Levoruki ljudi

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.151
Leva moždana hemisfera se naziva digitalni mozak. Ona kontroliše čitanje, pisanje, računanje i logičko razmišljanje i odgovorna
za jedinstvenu ljudsku sposobnost - govor i našu samosvesnost.
Desna moždana hemisfera se naziva analogni mozak i kontroliše trodimenzionalni osećaj, kreativnost i umetnička čula.
Obe moždane hemisfere rade zajedno, kako bi se omogućilo normalno funkcionisanje organizma.
Jedna strana možga nije bolja od druge, kao što dešnjak nije “ superioran „ nad levorukim.


Da li imamo levorukih na forumu i kako se osecaju sa svojom sposobnošcu da pišu levo rukom ?

I da li im je to ikada predstavljalo problem ?
 
Leva moždana hemisfera se naziva digitalni mozak. Ona kontroliše čitanje, pisanje, računanje i logičko razmišljanje i odgovorna
za jedinstvenu ljudsku sposobnost - govor i našu samosvesnost.
Desna moždana hemisfera se naziva analogni mozak i kontroliše trodimenzionalni osećaj, kreativnost i umetnička čula.
Obe moždane hemisfere rade zajedno, kako bi se omogućilo normalno funkcionisanje organizma.
Jedna strana možga nije bolja od druge, kao što dešnjak nije “ superioran „ nad levorukim.


Da li imamo levorukih na forumu i kako se osecaju sa svojom sposobnošcu da pišu levo rukom ?

I da li im je to ikada predstavljalo problem ?
Totalno sam levoruk. I levonog. Skapirao sam to kao prednost u sportu jer meni dešnjaci nisu neobični kao što smo mi njima.
 
Leva moždana hemisfera se naziva digitalni mozak. Ona kontroliše čitanje, pisanje, računanje i logičko razmišljanje i odgovorna
za jedinstvenu ljudsku sposobnost - govor i našu samosvesnost.
Desna moždana hemisfera se naziva analogni mozak i kontroliše trodimenzionalni osećaj, kreativnost i umetnička čula.
Obe moždane hemisfere rade zajedno, kako bi se omogućilo normalno funkcionisanje organizma.
Jedna strana možga nije bolja od druge, kao što dešnjak nije “ superioran „ nad levorukim.


Da li imamo levorukih na forumu i kako se osecaju sa svojom sposobnošcu da pišu levo rukom ?

I da li im je to ikada predstavljalo problem ?

Moj brat je levoruk, prvi dan je poslao uciteljicu u 3 lepe kada mu je rekla da prebaci olovku u desnu ruku.
 
Leva moždana hemisfera se naziva digitalni mozak. Ona kontroliše čitanje, pisanje, računanje i logičko razmišljanje i odgovorna
za jedinstvenu ljudsku sposobnost - govor i našu samosvesnost.
Desna moždana hemisfera se naziva analogni mozak i kontroliše trodimenzionalni osećaj, kreativnost i umetnička čula.
Obe moždane hemisfere rade zajedno, kako bi se omogućilo normalno funkcionisanje organizma.
Jedna strana možga nije bolja od druge, kao što dešnjak nije “ superioran „ nad levorukim.


Da li imamo levorukih na forumu i kako se osecaju sa svojom sposobnošcu da pišu levo rukom ?

I da li im je to ikada predstavljalo problem ?
Slusao sam da veci deo levorukih ljudi koriste veci procenat mozga nego desnoruku.To je bilo u nekoj emisiji gde je neki doktor specijalista,govorio o tome.kaze da ne vazi za sve levoruke,vec neki odredjeni procenat.
 
mogu da pisem levom rukom, ali ne tako dobro kao desnom. kad sam bila mala pisala sam i crtala s obe ruke, onda u skoli, u prvom razredu, sam prihvatila desnu kao dominantu, posto mi je bilo nebitno kojom rukom pisem. ali meni je leva ruka fizicki jaca od desne, kao i leva noga. bilo je zanimljivo dok sam trenirala taekwondo sto sam cak i vise udarala levom nogom nego desnom. isto i reket za tenis i stoni tenis drzala sam u levoj ruci, a kad smo se zezali kao tinejdzeri sa gitarom ja sma one zice drndala levom rukom tjah stajala mi je obrnuto nego desnorukima.

jedino sto mi je zao sto kod pisanja nisu mi u skoli forsirali obe ruke.
 
isto kad jedem noz drzim u levoj ruci, a viljusku u desnoj. i dan danas kad postvaljam sto kad mi neko dodje moram da razmislim na koju stranu da stavim noz, a po protokolu ide na desnu, a viljuska na levu stranu.
 
ja sam ambidekstričan ustvari.I to ne jedan od onih koji su silom prilika kao levoruki prošli kroz pritisak i na silu bili primorani da izvežbaju da koriste i desnu ruku podjednako kao levu već jedan od onih baš retkih pirodnih ambidekstričara kojima je jednostavno prirodno i da pisu i da crtaju i da rade bilo šta s obe ruke,a i noge podjednakao.
U zabavištu me je vaspitačica prozvala za hobornicu jer sam znao da uzmem po bojicu u obe ruke i tako crtam...A te moje "hobotnica" momente sam imao i u prvom razredu dok nije učiteljica(neka matora veštica pred penziju koja je još mojoj kevi predavala) skrenula mojima pažnju da to ne treba tako jer samo zbunjujem i ostalu decu i sam sebe.Zato sam kroz školovnje razvio malo drugačije motoričke sposobnosti za levu i desnu ruku...na primer desnom mnogu bolje pišem nego levom ali zato levom bolje crtam nego desnom.
A najviše sam u osnovnoj voleo da se podpisujem na tabli s obe ruke,onako s dva parčeta krede i onako ispadne kao u ogledalu čisto iz fazona jer mi se moglo.
Ijudi kažu da je zanimljivo i da me gledaju kako štrikam i ne okrećem rad,nego samo menjam ruke kako završim red(tako mi se manje zamaraju prsti)
Inače ta moja ambidekstrija mi daje i veliku prednost na poslu sad koji trenutno radim pošto mogu s obe ruke da radim u isto vreme.

A disleksičar sam...Zapravo ja sam gomila razvojnih problema napakovanih humanoidni oblik sa kosurinom bačenom preko da izgledam kao funkcionalan čovek xD
 
dok ne naidjes na oboruku i obonogu osobu, prosto ne bi znao s koje strane ce da naleti udarac. :lol:
ooo trebala si da vidiš ti kako je mene ćale učio mačevanja dok sam bio klinac(ćale mi je zaluđenik hladnim oružjem,viteštvom i sluičnim stvarima).Ja imao negde 8 godine tad.Ćale mi napravio drveni neki,nije bio zweihander,malo kraći...mislim da je bio bastard sword...posle mi je napravio i zweihander...al taj mi je bio prvi...I ništa dva dana dok ja nisam skontao šta i kako posle sam ga verglao taman očekuje s jedne strane ja prebacim u drugu ruku i samo gla mlatnem gde je otvoren...
nažalost nisam ništa uradeo posle s tim...jedino što vitlam dugi kišobran da po potrebi rešavanje nesuglasice i za samoodbranu XD
 
Opasno je to teranje malog deteta koje je levoruko nasilno ga terati da se prebaci da radi sa desnom .
Pravi haos u u moždanim hemisferam i može doći do raznih tikova , mucanja , poteškoća u govoru i neke motorike . Tu treba pustiti da priroda imozak odrade svoje jer ti je tako " zapisano "
Izrazit sam dešnjak , jedino levom kuckam na telefonu , i radim sa nekim alatima
 
Pričalo se za te levoruke da su nadareni, kreativci, drugačiji, ovo ono, moguće da ima takvih (kao Kurt Kobejn npr.) ali ima i proseka žešćeg, znam jednog, piše levom rukom ceo život, išao sam u razred u osnovnoj sa njim, danas diluje drogu.
 
a kao prosecan covek diluje drogu

vidis da je iznad proseka, tu je zarada veca po satu nego da mota kabl

Nekad su dileri bili avangarda društva, alternativa, to je stvarno bio podzemni, taboo posao. Čista kontraverza. Danas masa klinaca diluje, čak je postalo stvar prestiža medju mladjom populacijom, kao i gudranje. Ako ne vučeš spid, ne gutaš ekstazije i ne duvaš posmatraju te ko što su ljudi nekad posmatrali one što ne piju u društvu, kao čudake. Tako i ovo sa dilovanjem... mada ja razumem te ljude, i sam sam par puta dolazio u iskušenje da predjem na 'tamnu stranu', ali nisam, jbg teško je vreme, sve je u novcu, a nemaju drugi izvor prihoda...

Što se tiče ovog levorukog on spada u taj sirotinjski prosek (da tako kažem), mada ima tu i želje za avanturom, kurčenja. Kad smo išli u osnovnu bili smo relativno dobri, posle u srednjoj izgubili kontakt, pa sam čuo skoro čime se bavi. Iz ove perspektive ga kapiram skroz jer uvidjam u kakvom sranju od države živimo. Čak i ovi 'uspešni' u sistemu savijaju kičmu i trpe svašta. Znam mnoge ljude koji su pobegli na selo, pokrenuli nešto svoje.
 

Back
Top