Lider bugarskih nacionalista se potukao sa nezavisnim poslanikom

  • Začetnik teme Začetnik teme Mingo
  • Datum pokretanja Datum pokretanja
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Mingo

Poznat
Banovan
Poruka
8.115
110522050.jpg

Siderov u petak pred džamijom u Sofiji

Zbog incidenta pred džamijom
Lider bugarskih nacionalista se potukao sa nezavisnim poslanikom

Lider bugarske nacionalističke partije "Ataka" Volen Siderov i nezavisni poslanik Krman Ismailov potukli su se tokom emisije u studiju Bugarskog nacionalnog radija nakon verbalnog sukoba na nacionalnoj i vjerskoj osnovi.


Do fizičkog sukoba je došlo tokom rasprave o tome ko je izazvao tuču ispred sofijske džamije Banja Baša u petak, nakon čega je radijska emisija prekinuta i puštena je muzika.

Nakon incidenta rukovodstvo Bugarskog nacionalnog radija je saopštilo da je nedopustivo da se najveći javni medij u zemlji koristi za širenje etničke, vjerske i nacionalne mržnje.

Voditelj emisije tvrdi da je inicijator tuče bio lider nacionalističke partije Siderov, koji je rekao da je sofijska džamija Banja Baša "gnijezdo ekstremista", a ne hram.

"Tamo sjede sa noževima, a policija ne preduzima ništa. Vi ste opasnost za cijelu Evropu i treba da budete obuzdani", rekao je Siderov na talasima Bugarskog nacionalnog radija.

Ismailov je rekao da niko ne odlazi sa nožem u crkvu ili džamiju i da nije predstavnik etničke partije.

Ispred sofijske džamije Banja Baša u petak je došlo do sukoba pristalica "Atake" i muslimana koji su došli na molitvu pri čemu je povrijeđeno sedam osoba od kojih jedna teže. Sofijsko gradskog tužilaštvo podnijelo je četiri krivične prijave protiv vinovnika nereda.

Turska je osudila napad bugarskih nacionalista ispred džamije u Sofiji, ističući da se protivi jačanju "islamofobije u Evropi". "Očekujemo da izvršioci i podstrekači tih užasnih napada protiv slobode vjeroisposvijesti budu uhvaćeni i osuđeni", navodi se u protestnoj noti turskog Ministarstva inostranih poslova.

(SRNA)
 
U Bugarskoj zivi 82, 64% Pravoslavaca dok zivi 12,20% muslimana tako da je to velika cifra i u Bugarskoj zivi 966,978 muslimana tako da Buigarska mora pruiznati relanost da su muslimani jedna relanost u Bugarskoj plus da racunamo da su osamdesetih godina Bugari istjeravali Turke iz svoje zemlje.Ovo sto se djesava u Bugarskoj je fasizam tako da se treba sprijeciti Krscani da maltretiraju muslimane koji zele da se mole mirno u Dzamijama u Bugarskoj.Inace u Bugarskoj zive Pomaci kojima je matrenji jezik Bugarski i Turci.Tako da procentualno u Bugarskoj zivi 12% muslimana i to je velika cifra tako da Bugari trebaju paziti kako se ponasaju prema muslimanima.

450px-Banya-bashi-imagesfrombulgaria.JPG


Banya Bashi Mosque
 
Pomaci

Pomaci (bug. помаци) ili Muslimanski Bugari (bug. българи-мохамедани) su etnička podgrupa Bugara, koja pretežno živi u Bugarskoj, kao i u severoistočnoj Grčkoj. Bugarska statistika ih ne iskazuje posebno. Većinom su islamske veroispovesti, a govore bugarskim jezikom, koji spada u slovensku grupu indoevropske porodice jezika.Vecina Pomaka zivi u Turskoj oko 500 000,u Bugarskoj oko 150 000 naseljenih na jugu u oblasti Rodopa.Sacinjavaju relativnu vecinu u provinciji Smoljen oko 40% ili 52 000,u susjednim provincijama Blagoevgrad zivi 40 000,u Pazardziku 39 500 Pomaka.Na osnovu jezicke pripadnosti juznih provincija odrejujemo veoma priblizan broj muslimana Bugara.Neki sebe smatraju Turcima svega oko 30 000 ali svoj jezik smatraju bugarski.Oni govore izvornim bugarskim dijalektom,U odnosu na Bosnjake Pomaci su gorstacko muslimansko stanovnistvo.Pomaci su druga najveca slovenska muslimanska grupa poslije Bosnjaka.Vecina njih sebe u etnickom smislu smatra Muhamedanima ili Muslimanima.

Wikipedia
 
Goranci i Torbesi su jedna vrsta Pomaka koja se raselila duz Makedonije, Grcke i Kosova.Goranci govore jednim stilom Bugarskog jezika koji ima mukle glasove bas kao Bugarski jezik.Inace Makedonski jezik nema mukle glasove.

Inace u Bugarskoj ima 966 000 muslimana od toga su Turci 764 000, Pomaci 130 000, Romi 100 000 i ostali Inace u Bugarskoj se ispovjeda vecinom Sunnitski Islam dok ima malo Siitskih seskti kao sto su Bektashi, Kizilbashi i Alevije.Inace u Bugarskoj se kao i u Turskoj ispovjeda Hanefijska Islamska skola i to je jedna tradicija aod Otomana.
 
Poslednja izmena:
Drago mi je sto je jak Islam u Bugarskoj jer to je dokaz da Bugari Krscani gube zivce u svom pokusaju asmiliacije muslimana u svojoj drzavi.Mislim da muslimani mogu zivjeti bezbjedno jedino kad se budu drzali Dzamije tako da je sva sreca sto ima Turaka u Bugarskoj da podrze Pomake da budu dobri vjernici.Inace Bugarska je puna muslimana i oni zele da buidu postovani kako bi mogli biti lojalni drzavi Bugarskoj a inace to je veliko zadovoljstvo sto se ljudi klanjaju Allahu u Bugarskoj jer poravo je zadovoljstvo imati muslimane u Bugarskoj koji se okrecu Mekki - Kabi da bi se klanjali Allahu
 
110522050.jpg

Siderov u petak pred džamijom u Sofiji

Zbog incidenta pred džamijom
Lider bugarskih nacionalista se potukao sa nezavisnim poslanikom

Lider bugarske nacionalističke partije "Ataka" Volen Siderov i nezavisni poslanik Krman Ismailov potukli su se tokom emisije u studiju Bugarskog nacionalnog radija nakon verbalnog sukoba na nacionalnoj i vjerskoj osnovi.


Do fizičkog sukoba je došlo tokom rasprave o tome ko je izazvao tuču ispred sofijske džamije Banja Baša u petak, nakon čega je radijska emisija prekinuta i puštena je muzika.

Nakon incidenta rukovodstvo Bugarskog nacionalnog radija je saopštilo da je nedopustivo da se najveći javni medij u zemlji koristi za širenje etničke, vjerske i nacionalne mržnje.

Voditelj emisije tvrdi da je inicijator tuče bio lider nacionalističke partije Siderov, koji je rekao da je sofijska džamija Banja Baša "gnijezdo ekstremista", a ne hram.

"Tamo sjede sa noževima, a policija ne preduzima ništa. Vi ste opasnost za cijelu Evropu i treba da budete obuzdani", rekao je Siderov na talasima Bugarskog nacionalnog radija.

(SRNA)
Što je tu netočno?:think: Dobro je rekao.:klap::ok:
 
U Bugarskoj zivi 82, 64% Pravoslavaca dok zivi 12,20% muslimana tako da je to velika cifra i u Bugarskoj zivi 966,978 muslimana tako da Buigarska mora pruiznati relanost da su muslimani jedna relanost u Bugarskoj plus da racunamo da su osamdesetih godina Bugari istjeravali Turke iz svoje zemlje.Ovo sto se djesava u Bugarskoj je fasizam tako da se treba sprijeciti Krscani da maltretiraju muslimane koji zele da se mole mirno u Dzamijama u Bugarskoj.Inace u Bugarskoj zive Pomaci kojima je matrenji jezik Bugarski i Turci.Tako da procentualno u Bugarskoj zivi 12% muslimana i to je velika cifra tako da Bugari trebaju paziti kako se ponasaju prema muslimanima.

450px-Banya-bashi-imagesfrombulgaria.JPG


Banya Bashi Mosque

Bugari trebaju da masovno deportiraju musliće u iran ili neku drugu islamsku džamahiriju, gdje će uživati blagodati islamske demokracije i šerijatskog zakona.:super::per:
 
Nemojte tako govoriti jer to je govor mrznje.Muslimani trebaju imati sva elementarna prava u Bugarskoj kako bi se mogli klanjati u Dzamiji i to je cisti fasizam napasti muslimane tokom Petka Dzuma salata i to je nesto sto se zove svjetogrdjem.Mislim da Bugari moraju znati da se ne smiju tako ponasati i da moraju priznati muslimane u svojoj zemlji jer vrijeme asmilacije je proslo i Bugari trebaju znati da ne mogu asimilarti muslimane kao sto su to pokusali jednom osamdesetih godina kad su mijenjali imena i prezimena muslimanima.Bugarska treba shvatiti da muslimani trebaju imati sva prava i da slobodno trebaju graditi Dzamije i da se u njima klanjaju i da niko ne dira muslimane jer ovo sto pokusavaju fasisticke stranke u Bugarskoj je jedan ocajnicki cin samo zato sto se muslimani nece odreci Dzamije i prihvfatiti Bugarski odnosno Krscanski nacin zivota.Muslimani nece zivjeti kao Pravoslavci nego zele zivjeti lijepo i zele zivjeti kao i svi ostali muslimani
 
Nemojte tako govoriti jer to je govor mrznje.Muslimani trebaju imati sva elementarna prava u Bugarskoj kako bi se mogli klanjati u Dzamiji i to je cisti fasizam napasti muslimane tokom Petka Dzuma salata i to je nesto sto se zove svjetogrdjem.Mislim da Bugari moraju znati da se ne smiju tako ponasati i da moraju priznati muslimane u svojoj zemlji jer vrijeme asmilacije je proslo i Bugari trebaju znati da ne mogu asimilarti muslimane kao sto su to pokusali jednom osamdesetih godina kad su mijenjali imena i prezimena muslimanima.Bugarska treba shvatiti da muslimani trebaju imati sva prava i da slobodno trebaju graditi Dzamije i da se u njima klanjaju i da niko ne dira muslimane jer ovo sto pokusavaju fasisticke stranke u Bugarskoj je jedan ocajnicki cin samo zato sto se muslimani nece odreci Dzamije i prihvfatiti Bugarski odnosno Krscanski nacin zivota.Muslimani nece zivjeti kao Pravoslavci nego zele zivjeti lijepo i zele zivjeti kao i svi ostali muslimani


Ma jedu bre svinjetinu i poloču kilo rakije dnevno. Možeš misliti kako se drže kurana.:zcepanje::rotf:
 
Nije istina jer Islam se vraca medju muslimanima tako sto se sada telekomunikacija razvila tako da postoji inetrent gdje ljudi mogu nauciti o Islamu besplatno a dok nije postojao internet ljudi su se osjecali kao da su udaljeni od Islama i bili su podlozni asimilaciji.Inace sada se muslimani ne mogu asimilovati jer imaju sve sto potrijebno i Turska je bliza Bugarskoj nego Bosni tako da je Turska prisutna u Bugarskojk kao i Bugarski Turci koji klanjaju zajedno sa Pomacima muslimanima i druze se i vole se.Inace Islam je sada jaci kod muslimana nego sto je to bilo ranije tako da Bugarska mora priznati da se ne mozgu maltretirati muslimani koji zele samo imati slobodu religije gdje se mogu molit bezbrizno Allahu.
 
''Tamo sjede sa noževima, a policija ne preduzima ništa. Vi ste opasnost za cijelu Evropu i treba da budete obuzdani''

Из уста Туте Бугарина излази глас немачке политике.

Otkud znaju da su naoruzani nozevima i to je posao policije a ne desnicarske stranke.Inace mozda se radi o nekom perorezu koji je slucajno u dzepu klanjaca inace muslimani zele da se ostave na miru i da budu pobozni kako bi mogli svakog petka da se okupe u sto vecem broju u Dzamijama u Bugarskoj.Zasto da se ljudi napadaju dok se mole i ko daje za pravo desnicarskoj stranic da napada ljude dok klanjaju se Allahu?To je bruka za Bugarski narod i Bugari moraju eliminirati sve fasiste iz svojih redova i ovo zahtjeva da se kazne pocinioci napada na vjernike muslimane u Dzamiji u Sofiji.Inace u Bugarskoj ima oko 960 000 muslimana i oni moraju biti pazeni i moraju da imaju sve sto je neophodno da bi mogli se moliti Allahu.Inace vrijeme asmiliacije je proslo i muslimani se ne mogu asimilovati jer zele zivjeti u jednoj Bugarskoj koja ce postovati religijska osjecanja muslimana.Mislim da Pravoslavci moraju znati da ne mogu se miijestai u unutarnje stvari Dzamije jer Dzamija je odgovorna za svoje vjernike.
 
110522050.jpg

Siderov u petak pred džamijom u Sofiji

Zbog incidenta pred džamijom
Lider bugarskih nacionalista se potukao sa nezavisnim poslanikom

Lider bugarske nacionalističke partije "Ataka" Volen Siderov i nezavisni poslanik Krman Ismailov potukli su se tokom emisije u studiju Bugarskog nacionalnog radija nakon verbalnog sukoba na nacionalnoj i vjerskoj osnovi.


Do fizičkog sukoba je došlo tokom rasprave o tome ko je izazvao tuču ispred sofijske džamije Banja Baša u petak, nakon čega je radijska emisija prekinuta i puštena je muzika.

Nakon incidenta rukovodstvo Bugarskog nacionalnog radija je saopštilo da je nedopustivo da se najveći javni medij u zemlji koristi za širenje etničke, vjerske i nacionalne mržnje.

Voditelj emisije tvrdi da je inicijator tuče bio lider nacionalističke partije Siderov, koji je rekao da je sofijska džamija Banja Baša "gnijezdo ekstremista", a ne hram.

"Tamo sjede sa noževima, a policija ne preduzima ništa. Vi ste opasnost za cijelu Evropu i treba da budete obuzdani", rekao je Siderov na talasima Bugarskog nacionalnog radija.

Ismailov je rekao da niko ne odlazi sa nožem u crkvu ili džamiju i da nije predstavnik etničke partije.

Ispred sofijske džamije Banja Baša u petak je došlo do sukoba pristalica "Atake" i muslimana koji su došli na molitvu pri čemu je povrijeđeno sedam osoba od kojih jedna teže. Sofijsko gradskog tužilaštvo podnijelo je četiri krivične prijave protiv vinovnika nereda.

Turska je osudila napad bugarskih nacionalista ispred džamije u Sofiji, ističući da se protivi jačanju "islamofobije u Evropi". "Očekujemo da izvršioci i podstrekači tih užasnih napada protiv slobode vjeroisposvijesti budu uhvaćeni i osuđeni", navodi se u protestnoj noti turskog Ministarstva inostranih poslova.

(SRNA)

Ovaj mnogo voli krmetinu, izgleda...Kao i Mingo-aga... :aha:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Back
Top