Lično, a neobično i strašno

A nema ono kao da mogu da upozore na nešto loše npr
ili da osete lošu osobu pa ti nekim svojim ponašanjem ukazuju na to
Ne ono kao psi, mnogo dublje od toga..
il sam sve istripovala.. :think:

Па ниси,
ја рецимо има повређен палац на нози,
маца је то осетила и легла да својом топлотом (биоенергијом) то излечи !

Није ми то било чудно,
јер сам безброј пута чуо да мачке иду на болна места !
Да видиш само како је своје шапице ставила на мој палац и држала ... :heart:

Ствари прихватам таквима какве јесу,
и сматрам да су све ствари у природи - природне !

Ништа није неприродно !!!
 
Mačke su zajebane.. u smislu ono kao zloslutne il šta već.. umeju da upozore na nešto, to čovek obično posle sve poveže

Ko zna tačnije o tome 'nečemu' bilo bi kul da napiše..ili neko konkretno iskustvo s njima
Mnogo mi zanimljive te priče, ima u mačkama 'nešto'.. :think:
Evo sad mi stigla kazna za parking od 5og ,par minuta nisam bio u radnji,tako da ima tu jos dosta lancanih sranja koja mi se desavaju i tovare
 
Da, glasovi ..glasovi koji nisu artikulisani ,
više kao nejasan šapat pomešan sa nekim šuškanjem , vetrom..
Inače , volim i uvek šetam noću ..
Ti zvuci (ja ih zovem glasovi ) pojavljivali su se dok nisam otišla tamo gde su oni hteli .
Ali ja nisam razumela, kažem , nisu to bile reči .
Dve noći.Jedno vreme ih čujem, onda postanu tiši , dok potpuno ne nestanu .
Treći put sam rešila da više obratim pažnju , da nekako analiziram to .
Pa sam krenula nekim pravcem kojim inače ne idem, prateći te glasove .
I doveli su me .Do starog magacina.Pored ciglane kraj pruge.
Još jedno vreme su se čuli .I onda tišina.
Razmišljala sam da li da uđem..Nije mi bilo svejedno .
Ali jesam, ušla sam .(Inače , baterijsku uvek nosim sa sobom).I ništa..Ništa nisam videla..
Bilo je nekih malih slepih miševa , ovde kod nas ih ima .I to je sve.
Sutradan nisam bila mirna , pa sam danju otišla..i unutra na zidu ..Pukotina i odvaljen malter u obliku
Neke životinje ..Vuka, psa...
Sutradan mi je uginula kujica .
Infarkt.
I onda sam razmišljala da li bi nešto bilo drugačije da sam reagovala prve noći.
Dugo sam mislila o tome..Ali ne bi.
Bio je infarkt u pitanju , ne verujem da sam ja tu nešto mogla da uradim.


Te glasove sam čulai kasnije ,pre nego što mi je umro tata..
Slična priča , samo što je znak bio na drvetu.Stablu .
A razlog smrti je isto bio infarkt.
 
...
Te glasove sam čulai kasnije ,pre nego što mi je umro tata..
Slična priča , samo što je znak bio na drvetu.Stablu .
A razlog smrti je isto bio infarkt.

Да није инфаркт било би нешто друго,
да није тад било би неког другог дана ...

Све је у вези на овоме свету,
а свет је у вези са оним светом !

Јао ономе ко је тога увек свестан !
 
Делујеш као неко ко се са сопственим демонима бори на погрешан начин.
Molim nemojmo da se svađamo. Volela bih da ovde ljudi pišu otvoreno, ne da se nadmudruju jedni s drugima. Ako imaš nešto za doprineti, dobrodošao si. Stvarno to mislim. Ako nemaš, svako ti dobro želim.
 
Ukratko - ukoliko ova tema ne postane totalna sprdnja - a koliko pamtimo u porodici, moj pradeda, moj deda, moja majka i njena rođena sestra, moja tetka, i ja; imali smo iskustva koja bi se po difoltu podvela pod "susrete s vilama" ili tome nalik.
Da, shvatili smo i malopre da se o tome radi ali je neko pomenuo da detaljnije napises. Odakle ce se vise videti.
 
Да није инфаркт било би нешто друго,
да није тад било би неког другог дана ...

Све је у вези на овоме свету,
а свет је у вези са оним светом !

Јао ономе ко је тога увек свестан !
Ok..Pratim temu .Pišem o neobičnim stvarima koje su mi se desile .
Možda i nisu toliko čudne , možda jesu , ali svakako su ..drugačije od onoga što mi se dešava svaki dan.
 
Da, shvatili smo i malopre da se o tome radi ali je neko pomenuo da detaljnije napises. Odakle ce se vise videti.
Detaljnije?

Moj pradeda je kao relativno mlad čovek (nekih dvadesetak) išao s grupom momaka u šumu po drva, s kasne jeseni. Rano ujutro. Bilo ih je četvorica-petorica. Bilo je to u CRO, u Slavoniji, u okolini Vinkovaca. Svi su videli devojku u beloj haljini kako sedi u šumi na nekom obaljenom deblu i češlja se. Svi su se pravili da je ne vide (i kod nas i kod Iraca, zanimljivo, postoji taj fazon da ako vidiš nešto od te vrste, ignoriši i pravi se da ne vidiš). Kad se vratio kući, tresao se od straha i pričali su mi da se kasnije nedeljama bojao da će mu se nešto desiti jer je to video - šta god to bilo. Opisao je devojku u detalje (svi su je isto opisali): duga bela haljina, duga plava kosa, previše lagano obučena za godišnje doba, češlja se. Rekao je da je to bila najlepša devojka koju je ikad video, i da nije obraćala pažnju na njih dok su prolazili.

Eto, samo jedan moment.
 
Detaljnije?

Moj pradeda je kao relativno mlad čovek (nekih dvadesetak) išao s grupom momaka u šumu po drva, s kasne jeseni. Rano ujutro. Bilo ih je četvorica-petorica. Bilo je to u CRO, u Slavoniji, u okolini Vinkovaca. Svi su videli devojku u beloj haljini kako sedi u šumi na nekom obaljenom deblu i češlja se. Svi su se pravili da je ne vide (i kod nas i kod Iraca, zanimljivo, postoji taj fazon da ako vidiš nešto od te vrste, ignoriši i pravi se da ne vidiš). Kad se vratio kući, tresao se od straha i pričali su mi da se kasnije nedeljama bojao da će mu se nešto desiti jer je to video - šta god to bilo. Opisao je devojku u detalje (svi su je isto opisali): duga bela haljina, duga plava kosa, previše lagano obučena za godišnje doba, češlja se. Rekao je da je to bila najlepša devojka koju je ikad video, i da nije obraćala pažnju na njih dok su prolazili.

Eto, samo jedan moment.
Da, na tako opsirnije sam mislio. :)
Prosto je neverovatno da se to generacijski ponavlja.
 
Detaljnije?

Moj pradeda je kao relativno mlad čovek (nekih dvadesetak) išao s grupom momaka u šumu po drva, s kasne jeseni. Rano ujutro. Bilo ih je četvorica-petorica. Bilo je to u CRO, u Slavoniji, u okolini Vinkovaca. Svi su videli devojku u beloj haljini kako sedi u šumi na nekom obaljenom deblu i češlja se. Svi su se pravili da je ne vide (i kod nas i kod Iraca, zanimljivo, postoji taj fazon da ako vidiš nešto od te vrste, ignoriši i pravi se da ne vidiš). Kad se vratio kući, tresao se od straha i pričali su mi da se kasnije nedeljama bojao da će mu se nešto desiti jer je to video - šta god to bilo. Opisao je devojku u detalje (svi su je isto opisali): duga bela haljina, duga plava kosa, previše lagano obučena za godišnje doba, češlja se. Rekao je da je to bila najlepša devojka koju je ikad video, i da nije obraćala pažnju na njih dok su prolazili.

Eto, samo jedan moment.
Meni su ovakve priče potpuno fascinantne, ne ironišem.. Zaista
Al stvar je u tome da nisam ni sujeverna ni ništa slično tome nikad bila, prosto ni u čemu ne nalazim nešto nadrealno sve mi ima nekog objašnjenja.. i ako u datom momentu nisam svesna značenja nečega postanem to vremenom, neke kockice se slože, neka naredna dešavanja sama sve objasne, kako bih rekla.. Sve mi se samo kaže
(drugo je ono za mačke što verujem u neku mistiku u njima, životinje su to.. i to izgleda čulnije od ostalih, drugo je to)

A opet mi je ovo jako zanimljivo što si pisala.. i verujem ti.. da me ne shvatiš pogrešno da ima neke skrivene sprdnje u mojim rečima, ne
Samo bih volela da razumem.. al zato i jeste misterija jer je nerazumljivo :)
 
neka naredna dešavanja sama sve objasne
Bilo je nekih stvari koje su delovale objašnjeno kasnije, barem kako smo tumačili - što ne znači da smo bili u pravu.

Ovakvih stvari sam se more naslušala, i moje ili iskustvo moje porodice nije ništa posebno. Ima nekih stvari koje su nam se desile i malo su drugačije, ali ovo konkretno je kao iz priručnika. Mase ljudi su "doživele" slično. Zato mogu delovati krajnje budalaste, ali nisam sigurna da je moj pradeda išta znao o tim pričama kad je rekao da mu se ovo desilo. Moraš razumeti koncept: švapsko selo u kojem se govori samo nemački, i gde ljudi ne znaju ništa o srpskim (ili hrvatskim) predanjima i legendama. I čak i da znaju, gledali bi s visine. Postoji mogućnost da bi i onda potpali pod kakvu masovnu halucinaciju, ali verovatno ne. Da ne pričam o kasnijim stvarima.
 

Back
Top