Лекција из политичке економије

лекција ми је

• нејасна

glasova: 1 50,0%
  • концизно и тачно образложена

glasova: 1 50,0%
  • од економије се не живи већ од политике

glasova: 2 100,0%

• Ukupno glasova
    2

antoanko

Iskusan
Poruka
6.783
Маркзизам информише које и који добра производе .. и како су експлоатациони системи та добра вековима расподељивали.

Марксизам само објашњава да су увек најмање добара добијали оне и они који су експлоатисани и вежином

и по обиму и квалитету та добра стварали

Не бави се редистрибуцијом марксизам....

Јел'тај Маркс онај брадати главоња што је цео живот живео на грбачи радничке класе док им је објашњавао како треба да се боре против злих капиталиста ...

Па тај је бре био обичан паразит и нерадник,некада давно сам за њега говорио да је он ''имела радничка класе'' као и његов друг Енгелс...

Тај ти је тзв. ''марксизам'' најобичнија спрдачина на коју су се навукли неуки људи тзв. ''радници и пролетери''.

Професор у школи причао нама ђацима како ''фабрике треба дати радницима а земљу сељацима као што је рекао друг Маркс'' а ја њега питам

-Професоре, а коме ће паре да припадну,јел нашим важним друговима штоносе возе у мерцедесима са црвеним таблицама?
Па каква је разлика између њих и ''злих експлоататора'' илити капиталиста?Они имају све а ми ништа.

Он мени каже,''полако и ви ће те да имате...једнога дана...можда...''

Јел'знаш онај виц о Марксу,Лењину и титу?

AleksaJ

Elita
Poruka
23.816
Јел'тај Маркс онај брадати главоња што је цео живот живео на грбачи радничке класе док им је објашњавао како треба да се боре против злих капиталиста ...

Па тај је бре био обичан паразит и нерадник,некада давно сам за њега говорио да је он ''имела радничка класе'' као и његов друг Енгелс...

Тај ти је тзв. ''марксизам'' најобичнија спрдачина на коју су се навукли неуки људи тзв. ''радници и пролетери''.

Професор у школи причао нама ђацима како ''фабрике треба дати радницима а земљу сељацима као што је рекао друг Маркс'' а ја њега питам

-Професоре, а коме ће паре да припадну,јел нашим важним друговима штоносе возе у мерцедесима са црвеним таблицама?
Па каква је разлика између њих и ''злих експлоататора'' илити капиталиста?Они имају све а ми ништа.

Он мени каже,''полако и ви ће те да имате...једнога дана...можда...''

Јел'знаш онај виц о Марксу,Лењину и титу?

Не .. То је онај што је занемарио компанију наслеђену од оца.. и све стражио на наушни рад

и описао социолошки равој на исти начин као Дарвин развој врста и Анштајн релативност...

Апропо обежања све имања ... Исто обежање сте имали од памтивека од робо феудо клеро ливерала .. па није испуњето ...

На њих треба да сте 20 пута више кивни

'Спрдачина' је и прелазак из атеима у политеизам .. а тек у монотеизам ... Пази спрдење ..у градацији... какво је тећ обећаније

Када будете хладни и бели .. има да се наједете

А сад ајде виц

antoanko

Iskusan
Poruka
6.783
Umro tito i otišao u raj.Kad tamo Marks riba pod,Lenjin mu nosi kofu sa vodom a Staljin i Mao se svađaju čiji je red da briše prašinu sa lišća i čisti stazu...

''Pa šta je ovo majku mu imperijalističku,pa zašto mi moramo da radimo,mi smo se borili za radničku klasu..itd...'' kaže broz

a Lenjin mu odgovara, ''sve je to lepo josipe nego prihvati se metle i đubrovnika,danas je Hitler dežurni i sve mora da blista''

antoanko

Iskusan
Poruka
6.783
То је онај што је занемарио компанију наслеђену од оца.. и све стражио на наушни рад
koji crni ''naučni rad''?

Onu knjižurinu zvanu ''kapital''?

Pa tek sa tim je shebao radničku klasu.

Oni to nisu ni otvorili niti bi razumeli šta tu piše...

Al' su zato kapitalisti to detaljno proučili i shvatili kako još bolje da eksploatišu radnike i uvećaju svoj kapital

AleksaJ

Elita
Poruka
23.816
koji crni ''naučni rad''?

Onu knjižurinu zvanu ''kapital''?

Pa tek sa tim je shebao radničku klasu.

Oni to nisu ni otvorili niti bi razumeli šta tu piše...

Al' su zato kapitalisti to detaljno proučili i shvatili kako još bolje da eksploatišu radnike i uvećaju svoj kapital

Проучили су Дарвина ..па направили Аријевску теорију ....

Проучили Ајнштајна .. па направили атомску бомбу .....

Природа хомо сапијенса је шизофрена .....и треба времена ...

AleksaJ

Elita
Poruka
23.816
Umro tito i otišao u raj.Kad tamo Marks riba pod,Lenjin mu nosi kofu sa vodom a Staljin i Mao se svađaju čiji je red da briše prašinu sa lišća i čisti stazu...

''Pa šta je ovo majku mu imperijalističku,pa zašto mi moramo da radimo,mi smo se borili za radničku klasu..itd...'' kaže broz

a Lenjin mu odgovara, ''sve je to lepo josipe nego prihvati se metle i đubrovnika,danas je Hitler dežurni i sve mora da blista''

Е пази овај виц ....

У Рај не иде
ни ројало ни клеро ни либерал
сви у пакао
Што би рекао покојни Бата .. Ај да се смејемо ахахахахахахахахаххаха

AleksaJ

Elita
Poruka
23.816
Kad dodje Kraljevina, postojace slavina novca, jer Kraljevina stampa pare a ne porezuje, prinosi a ne otima.

Kad dodje Kraljevina, u Srbiji ce biti postavljeni novi standardi, za sve, od igle do lokomotive. Nece se nista moci kupiti na zapadu a kod nas prikljuciti, nista. Sve ce se proizvoditi u Srbiji za potrebe Kraljevine, po novim standardima, sve!

Нама не треба ни игла ни локомотива.. Нит' знамо шити .. ни воз возити

Pacho Herrera

Ističe se
Poruka
2.328
Да зато сви са истока беже на запад .
1653069576852.png

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.