Lično, a neobično i strašno

Imam lucidne snove.Imam i košmare.
Neka bude čudno , ne plaši me.
Imam rupe u sećanju , nedostaju mi neki delovi ..
I to bi moglo da bude čudno .

Vatrena lopta..Dve tri noći , ta vatrena lopte je prolazila ulicom.
Kotrljala se kao i svaka lopta, ali nije nestajala u daljini ,
udaljavajući se , nego je prošla i nestala.
Kao da je nije ni bilo , kao da je prošla kroz neka nevidljiva vrata ili zid.

Nisam bila sigurna da li je san..
Dakle obratim pažnju na svetlost ,dođem do prozora i posmatram.
Kada se desilo još par puta, znala sam da nije san u pitanju ..

Imam još nešto sa glasovima, ali to ću kasnije.
 
Odmah se nađe Džordže iz džungle da pravi sprdnju.

Zašto bi vaša iskustva, ma koliko bila čudna, bila predmet sprdnje? Možda postoji savršeno logično objašnjenje. Možda ne postoji objašnjenje kojeg smo na sadašnjem stepenu razvitka svesni. Ljudi misle kako su prozreli bit univerzuma, što nema veze s mozgom. Pa mi ne poznajemo devedeset posto stvari koje se nalaze u okeanima na ovoj planeti. Zašto bismo bili toliko ubeđeni da su sve "čudne" pojave samo halucinacije, ili laž, ili izmišljotina? Koje pa to svemoćno znanje posedujemo da bi to mogli s garancijom tvrditi?

Nikakvo, naravno. Idemo samo kako smo naučeni: uuuu, karakondžule i vampiri, uuuu, sujeverje, uuuu, nepismeni i krezubi, uuuu, ludilo... Budale.

Ovo je pdf Teorije zavere, i ne očekujem takvo bespredmetno moralisanje OVDE. Nisam postavila temu na nuklearnu fiziku - mada, ako ćemo o teoretičarima fizike, onda i oni... Da.

Znam da zvučim grubo, ali nervira me stav Srba spram ovakvih stvari koje neki drugi narodi gledaju sasvim drugačije. Irci, koji su najveću slavu pobrali svojom muzikom i legendama, ovu tematiku uzimaju skroz ozbiljno. Ne kažu da je tačno i naučno potvrđeno, ali se ne sprdaju ni sa kim ko je propagira. Oni idu i skupljaju priče ljudi, ne stavljaju ih na stub srama. Pominjem Irce (mogla bih i Islanđane koji imaju isti odnos) samo da ne bih pominjala američke domoroce, jer će mi onda neko reć: e pa ti ljudi žive u kamenom dobu šta si očekivala. Jer se ne radi o tome. TI LJUDI davno već ne žive u kamenom dobu, ali neke im se stvari stalno dešavaju. I, NE zato jer su stalno pijani po rezervatima.

Stvarno bih volela da ljudi ovde pričaju bez straha od osude, ponavljam, samo sam zato stavila temu na ovaj pdf, NE jer mislim da je ovo sprdalačka stvar. Hvala.
 
Imam lucidne snove.Imam i košmare.
Neka bude čudno , ne plaši me.
Imam rupe u sećanju , nedostaju mi neki delovi ..
I to bi moglo da bude čudno .

Vatrena lopta..Dve tri noći , ta vatrena lopte je prolazila ulicom.
Kotrljala se kao i svaka lopta, ali nije nestajala u daljini ,
udaljavajući se , nego je prošla i nestala.
Kao da je nije ni bilo , kao da je prošla kroz neka nevidljiva vrata ili zid.

Nisam bila sigurna da li je san..
Dakle obratim pažnju na svetlost ,dođem do prozora i posmatram.
Kada se desilo još par puta, znala sam da nije san u pitanju ..

Imam još nešto sa glasovima, ali to ću kasnije.
Zanimljivo, ja imam drukča iskustva. Ako su snovi previše bizarni, prepoznam da sanjam, ali nisam u stanju ostati da spavam nakon toga, već se odmah budim. Bukvalno pomislim: kakve su ovo gluposti, i odmah se budim.
 
Pa sad mi cudno sto polomih nogu na stepenicama,sto su macici nestali to jutro,ne mislim da je slucajnost
Mačke su zajebane.. u smislu ono kao zloslutne il šta već.. umeju da upozore na nešto, to čovek obično posle sve poveže

Ko zna tačnije o tome 'nečemu' bilo bi kul da napiše..ili neko konkretno iskustvo s njima
Mnogo mi zanimljive te priče, ima u mačkama 'nešto'.. :think:
 
Odmah se nađe Džordže iz džungle da pravi sprdnju.

Zašto bi vaša iskustva, ma koliko bila čudna, bila predmet sprdnje? Možda postoji savršeno logično objašnjenje. Možda ne postoji objašnjenje kojeg smo na sadašnjem stepenu razvitka svesni. Ljudi misle kako su prozreli bit univerzuma, što nema veze s mozgom. Pa mi ne poznajemo devedeset posto stvari koje se nalaze u okeanima na ovoj planeti. Zašto bismo bili toliko ubeđeni da su sve "čudne" pojave samo halucinacije, ili laž, ili izmišljotina? Koje pa to svemoćno znanje posedujemo da bi to mogli s garancijom tvrditi?

Nikakvo, naravno. Idemo samo kako smo naučeni: uuuu, karakondžule i vampiri, uuuu, sujeverje, uuuu, nepismeni i krezubi, uuuu, ludilo... Budale.

Ovo je pdf Teorije zavere, i ne očekujem takvo bespredmetno moralisanje OVDE. Nisam postavila temu na nuklearnu fiziku - mada, ako ćemo o teoretičarima fizike, onda i oni... Da.

Znam da zvučim grubo, ali nervira me stav Srba spram ovakvih stvari koje neki drugi narodi gledaju sasma drukče. Irci, koji su najveću slavu pobrali svojom muzikom i legendama, ovu tematiku uzimaju skroz ozbiljno. Ne kažu da je tačno i naučno potvrđeno, ali se ne sprdaju ni sa kim ko je propagira. Oni idu i skupljaju priče ljudi, ne stavljaju ih na stub srama. Pominjem Irce (mogla bih i Islanđane koji imaju isti odnos) samo da ne bih pominjala američke domoroce, jer će mi onda neko reć: e pa ti ljudi žive u kamenom dobu šta si očekivala. Jer se ne radi o tome. TI LJUDI davno već ne žive u kamenom dobu, ali neke im se stvari stalno dešavaju. I, NE zato jer su stalno pijani po rezervatima.

Stvarno bih volela da ljudi ovde pričaju bez straha od osude, ponavljam, samo sam zato stavila temu na ovaj pdf, NE jer mislim da je ovo sprdalačka stvar. Hvala.

Ал се ти наљути ... аууу ... :eek:
Шта ти је бона ?

Сачекај мало, немој одмах "Срби имају лош став"
Ко бре има лош став ?

Смири се !
Иди умиј се па фина да будеш и умиљата.
И онда ћемо да ти изнесемо своја сра ња ! :bljak:
Па гутај кад волеш !!!
 
Mačke su zajebane.. u smislu ono kao zloslutne il šta već.. umeju da upozore na nešto, to čovek obično posle sve poveže

Ko zna tačnije o tome 'nečemu' bilo bi kul da napiše..ili neko konkretno iskustvo s njima
Mnogo mi zanimljive te priče, ima u mačkama 'nešto'.. :think:

Од скора имам маче на послу,
изузетно отворена и храбра животиња.

Нема у њој ништа скривено, мистично ни кварно !

Да видиш само како својим телом покрије део посуде са водом,
неби ли омогућила другом мачету да пије, јер осе само нападају ...
 
Zanimljivo, ja imam drukča iskustva. Ako su snovi previše bizarni, prepoznam da sanjam, ali nisam u stanju ostati da spavam nakon toga, već se odmah budim. Bukvalno pomislim: kakve su ovo gluposti, i odmah se budim.

Већ имам довољно година да знам,
када сањам нешто ружно, чега се прибојавам и слично,
пробудим се и знам,
хладно ми је !

Заспао поред отвореног прозора, непокривен ...
 
Ал се ти наљути ... аууу ... :eek:
Шта ти је бона ?

Сачекај мало, немој одмах "Срби имају лош став"
Ко бре има лош став ?

Смири се !
Иди умиј се па фина да будеш и умиљата.
И онда ћемо да ти изнесемо своја сра ња ! :bljak:
Па гутај кад волеш !!!
Ali imaju.
Na domaćim sajtovima ili yt kanalima čim se pomene ovako nešto, odmah drvlje i kamenje: "al ste zatucani, al ste sujeverni, zaostali, krezubi.." To je nonsens par ekselans. Zašto smo zatucani? Jer nam se dogodilo nešto neobično? Zašto to ne bi hteli podeliti s drugima kojima su se dogodile slične ili čak i iste stvari? ZATO što se plašimo da će nas pljunuti kako smo zatucani, sujeverni, krezubi itd itd.

Zbog toga sam delovala besno, jer sam zbog ovakvih tema besna već godinama. Stalno se pozivamo na svet, a u svetu ovo nisu nikakve strašne teme, ljudi normalno o njima govore. Koji je naš problem?
 
Ne kvarno, ne.. Al nešto 'mistično' sam kontala da ima
Maa ne umem sad da objasnim jer mi sve nešto ko kroz maglu, ne mogu se setim nekih davnih priča što sam negde čula.. :think:

То је то, "нешто си чула" !

Ево, сад си и од мене чула нешто супротно,
моје маче (кажу да је женкица) је изузетно дружељубиво,
храбро, и паметно !

Још да кажем, моје маче је у природи,
има ту змија, зечева, фазана, птица.
О инсектима да не причам.

Ја убијем муву, оно притрчи и прогута,
ја убијем стршљена оно такође прогута.
Е то му не дам, ако стигнем да му отмем плен ...

Симпатично ми је кад га врапци зезају (да, да буквално - провоцирају га).
Понекад дође сав прљав, изударан, из уста му цури као да је негде лепак јео ...

Кажу чувај га !
Боже сачувај - поштујем своју и његову слободу,
само га храним гранулама из Лидла.

Нисам нашао храну за јуниоре, па му дајем ону за одрасле.
Шта му фали, видео сам кад једе мртву птицу, а имало је тад једва 2 месеца ...
 
E da, setih se ko dosta zna o njima.. @Agatha de života ti, pomozi :)
Ima nešto posebno sa mačkama zar ne
Nikad nisam volela mačke. Volim pse, ali psi su poslušnici. Ima nešto u vezi mačaka što me zbunjuje i ne sviđa mi se. Ne znam šta, za veka nisam niti bih povredila mačku ko ni bilo koju životinju - samo volim da me zaobilaze.
 
Ali imaju.
Na domaćim sajtovima ili yt kanalima čim se pomene ovako nešto, odmah drvlje i kamenje: "al ste zatucani, al ste sujeverni, zaostali, krezubi.." To je nonsens par ekselans. Zašto smo zatucani? Jer nam se dogodilo nešto neobično? Zašto to ne bi hteli podeliti s drugima kojima su se dogodile slične ili čak i iste stvari? ZATO što se plašimo da će nas pljunuti kako smo zatucani, sujeverni, krezubi itd itd.

Zbog toga sam delovala besno, jer sam zbog ovakvih tema besna već godinama. Stalno se pozivamo na svet, a u svetu ovo nisu nikakve strašne teme, ljudi normalno o njima govore. Koji je naš problem?

Али до тренутка кад си се ти разбеснела,
баш нико није заебавао,
чак ни Џорџ, који је изнео на свој начин неку чудну ствар.
 

Back
Top