Letnje auto gume

Pa to sam ja odmah rekao. Ne znam gdje je problem. Za mene koji radim oko 10 tisuća km godišnje (sveukupno) i imam i set zimskih i set ljetnih, ne treba mi premium guma koja je 30% skuplja, a nije 30% bolja.
Pogledajte prilog 888408

Pogledajte prilog 888409

Evo, tu se lijepo vidi da Hankook koči bolje od Continental-a, i po mokrom i po suhom. Zapravo najbolje od svih guma, po ovom testu Auto Bilda.
https://www.autobild.de/artikel/sommerreifen-test-5629291.html
Zavisi koja dimenzija ako uzimas balone preko 50 visine onda je razlika jako mala ako gledas niskoprofilne onda je ta razlika dosta veca.. Koci mozda na tom testu sa tim profilom dok je nova ali se troši dosta brze i to se menja kako se guma troši a tu je najveca razlika Kinezi prave ok gume ali posle 20k km krenu da dobijaju valove Koreja je tu bolja ali opet nije u klasi ovih par velikih .. opet ti kazem ako voziš te km onda nema potrebe uzimati nesto skupo jer ih vreme pojede tu je i Hankok suvisan ..
 
Poslednja izmena:
Bolji tigar sto puta, ovo numem ni da izgovorim kako se ovo traži u radnji? Dajte mi lendskljmfh? :lol:
Kinska kopija Miska sa dosta gume solidne gume i bolje i jeftinije od Tigra .. Bar ovde kod mene sto se tice cena Tigra za Srbiju nzn
Screenshot_20210325-115703_Chrome.jpg
 
Nebi ja kupio ni jedne ali znam da ih dosta garaza koristi kao jeftine gume za koje mogu dati garanciju .. Tako da je njihova cena od 1/2 premijum brenda vise nego lepa ponuda .... tu se vec moze kalkulisati .
 
Tu onda samo realan kvalitet i dugotrajnost balansiraju naspram duplo niže cene, obično bude isto u kapitalizmu. Ne platiš na mostu platiš ispod mosta.
Realno taj letnji tigar je toliko utanjen po ivicama gume da je maltene jedva da nova prođe tehnički pregled. Nikada mi nije bilo jasno zašto to rade. Sredina nove šare 7 mm a na obodu 4-5.
 
To i kszem neko ko ne vozi puno moze 2seta promeniti za cenu premijum gume i premostiti 8-10g ..ko vozi puno km to mu izade slicno .. zato ih taksi bransa retko kupuje jer se tu mora uzeti u obzir montoranje i balansiranje a to na Zapadu kosta 120-150€ za sve 4
 
To i kszem neko ko ne vozi puno moze 2seta promeniti za cenu premijum gume i premostiti 8-10g ..ko vozi puno km to mu izade slicno .. zato ih taksi bransa retko kupuje jer se tu mora uzeti u obzir montoranje i balansiranje a to na Zapadu kosta 120-150€ za sve 4
Ja upravo platio 100kn (1550din) balansiranje i montažu/demontažu. Inače bude skuplje, oko 200kn (3100kn), ali imao sam popust jer sam kupio gume u Pevecu
 
Ti i kszem neko ko ne vozi puno moze 2seta promeniti za cenu premijum gume i premostiti 8-10g ..ko vozi puno km to mu izade slicno .. zato ih taksi bransa retko kupuju

Po toku ili ukupno ?
Ha? Ukupno. 25kn (387.5din) po gumi. 4 gume 100kn (1550din). Plus 4 nova ventila. 1 ventil 10kn (155din). Ali to je zato jer sam imao kupon pa sam platio samo balansiranje, a montaža i demontaža su besplatni. Inače je 50kn (775din) ta usluga (po gumi). Kod nekih se može naći i za 150kn (2325din) za sve četiri gume.
 
Jeftino jeste ali nije neki profil da ti trebaju bolje masine.. Mala sitnica za 25 kuna ja nebi ni digao te gume:)
A to je vjerojatno nekakav dogovor sa Pevecom. Vjerojatno im Pevec nadoplati tu razliku. Dobro njima jer imaju posla, dobro Pevecu jer će ljudi uz gume možda doći kupiti još nešto (kao ja ulje npr. uz 15% popusta, umjesto 230kn (3565din) platio 195kn (3030din) GM dexos2. 5L.
 
A to je vjerojatno nekakav dogovor sa Pevecom. Vjerojatno im Pevec nadoplati tu razliku. Dobro njima jer imaju posla, dobro Pevecu jer će ljudi uz gume možda doći kupiti još nešto (kao ja ulje npr. uz 15% popusta, umjesto 230kn (3565din) platio 195kn (3030din) GM dexos2. 5L.
A to za dexos 2 i nije nešto jeftino ja to kupujem za 176 na 4x5l jos kad pdv izvbijem izade me 140 :)..
Satnica je jeftinija ostalo i ne bas
.
Screenshot_20210325-173418_Chrome.jpg
 
Valjda Opel/GM zna što je najbolje za auto koji su oni proizveli
Ima tu i biznisa dosta... dexos 2 markica kosta pa je mnogi ne stavljaju ali je testirano za njihova vozila tako da je ok ... Opel ih koristi za svoje dizel motore koji nisu njihovi;).. Salim se ja sam poceo da sipam u moj kombi ali na 20k km umesto 40k i ok je .. Castrol 0-30 titanium sam pre sipao sa 40k km servisnim intervalima i nikad nisam imao problem..
 

Back
Top