Lepota i ružnoća

Eoja

Ističe se
Poruka
2.168
Ima ljudi koji nisu bas lepi ali kad ih upoznas su toliko dobri, mili i interesantni da ih dozivljavas kao lepe. Ima pa opet lepih ljudi koji su ko cuskije glupi. Njih vise ne dozivljavam kao lepe, vec kao one sto treba izbegavati.

Meni je to mnogo veliko foliranje, ne dozivljavas ih kao lepe vec kao dobre, mile i interesantne i nikad neces pomisliti on/ona je lep/lepa, vec toliko ima kvaliteta da njegova ruznoca uopste nije stavljena u prvi plan. Isto ko sto za lepu osobu nikad neces zbog njenih mana neces pomisliti da je ruzna vec ces je izbegavati, jer je zla, glupa ili sta vec, ali ces uvek biti svastan da je ona spolja lepa.

parka

Buduća legenda
Poruka
26.227
na forumima je možda i bitnije:D biti pametan nego biti lep:D jer niko me ne vidi, bitno je da napišem nešto pametno:D i onda sam faca:mrgreen:
a šta ja znam
čak i ovde se daleko više uvažava mišljenje lepih ljudi, pa čak i kad su u najmanju ruku priglupi.
ljudi se lakše povezuju sa tobom ako su ti videli sliku i znaju da nisi skrndelj...
to mogu sasvim neskromno da potvrdim. i uopšte nije kul saznanje.

parka

Buduća legenda
Poruka
26.227
e da, i ako npr staviš dupe u avatar,
ili neke kao noge nešto.
i onda si isto superiška.

glupo je zanemarivati uticaj vizuelnog.
bilo da su u pitanju ljudi ili okruženje.
a kad na to dobije argument "lepota dolazi iz tebe, ti si loše, pa primećuješ ružne stvari"
dođe mi da

gost 149754

Poznat
Poruka
8.471
a šta ja znam
čak i ovde se daleko više uvažava mišljenje lepih ljudi, pa čak i kad su u najmanju ruku priglupi.
ljudi se lakše povezuju sa tobom ako su ti videli sliku i znaju da nisi skrndelj...
to mogu sasvim neskromno da potvrdim. i uopšte nije kul saznanje.

mozda si u pravu, iskreno o tome nisam ni razmisljala, jer bilo ciju i bilo koju sliku mogu da stavim u avatar

p.s. slatka mi je maca pa yato ljudi citaju moje poruke:D:mrgreen:

gost 149754

Poznat
Poruka
8.471
Mislim da je covek po prirodi esteta i voli da vidi lepo. Zato se okruzuje lepim stvarima, namestajem, slikama, biljkama koje imaju lep cvet, lepo lisce itd. itsl.

Ima ljudi koji nisu bas lepi ali kad ih upoznas su toliko dobri, mili i interesantni da ih dozivljavas kao lepe. Ima pa opet lepih ljudi koji su ko cuskije glupi. Njih vise ne dozivljavam kao lepe, vec kao one sto treba izbegavati.
Da rezimiram licno bih izabrala ono prvo sto sam navela.

e lepo si reklaslazem se sa tobom

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.263
Elem, evo me, još uvek sanjiva – jao kako mrzim što moram da ustajem rano ujutru! – i dok još traje jutarnja dokolica razgledam po temama...vidim opet je aktuelna na LjiS tema „ružne forumašice“. Tema kao tema mi nije nešto inspirativna, ali navela me da se zamislim; elem, zanimljivo mi je kako se kod rasprave o fizičkoj lepoti uvek nekako suzdržavamo da glasno i jasno izgovorimo da je lepota vrlina i nedvosmisleno pozitivna karakteristika. I ako to kažemo, već u istoj ili sledećoj rečenici obavezno se mora da naglasi kako lepota nije presudna, da se na neki način uravnoteži umanjivanjem uticaja lepote u odnosu na duhovitost, inteligenciju itd. A recimo obrnuto nisam primetila, i interesantno mi je, otkud tolika potreba kod ljudi da se distanciraju od fizičkog izgleda, ispada da je maltene nepristojno, ili najblaže rečeno površno, reći da je neko ono baš zgodan i lep. Ipak, ma koliko mi to poricali, osim uticaja fizičkog izgleda na npr. privlačenje suprotnog pola i ulazak u vezu, fizička ružnoća ili lepota imaju uticaja i na neke druge aspekte života koji nisu ni malo nevažni. Recimo, neka istraživanja pokazuju da lepim osobama češće pripisujemo pozitivne osobine, npr. dobrotu (lično sam primetila da prosjaci mnogo češće i radije prilaze da traže milostinju od lepih nego od ružnih ljudi). Da ne pominjemo količinu sujete koja izbija evo baš ovde, na forumu, kada neko prokomentariše nečiji izgled, i evidentan trud pojedinaca da se maltene iskamči što više komplimenata, tipa, jao debela sam – ma nisiiii...super si.... mnogo si lepa... itd. itd. E pa sad, obzirom na sve to, zašto smo baš lepotu kao faktor kvaliteta života toliko spremni da gurnemo u zapećak?
Izgled je nešto očigledno, nešto što je (bilo) dobrim delom nepromenljivo... Ako je neko dete klempavo ne postoji mnogo toga što može da se učini da bi ono bilo manje klempavo..... ili ako ima mnogo grbav nos. Kompleksi u vezi sa izgledom su mnogo stariji od ovih u vezi sa inteligencijom i sve to ima korene duboko u detinjstvu. Sve što su nam kasnije rekli mnogo je manje bolno.
A ništa gore od gomile dece koja su se okupila oko malog klemponje i iživljavaju se. To koliko se jadničak odbačeno oseća teško je i opisati. Zato je fizički izgled posebna kategorija.

gospodjica14

Poznat
Poruka
7.414
Motivi zbog kojih neko delove tela prikazuje kao avatar su diskutabilni, i ne moraju uvek da budu, hm, neprikladni. Mislim da fizicki izgled definitivno utice na samopouzdanje i samopostovanje,sto na duge staze ima i uticaj na karakter. S druge strane, sadasnje vreme takvo da je fizicki izgled stavljen u prvi plan a kriterijumi po kojima se procenjuje sve visi i visi. Sto dovodi do toga da lepota prestaje da bude vrlina i pocinje da bude imperativ, samim tim i opterecenje.
Kapiram da je mnogima fizicka lepota olaksala put do nekih zivotnih ciljeva, barem utoliko sto im je dala samopouzdanje...ako usput ne postanu oholi i sujetni; s druge strane lepota moze da bude i teret, jer lepim ljudima vise zavide nego pametnim (da li je neko gledao film „Malena“ sa M.Belucci u glavnoj ulozi, ili „Rajanovu kci“)...cesto su okruzeni pogresnim i losim ljudima. Ako je prvo sto ljudi primete vasa inteligencija, nece tek tako pokusati da vas izmanipulisu, prevare, iskoriste; s druge strane, ako u prvi plan dodje vasa lepota, postajete meta za manipulante. U jednoj predstavi cula sam interesantnu recenicu „lako je tebi da budes postena kad si ruzna“ Skoro sve zene koje poznajem smatraju da je lepa + jaka (intelektualno, psihicki) - dobitna kombinacija. Ali kad je rec o ljubavnom zivotu, narocito u zemlji kao sto je nasa, tesko da je tako. Malo je muskaraca koji ce izdrzati da budu u vezi sa lepom i karakterno snaznom zenom.

@Lexa: da... deca su najsurovija kad su fizicki nedostaci u pitanju. S druge strane, ima i taj sindrom "ruznog paceta", pa ponekad oni kojima su se najvise podsmevalu u skoli izrastu u nalepse ljude....

BORKETA

Veoma poznat
Poruka
14.663
Ne kazem da fizicki izgled nije nevazna kategorija. Samo za prvi utisak. Ali ima ljudi koji jednostavno prihvate sebe takvi kakvi jesu i pokazu i nametnu svoju unutrasnju lepotu a zaborave na komplekse. Kako inace objasniti fenomen jedne Barbare Strejsend koja je u svoje vreme bila zavodnica br. 1 u Holivudu pored onoliko lepih i zgodinih glumica. Imala je najlepse muskarce u Holivudu a koliko znam za takvog jednog je sada udata. Bez obzira sto su sada oboje matori on je i u mladosti i sada izgleda bolje od nje.
Mogla je da ide na plasticnu operaciju nosa ali nije htela to je javno rekla...i ja se divim takvim osobama. Ima jos takvih primera u proslosti da su zene bile fam-fatal a da nisu bile savrsene lepotice. Bile su sarmantne zene koje znaju sta hoce i sta zele da postignu. Nisu doduse bile ni ruzne ali ....:think:

gost 149754

Poznat
Poruka
8.471
Izgled je nešto očigledno, nešto što je (bilo) dobrim delom nepromenljivo... Ako je neko dete klempavo ne postoji mnogo toga što može da se učini da bi ono bilo manje klempavo..... ili ako ima mnogo grbav nos. Kompleksi u vezi sa izgledom su mnogo stariji od ovih u vezi sa inteligencijom i sve to ima korene duboko u detinjstvu. Sve što su nam kasnije rekli mnogo je manje bolno.
A ništa gore od gomile dece koja su se okupila oko malog klemponje i iživljavaju se. To koliko se jadničak odbačeno oseća teško je i opisati. Zato je fizički izgled posebna kategorija.

a to je stvarno strasno koliko su deca nemilosrdna prema klempavima,ridjokosima, deci sa naocarima, debeljucama
u stvari deca su nemilosrdna prema onima koji se po necemu razlikuju,ne mora da su ruzni

Earring

Elita
Banovan
Poruka
21.129
Motivi zbog kojih neko delove tela prikazuje kao avatar su diskutabilni, i ne moraju uvek da budu, hm, neprikladni. Mislim da fizicki izgled definitivno utice na samopouzdanje i samopostovanje,sto na duge staze ima i uticaj na karakter. S druge strane, sadasnje vreme takvo da je fizicki izgled stavljen u prvi plan a kriterijumi po kojima se procenjuje sve visi i visi. Sto dovodi do toga da lepota prestaje da bude vrlina i pocinje da bude imperativ, samim tim i opterecenje.
Kapiram da je mnogima fizicka lepota olaksala put do nekih zivotnih ciljeva, barem utoliko sto im je dala samopouzdanje...ako usput ne postanu oholi i sujetni; s druge strane lepota moze da bude i teret, jer lepim ljudima vise zavide nego pametnim (da li je neko gledao film „Malena“ sa M.Belucci u glavnoj ulozi, ili „Rajanovu kci“)...cesto su okruzeni pogresnim i losim ljudima. Ako je prvo sto ljudi primete vasa inteligencija, nece tek tako pokusati da vas izmanipulisu, prevare, iskoriste; s druge strane, ako u prvi plan dodje vasa lepota, postajete meta za manipulante. U jednoj predstavi cula sam interesantnu recenicu „lako je tebi da budes postena kad si ruzna“ Skoro sve zene koje poznajem smatraju da je lepa + jaka (intelektualno, psihicki) - dobitna kombinacija. Ali kad je rec o ljubavnom zivotu, narocito u zemlji kao sto je nasa, tesko da je tako. Malo je muskaraca koji ce izdrzati da budu u vezi sa lepom i karakterno snaznom zenom.

@Lexa: da... deca su najsurovija kad su fizicki nedostaci u pitanju. S druge strane, ima i taj sindrom "ruznog paceta", pa ponekad oni kojima su se najvise podsmevalu u skoli izrastu u nalepse ljude....

Sa postom se slazem u potpunosti
Fizicka lepota je na ceni
Posebno se slazem s boldovanim

parka

Buduća legenda
Poruka
26.227
e, a i više ta b. strejsand koja se uvek uzima kao primer ružne zavodnice ili ružne, a uspešne itd
nije ružna, samo velikog nosa. što ukazuje i na njeno poreklo što u holivudu ni malo nije zanemarljivo, al da ne širim na tu stranu.
jeste li vi primetili možda kako je u njenim filnovima oko nje uvek onaj soft glou efekat? i kako su joj oči u prvom planu?
trudili su se oni, još kako, da je načine lepom. ili dopadljivom, to je bolja reč. i očigledno u tome i uspeli.

Earring

Elita
Banovan
Poruka
21.129
Da li ste imali priliku da vidite glumicu koja glumi Aleksis u dinastiji bez sminke? Rugoba+matora ko stari zavet
Sminka i ove danasnje tehnologije su cudo te od svakog fizickog gabora mogu napraviti dopadljivu osobu
E zato je kod mene na ceni unutrasnja lepota, tj. lepota
A ne fizicki izgled

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.263
Deca su bas surova. Zato sto su iskrena,ne znaju da sakriju osecanja.Ne znaju cesto sta je nepristojno.
Uglavnom su debela deca na tapetu,pa i klempava,sa krivim nosem...
Ne mislim da je to zato što su iskrena. Jako mala deca, naravno. Ali čim krenu u školu shvate kakva je to magija koja ih tera da razumeju na koji će tačno način povrediti drugara... deca su zlobna, još kako. Prestajemo biti zlobni kad malo odrastemo. Istovremeno postajemo manje osetljivi na svoju, pa i tuđu nesreću, mislim, nećemo se rasplakati jer nam je uginula ribica i to...

• Podržavam
Reactions: DJM

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.263
Takođe, ima još jedna stvar u vezi sa temom koju biste morali uzeti u obzir. Navika. Bez obzira na to koliko nakazan čovek bio, ako ste u situaciji da provodite vreme s njim navići ćete se na njegov izgled i postaće vam nešto uobičajeno... Čak ćete vremenom pronaći i neke momente gde vam je baš lep :eek: i nećete shvatati reakcije ljudi koji ga prvi put vide.....

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.263
Ja sam nosila naočare u prvom valjda razredu par meseci, ali to je jer su mi našli da sam malo zrikava ili tako nešto, mada meni nikad nije bilo jasno kako to naočare ispravljaju fokus ali nije ni bitno... hoću da kažem - tada je pola razreda dobilo da nosi naočare :lol: a ja sam totalno pala u senku zbog jedne devojčice koja je čini mi se godinama nosila povez :neutral: preko jednog oka + naočare ogromne dioptrije, kao ispravlja drugo :confused: dajte joj ebena sočiva, al' valjda nije imala para za njih ili nisu ni postojala meka tada... nemam pojma.

alal

Iskusan
Poruka
6.613
Meni je to mnogo veliko foliranje, ne dozivljavas ih kao lepe vec kao dobre, mile i interesantne i nikad neces pomisliti on/ona je lep/lepa, vec toliko ima kvaliteta da njegova ruznoca uopste nije stavljena u prvi plan. Isto ko sto za lepu osobu nikad neces zbog njenih mana neces pomisliti da je ruzna vec ces je izbegavati, jer je zla, glupa ili sta vec, ali ces uvek biti svastan da je ona spolja lepa.

pa meni se desilo da mi se bukvalno promeni vizuelna percepcija osobe koju sam prvo znala samo preko fotki na kojima je bas lepo izgledala. kad sam je videla uzivo, pomislila sam: bas uopste nije lepa, nije ni ruzna, ali daleko od opsteprihvacenog standarda lepog... e onda mi se desilo da je igrom slucaja bolje upoznam, i postepeno mi se potpuno izgubila ta ruznija "slika", sada kada je vidim vidim taj, bukvalno duh, personaliti, nazovi kako zelis koji je uhvacen na fotkama. sad bih rekla da je izuzetno lepa. dozivljavam je kao lepu osobu.

BORKETA

Veoma poznat
Poruka
14.663
pa meni se desilo da mi se bukvalno promeni vizuelna percepcija osobe koju sam prvo znala samo preko fotki na kojima je bas lepo izgledala. kad sam je videla uzivo, pomislila sam: bas uopste nije lepa, nije ni ruzna, ali daleko od opsteprihvacenog standarda lepog... e onda mi se desilo da je igrom slucaja bolje upoznam, i postepeno mi se potpuno izgubila ta ruznija "slika", sada kada je vidim vidim taj, bukvalno duh, personaliti, nazovi kako zelis koji je uhvacen na fotkama. sad bih rekla da je izuzetno lepa. dozivljavam je kao lepu osobu.

Upravo o tome sam i ja pricala bravo :super:

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.