Licemerje policije u Srbiji

REVOLUCIJA

Obećava
Poruka
54
Ne znam za vas ali ja nisam imao pojma da policajaca ima u tolikom broju dok nisu izašli na ulice da protestuju. Kažu, hoće veće plate, bolja odela i još ponešto. Hmm, ko od nas to neće? Samo, koliko ja znam, platu treba i zaraditi a za njih baš i nisam siguran da u tome uspevaju.

Kao prvo, primetio sam da su naši policajci veoma revnosni u kažnjavanju podivljalih vozača bicikala s motorom, iliti "automatika" i srodnih prevoznih sredstava, koji nenošenjem zaštitnih kaciga najopasnije ugrožavaju celokupan saobraćaj a možda i celokupnu državnu bezbednost. Nemilosrdni su, takođe, i u kažnjavanju pešaka koji prelaze ulicu na crveno svetlo iako u blizini nema nijednog vozila.

Verovatno su zbog toga prezauzeti da obratite pažnju na to da je upotreba žmigavca na ovim prostorima, skoro potpuno, izašla iz mode. Dobro, to je i razumljivo pošto ionako ne ugrožava bezbednost saobraćaja kao vožnja mopeda bez kacige. A možda ih sada u školi i ne uče razlici između uključenog i isključenog žmigavca. Sećam se, međutim, da su nekada umeli da uoče tu razliku a i kazne nisu bile zanemarljive.

Primetio sam da se, čak nekoliko puta godišnje, sete da kontrolišu propuštanje pešaka na jednom ili dva pešačka prelaza u gradu (ne znam zašto uvek ista ...). Iako je zakonom propisano obavezno zastavljanje vozila na pešačkom prelazu radi propuštanja pešaka, pobesneli kraljevi ulica trube bezobzirnim pešacima da se sa njega sklone i ustupe im prolaz. Dragi policajci, ako vas nema dovoljno, postavite kamere na svaki pešački prelaz prometnijih ulica i bulevara. One neće tražiti platu za obavljanje vašeg posla, mogu vam doneti i znatnu zaradu a i nepotkupljive su.

Naši dragi policajci ponekad patroliraju i ulicama u kojima se nalaze škole. Možda mi se čini, ali primetio sam da se to dešava samo u periodima pred izbore ili par dana na početku školske godine.

Zatim, možda zbog njihove zasenjujuće crne ili srebrne boje, policajci slabo uočavaju Mercedes, BMW, AUDI i slična vozila koja lako nalaze svoje mesto pod suncem na trotoarima i zelenim površinama, čak i ispred njihovog sopstvenog nosa ili pored policijske stanice. To i nije toliko strašno jer će YUGO, Lada i slična vozila niže klase biti uredno odnesena paukom kako bi oslobodila prostor prvima.

Parkiranje na raskrsnicama, ispred samog semafora, vožnja automobila po pešačkim zonama, automobili koji se kreću jednosmernim ulicama ali u suprotnom smeru, skuteri i gliseri oko glava kupača na javnim plažama, itd. To je danas sve normalno i dozvoljeno. A nekada su policajci izduvavali i gume na biciklima koji su voženi po trotoarima.

Lepo je, dragi policajci, što građanima pružate tako snažan osećaj sigurnosti, dajete dobar primer pravednosti i pokazujete koliko ste dosledni u zaštiti prava SVIH građana bez obzira na njihov ekonomski status. A sva sreća je i što niste korumpirani i niste kukavice, kao vaše kolege u ostalom delu sveta, kada se treba boriti protiv pravog kriminala.

Šta ste ono rekli? Veće plate, bolja odela? Onda sad svi, u miru i dostojanstveno, na ulicu pa ih zaradite!
 
Vecina ih je toliko korumpirana da ne vredi ni raspravljati o njima. Znam njih dosta koji su kao saobracajci i mahachi zastavicama i rukavicama zaradili kuce, a gde su oni na visim polozajima.
Sa dva razreda zarade stan ili kucu, a imaju platu 200 eura.... Gde ima toga.
 
Nexus 6:
meni samo nije jasno gde jos policija ima pravo na strajk?

Па ваљда знаш да се код нас све што УВЕЗЕМО претвори у потпуну супротност, према томе то су чари "демократије", ако могу сви други да штрајкују - зашто не би могли и они, па нису они људи другог реда... :razz:

Е, а озбиљно, мислим да се полиција у последње време доста променила у позитивном смислу речи - али они још увек уопште не могу да се ослободе МАФИЈЕ У СВОЈИМ РЕДОВИМА - када то буду урадили, имаће и веће плате.
 
Nexus 6:
meni samo nije jasno gde jos policija ima pravo na strajk?

Па код нас нема... они су то штрајковали као приватни грађани, а били су у униформама јел им је све остало било на прању... ајд сад да видим, ко ће да разбије штрајк :lol:
 
eremita:
Па ваљда знаш да се код нас све што УВЕЗЕМО претвори у потпуну супротност, према томе то су чари "демократије", ако могу сви други да штрајкују - зашто не би могли и они, па нису они људи другог реда... :razz:

Е, а озбиљно, мислим да се полиција у последње време доста променила у позитивном смислу речи - али они још увек уопште не могу да се ослободе МАФИЈЕ У СВОЈИМ РЕДОВИМА - када то буду урадили, имаће и веће плате.

vojska, policija i kontrola leta nema pravo na strajk...to se zna...uvezeno ili ne...nekada nisu mogli ni da glasaju, zar ne?
 
Štrajk je legalni vid sindikalne borbe. Između ostalog i Policije.
Stvar je u sledećem. Oni žele da se njihove LEGALNE plate povećaju. Nisu spominjali da žele više novca od nesavesnih vozača, kako ne bi dobijali kazne. Pare u džep, pa uživancija.
A nije tačno da ne donose novac u budžet. Kada hoće, doooosta oni mogu naših para sliti u isti. Samo kad krenu u akciju, ali kad ih neko kontroliše da ne muvaju.
 
Nexus 6:
kako policija da strajkuje, bre?
ko ce da razbija taj strajk, ako do toga dodje???

И ја стварно не знам да је било где полиција штрајковала - али то није био штрајк НЕГО ПРОТЕСТНА ШЕТЊА - и они су сигурно оставили довољно момака за сваки случај... е сада колико се сећам оно што си помињао за аеродроме било је и на западу колико хоћеш обуставе рада.
 
Nexus 6:
bilo je i kod nas, pa je otpusteno pola radnika...

Али, Нексусе6, ако полиција има више него бедне плате, нема станове, и било које погодности за опасан посао којим се баве - тиме их онај ко им не повећава плате директно тера у наручје мафији и корупцији...
 
Povecali su i poslanici plate pa opet nista. Dogovaraju se za koliko ce kesa da predju u drugu stranku. Ista situacija ti je sa pandurima. Opet ce biti zmurenja na jedno ili oba oka zavisi od kesa. Mentalitet se ne moze promeniti nikad. Ako imas kesa nikad neces reci dosta sad cu da radim posteno nego daj jos. Cast izuzecima
 
eremita:
Али, Нексусе6, ако полиција има више него бедне плате, нема станове, и било које погодности за опасан посао којим се баве - тиме их онај ко им не повећава плате директно тера у наручје мафији и корупцији...

pa naravno da razumem ja to... ali to mogu da kazu i svi ostali...
ne razumem se u probleme policije, ne znam sta treba da se uradi po tom pitanju...na koji nacin resiti taj problem...
 

Back
Top