Lepotice zlatnog Holivuda

sarliz teron je vec starija...i dzenifer...ostale su glumile u retardiranim filmovima uglavnom...(stvar ukusa)
ne pricam o filmovima nego o harizmi i kako si rekla, dostojanstvu i karakteru.
pojasni sta od toga one stare imaju a ove nemaju i zasto.

sarliz teron je vec starija...i dzenifer...
i kako mislsi starije..mladje su od tih o kojima pricamo i to ohahaj :D
 
ne pricam o filmovima nego o harizmi i kako si rekla, dostojanstvu i karakteru.
pojasni sta od toga one stare imaju a ove nemaju i zasto.


i kako mislsi starije..mladje su od tih o kojima pricamo i to ohahaj :D
Tesko mi je da objasnim ali pokusacu...

za mene su to glumci koje nose film, radnju, ulogu...dominiraju prirodno svojom pojavom koja ukljucuje tu harizmu...
kao sto je recimo Tom Hanks u fimu Cast away (valjda se tako zove), onaj sa kokosom...
dakle da neko drugi glumi taj film bio bi verovatno 0 od filma...ali taj covek drzi paznju...

glumci koji bilo koji film transformisu svojom glumom...

taj utisak mi niko nije ostavio u novijim filmovima...
ne racunam tu te starije kao sto rekoh sa 50+ godina...pod modernim sam mislila mlade...
 
Tesko mi je da objasnim ali pokusacu...

za mene su to glumci koje nose film, radnju, ulogu...dominiraju prirodno svojom pojavom koja ukljucuje tu harizmu...
kao sto je recimo Tom Hanks u fimu Cast away (valjda se tako zove), onaj sa kokosom...
dakle da neko drugi glumi taj film bio bi verovatno 0 od filma...ali taj covek drzi paznju...

glumci koji bilo koji film transformisu svojom glumom...

taj utisak mi niko nije ostavio u novijim filmovima...
ne racunam tu te starije kao sto rekoh sa 50+ godina...pod modernim sam mislila mlade...
problem je sto ti misljenje o glumcu zasnivas o sopstvernom misljenju o filmu i njegovoj snazi.
ne mozes da poredis stare filmove sa modernim ali to nema veze sa samim glumicama.
nemoj zaboraviti da i sama crno/beli format filma daje drugaciju dubinu i filma i glumaca i to ti zamucuje vid.
 
Normalno je da ćeš imati svoje mišljenje o glumcu /glumici ..
Dotakao te je film , sama gluma , sposobnost transformacije i ta sama snaga ..Tu je i harizma.
Mnogi je nemaju , a ona takođe ostavlja jak utisak .
Megan Fox...Izraz lica u svakom filmu isti .
Kao i Angelina...

problem je sto ti misljenje o glumcu zasnivas o sopstvernom misljenju o filmu i njegovoj snazi.
ne mozes da poredis stare filmove sa modernim ali to nema veze sa samim glumicama.
nemoj zaboraviti da i sama crno/beli format filma daje drugaciju dubinu i filma i glumaca i to ti zamucuje vid.
normalno da je moje misljenje subjektivno po ovom pitanju...ne mogu da pricam u ime nacije...samo u svoje ime :D
 
Izvini , molim te , a na osnovu čega ti zasnivaš svoje mišljenje?
Čitaš kritike, šta?
naravno da zasnivas na sopstvenom dozivljaju, ali ti si previse kruta
staro gotivis a novo ne podnosis..kao kad pricaju kako je stari eurokrem bolji od novog..nije, nego ti je stari ostao u lepom secanju jer nekad nije ni postojala alternativa, imala si dva krema i to ti je to i taj ukus ti je bio suuuuper.. sad kad imas gomile drugih koji su i bolji onda ti vise onaj ukus nije dobar ali zato imas odbranu u glavi i kazes..nekad je bilo bolje.
..najbolji krem starog doba je bila kinderlada u cuvenoij teglici u obliku posude za mleko
Kinder-Lada.png


sad je to linolada...pravi je ista fabrika po istoj recepturi ali su izgubili pravo na ime i sad ljudi pricaju kako nije isto..jeste isto je ali ljudi imaju potrebu da pricaju kako je nekad bilo bolje..kao sto mislis da je u staro vreme bilo bolje, ali nije... brate bilo je nemastine, tackica za hleb, isli su pocepani..igrali fudbal bosi...

tako je i sa glumicama..naravno da su nove glumice isto talentovane kao i stare a ono za gola dupeta si se bas prosula jer ne mozes da gradis misljenje o novoj generaciji na osnovu par glumica koje forsiraju taj fazon..i pre su postojale takve glumice, ali ti ne znas.
 
Claudia Cardinale,B.Bardot, C.Deneuve, Sophia Loren ,gina lollobrigida, nisu deo Hollywood-a.To su evropske glumice, koje su imale izlet u Hollywood.
Od danasnjih mladjih glumica Jennifer Lawrence , Emma Stone, Kate Winslet su imale kvalitetne filmove.
 
Natali Vud

Već kao malo dete započela je karijeru na filmovima Čudo na 34. ulici (1947),
Sa nepunih 17 godina je Natali je snimila već 18 filmova, ali je htela odraslu ulogu i dobija je u slavnoj drami „Buntovnik bez razloga“ (1955).
Navodno je tokom snimanja imala aferu sa rediteljom Nikolason Rejom i glumcem Denisom Hoperom, ali ne i sa zvezdom Džejmsom Dinom
. Za tu je ulogu nominovana za Oskara. Kasnije su usledile uloge u slavnim filmovima kao što su: “Tragači”, „Priča sa zapadne strane“ (koja je osvojila Zlatni globus i Oskara za najbolji film). Za ulogu polno frustrirane tinejdžerke u drami “Sjaj u travi” i devojke koja planira napraviti abortus u „Ljubav sa pravim strancem“ ponovo je nominovana za Oskara.
Godine 1966. je uzela tri godine predaha od filmova kako bi bila više sa svojom porodicom (te je navodno zbog toga odbila ulogu u klasiku „Boni i Klajd“). Čak i kada se vratila filmu, snimala je sve retko tokom sedamdesetih
. Osvojila je 3 Zlatna globusa; dva puta za najobećavajuću novu zvezdu,
a jedan za ulogu u TV seriji “Odavde do večnosti” iz 1980. godine

Pogledajte prilog 1135321
Ovde je potrebna mala dopuna. Pošto je mnogima navedeno poreklo red bi bio da navedemo i njoj. Dakle Natali Vud je poreklom Ruskinja i rođena je pod imenom Natalija Nikolajevna Zakarenko. Kad je imala 4 godine njeni roditelji Nikolaj i Marija Zakarenko su odlučili da promene prezime u Gudrin. Tako je Natali Vud tad postala Nataša Gudrin. Ime Natali Vud je uzela kasnije sama kad je već odrasla.
 

Back
Top