Quantcast

lica za obavljanje poslova bezbednosti i zdravlja na radu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

security

Početnik
Poruka
2
Dobri ljudi, treba mi odgovor na jednostavno pitanje a to je: "Da li se strucni ispit za obavljanje poslova bezbednosti i zdravlja na radu moze polagati ako nemas nikakvog iskustva na tim poslovima?" Zvrsila fakultet Bezbednosti, koji ima veze sa ovakvim poslovima ali ne mogu da ih obavljam bez polozenog pomenutog strucnog ispita. Nisam zaposlena i nemam nikakvog radnog iskustva ali nisam ni jedina. Tuzno ali istinito ! ! ! Ocekujem odg., hvala

margos

Početnik
Poruka
5
Moze da se polaze ispit iako nemas nikakvog iskustva u obavljanju poslova bezbednosti i zdravlja na radu, samo sto sama placas polaganje ispita, a ne firma. Ja sam polagao ispit (i polozio ga) iako nisam imao nikakvog prethodnog iskustva u ovom poslu, ali me je firma u kojoj radim odredila da obavljam i ove poslove dodatno. Naravno firma je i platila polaganje ispita.

kuzminac2

Početnik
Poruka
2
Ako nekom treba literatura za polaganje ispita neka se javi na e-mail dusan.serdar@gmail.com. Ja sam polagao u subotu 20.novembra i polozio.Da kazem da je bilo lako lagao bih,jer iza mene je bilo 5 meseci pripreme sa kracim pauzama izmedju.Ucio sam i iz knjiga i iz skripte.Prvo sam polagao domace pravo i nisam imao problema .Zatim sam izasao na medjunarodno i isto tako polozio bez problema .Potom sam isao na pismeni deo ,Akt o proceni rizika za radno mesto -domar u skoli i mere bezbednosti za visece skele.Na usmenom sam imao pitanja koja sam znao,ali je najteze bilo kod Boze Nikolic koji pita 12 pravilnika ,a pitanja postavlja iz glave(za razliku od drugih kod kojih izvlacite po 3 pitanja, pa imate malo vremena da razmislite).I kod njega sam znao, pa je na kraju sve izgledalo lako.Prema tome sedite i ucite.Shvatite ozbiljno ovaj ispit ,jer nas je na zadnji deo ispita izaslo 8 i znam sigurno da je jedan pao kod Boze Nikolic,a na pocetku nas je bilo 26.Pozdrav za sve i puno srece na ispitu(potrebna je ,i ako ste sve ucili,jer se na kraju mora brzo reagovati(kod Boze Nikolic narocito).

goran.34

Početnik
Poruka
8
PREGLEDAO,ALI NIGDE NE VIDIH "KOJI SMEROVI I SPREME,OSIM ŠTO PIŠE VISOKA"
U nomenklaturi zanimanja postoji zvanje inženjer zaštite na radu i taj sam.
Zakon o Visokom školstvu mi priznaje to zvanje.
Za znalce.
-Da li mogu polagati stručni ispit za obavljanje poslova bezbednosti na radu-mislim kao stručni radnik,a ne za ispitivanje radne sredine,sredstava rada itdd.
pozzzzzz

Pa jel se razumemo.
Završio sam višu i dobio zvanje inženjer zaštite na radu.Deca znaju da nije isto viša i visoka škola,ali Zakonom o visokom školstvu mi je priznato zvanje tj,isto kao što sada imaju ovi sa tri god-visoka škola,ali isto zvanje.
Kako je "ispario naziv viša škola",a ostali živi ljudi koji su radili i rade na poslovima zaštite-ima ih .......moje pitanje je valjda jasno.
Znam da ako želim neko drugo zvanje treba da polažem razliku ECTS,ali ja ne želim.
Zna li neko nekoga sa višom školom koji i sada radi na poslovima zaštite naradu?
Je li teško pitanje?

Vladimir88

Početnik
Poruka
4
E ovako. Juce bio i polozio :-) Sva 4 ispitivaca su bila MAKSIMALNO korektni i izvlacili su iz svakoga maksimum.Sto vise znate pre cete da prodjete, ja sam tamo bio od 9 pa do 18:30 jer nas je bilo stvarno dosta. Naravno bilo je padanja ali jednostavno ljudi nisu ucili. Moj savet je ne morate se ubijati od ucenja ali budite spremni i polazete sigurno! Prvo sam iz domaceg prava ako nekog interesuje izvukao 3 pitanja: Nepuno radno vreme, prava iz PIO i Godisnji odmor u slucaju prestanka radnog odnosa. Zatim drugo pravo: Zaposleni prema zakonu BZNR, sluzba medicine rada i lica protiv kojih se podnose prijave i jos neka pod pitanja al to morate znati. Zatim pismeni imate 2 sata, ja sam ga iskreno odradio za manje od sat. Onda ga branite i izvlacite 3 pitanja kod Sime Kosica koji me je odusevio koliko je opusten covek i ne znam sve najbolje o njemu: Obaveze lica za BZNR, kriterijumi za izbor LZS i Uprava za BZNR i jos pricate sa njim o radnom mestu i tako. I onda onaj 4-ti deo o pravilnicima tu su me cedili, davili, bas sam dugo bio tamo, a pitanja koja sam izvukao bila su: Slaganje drvnih sortimenata, Sta treba da sadrzi prijava o pocetku radova i opsluzivanje postrojenja preko 1000 V. I jos kao sto sam rekao dosta podpitanja u vezi radnog mesta i tako...Eto toliko, srecno svima...

sasah

Zainteresovan član
Poruka
140
Pa jel se razumemo.
Završio sam višu i dobio zvanje inženjer zaštite na radu.Deca znaju da nije isto viša i visoka škola,ali Zakonom o visokom školstvu mi je priznato zvanje tj,isto kao što sada imaju ovi sa tri god-visoka škola,ali isto zvanje.
Kako je "ispario naziv viša škola",a ostali živi ljudi koji su radili i rade na poslovima zaštite-ima ih .......moje pitanje je valjda jasno.
Znam da ako želim neko drugo zvanje treba da polažem razliku ECTS,ali ja ne želim.
Zna li neko nekoga sa višom školom koji i sada radi na poslovima zaštite naradu?
Je li teško pitanje?

Prilično ti je nejasno i konfuzno napisano pitanje ?
Ako ti je nejasno oko polaganja očigledno nisi pročitao odredbe u zakonu.
Ti možeš da polažeš stručni ispit samo za obavljanje poslova BZNR i nijedan drugi ne možeš sve i da hoćeš jer za odgovorno lice,obavljanje pregleda opreme i merenje uslova sredine moraš da imaš 7.stepen, i skustvo na poslovima BZNR minimum 3god.
Ja sam završio ZOP na Višoj odavno.Ranije sam položio stručni ispit iz ZOP a pre 4god.sam položio stručni ispit za obavljanje poslova BZNR i radim taj posao već 5god.

sa3

Početnik
Poruka
4
I meni nije jasno ali i ja imam nekih nedoumica ,naime ja sam inzenjer znr,polozila sam razliku ispita za 1 stepen visokog obrazovanja pa sam sada strukovni inzenjer bznr,polozila sam strucni ispit o prakticnoj osposobljenosti lica za obavljanje poslova bznr,imam pet god. radnog iskustva ali kao inzenjer,pa me interesuje da li ja mogu biti nosilac licence......?
Reklo bi se da ispunjavam sve uslove i da li mi je potrebno tri god. radnog iskustva sa visokom skolom ili bi mi priznali i ovo radno iskustvo?

puno pitanjaaaa,:dash:

sa3

Početnik
Poruka
4
Ja vas molim za pomoc posto mi nije jasno da li ja mogu biti nosilac licence za odgovorno lice,posto sam inzenjer znr, 2007 sam polozila razliku po bolonji,pa sam sad strukovni inzenjer BZNR.To je visoka skola strukovnih studija u N.Sadu ,pa sam polozila drzavni za obavljanje poslova BZNR,ali me interesuje da li bi mi priznali tri god .radnog iskustva kao inzenjer,ili sad moram imati radno iskustvo od tri godine sa visokom skolom,i da li priznaju to u upravi za bezbednost,da li mogu biti nosilac licence.........

sasah

Zainteresovan član
Poruka
140
Ja vas molim za pomoc posto mi nije jasno da li ja mogu biti nosilac licence za odgovorno lice,posto sam inzenjer znr, 2007 sam polozila razliku po bolonji,pa sam sad strukovni inzenjer BZNR.To je visoka skola strukovnih studija u N.Sadu ,pa sam polozila drzavni za obavljanje poslova BZNR,ali me interesuje da li bi mi priznali tri god .radnog iskustva kao inzenjer,ili sad moram imati radno iskustvo od tri godine sa visokom skolom,i da li priznaju to u upravi za bezbednost,da li mogu biti nosilac licence.........

Da bi polagao za posao odgovornog lica ili za preglede i merenja moraš biti sedmi stepen sa 3 godine iskustva u struci ,znači pre polaganja ispita već moraš imati minimum 3 god. iskustva na poslovima bznr.
Ja sam zbog toga i odustao od polaganja razlike( ja sam ing ZOP ) jer za polaganje razlike i za onih 10 ispita bi mi trebalo godinu i onda još 3 god. iskustva pa tek onda da polažem i otvorim svoju ageniju da bi radio za druge.Znači tek za 5 god. a već sad se odavno smirila situacija izrade akta i lica za bznr po firmama tako da za 5 god.bi većina firmi to završila .Ja sam odavno završio stručni ispit za obavljanje poslova i za zop i za bznr i ne razmišljam više o 7.stepenu.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.