Leon ili Ibiza

Владан

Buduća legenda
Poruka
33.077
Да ли возите нека од ова два аута и какви су вам утисци,да ли сте задовољни. У чему се разликују, који су бољи. Занимају ме бензински мотори. Да морате да бирате од та два модела који бисте изабрали и зашто?

mario80

Buduća legenda
Poruka
39.742
Leon ti je više za putovanje a ibica za grad proceni šta ti treba. Sve je to isto i slobodno te motore čitaj komentare i za vw ili škodu jer se isti motori ugrađuju. Nekada su u odnosu na vw to bile zastarele platforme i motori a danas nisu. Sve zavisi šta gledaš auto star 20 ili 10 god.

Razlika između vw i seata i škode je nekada bila očigledna tj u kvalitetu. Nekada je seat imao creva made in spain a vw made in germany i tu je postojala razlika u kvalitetu. Danas je to sve isti kvalitet jer ne jajare toliko.

igi192

Elita
Poruka
22.585
Leon ti je više za putovanje a ibica za grad proceni šta ti treba. Sve je to isto i slobodno te motore čitaj komentare i za vw ili škodu jer se isti motori ugrađuju. Nekada su u odnosu na vw to bile zastarele platforme i motori a danas nisu. Sve zavisi šta gledaš auto star 20 ili 10 god.

Razlika između vw i seata i škode je nekada bila očigledna tj u kvalitetu. Nekada je seat imao creva made in spain a vw made in germany i tu je postojala razlika u kvalitetu. Danas je to sve isti kvalitet jer ne jajare toliko.
Nije bas mada dosta lice delovi ali ima nešto sto se zove klasa 1 ,2,3

Leon komotnije

mario80

Buduća legenda
Poruka
39.742
Mislim na originalne delove ne ovo danas što bezbroj firmi štancuje pumpe za vodu i slično. Nije mi bilo skupo da dam 25 evra za zupčasti kaiš original ili neko crevce ibera superchargera 20 evra kada se skoro ništa nije kvarilo. Ulaganja su mi bila na nivou oko 50 evra godišnje plus mali servis. A ovo danas kada te sastavi turbina, plivajući, dizne, pa opet turbina i tako u krug :lol:

igi192

Elita
Poruka
22.585
Ja sam u Mecku zveknuo oko 800€ ali je kupljena za neto cenu tj auto u koji treba da se ulaze .. Sledeći ko je kupi će da voza par godina sa nekim malim ili nikavkvim trosovima .. Sve ima svoje ali jeftino bez ulaganja tesko.. Ako ne znas proceniti sta je dobar utegnut auto to onda nije do onog ko ga prodaje :)

Poslednja izmena:

mario80

Buduća legenda
Poruka
39.742
Dođi u srbiju da vidiš šta su utegnuti krševi sa lažnim servisnim :D

Iskreno zahvalan sam Duletu što mu je par puta izletelo šta i kako rade tj REMONTUJU. U moje vreme je taj remont bio sa garancijom jedva 6 meseci i to ako išta daje. Ćale jednom nosio ramena od keca na remont, nisu sastavila ni par meseci.

DarkMoon

Elita
Poruka
16.593
Dođi u srbiju da vidiš šta su utegnuti krševi sa lažnim servisnim :D

Iskreno zahvalan sam Duletu što mu je par puta izletelo šta i kako rade tj REMONTUJU. U moje vreme je taj remont bio sa garancijom jedva 6 meseci i to ako išta daje. Ćale jednom nosio ramena od keca na remont, nisu sastavila ni par meseci.
Ramena se i ne isplate da se remontuju ,nisu to nesto skupi delovi.

Владан

Buduća legenda
Poruka
33.077

Годиште рецимо 2007-2010 до 5.000 еура.
Којо бензински мотор је ок и друго..

mario80

Buduća legenda
Poruka
39.742
Naravno a takav se retko prodaje i preko osim ako je neko bogat ili dobije sedmicu na lotou. Mahom su dostupni krševi pred veliki servis i barem jednim skupim kvarom koji je tamo neisplativ. Kada dođe kod nas remontujese par stvari, nabudži, smanji km, kupi lažna servisna i eto nov nov auto na oglasima.

Владан

Buduća legenda
Poruka
33.077
Dobar auto preko je skup ..moras da imaš dobre veze da bi došao do dobrog auta za malu cenu ..Bolje je uvesti sam ako imas vreme a i živaca da ganjas ako nemaš plati nekom da ti to završi.
И јесте. Исто годиште у иностранству и дупло скупљи. Онда претпоставити какви су кршеви у Србији који за усто годиште дупло јефтинији. Јел то купују на кг.

igi192

Elita
Poruka
22.585
И јесте. Исто годиште у иностранству и дупло скупљи. Онда претпоставити какви су кршеви у Србији који за усто годиште дупло јефтинији. Јел то купују на кг.
Ti imaš pdv tamo 25% tako da to skidaju od cene ako kupujes od nekog ko ima pdv registraciju ..moras gledati auta koja dobijaju u zamenu a koja nisu spremljena za plac ..znaci auta koja nisu nalickana kod vecih kuca je najbolje .. ima toga I obično stoje nege iza ili u cosku .. Samo ih pitaj imaji li sta za export van EU ..Ne vezi se za model nego uzmi sta je povoljno a dobro :)....

Poslednja izmena:
Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.