Letovanje na vodama Backe Palanke

Kurtalici

Primećen član
Poruka
818
Za mene najprijatnije iznenadjenje mozda sto sam ocekivao manje a mozda sto je stvarno dobro, zivim na 40 minuta voznje od ovog grada a do pre par godina nisam znao kako izgleda ali svako leto se vracam na plaze.

Backa Palanka grad od 30 000 stanovnika, sa selima 55 000 nalazi se 40 km zapadno od Novog Sada na samoj granici sa Hrvatskom i gradicem Ilokom. Grad je izuzetno jak industrijski i centar je giganata kao sto su Tarket podovi, Sintelon podna galanterija, Nektar sokovi, industrija mesa AD Backa, Lav pivara Celarevo/Carlsberg Srbija, Real Knights carapara, Fruktus cajevi itd...

Ono sto turiste pre svega privlaci u ovaj grad jeste letnji turizam (pre svega vikend turizam mada u poslednje vreme ljudi ostaju i duze) jer se grad nalazi na obalama Dunava kao i na dva jezera Tikvari i Bageru koji sa svojim peskovitim plazama o toplom vodom leti pruzaju pravi ugodjaj, postavicu slike na kraju. Na vodi postoji nekoliko cardi a u samom centru grada koji je udaljen kilometar od Dunava ima dosta restorana. Carda Florida koja je na dva kilometra od grada je po meni najbolja, uvucena je duboko u sumu i tamo vlada izuzetna tisina. Na drugoj strani grada u sumi Bagremara nalazi se motel Vila Grande koji svakako treba posetiti. U centru grada restoran Idila i restoran stara Idila. Takodje i restoran "Banjalucanka" ali pre svega zbog rostilja, nije mesto nista posebno.

Na 10 km istocno od Backe Palanke nalazi se cuveno Karadjordjevo sa ergelom koju su posetile mnoge svetske licnost npr Kraljica Elizabeta druga, muzejom ergele, hipodromom i citavim tim kompleksom, lovistem itd. Na 10 km zapadno od Backe Palanke nalazi se Celarevo sa dvorcem Dundjerski (trenutno u losem stanju), pivarom Carlsberg i muzejom Lav piva prvi na Balkanu muzej piva.

1. Plaza "Rio" na Dunavu.

1.png


2. Ostrvo "Veliki Liman", do njega se moze samo camcem doci, voda je plitka do trecine Dunava pa i vise.

2.png
 
23. Carda i prenociste "Florida".
florida bp.jpg


24. I za kraj slika stadiona "Slavko Maletin Vava", dom doskorasnjeg superligasa "FK Backa". Bio sam na stadionu uglavnom je jako dobro posecen, ima i reflektore pa se igraju i nocni termini. Toliko za sada od mene ako neko pozeli jos neke slike na raspolaganju sam. Posto ce ove godine dobar deo nas ostati u Srbiji i nece ici na letovanje preporucujem svakome ja sam se jako prijatno iznenadio ovim gradom i okolinom. Bas kao i stadion tako je i grad cist i uredan stvarno cista desetka.
wp-1466594476979.jpg
 
Nina mislim da vredi otici. A to ostrvo koje je spojeno sa kopnom samo mosticima je isto dozivljaj za sebe :)

Evo jos malo slika Backe Palanke i vrlo zanimljivog priobalja. Za sad sam na Tikvari kasnije idem na drugo gradsko jezero Bager koje je manje atraktivno ali je oaza mira svakako.

Tikvara nocu.

18767606_1349058278481732_3482355989029599440_n.jpg


Tikvara danju

19511283_1373821589338734_723955767452488714_n.jpg
 

Back
Top