• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Licni stilista- da ili ne?

Da li biste koristili usluge licnog stiliste?

• Vec jesam

glasova: 1 6,7%
  • Da, po prihvatljivoj ceni.

glasova: 4 26,7%
  • Ne, imam dovoljno stila.

glasova: 10 66,7%

• Ukupno glasova
    15

Nona2

Domaćin
Poruka
3.812
Ovo mi je bilo interesantno.
Neki stilisti su u proslosti napravili podelu na 7 tipova.

Uglavnom vecina zena se uklapa 2-3.

Screenshot 2022-09-05 144937.png

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
13.430
Zato sto se obicno nista ne postigne a gusi se covjek.
Recimo debeljuca. Obicno ide savjet crno suzava. I onda se obuce u crno, izbjegava boje koje je ranije nosila a ni sebi ni drugima ne zamaze oci. Samo nosi nesto sta vjerovatno ne bi. Moja drugarica se jaako bila ugojila i sva se pocela prekrivati nekim crnim tunikama. I samo jednom prestala, vratila se cvjetnim pantalonama. mnooogo bolji utisak.
Djelotvornija mi djeluje prica o kroju. O vrsti obuce. Da recimo ne nosi tanku stiklu. O materijalima.
Ako si nizak, ako obujes cipelu sa platformom i dalje si nizak. Nemoguce je ne zapaziti cipele koje M.Beluci nosi.

Pa da...cesto punije ljude "kriju"odecom a to nekako nije u redu.
Verujem da je potrebno samo malo prilagoditi kroj coveku. I to ne nuzno punijoj osobi ili starijoj vec bilo kome.

Covek se ususka u neki kroj pa sam godinama pokusavala svoju otomansku pozadinu da uvucem a struk ako je siri neka pojas padne na bokove. I to je delovalo sljampavo. Na poslu su mi posebno suzili struk na suknji jer mi se okretala i voila, druga zena i druga suknja. Sada, cim pazarim odmah kod snajderke jer imam sklonost da se naviknem na klempavo.

Obozavam penusave, duge haljine koje drze jonski hram na glavi poput karijatida:).
I tako sam godinama hodala kao pcelarka dok me nisu prinaucili da mogu hodati u zavesama sve dok iste presecem iste u struku. Sto pufnastije to jace naglasen struk i vise izlozeno stopalo a ne draperija gore a dzomba na nozi...

I najveci problem je kod mene bila paleta boja...zamenila sam sve te kamile i Sahare crnom i belom, sa cime sam komforna ali tesko ubacujem recimo koralnu ili tirkiznu jer sa njima nisam komforna...tako da jos uvek "jake" boje nosim samo na plazi i neretko slojevito.
Nije mi struka, ja se u modu ne razumem, niti pratim trendove te zato nikada ne odbijam savet. Racunam da svaka struka ima svoj razlog postojanja i ne vredja me savet od strucnijih...obicno savet i negde stoji.

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
13.430
Mi na Balkanu izuzetno precenjujemo sopstvenu autenticnost.

U slucaju stiliste, ovde neki ljudi mile da bi ih stilista naterao da nose nesto sto im se ne svidja. Pa u interesu stiliste je da klijent bude zadovoljan.
Neki ljudi su u modi po 20 godina, neki imaju fakultete i strucnjaci su za to. Zasto ste tako sigurni da se razumete u modu bolje od strucnjaka?

Bingo!
Konacno neko:)

Kako se dolazi do tih ljudi i da li mozes da malo opises taj proces?

Pa, eto...oko boja i kroja ali osnovno oko boja...ja sam svetle puti sa malo bakarnijom kosom...i po svim parametrima trebalo bi da budem "jesenji tip", kada sam se autoanalizirala, ne mogu da potamnim, oci su mi sucmuraste (hazel, mislim da se zove boja), kosa muljavo braon sa cokoladom, bakrom a koza bela...i davila sam se u braon, moka, sijena nijansama...od crvenih - bordo!
Kada sam prvi put dobila savet da probam roze bilo je ma, hajde, molim lepo - roze je najstrasnija boja na svetu.

Ne volim da stavljam slike...evo samo roze karmina...pa i nije bas toliki uzas, nije nesto ali okej, podnosljivo je...iako nije po pravilima...oni znaju te stvari...sitnice koje su meni laiku potpuno nepoznate.

Prilozi

• 20220626_115024.jpg
    20220626_115024.jpg
    62,4 KB · Pregleda: 30

Nona2

Domaćin
Poruka
3.812
Pa da...cesto punije ljude "kriju"odecom a to nekako nije u redu.
Verujem da je potrebno samo malo prilagoditi kroj coveku. I to ne nuzno punijoj osobi ili starijoj vec bilo kome.

Covek se ususka u neki kroj pa sam godinama pokusavala svoju otomansku pozadinu da uvucem a struk ako je siri neka pojas padne na bokove. I to je delovalo sljampavo. Na poslu su mi posebno suzili struk na suknji jer mi se okretala i voila, druga zena i druga suknja. Sada, cim pazarim odmah kod snajderke jer imam sklonost da se naviknem na klempavo.

Obozavam penusave, duge haljine koje drze jonski hram na glavi poput karijatida:).
I tako sam godinama hodala kao pcelarka dok me nisu prinaucili da mogu hodati u zavesama sve dok iste presecem iste u struku. Sto pufnastije to jace naglasen struk i vise izlozeno stopalo a ne draperija gore a dzomba na nozi...

I najveci problem je kod mene bila paleta boja...zamenila sam sve te kamile i Sahare crnom i belom, sa cime sam komforna ali tesko ubacujem recimo koralnu ili tirkiznu jer sa njima nisam komforna...tako da jos uvek "jake" boje nosim samo na plazi i neretko slojevito.
Nije mi struka, ja se u modu ne razumem, niti pratim trendove te zato nikada ne odbijam savet. Racunam da svaka struka ima svoj razlog postojanja i ne vredja me savet od strucnijih...obicno savet i negde stoji.
Interesantno je i to sa bojama, ja nisam nikad volela braon nijanse, meni je sve to boja g****** bzvz (na meni, na drugima mi se svidja). Takodje ne nosim narandzasto.

Naknadno sam saznala da to i jesu boje koje treba da izbegavam na osnovu tena/kose i ociju jer spadam u dark winter.
dark-winter-cover.jpg

Nona2

Domaćin
Poruka
3.812
Pa, eto...oko boja i kroja ali osnovno oko boja...ja sam svetle puti sa malo bakarnijom kosom...i po svim parametrima trebalo bi da budem "jesenji tip", kada sam se autoanalizirala, ne mogu da potamnim, oci su mi sucmuraste (hazel, mislim da se zove boja), kosa muljavo braon sa cokoladom, bakrom a koza bela...i davila sam se u braon, moka, sijena nijansama...od crvenih - bordo!
Kada sam prvi put dobila savet da probam roze bilo je ma, hajde, molim lepo - roze je najstrasnija boja na svetu.

Ne volim da stavljam slike...evo samo roze karmina...pa i nije bas toliki uzas, nije nesto ali okej, podnosljivo je...iako nije po pravilima...oni znaju te stvari...sitnice koje su meni laiku potpuno nepoznate.
Koji si autumn? Warm ili dark?
Meni najvise ovde vuces na Dzulien Mur.
warm-autumn-cover-2.jpg

dark-autumn-cover-1.jpg

georgejune

Starosedelac
Poruka
186.990

Pa mogla si i ranije da nam se nasmesis

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
13.430
Koji si autumn? Warm ili dark?
Meni najvise ovde vuces na Dzulien Mur.
Pogledajte prilog 1218004
Pogledajte prilog 1218005

Ne verujem, majka mi je bila ridja ali ja nisam ridja osoba...uzivo verovatno najslicnija En Hatavej, bar se meni tako cini...mislim da je to takva koza, ona led lampa na plazi...

Ali stvarno nije uvreda za ukus ako se dobije savet...ja na to gledam kao da mi stomatolog da savet u odnosu na zube ili veterinar u odnosu na macku:).

**Freya**

Veoma poznat
Poruka
13.430
Interesantno je i to sa bojama, ja nisam nikad volela braon nijanse, meni je sve to boja g****** bzvz (na meni, na drugima mi se svidja). Takodje ne nosim narandzasto.

Naknadno sam saznala da to i jesu boje koje treba da izbegavam na osnovu tena/kose i ociju jer spadam u dark winter.Pogledajte prilog 1218001

One su najzahvalnije za sminku. Tvoj tip.
Uvek izrazajan. Volim crnke najvise:)

Nona2

Domaćin
Poruka
3.812
Ne verujem, majka mi je bila ridja ali ja nisam ridja osoba...uzivo verovatno najslicnija En Hatavej, bar se meni tako cini...mislim da je to takva koza, ona led lampa na plazi...

Ali stvarno nije uvreda za ukus ako se dobije savet...ja na to gledam kao da mi stomatolog da savet u odnosu na zube ili veterinar u odnosu na macku:).
sad pogledah opet fotku, imas nesto crveno iza kose pa mi se ucinilo da si crvenokosa :lol:

bas imas lep osmeh:zaljubljena:evo vec je i Dzordz doleteo:metla:

zendeli

Veoma poznat
Moderator
Poruka
11.058

Lijepa si i nekako mila.

Primi

Aktivan član
Poruka
1.959
Pojima nemas, ovo prvo - svaka srednjoskolka se umije tako obuci, druga slika - kao da se neko sprdao i obukao Chaua za Hangover 5...ova crnkinja: standardna roba za do prodavnice i haljina za specijalnu priliku, nista promaseno nije...haljina je super i bas joj 'stoji'.

Nona2

Domaćin
Poruka
3.812
Čuo sam za to, to su takozvani Kibbe tipovi. Čitao sam nešto o tome. Neke žene baš "briju" na to i slažu si garderobu isključivo prema tome kakav su kibbe tip.
u sustini nije nista Dejvid Kibi izmislio. ...

Te podele su postojale i ranije. Fakat je da je covek stvorio kult (na tviteru je @kibbenation lol)i to veoma agresivnih zena oko tih glupih podela.
Mada ovo sto je njegov rad je lose i prevazidjeno.
Sam Kibi i njegova zena izgledaju kao da su ispali iz proslih vremena:

EChof-_XYAEhlEm.jpg

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.