Lekoviti sok od cvekle,šargarepe i jabuke

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.040
Ovaj jednostavni napitak čudotvorna svojstva duguje prisustvu dve skromne vrste povrća i jedne vrste voća.
Njihova ljekovita svojstva mnogima od vas već su dobro poznata.

Jabuka obiluje vitaminima A, B grupe, C, E i K, te mineralima cinkom, magnezijumom, kalijumom, fosforom, kalcijumom, natrijumom i gvožđem. Zahvaljujući visokom udelu ugljenih hidrata, posebno fruktoze i glukoze, jabuka opskrbljuje organizam energijom i sprečava umor. Zbog visokog sadržaja vitamina C i antioksidanata, jabuka ima snažno imunostimulirajuće delovanje. Vrlo je efikasna u borbi protiv virusa, bakterija i slobodnih radikala, podstiče mršavljenje i stimuliše probavu.

Šargarepa je poznata po vitaminima A, B, C, E i K. Sadrži minerale kalcijum, magnezijum, kalijum i selen.
Prirodno je sredstvo koje čuva vid, smanjuje rizik od moždanog udara i ima snažno antikancerogeno dejstvo.

Cvekla obiluje vitaminima A, C i B te gvožđem, bakrom, magnezijumom i kalijumom. Poznata je zbog svog blagotvornog uticaja na srce
krvne sudove, jetru i ceo probavni sistem, te kao prirodno sredstvo koje štiti od raka.

Zašto svakodnevno piti čarobni napitak od cvekle, šargarepe i jabuke:

Štiti od raka, jača imunitet, hrani mozak, podstiče bolje pamćenje, čisti organizam, štiti od infekcija i upala, pomaže pri mršavljenju,
štiti i hrani kožu, pomaže kod alergija, smanjuje PMS i bolne grčeve, smanjuje bol u mišićima, štiti srce i krvne sudove, čuva vid.

Pripremite svoj eliksir zdravlja kod kuće
Izredajte 1 šargarepu, 1 cveklu, 1 jabuku. Iscedite sok, dodajte kašiku meda i sok od 1 limuna. Pijte svaki dan.

Kako koristiti napitak
Napitak od cvekle, šargarepe i jabuke popijte ujutro, natašte. Doručkujte tek nakon sat vremena. Napitak možete piti i dva puta dnevno.
Drugi put ga popijte do 17 sati poslepodne.
Preporuka je piti ga polako i svaki gutljaj nakratko zadržati u ustima.

224541_shutterstock-223665430_ls.jpg
 
Deluje ukusno i korisno, samo ne znam kako tu sargarepu ocediti, mislim, rendanje, koliko da odstoji to uopste, sta ?....
Sok se pravi u sokovniku, iscedi se za desetak sekundi.
Ne znam kako je iz blendera, mislim da je to kao kaša.
Sokovnik odvoji sok, kašasti deo odvaja u posebnu posudu.

U sokovniku cedim celerove štapiće ( užasno je jak miris i ukus), cedila sam i kupus.

Ovaj sok (jabuka, šargarepa, cvekla)j e pravi eliksir zdravlja.
 
Sokovnici nisu baš jeftini
Imam jedan od jeftinijih modela, Clatronic (7 -9 hiljada dinara), veoma je jednostavan za upotrebu i , što je još važnije, za održavanje.
Moja prijatiljica ima tri puta skuplji Gorenje sokovnik, ne koristi ga zbog kompikovanog održavanja posle upotrebe.

Nedavno sam videla da je bila ponuda u Lidlu, sličan model kao ovaj što imam, mislim da je bio oko 5000 donara.
 
Који соковник препоручујете да је добар и да је универзалан за све: цвеклу, мркву, цитрусе, јабуке, бобичасто воће све..

Sokovnici nisu baš jeftini
Imam jedan od jeftinijih modela, Clatronic (7 -9 hiljada dinara), veoma je jednostavan za upotrebu i , što je još važnije, za održavanje.
Moja prijatiljica ima tri puta skuplji Gorenje sokovnik, ne koristi ga zbog kompikovanog održavanja posle upotrebe.

Nedavno sam videla da je bila ponuda u Lidlu, sličan model kao ovaj što imam, mislim da je bio oko 5000 donara.
Цлатроник је ваљда марка а не модел.

sokovnik mora da bude dobar i skup, jbg...
ja sam moj platio 200€ na popustu.
recimo sargarepa je prilicno tvrda i sokovnik mora da ima dobar el.motor i da bude kvalitetan
Који имаш и од чега све сокове правиш.Јеси ли задовољан?

Nije pravilo
Ja sam prezadovoljna svojim sokovnikom.
Napisala sam cenu koliko je ovde, ja sam ga kupila u inostranstvu.
Motor je jak, brz je, lak za održavanje.( sada pogledah snagz 1000w)
Od povrća najčešće je ceđena šargarepa u kombinaciji sa svim voćem i povrćem.
Који је то соковник?
 
Који соковник препоручујете да је добар и да је универзалан за све: цвеклу, мркву, цитрусе, јабуке, бобичасто воће све..



Који имаш и од чега све сокове правиш.Јеси ли задовољан?
Imam Clatronik AE3532

rjdntjkcnajgqwlbtpjb.jpg


Ovo je slika sa neta, ako želiš, rastaviću na delove svoj sokovnik i slikaću, mada mislim da nema potrebe.
Zadovoljna sam, naravno.

Kako kada, pisala sam negde da pravim crvene (jabuka, cvekla, šargarapa) i zelene (izbor povrća je tvoj, može spanać, kupus, paprika, peršunovo lišće, štapići celera). Sok od kupusa (crvenog i belog) je dobar (mislim na zdravstvene benefite).
 

Back
Top