provalis.

Poslednja izmena:
Auu brate pa ti i NS nigdje veze ,sto bi tvoji rekli.
Upoznali supruga i ja u nasoj crkvi u Vankuveru jednu nasu porodicu, zena i muz, simpatican par, brzo se sa njima sprijateljili. Ta zena prica da je iz Zemuna, OK, vidi ista smo skolska generacija jos, koja osnovna, OK znam samo 2-3 lika koji su isli u Petar Kocic, bili su sa mnom kasnije u zemunskoj gimnaziji, ne zna ih ona, hmmm, ja znam sve ljude iz generacije u svojoj osnovnoj ali hajde prosle su decenije. Ona je isla u srednju medicinsku u Zemun, ja dole u gimnaziju, ne znam nijednu devojcicu iz generacije koja je isla gore u Nade Dimic. Nemamo nijednog zajednickog poznanika, ne zna kad pricam o nekim opstepoznatim ljudima iz Zemuna 70-80-tih. No, meni pomalo cudno, akcenat brate cudan, nikoga iz Zemuna ne znam ko tako prica, sve mi nesto lici na jug Srbije, pogotovo sto uleti poneka rec koaj se ne govori u Zemunu. Ali OK, sta me briga.

Posle pola godine ona kuka kako majci treba da posalje neke lekove a DHL i kanadska posta nece da joj to primi bez recepta na ime primaoca (takav je zakon u CAN), ok Bozana, ja idem za 3 nedelje tamo ponecu ja i proslediti tvojoj majci. U koji deo Zemuna? Prvomajska jel'. Super, bas je ispalo kao kec na deset. 3-4 dana pred moj polazak ne zove ona, ja okrecem njih, ostavljam poruku na sekretarici i niko se ne javlja. Nikad se vise nisu javili, nismo ih nikada vise videli ni u crkvi. Kasnije sam pricao nekom ansem drugom coveku iz crkve tu pricu, a on me pogleda i kaze "Alo Bozana je iz Kosovske Mitrovice, u Zemunu je samo bila dok je zavrsavala srednju medicinsku, tamo je zivela kod tetke, roditelji joj i dan danas zive u Mitrovici". Tako se "zemunka" ispalila...

Klasicna prica, gomila lazova koji su izmislili svoju proslost, uzivo, a tek online, sve rodjene Bechlije i doktori nauka.

Nešto baš ne bih rekao ni da među tamošnjim Srbima cveta ljubav prema Bošnjacima tako da je nažalost mržnja obostrana.
Nije prema bosnjacima, mostar je to, tu je vise prema hrvatima, nije prema muslimanima...
Cak su spasavali muslimane da ih radikalniji medju Srbima ne uguraju u pecinu...
Iskreno ne verujem da muslimani precrtavaju table sa cirilicom, nego bas hrvati...

Upoznali supruga i ja u nasoj crkvi u Vankuveru jednu nasu porodicu, zena i muz, simpatican par, brzo se sa njima sprijateljili. Ta zena prica da je iz Zemuna, OK, vidi ista smo skolska generacija jos, koja osnovna, OK znam samo 2-3 lika koji su isli u Petar Kocic, bili su sa mnom kasnije u zemunskoj gimnaziji, ne zna ih ona, hmmm, ja znam sve ljude iz generacije u svojoj osnovnoj ali hajde prosle su decenije. Ona je isla u srednju medicinsku u Zemun, ja dole u gimnaziju, ne znam nijednu devojcicu iz generacije koja je isla gore u Nade Dimic. Nemamo nijednog zajednickog poznanika, ne zna kad pricam o nekim opstepoznatim ljudima iz Zemuna 70-80-tih. No, meni pomalo cudno, akcenat brate cudan, nikoga iz Zemuna ne znam ko tako prica, sve mi nesto lici na jug Srbije, pogotovo sto uleti poneka rec koaj se ne govori u Zemunu. Ali OK, sta me briga.

Posle pola godine ona kuka kako majci treba da posalje neke lekove a DHL i kanadska posta nece da joj to primi bez recepta na ime primaoca (takav je zakon u CAN), ok Bozana, ja idem za 3 nedelje tamo ponecu ja i proslediti tvojoj majci. U koji deo Zemuna? Prvomajska jel'. Super, bas je ispalo kao kec na deset. 3-4 dana pred moj polazak ne zove ona, ja okrecem njih, ostavljam poruku na sekretarici i niko se ne javlja. Nikad se vise nisu javili, nismo ih nikada vise videli ni u crkvi. Kasnije sam pricao nekom ansem drugom coveku iz crkve tu pricu, a on me pogleda i kaze "Alo Bozana je iz Kosovske Mitrovice, u Zemunu je samo bila dok je zavrsavala srednju medicinsku, tamo je zivela kod tetke, roditelji joj i dan danas zive u Mitrovici". Tako se "zemunka" ispalila...

Klasicna prica, gomila lazova koji su izmislili svoju proslost, uzivo, a tek online, sve rodjene Bechlije i doktori nauka.
Eeee, ja sam cak prestao da reagujem, vise ljudi ni sami ne znaju sta je ko i ko su oni..
Kad mene moji ubedjuju za neke ljudi da su odavde ili ovakvi , a ja isto kao ti , loncici se ne uklapaju...
A moji tvrdoglavi i naivni , gde spojise te dve osobine....
E tako ti ja lepo pustim sve oko mene i lopove koje znam da su lopovi , i naravno ti tipovi im opljackaju firmu preko poslovanja...
Ovi cak i imaju naglasak koliko toliko....
Svasta video, pa moj poznanik iz vojske glumi 1 dan posle dolaska u BG da je beogradjanin, a isto i jos jedan iz pirota, samo sto ovaj prvi nabacio naglasak i niko ga u firmi nije provalio , a Maneta ne mozes da promasis, on pirocanski vuce i ono tjc, al uporan da je iz BG..

Eeee, ja sam cak prestao da reagujem, vise ljudi ni sami ne znaju sta je ko i ko su oni..
Kad mene moji ubedjuju za neke ljudi da su odavde ili ovakvi , a ja isto kao ti , loncici se ne uklapaju...
A moji tvrdoglavi i naivni , gde spojise te dve osobine....
E tako ti ja lepo pustim sve oko mene i lopove koje znam da su lopovi , i naravno ti tipovi im opljackaju firmu preko poslovanja...
Ovi cak i imaju naglasak koliko toliko....
Svasta video, pa moj poznanik iz vojske glumi 1 dan posle dolaska u BG da je beogradjanin, a isto i jos jedan iz pirota, samo sto ovaj prvi nabacio naglasak i niko ga u firmi nije provalio , a Maneta ne mozes da promasis, on pirocanski vuce i ono tjc, al uporan da je iz BG..
Nekada davno, jos u 90-tim javeci srpski sajt je bio serbiacafe iz Toronta, na tom portalu je postojao deo koji se zvao diskusije (slicno formi ovog foruma na Krstarici). Na tim diskusijama je jedan od zapazenijih likova (nesto [out ovdasnjih forumasa/moderatora sa 200 hiljada postova) bio neko sa nickom DDSO (eto i danas pamtim taj nick). Covek je skoro 6-7 godina tamo svakodnevno pisao, pisao o svom zivotu, zivotu BGD, svojim iskustvima, knizevnosti, koncertima kna kojima je bio, pozrisnim predstavama, a ruku na srce bio je jedan od elokventnijih i obrazovanijih na tom portalu. Mada je meni i jos jednom liku sa tih diskusja bilo nelogicnosti u njegovim pricama, cesto nesto nije odgovaralo vremenu ili mestima o kojima je piso, sitnice ali sitnice koje nekome ko poznaje tematiku znace dosta.

I posle 6-7 godina ukapiras da se on smuvao sa jednom od ucesnica na tom portalu, takodje Toronjtankom poreklom iz Srbije, jedno vreme ih cak i nestane sa tog portala (to bi bilo kao da se dlugomir ili georgejune iskljuce sa Krstarice) ali se posle nekog vremena vrati taj lik sa saopstenjem, naterala ga ta devojka koju je upoznao preko portala jer je zelela da on saopsti istinu o sebi i o njima. U saosptenju je lik svima otvorio oci, on je vec par godina viseo po interMetu koji je te 1998 recimo bio i u Kanadi u povoju, i nalazio mesta gde se pise "nashki", tamo kupio informacije koje je uklapao sa znanjem iz stare SFRJ. Ispostavilo se da je on komplet izmislio svoj zivot, da je musliman iz Brckog, da nije Beogradjanin i da je u BGD bio samo 2-3 puta u zivotu na krace vreme, no posto je poprilicno inteligentan "sklopio" je svoj izmisjeni zivot i tako posle provodio svoj svakodnevni zivot na serbiancafeu. OK, na kraju je naso i ribu tamo, ozenio se njom...

A u realnom zivotu sam upoznao desetine ljudi koji su lazni inzenjeri, lazni kapitalisti, lazni bogatasi iz YU, koji su "radili" tu ili tu a nisu jer su bili ili premladi ili uopste nisu iz tog kraja, koji su sa Dortjola a u stvari su iz Crne Trave... pa tako sam recimo samo u Vankuveru upoznao bar 6-7 ljudi koji su bili na cuvenoj utakmici 1991 u Bariju, jednog koji je bio na koncertu Rolingstonsa u BGD '80-tih (gde su bili tek 2008), jednu zenu koja je rodjena na Zvezdari a da nije znala da je pre 1989 postojao tramvaj #6 koji je isao od Tasmajdana do Zvezdare jer se ispostavilo ad je dosla u izbeglistvo u BGD '90-tih i odatle se iselila u Kanadu, a o akcentiam sa juznjackim naglskom ili ijekavicom rodjenih Zemunaca ili Chuburaca da ni ne pricam... ludilo. No, naucio sam da se ne upustam previse, ali i da proverim i analiziram kada mi je taj neko bitan, ne uzimam nista vise zdravo za gotovo.

Ja sam ti suprotno , meni kad pricam sta mi se desava svi kazu da lazem....a ne lazem...
Ali ako pokusaju da u realu provere, onda to izadje na povrsinu , mene znaju ljudi a ja njih puno manje...tako se pogodi, bio DJ , bio marka, ovo ono...Ali zanimljivo bas to da procena netovaca koji stvarno umeju da procene druge netovce lazove, ukazuje da misle da sam ja lazov, a ustvari im je neverovatna neuobicajenost dogadjaja ili ucestalost zanimljivih dogadjaja u odnosu na net smoran zivot...

Ali to donosi nekad i opasnosti, npr ja znam dosta realnih dogadjaja koje niko zivi ne bi poverovao a mnogo su bili zeznuti za objavljivanje, sad vec nisu toliko smrtonosni...
Ali su neverovatni i mnogo menjaju misljenje ljudi sta je ustvari srpska istorija u periodu u kojem sam ja ziveo...
Hajde to sto oni u rovu ne znaju sta se desava na frontu , to je i ocekivano , ali kad citaoci iz fotelje misle da su sigurni u istoriju a ja znam da je bilo totalno drugacije i to licno bio na mestu gde nisam smeo da budem i licno cuo i video nesto sto je uzas zivi za istoriju Srbije..

Smesan detalj koji nije opasan...Moja skolska profesorka je bila opozicionar i ja znam puno ljudi u BG i naravno meni kazu jer ja ne sirim sta znam a reagujem u skladu sa onim sto znam..
Ali adekvatno procenjeno...
I pita mene profesorka sta ce biti sa demonstracijama onim plisanim, a ja joj kazem tacan datum zavrsetka demonstracija i kazem joj da ce lepo izgledati , svi ce se naloziti da ce biti uspesne demonstracije, a zavrsice se tad i tad tacno u minut, i onda ce svako da pise da je uspesno.I da zadrzi za sebe ali da zna sta je ceka...Ona razocarana , kaze pa zar i mladi i studenti toliko korumpirani , sta ces...
Drzi se profesorka, bice po tebi udaraca , iz ciste osvete...I stvarno tri puta joj davali otkaz a dobra je profesorka, tri puta je sudski vracali , nije klonula, kaze uvek se setim sta si mi rekao , da je i jedan na nekom mestu bitan....i jedan spavac...

Inace u vezi virtuele, realnost je da je mnogo dece u Srbiji sada sa mentalnim problemima, uzasno mnogo...naravno roditelji precutkuju , ovi stariji i oni imaju probleme uzasan broj, i to se precutkuje....
Tako da Srbija je bas popucala u glavi , ali jos ne povezuje da jeste...

Back