-Liberalno tržiste-, otvorena pljačka naroda!!!

Bred Dekster

Ističe se
Banovan
Poruka
2.036
Zašto je u Srbiji bofl roba, roba treceg kvaliteta,
skuplja od prvoklasne robe istog proizvođača u drugim zemljama???

Da pojednostavim!
Patike odeđenih proizvođaca uz sve pripadajuće deklaracije koje u Srbiji možete kupiti,
više su nego duplo skuplje od cjena na tržištu drugih zemalja, recimo Evrope ili Americi!!!
Da o losijoj kvaliteti tih patika i ne govorim!!!

Naveo sam primjer artikla koji najviše potražujete, ....naravno zbog djece,...a isto je i sa ostalim robama!
Zašto ćutimo o ovom pljačkaskom nasilju nad nama???
Probaj uvoziti i ponuditi na domacem tržištu markirane inostrane patike, .....pa ceš -obrati bostan-,
na navodno liberalnom tržistu!!!!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Вашингтонски консензус, да мало раширимо причу, је највећа лоповска шема икад смишљена. И није осмишљен само за тзв. земље трећег света и бивше комунистичке, него за цео свет. Најбаће, сви ће најебати!
 
Zato sto vi, dezurni sovinisti i komunisti, trazite da drzava sto vise stiti domacu robu. Onda placajte skuplje uvezne stvari, ko vas hebe.

нема потребе за увозом ако имаш планску привреду
увозни лоби се формирао увођењем приватизације и тзв. слободног тржишта
 
нема потребе за увозом ако имаш планску привреду
увозни лоби се формирао увођењем приватизације и тзв. слободног тржишта

Nema potrebe za uvozom :rotf: Au jbte, pa vi komunisti ste gori od Velikog Vodje u Severnoj Koreji.

Ok, idi to objasni ovim rusofilima koji uvoze gas od Rusa.
 
Zato sto vi, dezurni sovinisti i komunisti, trazite da drzava sto vise stiti domacu robu. Onda placajte skuplje uvezne stvari, ko vas hebe.

Nemamo mi domace robe te vrste, ....to i najveci idioti znaju, ...ali bi idioti da zaštite -monopolisano liberalno tržište-!!!
Idiotima i ovo boldovano ne zvuči nenormalno!!!

- - - - - - - - - -

Pa vi ste hteli ruske standarde, a ne evropske.

Sada ih kusajte

Nije liberalno tržište srpskog tipa, nikakv ruski standard, .....sta pričas???
 
Nema potrebe za uvozom :rotf: Au jbte, pa vi komunisti ste gori od Velikog Vodje u Severnoj Koreji.

Ok, idi to objasni ovim rusofilima koji uvoze gas od Rusa.

srbija uvozi meso i poljoprivredne proizvode
da ne govorim o industriji koju vi demokrate smatrate nepotrebnom!
al je ipak potrebno uvoziti proizvode stranih korporacija!
trzisna privreda je smrt drzave i pretvaranje gradjanina u kantu za bespotrebnu konzumaciju multinacionalnih kompanija!

- - - - - - - - - -

Nemamo mi domace robe te vrste

imali smo!
poenta cele ove farse je i bila da je nemamo!
 
srbija uvozi meso i poljoprivredne proizvode
da ne govorim o industriji koju vi demokrate smatrate nepotrebnom!
al je ipak potrebno uvoziti proizvode stranih korporacija!
trzisna privreda je smrt drzave i pretvaranje gradjanina u kantu za bespotrebnu konzumaciju multinacionalnih kompanija!

- - - - - - - - - -




imali smo!
poenta cele ove farse je i bila da je nemamo!



O čemu ti,...nemamo mi nikakvu privredu, samoukinuli smo je, !!!!
Mi smo samo potrošačko drušvo na kreditnom prikljucku!!!
 
trzisna privreda je smrt drzave i pretvaranje gradjanina u kantu za bespotrebnu konzumaciju multinacionalnih kompanija
Da ali, to je pozitivno jer nam nisu potrebne nikakve države.

Sam građanin odlučuje da li nešto da kupi, pa ne možeš to nazvati "bespotrebnom" konzumacijom, jer on je taj koji diktira šta mu je potrebno, a šta mu je bespotrebno.

Naime, ne možemo dozvoliti da ti (građanin A) odrediš drugome (građaninu B) šta mu je potrebno a šta bespotrebno. To nije u skladu sa "principom neagresije."
 
srbija uvozi meso i poljoprivredne proizvode
da ne govorim o industriji koju vi demokrate smatrate nepotrebnom!
al je ipak potrebno uvoziti proizvode stranih korporacija!
trzisna privreda je smrt drzave i pretvaranje gradjanina u kantu za bespotrebnu konzumaciju multinacionalnih kompanija!
!

Srbija uvozi energente i na to placa 123234 puta vise nego na uvozno meso. Pa opet, vama je uvozno meso primer za to kakav uvoz. Vi komunisti, vi ste vrh vrhova.
 
Da ali, to je pozitivno jer nam nisu potrebne nikakve države.

Sam građanin odlučuje da li nešto da kupi, pa ne možeš to nazvati "bespotrebnom" konzumacijom, jer on je taj koji diktira šta mu je potrebno, a šta mu je bespotrebno.

Naime, ne možemo dozvoliti da ti (građanin A) odrediš drugome (građaninu B) šta mu je potrebno a šta bespotrebno. To nije u skladu sa "principom neagresije."

diktira mu reklamna industrija ili televizija!
koliko je to samostalna odluka krajnje je diskutabilno!
neagresija u ovom slucaju je gasenje TV prijemnika! medjutim opet su tu agrsivne poruke sa bilborda,prevoznih sredstava,vrhova zgrada...
taj bljesteci konzumerski opijum ne trebamo nazvati atakom na licnost?
 
Са оволиком количином памети, није ни чудо што су вас Хрвати веома лако покорили.

Драги Пеникс:

Постоји једна царинска унија. Она се зове Европска Унија. Унутар ње, држава се не уграђује у твоје трансакције, када ти извозиш робу из Белгије у Луксембург, на пример.

Међутим, Србија је ван те мистичне ЕУ.

Она не припада њеној царинској унији.

Зато на преласку робе из ЕУ у Србију мора да се плати царина.

Она повећава цену производа.

Зато је у Србији производ из ЕУ скупљи него у самој ЕУ.
 
diktira mu reklamna industrija ili televizija!
koliko je to samostalna odluka krajnje je diskutabilno!
neagresija u ovom slucaju je gasenje TV prijemnika! medjutim opet su tu agrsivne poruke sa bilborda,prevoznih sredstava,vrhova zgrada...
taj bljesteci konzumerski opijum ne trebamo nazvati atakom na licnost?
To su samo reklame, ali odluka je i dalje na individui.

Recimo, meni su puštali reklame za Dveri, ali ja i dalje ne kupujem to njesra.
 
Ако постоји производ А, чији ја желим да будем власник.

А у моју кућу упадне бољшевички солдат, и под претњом смрти ме натера да купим производ Б.

Зашто?

Зато што се Б проиводи у Светозареву, а А у Сент Галену.

То се зове Агресија, и на срећу, углавном је пропало 1991. године.
 

Back
Top