Lepi ljudi..

V

Gost
Poruka
6.669
Nisam znao za koji je tacno pdf ova tema..
Mislio sam da bi ovo moglo biti donekle mesto za to..

Naime, desio mi se jedan zanimljiv slucaj sad na pdf-u muskarci..
Tamo postoji tema pod nazivom: Top 5 cica na forumu.. Sve u svemu, izjasnjavanje ko vam je naj "cica" po opstem utisku. Ili pak samo fotografiji..
Proizvoljno. Ok, vecinski po fotografijama..

Medjutim, posto je bilo previse hvaljenja lepote pomislio sam da bi bilo u redu dati i ruznim devojkama priliku da se eksponiraju. Naravno, muski deo bi glasao ko je najruznija devojka..
Suprotni kraj jedne iste price, druga strana novcica..
Naravno, to jeste bila ironija na racun Holivudske price o lepoti i nicem drugom. Oni koji su ispod proseka, kao da nemaju mesto za sebe. Ili bolje reci, za vizuelno prikazivanje sebe. Imaju naravno, neko bi mogao reci, to su slike forumasa i forumasica..
Ali u takmicanju ko je naj, cak i u virtuelnoj drzavi Krstarica, nema mesta..
Korektno bi bilo dati ljudima sansu da se bar negde osete dobro u svojoj kozi. Kao pobednici..

Medjutim, tema je zatvorena sa sledecim razlogom: nema dovoljno fotografija da bi se moglo uporediti..

Hmm, sad.. Ako nema, zasto nema? Stid svog izgleda?
Vrlo moguce. Ali kad se vec stvara utisak takmicenja i kad se postavlja pitanje, ko je naj, sta ocekivati od ljudi koji vec imaju problem s tim?

Dakle, da li virtuelna drzava Krstarica, treba imitirati zivot u svemu? :confused:
 
mislim da si promasio pdf,a znajuci ucesnike mislim da ih mrzi da citaju vise od prvog pasusa osim ako nije pracen nekim dovoljno skandaloznim i jasno politickim naslovom,a ako vec stvarno hoces odgovor bolje da se posalje na zene,filozofiju ili cak lj&s posto pitanje jeste zanimljivo.

da,stid pretpostavljam i cinjenica da ljudi vole da vide i budu okruzeni pretezno lepim,a posebno ako su u pitanju ljudi ili nesto sto im cini svakodnevnicu.

dalje, da li zaista nekome ko je ruzan ili ispod proseka imas potrebu da kazes da je gabor? da li ce to tebe ili njega uciniti srecnijim,zadovoljnijim?nece...a verovatno je i ta osoba sama svesna cinjenice da fizicki nije bas najlepsi ljudski primerak...zasto im nabijati na nos?

na kraju,i ruzni imaju potrebu da budu prihvaceni...to sto nisu fizicki bas reprezentativni bar ne u odnosu na ono sta mi dozivljavamo kao lepotu,ne znaci da nemaju drugih kvaliteta pa da moraju da budu oznaceni kao manje vredni po necemu sto je prilicno prolazno i relativno.

nazalost ljudi,takvi kakvi smo,jesmo optereceni lepotom,koja ne mora po pravilu da bude ukalupljena,ali mora da bude nama lepa...sa druge strane i ruznoca izaziva emocije,jos kako,meni licno vise nego lepota,ali u izboru izmedju ta dva,jasno je sta uzimam,i verujem da nas je vecina takvo.i na kraju ljudi su se od kad je sveta i veja takmicili u tome ko je bolji,a ne ko je gori u 95% slucajeva.
 
Poslednja izmena:
Проблем је у стандардима који сепостављају на тв си на реклами морају бити лепи и затегнути
све мора бити нај
и уопште у друштву је сада приоритет такмичарски уместо солидарног духа,
такмичарски дух је оно што капитализму даје крвоток
солидарни је нешто што је отров за капитализам
 
nema to veze toliko sa kapitalizmom,osim u jednoj maloj sferi mozda
pa pocev od amerike,na koju se uvek prvo pomisli pri pomenu kapitalizma - ljudi su medju sobom jako solidarni,ako ne znas licno ljude i situacije,seti se samo katastrofa koje su se desavale i reakcija.
u ljudskoj je prirodi da voli lepo a ne ruzno - osvrni se na umetnost,slikarstvo i vajarstvo recimo pa pogledaj kad se sta pravilo,sta je oznacavalo,koliko ima lepih a koliko ruznih...
 
nema to veze toliko sa kapitalizmom,osim u jednoj maloj sferi mozda
pa pocev od amerike,na koju se uvek prvo pomisli pri pomenu kapitalizma - ljudi su medju sobom jako solidarni,ako ne znas licno ljude i situacije,seti se samo katastrofa koje su se desavale i reakcija.
u ljudskoj je prirodi da voli lepo a ne ruzno - osvrni se na umetnost,slikarstvo i vajarstvo recimo pa pogledaj kad se sta pravilo,sta je oznacavalo,koliko ima lepih a koliko ruznih...

Види у деловима Индије ,дебљина се тражи јер представља доказ да ниси гладан
али то на страну
Банаши ,не бих се баш сложио око УСА солидарности међитим и то на страну ја нисам био у УСА али сви другови и рођаци који су били тврде да је држава екстремно дебелих људи,имаш ли таквих у рекламам осим ако нису антирекламе?

И слажем се да је свако од нас условљен и природном жеаом за лепотом али ово сада више није то ,ово је тиранија лепоте и стереотипа.
 
mislim da si promasio pdf,a znajuci ucesnike mislim da ih mrzi da citaju vise od prvog pasusa osim ako nije pracen nekim dovoljno skandaloznim i jasno politickim naslovom,a ako vec stvarno hoces odgovor bolje da se posalje na zene,filozofiju ili cak lj&s posto pitanje jeste zanimljivo.

E, vec sam zatrazio da bude obrisano pa da otvorim novu temu na psihologiji..
Nekako mi deuje da je to mozda najboje mesto za pricu o tome kako lepi zele slusati o sebi sto vise i kako ruzni.. pa nista..
 
Ste gledali ovo?
924236super-size-me-posters.jpg
 
Види у деловима Индије ,дебљина се тражи јер представља доказ да ниси гладан
али то на страну
Банаши ,не бих се баш сложио око УСА солидарности међитим и то на страну ја нисам био у УСА али сви другови и рођаци који су били тврде да је држава екстремно дебелих људи,имаш ли таквих у рекламам осим ако нису антирекламе?

И слажем се да је свако од нас условљен и природном жеаом за лепотом али ово сада више није то ,ово је тиранија лепоте и стереотипа.
uh pa ne pricam bas o toj vrsti solidarnosti,da ce staviti debele na reklamu jer im je 50% potrosaca debelo....vise o nekoj opstoj solidarnosti.

i nije to vise toliko ni stvar debljine, bar ja lepotu ne dozivljavam kroz to,ja vise mislim na crte lica i tako to,debljina se moze srediti ako postoji volja i zelja.a sto se indije tice,pa kontam da to ima veze sa tim sta drustvo u celini ima ili nema - ako je vecina populacije siromasna,onda ce debljina predstavljati statusni simbol i znak da je neko platezan,lepo zivi i slicno...zato je debljina bila lepa i u nasoj civilizaciji ranije od renesanse,do onih starih venera,bolesno debelih.fala bogu pa nam umetnost daje lep uvid u promene u estetici kroz vreme.

slzem se da postoji tiranija lepote i stereotipa, to me i oteralo da otvorim nedavno temu na zenama sa slicnom tematikom,ali ipak verujem da je u ljudskoj prirodi u globalu potreba da budemo najbolji u necemu,i da se tu gde smo dobri i takmicimo,a ne po onome po cemu smo najgori...sto ce reci svako ce okaciti sliku gde je lepo ili bar solidno ispao jer tako povladjujemo sopstvenoj sujeti i zelji da budemo odobreni i prihvaceni,sem ako se ne zezamo iz nekog razloga,a to je opet mnogo redja situacija.i naravno ima ljudi koji ne vide sebe i kace slike na kojima misle da su u bog zna kakvim zavodnickim pozama i slicno,e to su iz mog iskustva retke prilike gde covek moze da vidi nesto sto je onako bas ruzno :neutral:
 
uh pa ne pricam bas o toj vrsti solidarnosti,da ce staviti debele na reklamu jer im je 50% potrosaca debelo....vise o nekoj opstoj solidarnosti.

i nije to vise toliko ni stvar debljine, bar ja lepotu ne dozivljavam kroz to,ja vise mislim na crte lica i tako to,debljina se moze srediti ako postoji volja i zelja.a sto se indije tice,pa kontam da to ima veze sa tim sta drustvo u celini ima ili nema - ako je vecina populacije siromasna,onda ce debljina predstavljati statusni simbol i znak da je neko platezan,lepo zivi i slicno...zato je debljina bila lepa i u nasoj civilizaciji ranije od renesanse,do onih starih venera,bolesno debelih.fala bogu pa nam umetnost daje lep uvid u promene u estetici kroz vreme.

slzem se da postoji tiranija lepote i stereotipa, to me i oteralo da otvorim nedavno temu na zenama sa slicnom tematikom,ali ipak verujem da je u ljudskoj prirodi u globalu potreba da budemo najbolji u necemu,i da se tu gde smo dobri i takmicimo,a ne po onome po cemu smo najgori...sto ce reci svako ce okaciti sliku gde je lepo ili bar solidno ispao jer tako povladjujemo sopstvenoj sujeti i zelji da budemo odobreni i prihvaceni,sem ako se ne zezamo iz nekog razloga,a to je opet mnogo redja situacija.i naravno ima ljudi koji ne vide sebe i kace slike na kojima misle da su u bog zna kakvim zavodnickim pozama i slicno,e to su iz mog iskustva retke prilike gde covek moze da vidi nesto sto je onako bas ruzno :neutral:
:hvala:
све се слажем сем оног око уса солидарности и ја сам мислио на општу солидарност,сети се само приче о нестанку стујр у Њујорку и шта се све издешавало за тих пар сати
Наш је народ бољи ,веруј ,еу дисцлипину чине строги закони и њихово спровођење .
Да имају ситуацију овако лиошег спровођења закона они би се побили међуспбно за једну годину
 
Dakle, da li virtuelna drzava Krstarica, treba imitirati zivot u svemu? :confused:

Ne moze ni u cemu, a kamoli u svemu.
Sto se fotografija tice, i da sam "naj-naj", ne bih stavila svoju sliku iz razloga sto ovde treba da se postuje intima, a bitnija je komunikacija i razmena misljenja, a ima drugih sajtova gde je to "prikladno", ako je to uopste...
 
Ja nikako da skontam taj pojam lepote. Bacio si me malo u rebus jutros. Pocela sam da razmisljam da li je uopste neki kvalitet biti lep. :confused:
ps. I svima nama si lep dok branis srpsku stvar na Politici.:mrgreen:
Ја сам увек ценио нешто ,.тешко је то описати,нешто онооо
ал знам да глупост и поготово телетабизам никада ценио нисам
 
Ма сестро моја ,такви примерци и међу мушким и међу женским су постали ин
ја то незнам да вреднујем мени то ружно

Tako nesto sam skoro cula od svog dragog. Umesto reci dobar, upotrebi izraz lep covek/zena, u smislu dobar, ima lepu dusu. I to me je bacilo u rebus o pitanju lepote. Prvo sam mislila da prosipa klishe o dobroti, a onda sam, malo pomalo, pocela da gubim pojam o lepoti u estetskom smislu, a pocela da dobijam sliku o tom duhovnom smislu lepote.
Slagala bih kad bih tvrdila da sam daleko odmakla u tom shvatanju. Ali, na pravom sam putu. Bar se nadam.:)
 

Back
Top