Levorukost

necka24

Aktivan član
Poruka
1.101
Poznajem jednog dečaka koji sada kreće u 1. razred osnovne škole.On je levoruk.Da li će mu smetati ili pomoći ta osobina.Posmatrala sam ga i on sve radi levom rukom.Molim za pomoć.
 
Није то никаква аномалија, постоји много људи које се левом служе боље него десном. Никакав проблем ;)
 
Mogu ti dati jako puno sadrzaja, i u ni jednom se ne kaze da je to problem cak u mnogo slucajeva moze biti i dobro. I ja sam levoruk, postavicu ti link ka mojoj grupi na Fejsu, tu imas sve o ovoj temi.
 
Poznajem jednog dečaka koji sada kreće u 1. razred osnovne škole.On je levoruk.Da li će mu smetati ili pomoći ta osobina.Posmatrala sam ga i on sve radi levom rukom.Molim za pomoć.

pa šta ako je levoruk? i pol makartni je levoruk i džodi foster i...rafael nadal...mada ne potpuno....dečko je inače desnoruk, ali tenis (po čemu ga i prepoznajemo) igra levom rukom.
dakle, nikakav hendikep to nije.
moj brat je levoruk, ali su ga terali u školi da piše levom rukom (tada su bile ćuške dozvoljene) i dan danas ima odvratan rukopis...inače sve drugo radi levom rukom.
 
racoon.gif
... nece imati problema sa viljuskom
 
Poznajem jednog dečaka koji sada kreće u 1. razred osnovne škole.On je levoruk.Da li će mu smetati ili pomoći ta osobina.Posmatrala sam ga i on sve radi levom rukom.Molim za pomoć.


Neće. Ako se desi da ga u školi teraju da piše desnom rukom, (a neće se desiti, ne brini) to se prijavi školskom psihologu, pedagogu ili direktoru...

U današnje vreme se smatra prisiljavanje deteta da koristi desnu ruku a levoruko je, mogućim uzrokom pojave neuroza u kasnijem životu.


Samo da napomenem, da je levorukost osobina, kao i boja kose, talenat za pevanje, antitlenat (verujte da i to postoji - to je smanjena sposobnost za neku oblast, a ne mala inteligencija), i slično.

Ne mogu da proverim, samo sam čitala da među levorukima ima veći procenat umetnički nadarenih.
 
I ja sam levoruk. Imao sam samo jedan problem s tm (i dalje imam). Posto sam muzicar, jako je tesko naci instrument za levoruke. Prvo, ne postoje svi modeli, drugo skuplje je. Takodje, kad bend treba da gostuje nekom drugom bendu, ja ne mogu da ucestvujem ako ne ponesem instrument, ali ne moze da bude spontano. Desilo mi se da nas je neko prepoznao u publici, i bend nas je onda pozvao da gostujemo, a ja sam sedeo i gledao. Bilo mi je krivo, logicno.
Znaci, ako bude muzicar moze da ima problema. Ovako ne.
 
Moja cerka je levoruka i uskoro krece u 4. razred osnovne skole. Naravno da joj uopste ne smeta to sto pise levom. I sigurno niko nece da brani tom decaku da pise levom. To je sada zabranjeno, cak i forsiraju da bude onako kako je prirodno dete opredeljeno:)
 
Neće. Ako se desi da ga u školi teraju da piše desnom rukom, (a neće se desiti, ne brini) to se prijavi školskom psihologu, pedagogu ili direktoru...

U današnje vreme se smatra prisiljavanje deteta da koristi desnu ruku a levoruko je, mogućim uzrokom pojave neuroza u kasnijem životu.


Samo da napomenem, da je levorukost osobina, kao i boja kose, talenat za pevanje, antitlenat (verujte da i to postoji - to je smanjena sposobnost za neku oblast, a ne mala inteligencija), i slično.

Ne mogu da proverim, samo sam čitala da među levorukima ima veći procenat umetnički nadarenih.[/QUOTE]

Ovo sam i ja cula!

Mm je levoruk i i kada je bio dete (a davno je to bilo:mrgreen:) roditelji ga odveli lekaru bas da se posavetuju sta raditi sa tom levorukosti.

Dr na papiru napravio rupicu sa olovkom i dao mu da pogleda kroz rupicu(:rumenko: opet zvucim vulgarno).
Kada je video da je prineo automatski levom oku naglasio je strogo da se nikada ali bas nikada ne forsira. I pustili su ga. Nije umetnik ali je dobar u matematici!
 
ja sam levoruka,i kod nas je to nasledno...još osamdesetih kad sam pošla u prvi razred na testiranju za školu,pedagog je primetila da se snebivam da crtam levom rukom i po tome kako držim olovku u desnoj videla da sam levoruka...Pomazila me je po glavi i rekla da slobodno uzmem olovku u levu ruku i crtam ...da to nije sramota...
 
Poznajem jednog dečaka koji sada kreće u 1. razred osnovne škole.On je levoruk.Da li će mu smetati ili pomoći ta osobina.Posmatrala sam ga i on sve radi levom rukom.Molim za pomoć.

Jedno je sigurno,bice mu mnogo bolje i lakse nego da su ga roditelji terali da koristi desnu ruku.
I ja sam u razredu imala druga koji je pisao levom rukom...nista to nije neobicno.Iz godine u godinu ima sve vise i vise dece koja koriste levu ruku kao "glavnu".To je nekada bila sramota ali sada je to potpuno ok.
 
Moj stariji sin je levoruk,i meni je to i dan danas neobično,ali tako je...

Nikada ga nismo ispravljali i forsirali da koristi desnu ruku,jer njemu je prirodnije da sve radi levom.Kao petogodišnjak je išao kod logopeda,i ona ga je testirala i rekla mi da je on skroz levoruk,te nas je to samo učvrstilo u našim uverenjima da ga ne treba opominjati.

Ne vidim da ima bilo kakve probleme zbog svoje levorukosti.
 
Moj sin je levoruk,ali sve instrumente(blok flautu,gitaru i klavijature )svira kao desnoruk bez problema,desnu ruku je jos kao mali uvezbao misem(kompjuterskim):lol:
Njegova uciteljica je problem laktanja resila tako sto je levoruke stavila da sede zajedno. Inace je jako talentovan za muziku i prirodne nauke.
 
Poznajem jednog dečaka koji sada kreće u 1. razred osnovne škole.On je levoruk.Da li će mu smetati ili pomoći ta osobina.Posmatrala sam ga i on sve radi levom rukom.Molim za pomoć.

ne vidim stvarno zasto bi mu to bio problem! :confused: Decko mi je ljevak, pa eno ga zdrav, prav, sposoban!

Mozes li nam pojasniti na kakve si ti problema mislila, zivo me zanima?:dontunderstand:
 

Back
Top