Licni stilista- da ili ne?

Da li biste koristili usluge licnog stiliste?

  • Vec jesam

    glasova: 1 6,7%
  • Da, po prihvatljivoj ceni.

    glasova: 4 26,7%
  • Ne, imam dovoljno stila.

    glasova: 10 66,7%

  • Ukupno glasova
    15
To ne mogu da shvatim.

Kad odes kod manikira, pedikira, terapeuta, frizera, lajf kouca -to je OK.

A kad se povede prica o stilisti nekako se uvek ubacuje nekakva "opterecenost izgledom".
Razumem, ali slicno je a ne isto.
Kod frizera, manikira ja odem i kazem precizno sta zelim i oni to rade. Ne izmisljaju oni sta treba. Posebno frizer. Ne dam ni da me fenira jer ja to radim bolje. Tako i kod krojacice. Ona mi sije sta ja hocu, kako ja hocu, samo po meri a ne oblaci me ko lutku... aj se igramo obuci Cicu.
Nije opterecenost izgledom, nego modom, "stilom"...po cenu da ti neko drugi odredjuje kako ces da izgledas.
Bar ja tako to vidim. Stvar sujete i potrebe da impresioniramo druge. Mozda je i protivljenje tome stvar sujete, samo u suprotnom smeru.
P.S. Lajf koucu ne bih platila za uslugu ni pod najjacim drogama.
 
Razumem, ali slicno je a ne isto.
Kod frizera, manikira ja odem i kazem precizno sta zelim i oni to rade. Ne izmisljaju oni sta treba. Posebno frizer. Ne dam ni da me fenira jer ja to radim bolje. Tako i kod krojacice. Ona mi sije sta ja hocu, kako ja hocu, samo po meri a ne oblaci me ko lutku... aj se igramo obuci Cicu.
Nije opterecenost izgledom, nego modom, "stilom"...po cenu da ti neko drugi odredjuje kako ces da izgledas.
Bar ja tako to vidim. Stvar sujete i potrebe da impresioniramo druge. Mozda je i protivljenje tome stvar sujete, samo u suprotnom smeru.
P.S. Lajf koucu ne bih platila za uslugu ni pod najjacim drogama.
Ali ti polazis od pogresne pretpostavke.

Stilista tebe ne oblaci kao lutku niti izmislja nesto, niti te oblaci kako neces. To nije nikakva igra "obuci Cicu".
On ti nista ne "odredjuje" - ti nisi pistoljem nateran nesto da obuces.
.
Stilista mora dobro da saslusa zelju klijenta i u skladu sa tim izabere stajling.

Sve je stvar sujete po tom principu onda- i feniranje i lakiranje noktiju.
Ne znam, mozda da bismo dokazali da nismo sujetni treba ici okolo kao klosar.
 
Ali ti polazis od pogresne pretpostavke.

Stilista tebe ne oblaci kao lutku niti izmislja nesto, niti te oblaci kako neces. To nije nikakva igra "obuci Cicu".
On ti nista ne "odredjuje" - ti nisi pistoljem nateran nesto da obuces.
.
Stilista mora dobro da saslusa zelju klijenta i u skladu sa tim izabere stajling.

Sve je stvar sujete po tom principu onda- i feniranje i lakiranje noktiju.
Ne znam, mozda da bismo dokazali da nismo sujetni treba ici okolo kao klosar.
Pa sujeta je mnogo siri pojam od samog izgleda.
Ali da ne duzim oko toga.
Ja stilistu vidim kao nekog ko tvrdi da zna sta je bolje za tebe od tebe samog, i ubedjuje te da ti dobro stoji. Nagledala sam se ja toga i na netu i na TVu. Retko kad su promasili, ali retko kad se "stilozovana" osoba osecala lepo i prijatno u tome. Sustinski.
Sad, ako se oblacis za sebe i da ti bude lepo, i da budemo same sebi lepe, sta ce nam stilista...a ako se oblacimo da budemo u trendu, budemo lepse drugima, uprkos sebi, onda nam treba.

Ne znam da li sam jasna. Ja znam dosta zena koje imaju stila... one su svoje, specificne, svaka za sebe, i izgledaju fantasticno, jer im lezi to sto nose, umeju i odgovara im... prirodno... jer su takve. I nijedna nema stilistu. Jednostavno to su one. Svaka im cast.
Ali ako same ne umemo, ne lezi nam, ne umemo to da nosimo, probacemo, ljudi ce reci super je i vraticemo se opet onome sto smo mi, a pitati stilistu za posebne prilike, boze moj, svasta se trpi za "lepotu".
 
Pa sujeta je mnogo siri pojam od samog izgleda.
Ali da ne duzim oko toga.
Ja stilistu vidim kao nekog ko tvrdi da zna sta je bolje za tebe od tebe samog, i ubedjuje te da ti dobro stoji. Nagledala sam se ja toga i na netu i na TVu. Retko kad su promasili, ali retko kad se "stilozovana" osoba osecala lepo i prijatno u tome. Sustinski.
Sad, ako se oblacis za sebe i da ti bude lepo, i da budemo same sebi lepe, sta ce nam stilista...a ako se oblacimo da budemo u trendu, budemo lepse drugima, uprkos sebi, onda nam treba.

Ne znam da li sam jasna. Ja znam dosta zena koje imaju stila... one su svoje, specificne, svaka za sebe, i izgledaju fantasticno, jer im lezi to sto nose, umeju i odgovara im... prirodno... jer su takve. I nijedna nema stilistu. Jednostavno to su one. Svaka im cast.
Ali ako same ne umemo, ne lezi nam, ne umemo to da nosimo, probacemo, ljudi ce reci super je i vraticemo se opet onome sto smo mi, a pitati stilistu za posebne prilike, boze moj, svasta se trpi za lepotu.
Prvo to je tvoja spekulacija koliko osoba se ne oseca dobro kad ga neko stilizuje. Ako citas utiske na raznim portalima mnogo je zadovoljnih klijenata.

Drugo, razlog zasto zene u Srbiji nemaju stilistu nije zato sto one eto imaju stila pa im ne treba.

Jednostavno: Nema ih.
Ne mozes da nadjes stilistu kao frizera.

I kad bi dosao do nekog vecina zena ne bi imala budzet. Neki stilisti nece ni da rade konsultaciju ispod 1000$.

Nase zene uglavnom i ne znaju za onlajn povoljnije opcije, posebno te koje bi imale novac.
 
Ako postoji aktivna tema, spojite.

Dakle, da li ste nekada koristile usluge licnog stiliste?
Kakva su Vasa iskustva?

Ukoliko niste, da li biste koristile po prihvatljivoj ceni?

Ja bih volela i rado bih nekom prepustila da se bavi kupovinom umesto mene.
Prezirem soping i volela bih da mi kaze neko strucan sta bi mi stajalo a sta ne.

Na fajveru ljudi to rade za 20$ ako neko misli da samo narodne pevacice mogu da priuste.

i...sto ne probas ako te zanima?
 
tesko je pronaci dobre primere ja sam probrala ono sto je bilo najdrasticnije

cesto vidim neke transformacije koje mi se ne dopadaju

bilo je tih emisija i na TV, sad ima verovatno više na kanalima
bio je nivo kad nekog izoperišu i kad ga samo šminkaju i oblače :think:

sad po youtube ima npr. kad uzmu beskućnike pa ih "upristoje" kao da bi lakše našli posao. mada gomilu tih stvari za ulepšavanje čovek ne ume da ponovi, npr ne umeš da se našminkaš bez njih ili da namestiš frizuru sam
 
Ako postoji aktivna tema, spojite.

Dakle, da li ste nekada koristile usluge licnog stiliste?
Kakva su Vasa iskustva?

Ukoliko niste, da li biste koristile po prihvatljivoj ceni?

Ja bih volela i rado bih nekom prepustila da se bavi kupovinom umesto mene.
Prezirem soping i volela bih da mi kaze neko strucan sta bi mi stajalo a sta ne.

Na fajveru ljudi to rade za 20$ ako neko misli da samo narodne pevacice mogu da priuste.
Nemam stil. Nosim bazicne komade, neupadljiv nakit. Mozda to ima veze sa tim sto sam do srednje skole nasledjivala garderobu od sestre a tokom srednje krala sestrine stvari.
Ne osjecam potrebu za stilistom. Uopste se ne potresam sto na sve vrste proslava odem u crnim pantalonama i bijeloj kosulji:lol:
Ali mnogo bi mi znacilo da neko kupuje umjesto mene. Da postoji pun ormar iz kog samo izvucem i obucem, kao u stara dobra vremena kad je sestra kupovala
 
Nemam stil. Nosim bazicne komade, neupadljiv nakit. Mozda to ima veze sa tim sto sam do srednje skole nasledjivala garderobu od sestre a tokom srednje krala sestrine stvari.
Ne osjecam potrebu za stilistom. Uopste se ne potresam sto na sve vrste proslava odem u crnim pantalonama i bijeloj kosulji:lol:
Ali mnogo bi mi znacilo da neko kupuje umjesto mene. Da postoji pun ormar iz kog samo izvucem i obucem, kao u stara dobra vremena kad je sestra kupovala
story of my life.....
uvek nesto basics
 
Koliko je promjena frizure i izjednacavanje tena ovu zenu iz prve transformacije proljepsalo. Maskara je bas istakla plave oci.

Stilista moze mnogo pomoci, narocito kod savjeta o krojevima. Recimo tip suknje istu zenu ucini tetkom ili djevojcicom.
Ne dopadaju mi se savjeti o kamuflazi debljine i maknja visine. Crno prosto nikoga nece uciniti mrsavim. Niti ce suknja do pola lista nisku zenu uciniti nizom, moze samo da bude shik jer nosi nesto u cemu se dobro osjeca
 
Zato sto se obicno nista ne postigne a gusi se covjek.
Recimo debeljuca. Obicno ide savjet crno suzava. I onda se obuce u crno, izbjegava boje koje je ranije nosila a ni sebi ni drugima ne zamaze oci. Samo nosi nesto sta vjerovatno ne bi. Moja drugarica se jaako bila ugojila i sva se pocela prekrivati nekim crnim tunikama. I samo jednom prestala, vratila se cvjetnim pantalonama. mnooogo bolji utisak.
Djelotvornija mi djeluje prica o kroju. O vrsti obuce. Da recimo ne nosi tanku stiklu. O materijalima.
Ako si nizak, ako obujes cipelu sa platformom i dalje si nizak. Nemoguce je ne zapaziti cipele koje M.Beluci nosi.
 

Back
Top