Lepota i ružnoća u religiji

Antihejter

Iskusan
Poruka
5.984
Da ja počnem, vi nastavite, može i sa slikama (čak bi to bilo i poželjno jer me baš zanima kako vi vidite neke od likova).

Hrist je bio savršen. Prelep. To nije zvanična informacija ali se provlači svuda. Sve filmove koje sam gledao predstavljaju prelepog muškarca.

Demoni su rugobe. Satana je rugoba. Međutim, stvoren je kao  lep, i bio je, najlepši, dok se nije okrenuo protiv svog stvoritelja. Priložiću sliku.
Na slici ne znam da li je autor hteo da nacrta demona ili đavola ali recimo da je to Lucifer lično.

Izgleda kao da se vidi da je nekad bio lep, po crtama lica. Takođe se primećuje da je ružnoća daleko više istaknuta nego  starost, i eto potpitanja: stari li i Lucifer?
IMG_20230531_115933_311.jpg
 
@Sizif Valjevac, znam ja da ste vi teški ali drži se teme. Doduše i nije off al' na samoj granici.

Nije sprdnja.

Ozbiljno sam postavio pitanje o fizičkom propadanju Satane. Pitao sam da li stari .
Još me zanima da li je njegova ružnoća ustvari greh koji se ocrtava na licu (poput filma "Portret Dorijana Greja).
 
Nije sprdnja

Ozbiljno sam postavio pitanje o fizičkom propadanju Satane. Pitao sam da li stari
Mislim da likovi iz mitologije ne stare, pošto nema potrebe.

Kao što ne stari Miki Maus, tako ne stari ni Satana.

Fizička ružnoća je istorijski često korišćena kao alat da oslika duhovno zlo.

Jako je redak slučaj da negativac u mitologiji bude prikazan kao izvanredno lepa osoba.
 
Da ja počnem, vi nastavite, može i sa slikama (čak bi to bilo i poželjno jer me baš zanima kako vi vidite neke od likova).

Hrist je bio savršen. Prelep. To nije zvanična informacija ali se provlači svuda. Sve filmove koje sam gledao predstavljaju prelepog muškarca.

Demoni su rugobe. Satana je rugoba. Međutim, stvoren je kao  lep, i bio je, najlepši, dok se nije okrenuo protiv svog stvoritelja. Priložiću sliku.
Na slici ne znam da li je autor hteo da nacrta demona ili đavola ali recimo da je to Lucifer lično.

Izgleda kao da se vidi da je nekad bio lep, po crtama lica. Takođe se primećuje da je ružnoća daleko više istaknuta nego  starost, i eto potpitanja: stari li i Lucifer?
Pogledajte prilog 1351177
Ovo na slici moj komšija Rajko.
 
cist marketing.
Ko bi gledao film o Isusu ako bi taj bio ruzan ko, na primer, Vulin.
U sustini, svaka geometrijska disproporcija i nesimetrija kao i boja, negativno iritira nase emocije i obrnuto.
Kreatori religija imaju isti pristup manipulacije ljudskim emocijama kao na primer dizajneri automobila.
Ostre, naglasene prelomljene linije su karakteristika sportskih automobila agresivnog izgleda koji u nama pobudjuju napetost, razdrazenost, akciju, nestrpljenje (Lambordzini modeli, neki japanski modeli Tojote, Honde.....)....dakle , sve negativne reakcije dok automobil sa stereotipnom geometrijom tipa Bentli, Jaguar, Porsche, Bugatti............svojim harmonicnim izgledom smiruju.
 
@Sizif Valjevac, znam ja da ste vi teški ali drži se teme. Doduše i nije off al' na samoj granici.

Nije sprdnja.

Ozbiljno sam postavio pitanje o fizičkom propadanju Satane. Pitao sam da li stari .
Još me zanima da li je njegova ružnoća ustvari greh koji se ocrtava na licu (poput filma "Portret Dorijana Greja).
Sastana je bivsi pali andjeo on ne stari jer je duhovno bice ne propada...
Ceka unistenje
a Isus posto je bio savrsen naravno da je morao biti i lep
to je savrsenstvo
 
a pazi sad...

Lucifer kao prvi uz boga po nekoj logici bi trebao biti lep,
da li je kasnije poružneo kad se strmoglavio u pakao kao ovaj sa slike uvodnog posta ?
Pa upravo to i jesam hteo sa ovom temom da pitam.
Ovaj sa slike više deluje grešan nego star, onda hipotetički sa svakim grešnikom koji ode u pakao Satana je sve ružniji. Menja se, dakle. No, ne stari.
Ili ne može ni da se menja više? Jel' postao odjednom ovakav?
 
Pa upravo to i jesam hteo sa ovom temom da pitam.
Ovaj sa slike više deluje grešan nego star, onda hipotetički sa svakim grešnikom koji ode u pakao Satana je sve ružniji. Menja se, dakle. No, ne stari.
Ili ne može ni da se menja više? Jel' postao odjednom ovakav?
očigledno da su hteli reći to da ružnoća je povezana sa ne(duhovnom) lepotom
tj. ako je neko zao onda po defoltu mora biti ružan i fizički
 
Otvarao sam čini mi se nešto slično ali nije uspelo. Niko nije shvatio. Rekao sam tamo da su demoni zgodni :lol: i pitao zašto- a anđeli su debela deca, faktički.
To je totalno suprotno od ovoga sad.

Lucifer je propao u licu, dok u telu nije- barem ga tako predstavljaju crteži i skulpture.
 

Back
Top