lica za obavljanje poslova bezbednosti i zdravlja na radu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel mozes da javis koja pitanja si imala i kako je bilo....?
Pozdrav

Evo ja polozila....super su ispitivaci i najbolje bi bilo da odete da slusate ispitivanje jer cete tako najbolje znati sta da ucite. Ja nisam pa sam se nepotrebno trosila na sve i svasta. Ucite sve sto se odnosi na nabrajanja, a sve dimenzije, brojke i ostalo niko vas nece pitati.

Moja pitanja su bila:
1.U kojim slucajevima se obaveze i prava kod poslodavca uredjuju pravilnikom o radu?
2.Srazmerni deo godisnjeg odmora
3.Izmena Ugovora o radu

1.Zadaci Saveta za BZNR
2.Obaveze poslodavca u vezi donosenja posebnog programa o postupnom otklanjanju nedostataka
3.Inspekcijski nadzor

Pismeni:
1.Radno mesto tesara
2.Mere pri izvodjenju privremenih el. instalacija na gradilistu

Za ostala dva usmena pitali si me svasta: Preventivne mere, preventivne mere pri uredjenju radnog mesta, Koje uslove moraju da ispunjavaju sredstva za licnu zastitu na radu, Obaveze poslodavca pri donosenju akta o proceni rizika, Opreme koja podleze periodičnim i preventivnim pregledima i jos ponesto, ne mogu svega da se setim.

Nadam se da ce nesto od ovoga biti od pomoci
 
Bila sam u subotu da slusam ispit...utisak, dva dela sam slusala...nije tesko, ispitivaci su ok slusala sam Vesnino ispitivanje i ona trazi da razumete pitanje i kroz razgovor dobije odgovor...prvo pita iz koje firme dolazite, sta ste zavrsili, i onda kroz razgovor dolazi do pitanja, pa vam postavlja situacije (lake su) i tako...ona je ok, kaze i sama, da joj je bitno da razumete pitanje i da ga ispricate...A druga zena koja je ispitivala iskrena da budem nisam ime ni cula, zakone nase je pitala, ona je ok, ako zapnete negde ona nastavi pa vam pomogne i tako...sve u svemu ok...zadovoljna sam ...sad cekam da me pozovu na ispit.
 
Kao prvo pozdrav svima. Znam da mozda davim, ali imam jedno pitanje. Procitao sam sve prethodne stranice skinuo sam i skripte ali opet nesto mi nije jasno. Ja treba da krenem na predavanja oko 15-og ovog meseca. Dakle vlasnik firme u kojoj radim (benzinska stanica) mi je uplatio predavanja i knjigu koju cu dobiti, skontao sam sve u vezi predavanja kad kako i sta, ali me interesuje taj ispit. Ne zanima me jos uvek sta ce biti na njemu nego da li svi isto polazu, odnosno da li je ista tezina za mene kome je sve ovo totalna nepoznanica i nekog ko ima dosta iskustva ili je znaci za sve isto? Posto vidim da mnogi kazu da je tezak ispit... Stvarno vas molim ako neko upuceniji moze da mi odgovori na pitanje i hvala unapred...
 
Kao prvo pozdrav svima. Znam da mozda davim, ali imam jedno pitanje. Procitao sam sve prethodne stranice skinuo sam i skripte ali opet nesto mi nije jasno. Ja treba da krenem na predavanja oko 15-og ovog meseca. Dakle vlasnik firme u kojoj radim (benzinska stanica) mi je uplatio predavanja i knjigu koju cu dobiti, skontao sam sve u vezi predavanja kad kako i sta, ali me interesuje taj ispit. Ne zanima me jos uvek sta ce biti na njemu nego da li svi isto polazu, odnosno da li je ista tezina za mene kome je sve ovo totalna nepoznanica i nekog ko ima dosta iskustva ili je znaci za sve isto? Posto vidim da mnogi kazu da je tezak ispit... Stvarno vas molim ako neko upuceniji moze da mi odgovori na pitanje i hvala unapred...

Ispit jeste težak i svako treba da ga ozbiljno shvati jer cela ova tematika je ozbiljna i jedna greška može da te košta velikih problema,da ne kažem zatvora da te ne bi odmah uplašio!
Svakako da će ispit tebi biti mnogo teži nego nekom kome je ovo struka,jer se prvi put srećeš sa ovom tematikom a vrlo je obimna i zahtevna.
Nemoj puno da se obazireš na priče na forumu o skriptama i ispitnim pitanjima jer svaka lekcija iz knjige može da ti bude ispitno pitanje a pošto imaš 4 ispitivača imaš 12 ispitnih pitanja + 2 pitanja za koja pišeš pismeni rad i braniš ga.
Predaavači su OK i hoće da ti pomognu ako znaš bar nešto i počneš da pričaš.Samo da ne ćutiš jer onda nema zaštoi kako da ti pomogne!
Sretno
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top