Lepota i ružnoća

Uopste nisi u pravu da samo zavisnik od teretane mozhe imati plochice, koja je to nebuloza, mozhe ih imati svako, neko malo tezhe neko malo lakshe, cesto zavisi od genetskih predispozicija, ali sasvim sigurno tvrdim jer znam dosta pozitivnih primera koji nisu morali vishe godina zaginuti pola dana u teretani da bi im se plocice formirale. Dakle izgleda da je jasno da nisi protiv te stomachne estetike, nego protiv nachina na koji se cesto ali ne uvek do nje dolazi.

prvo boldovano nije argument.

drugo "stomacna estetika" nije moj izraz, i ne razumijem sto time kazes
jesam protiv forsiranog pravljanja plocica po tijelu
a jos vise protiv uvaljivanja istog u "zdrav/normalan/preporucen izgled/simbol ljepote"
 
evo vam ga na:
otkako sam stavila "ružan" avatar
ili me direktno prekorevaju i traže da vratim "plavojku"
ili me ignorišu (više nego inače)

jel ima to neke veze sa temom?

Мени су аватари искључени, ја не видим како ко ,,изгледа''.

А мени си ти лепа жена јер веома ценим твоје постове.

И у животу, мени су искључени ,,аватари''кад гледам људе. Лепоту видим у разговорима, поступцима..

Постоји, наравно, ружноћа која се огледа у нехигијени, запуштености, али и нека реално лепа особа биће ружна ако је прљава и са кварним зубима.

(Погледати слику коју је Дона закачила)
 
Meni izgleda lepo da neko ima lepo oblikovane mishice na stomaku jer je dobra gradja odraz zdravog, sportskog nachina zhivota, a zasto su tebi isti ti misici ruzhni?

Potpuno je besmisleno da pričamo zašto meni nije lepo nešto što tebi jeste. To se zove različiti ukusi. Volim umerenost, a pločice su mi odraz preterivanja i ružne su mi. Pogotovo su mi ružne na ženskom telu.

Kod mene veliku ulogu igra subjektivna percepcija i lepi su mi svi ljudi koje volim.
Kažu da ako dovoljno dugo gledamo nešto ili nekog, sve nam se više sviđa...

Meni su i lepota i pamet nebitne. Ja ljude delim na dobre i loše. I ne volim kada neko pravi podelu na lepe/ružne ili glupe/pametne. Jer sve je to relativno...Ćao doviđenja :bye:
 
ma kome je još lepota pomogla

Monica_Bellucci_041.JPG



Ma nikom, je-beš lepotu. :heart:
 
Fizicka ljepota moze da utice na samopouzdanje. Nemaju svi tu srecu da su fizicki lijepi. I oni moraju da zive. Za mene ne postoje lijepi i ruzni, vec dobri i losi.Znam jednog malog kojem cijeli grad tupi da je lijep i on je to zloupotrijebio, poceo se rasaklaseno ponasati kao da svi padaju na njegovu ljepotu. I on je u mojim ocima odjednom postao ruzan.Ljepota je i prolazna. Sutra, ne daj Boze, mozemo dozivjeti takvu nesrecu da nam ni jedan plasticni hirurg ne moze vratiti ljepotu. Lijepo je biti lijep, ali ako si duhovno nesretan, opet nemas nista.Ne gledaju svi jednako na ljepotu. Onaj ko je meni ljep, mozda drugima nije i obrnuto.
 
:confused:argument za shta???

ko ti uvaljuje da morash da imas misice na stomaku, svasta

Aaaaaaaje Jeko, give me a break
Vrlo dobro znas ko i na koje nacine forsira da je takav izgled jedino normalan i pozeljan.
Ne kazem da ljudi treba sebi da dozvole da budu otromboljeni i gojazni, ali ces priznati da smo okruzeni sve samim muskim i zenskim idealima lepote kroz masmedije, sve sa ciljem da budemo stalno frustrirani potrosaci svega i svacega
 
Aaaaaaaje Jeko, give me a break
Vrlo dobro znas ko i na koje nacine forsira da je takav izgled jedino normalan i pozeljan.
Ne kazem da ljudi treba sebi da dozvole da budu otromboljeni i gojazni, ali ces priznati da smo okruzeni sve samim muskim i zenskim idealima lepote kroz masmedije, sve sa ciljem da budemo stalno frustrirani potrosaci svega i svacega

То је тачно. Данас нам се лепота продаје као производ, а не као насушна потреба за складом и хармонијом, како
бисмо постали конзументи разних препарата и третмана... Међутим, сматрам да ово уваљивање којечега, не би
требало да има прођу код формираних, зрелих личности.
 
Ja jos pre dosta strana pomenuh da mi se "plocice", ma kako nastale (osim onih u kupatilu) ne svidjaju preterano. Zene nisam zagledala, ali ne svidja mi se na muskarcu... Nije to ruzno, ali nekako je postalo genericki, kada se "zna" da svako ko "dobro izgleda" MORA da ima plocice. Kao sto se kod zena "zna" da ne sme da ima vece dupe ili da mora da bude preplanula... Prosto ti bude zanimljivije kada vidis nesto drugacije. Pogledajte bilo koji film ili seriju, muzicki spot iz proslih decenija... Osim tragicno ruznih frizura, zapanjite se kad vidite malo deblje obrve, prirodne sise koje nisu pod grlom i muskarce bez naglasenih plocica na stomaku... Prosto dodje kao osvezenje! :P

Sto se tice avatara, za mene mnogi misle da sam musko... Svasta ;)

PS-Lyon ga pogodi, k'o sapicom u....
 
Ja jos pre dosta strana pomenuh da mi se "plocice", ma kako nastale (osim onih u kupatilu) ne svidjaju preterano. Zene nisam zagledala, ali ne svidja mi se na muskarcu... Nije to ruzno, ali nekako je postalo genericki, kada se "zna" da svako ko "dobro izgleda" MORA da ima plocice. Kao sto se kod zena "zna" da ne sme da ima vece dupe ili da mora da bude preplanula... Prosto ti bude zanimljivije kada vidis nesto drugacije. Pogledajte bilo koji film ili seriju, muzicki spot iz proslih decenija... Osim tragicno ruznih frizura, zapanjite se kad vidite malo deblje obrve, prirodne sise koje nisu pod grlom i muskarce bez naglasenih plocica na stomaku... Prosto dodje kao osvezenje! :P


Potpuno se slazem s tvojim misljenjem, nekad spotovi nisu bili puni sexa, golih ljudi i pogotovu ne svi isti ko klonirani. Sada nema razlike a pre je bilo. I manjih sisa i veceg dupeta i tanjih usana i debljih obrva i sve je to imalo svoju prodju pre svega zato sto smo svi razliciti i imamo razlicite ukuse pa samim tim i svako je mogao da izabere po svom ukusu.
Meni licno nabildovani frajeri su grozni, to mi je tako neprirodno i preterano da je to za mene ponavljam, cak ruzno.
Sasvim je druga prica da se vidi lepo telo negovano i da se bavi sobom u smislu fizicke aktivnosti. Ovo danas nametanje zenske guze ko dve pesnice ali zato grudi ko baloni mi je sasvim bezveze i sto tako neprirodno, kao i plocice na stomaku. U svemu pa i ovome treba imati svoj pecat i svoj kako je to danas moderno reci personaliti. A ne biti deo mase.
Moda je tu da kroz nju sebe iskazemo i pokazemo a ne da vrsi torturu nad nama.
 

Back
Top