Levorukost

elfich

Početnik
Poruka
1
У култури дешњака где је све прилагођено коришћењеу десне руке, леворуке особе се могу осећати угрожено. То може бити извор сукоба са социјалном средином. Некада се ова појава сматрала хендикепом и строгим педагошким методама се насилно уклањала као непожељна абнормалност. Данас је мало другачије, али да ли мислите да се леворуке особе не могу снаћи у одређеним условима социјалне средине и да ли је тачно да је већина леворуких особа даровито? Ако имате занимљиве приче о ситуацијама везаним за леворуке, или ако сте можда ви леворуки, можете изнети на овом форуму своја искуства и од кога сте наследили ту још увек ретку и "чудну појаву".

п.с.надам се да ће нам неке леворуке особе испричати своја пријатна или непријатна искуства :)
 
Nista lepse nego da gledate kako levoruki puca iz AP M70 AB2 , automatske puske .... sve caure mu prolecu pored lice i glave , 10 % slucajeva da mu sve caure izudaraju glavu ako je samo okrene malo od propisanog :) ... ali ne omalovazavam ih , obozvam kad vidim kad levoruk puca pistoljem , neverovatno je posebno ako gledate u njega dok to izvodi ... ali meni su ipak veci fenomeni koji mogu da rade sve radnje i levom i desnom rukom , na primer imao sam jednog drugara u srednjoj skoli koji pise levom rukom i kad se umori prebaci u desnu ruku olovku , no comment ... isti rukopis ima sa obe ruke !!! Enough from me !!!! :)
 
hah...prihvatiti levoruke kao nama jednake?...shta je sledetje?...da prihvatimo ljude koji shushkaju?

nema granice za devijacije koje smo spremni prihvatiti (:

ha ha...levak
 
Ja sam levoruk ili levak kako god hoces, cak mi ni to ne smeta da me tako zovu.
I uopste mi ne smeta sto sam levak, cak mi ni u armiji nije smetalo jer sam duzio cecu ali pucao sam i iz AP pa se ne secam da su mi caure smetale :?

Cak sta vise mnogo mi je drago sto sam levak, jer kad nesto uzmem da pisem, obicno tete kazu "vidi ga levoruk" i nabaci osmeh na lice, i meni nesto bude drago :D
I nikad nisam osetio posledice zbog toga sto sam levak ;)
 
Procitala sam da ljevoruki zive u prosjeku 10 godina manje od desnjaka :shock:
Nije bas prijatno to procitati :roll:
Inace, mama mi je u ranom djetinjstvu njezno pokusavala prebaciti olovku u desnu ruku ali to nije palilo, jer sam bila izraziti ljevoruk,i onda je odustala. Sve ostale stvari, osim pisanja sasvim dobro obavljam i desnom rukom. Cak pribor za jelo drzim kao desnjaci :-D
Ne znam na koga sam povukla ljevorukost, u citavoj familiji jedino mi je ujna ljevoruka.
I meni se svidja kad mi neko kaze "Vidi, ti pises lijevom rukom, pa nisam to znao-la!" I svima je to atrakcija, niko nije bio nesto negativan prema tome.
 
ja pisem s obe ruke bez problema,jedem desnom,a nosi stvari lijevom... znaci- sveruka sam :) :) :)
nervira me kad roditelji zele da djeca budu desnjaci...koji djavo je to bitno?
 
Ja sam izrazito levoruka, da ne kazem nepopravljiva levakinja! :-D To mi je došlo od tate,zapravo svi muški članovi naše familije imaju tu osobinu, da ne kazem, genetski smo usmereni! ;) Ovo je bilo za mog dragog R-uokvirenog! ;) Moram da se hvalim da sam bila najbolji šuter u košarci, i to godinama, i da samo mogu da pucam na koš levom rukom, kao i da sečem nožem, makazama, držim kašiku, šminkam se! Ali, nikako nisam uspela za sve ove godine da objasnim sebi kako to crtam i slikam i levom i desnom rukom ,a pišem samo desnom! Čudo prirode, verovatno?! :roll:
Loop, dušo, kako ja to ne znam da si i ti levoruk?! Zato se mi ovoliko gotivimo-sličan se sličnome raduje! ;)
P.S.@ Whitenickiya ...ja sam na streljanju, pardon, na strelištu bila veoma uspešna kao levoruka u gađanju iz pištolja, ali, volela bih da naučim i da pucam desnom rukom ....nicky, imam li ikakve šanse da me ti naučiš? :cool: :-D
 
ja nijesm ljevoruk i pored izrazito ljevičarske orijentacije! ;) Cijenim dar kojim se podstiču sposobnosti šutera i strelca, šta sve ne... Ali, bogo moj, to je tek prirodni udes! Neko bi me posavjetovao da mi je pametnije da budem ljevoruk, a da se ušuškam u desničarska politička stremljenja. Eto...
 
whitenicky:
Nista lepse nego da gledate kako levoruki puca iz AP M70 AB2 , automatske puske .... sve caure mu prolecu pored lice i glave , 10 % slucajeva da mu sve caure izudaraju glavu ako je samo okrene malo od propisanog :) ... ali ne omalovazavam ih , obozvam kad vidim kad levoruk puca pistoljem , neverovatno je posebno ako gledate u njega dok to izvodi ... ali meni su ipak veci fenomeni koji mogu da rade sve radnje i levom i desnom rukom , na primer imao sam jednog drugara u srednjoj skoli koji pise levom rukom i kad se umori prebaci u desnu ruku olovku , no comment ... isti rukopis ima sa obe ruke !!! Enough from me !!!! :)

Ja sam ljevak ali mi se nije desilo da me udari caura prilikom pucanja....
 
@cika doktor & l@oop - drago mi je zbog vas , ali kazem da sam video jedno 3 slucaja u 7 godina sta se dogodilo ... nije nimalo prijatan prizor !

A bane standardno njegove ludorije :)
 
whitenicky:
@cika doktor & l@oop - drago mi je zbog vas , ali kazem da sam video jedno 3 slucaja u 7 godina sta se dogodilo ... nije nimalo prijatan prizor !

A bane standardno njegove ludorije :)

Mi smo pretezno pucali sa maskom tako da nije bilo velike mogucnosti za povredjivanje...Jedino sto sam ja imao privilegiju da odvrnem filter jer nije bilo maski za ljevake... :-D
 
chika_doktor:
Mi smo pretezno pucali sa maskom tako da nije bilo velike mogucnosti za povredjivanje...Jedino sto sam ja imao privilegiju da odvrnem filter jer nije bilo maski za ljevake... :-D

Pa nisi samo ti imao tu privilegiju nego svi koji su levaci ... nisam jos video masku ZM1 ili novu ZM2 za levake , ali mozda i to bude jednog dana !!!! :wink:
 

Back
Top