Letovanje 2024

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
12.663
dje otici na letovanje?
zesona je godisnjih odmora razmisljam o Grckoj ali gde?
da je mjesto bjez turista u Grckoj tj da ima malo
more neko malo ribarsko selo?
i koliko para se potrosi ako se ide o svom trosku?

autobus + trajekt = oko 30-40 evra
smestaj =oko 200-300 eura (za ortprilike 10tak nocenja
hrana+voda tj pice =oko 400 evra
sitnice dok si tamo = oko 100 evra

sce ukupno oko 900 eura o svom trosku?
tu spada da ne zavisis od turisticke agencije ako znate sta ocu da kazem🤣?

e sada, u tih 900 eura miflim da toj nema u tem ribarskom selu u grckoj ali vrijedi pitati.🤣

riva da li ima? tj zena tj ne riva vec zena?

sve ukupno tj da je mirno i tiho mjesto u Grckoj, dakle trazim lokaciju u Grckoj za letovanje?

ali da i nije bas toliko tupo... da ima koja riba tamo🤣
gleda sam nesto o Katerini? malo selo u Grckoj?

sve ukupno da li kod njih tako ima ka kod nas seoski turizam u Grckoj?
npr Atina?
na geografskoj mapi inafe mi se ne svidja lokacija jer je izmedju moreuza, nije otvoren grad, tj nije na otvorenom moru nego izmedju Peloponeza i Grcke, tj kod Peloponeza.

medjutim, ostrva u grckoj...
ali koje ima ih na hiljade tamo?

Nije mi jasno kako planiraš da stigneš za 30-40 evra do grčke.
I nije mi jasno za čega će ti 500 evra za hranu i sitnice.
Ostalo je izvodljivo u septembru.
Sa 10 evra dnevno možeš da se nahraniš ako ne jedeš po restoranima .

Nije mi jasno kako planiraš da stigneš za 30-40 evra do grčke.
I nije mi jasno za čega će ti 500 evra za hranu i sitnice.
Ostalo je izvodljivo u septembru.
Sa 10 evra dnevno možeš da se nahraniš ako ne jedeš po restoranima .
pa autobosuom ili vozom a ima i prevoznika... koji su jeftiniji od karte autobusa ili voza

e pa, rucak u restoranu ne samo da zahteva nego je obavezan pogotovu na letovanju u inostranstvu ako su potrebstine za hranu enorme i ako jos u tom slucaju nadjes smestaj bez mogucnosti kuvanja...
U toj ceni sam racunao upravo zbog toga, oko min 1000 evra da treba biti dobro organizovan na mogucnost da nadjes neko mirno mesto bez radnji i da nije nimalo ruralno ali da je turisticko itekako
ako znate sta hocu da kazem
Sada, nisam siguran oko regija i lokacija u Grckoj gde je Paralija i Katerini, Alexsandopoli i Tasos
a sa druge strane ostrva Kiklada... ?

dje otici na letovanje?
zesona je godisnjih odmora razmisljam o Grckoj ali gde?
da je mjesto bjez turista u Grckoj tj da ima malo
more neko malo ribarsko selo?
i koliko para se potrosi ako se ide o svom trosku?

autobus + trajekt = oko 30-40 evra
smestaj =oko 200-300 eura (za ortprilike 10tak nocenja
hrana+voda tj pice =oko 400 evra
sitnice dok si tamo = oko 100 evra

sce ukupno oko 900 eura o svom trosku?
tu spada da ne zavisis od turisticke agencije ako znate sta ocu da kazem🤣?

e sada, u tih 900 eura miflim da toj nema u tem ribarskom selu u grckoj ali vrijedi pitati.🤣

riva da li ima? tj zena tj ne riva vec zena?

sve ukupno tj da je mirno i tiho mjesto u Grckoj, dakle trazim lokaciju u Grckoj za letovanje?

ali da i nije bas toliko tupo... da ima koja riba tamo🤣
gleda sam nesto o Katerini? malo selo u Grckoj?

sve ukupno da li kod njih tako ima ka kod nas seoski turizam u Grckoj?
npr Atina?
na geografskoj mapi inafe mi se ne svidja lokacija jer je izmedju moreuza, nije otvoren grad, tj nije na otvorenom moru nego izmedju Peloponeza i Grcke, tj kod Peloponeza.

medjutim, ostrva u grckoj...
ali koje ima ih na hiljade tamo?

Јеси ли ти био некад на мору?

Елем, може да се летује за јако мало пара,

а може да се летује и за огромне паре.

Ко како има и к окако може. Како постављач теме плаћа само за себе, не води ни жену ни децу, може да бира коју ће варијанту.

Катерини је, колико знам, градић у близини Солуна. Не иде се у Катерини на море, него на места близу Катеринија, у овом случају, то су Паралија, евентуално Олимпик Бич. Паралија ако хоћемо мало гужве, Олимпик Бич ако хоћемо јефтинију варијанту са мање гужве.

Храна, вода и пиће и ситнице 500 евра? Није проблем, али ако постављач теме води рачуна о динару (што је сасвим ок, ако се нема пуно пара, треба водити рачуна о финансијама), онда управо на томе може пуно да се уштеди (не може да се уштеди на смештају и путовању, али за трошак, свакако, може). Мсм...и овде у Србији бисмо морали да једемо и пијемо и то шт обисмо овде потрошили, потрошимо тамо.

Опет, ко има, тај треба да троши колико му душа иште на мору, али онда не морамо да збрајамо евре (као у почетном посту).

Сеоски туризам у Грчкој? Па Цео Грчки туризам су села по приморју где људи иду на море. Шта то посебно тражи постављач а што није свако село где се и иначе иде на море? Ако хоћеш мирније, има и мирније, није проблем. Међутим, ти би мирније, али да ти буде тамо и нека цупи. 'оћеш и да ти свира музика?

Острва у Грчкој? Како то мислиш "на које кад их има хиљаду (тисућу)?"

Зна се на која се острва иде туристички одавде. Иде се на Тасос (ситориња тамо може да нађе са себе нешто), иде се на Крф (ако хоћеш и мало српске историје уз летовање), иде се на Закинтос (ако хоћеш журке и алкохолисања до зоре), иде се на Кефалонију ако хоћеш лепо море и мирније место али и да имаш велико острво за обилажење, иде се на Лефкаду ако хоћеш лепо море и атрактивне пределе, иде се на Родос (ако имаш пара).

То су ти острва у Грчкој за тризам, а не 1000 острва.

Picsart_24-06-26_11-35-46-347.jpg
Picsart_24-06-26_11-38-17-077.jpg

svidja mi se Limeans na Tasosu, Kavala i Keramonti?
Zakintos isto ali je brate pretrpan turistma.
Lefkada ne.
I peloponez=Kalmata, lep gradic.

A prepostavljam da se letuje na nekom ostrvu malo dalje Atine izadje skuplje od Zakintosa i Tasosa?
npr Milos i taj deo?

za tih 1000 evra, treba napraviti rutu, prevoz izracunati od mesta do mesta presedanje itd, zato mislim da je bolje ici preko tur.agencije, tj 7 dana uzeti i onda ostati posle toga jos par dana avgust/septembar/oktobar

lokacija je kljucna pa onda sve drugo
ne idem tamo da se kupam na moru kad mogu nasuti punu kadu vode i okjpati se vec idem da se odmorim i uzivam u carima prirodnih lepota Grcke, svidjaju mi se tako ga mala mesta popu Katerini, bio sam tamo sa skolom i svidelo mi se delovalo je mirno malo ribarsko mestasce

i naravno ako vec idem bez tur. agencije to ukljucuje i skuplji prevoz do tamo, recimo evo do Italijanskog Riminija traze 100 eura za bus
dok turisticke agencije to sve imaju u pamet samo sto lokaciju ne mozes da biras hvatas ono sto nude first i last minute

Ima se vremena zasto nesto brzinski ne spremiti?Isprzis jaja-10 min, isprzis meso - pola sata, ugrejes gotovo jelo-5 min.Namazes nesto, jedes kao i kuci, cene su iste skoro svega, nesto i jeftinije.Tako da trosak hrane ne racunam u letovanje, to bih pojeo i kuci.Tako da 10 dana 260 evra i put 70 - 330 za dvoje.
Prosle god me je isto toliko kostalo, cak i malo vise auto mi je nesto trosio vise nego sto treba i svratio na pumpi u cacku i devojka
prica da se isto skoro vratila i da su potrosili ona i momak 2 hilj evra
Ja je gledam - na sta li potrosi ?
Doduse one lezaljke znaju biti skupe, odu na more pa se peku na suncu, aman kupaj se, plivaj, ebo boju.

Ima se vremena zasto nesto brzinski ne spremiti?Isprzis jaja-10 min, isprzis meso - pola sata, ugrejes gotovo jelo-5 min.Namazes nesto, jedes kao i kuci, cene su iste skoro svega, nesto i jeftinije.Tako da trosak hrane ne racunam u letovanje, to bih pojeo i kuci.Tako da 10 dana 260 evra i put 70 - 330 za dvoje.
Prosle god me je isto toliko kostalo, cak i malo vise auto mi je nesto trosio vise nego sto treba i svratio na pumpi u cacku i devojka
prica da se isto skoro vratila i da su potrosili ona i momak 2 hilj evra
Ja je gledam - na sta li potrosi ?
Doduse one lezaljke znaju biti skupe, odu na more pa se peku na suncu, aman kupaj se, plivaj, ebo boju.
treba znati u kojim je drzavama dinar jaci od njihove domace valute?
pa tamo letovati
uopste bez evrope jer je dinar u evropi snazniji samo od madjarsje lire

Back