Quantcast

LIMFNE ZLEZDE KOD DECE

marijana_mama

Početnik
Poruka
15
Trebam pomoc. Moje dete od 7 godina ima uvecane podpazusne limfne zlezde. To smo otkrili prije 3 meseca i obratili se pedijatru koja nas je na moje insistiranje poslala na eho snimak, a uradili smo i laboratorijske nalaze koji su odlicni. Ultrazvucnim pregledom je ustanovljeno da su limfni cvorovi (2) pod pazuhom uvecana i velicina im je 7 i 9 mm.Svaki mesec smo isli na ultrazvucne preglede od tada i oni su jos uvek takvi kakvi su bili, mozda cak za milimetar veci (tesko je precizno izmeriti doktor kaze, jer su nepravilnog oblika). Doktor koji je radio ultrazvuk kaze a i svi ostali pedijatri da je to sasvim sve normalno i da vodimo dete kuci i ne mislimo na to. Medjutim ja ne mogu da ne mislim i ne mogu da se smirim. Zasto se vec jednom te zlezde ne vrate na svoju prvobitnu velicinu?Ima li neko slican problem ili savet za ovaj moj? Sta da radim? Je li zaista sve uredu i sve normalno ili bismo trebali poduzeti neke opseznije pretrage?Unapred hvala!

filotea

Zainteresovan član
Poruka
118
Draga moja Mirjana mi smo imali slican problem.
Moja devojcica ima 6 god. i pre dve godine su joj se uvecale dve zlezde na vratu, jedna je manja i jedna veca. Bas smo se uplasili i zabrinuli, kao i ti ali veruj kako su nama objasnili lekari uglavnom je to normalna pojava kod dece tog uzrasta.
Uradili samo nalaz krvi i ultrazvuk i sve je ok. Rekli su nam da je to reakcija na virus ili bakteriju(a moja mala je u to vreme imala ceste upale uha).
Inace joj je to bila prva godina u obdanistu i cesto se razboljevala.
Ja sam upravo to primetila, kada je bolesna one se uvecavaju a kad je zdrava one su manje ali nikada nisu nestale.
Normalno uvecanje zlezda na vratu i pod pazuhom je do 1cm a na preponama i malo vise.
Od trenutka kad ste odradili pregled i rekli vam da je sve dobro nema potrebe za brigom.
Znaci, moze da se desi da one ne nestanu kao u nasem slucaju tako da te to ne uznemiri previse.
Mi smo u pocetku isto reagovali i potpuno te razumem a onda sam pocela da se malo raspitujem o tome i uvidela da mnogo dece ima slicnih problema i da je to uobicajena stvar,
Puno pozdrava i nista se ne brinite bice sve dobro.

marijana_mama

Početnik
Poruka
15
Hvala Vam mnogo. Znajte da mnogo zvaci kad vam neko kaze da ce sve biti uredu, a znate da je prosao istu ili slicnu stvar i da zna o cemu prica. Najljubaznije vam se zahvaljujem. Iskreno se nadam da ce sve biti uredu, ali jednostavno ovo je jace od mene i ne mogu da se oslobodim brige, mada moze da mi bude lakse ako cujem da je to cesta pojava i da ce sve biti dobro.Jos jedanput-HVALA.:heart:

filotea

Zainteresovan član
Poruka
118
Izvinjavam se zbog greske u pisanju imena Marijana, previdela sam.
Nema na cemu.
Ma mi mame smo tu da se brinemo ali je ta briga mnogo puta bespotrebna.
Mi nikako nismo bili zadovoljni misljenjem jednog lekara pa smo pokucali na puno vrata, i ovde u Grckoji i u Srbiji i svi odgovori su bili isti, otprilike idite kuci i zaboravite na to.
Ono u stilu: dete je zdravo i ne maltretirajte je vise.
Pozdrav

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.