LEKARSKE GREESKE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sa doktorima imam nevjerovatna iskustva . Za neke sam imao osjecaj da se razumiju u medicinu i logiku koliko
i vozaci autobusa u gradskom saobracajnom .Ne mogu zaboraviti doktora iz Batajnice koji je predlagao da majku
vodim kod psihijatra kad se ona zalila na jake bolove u ledjima .Majka je bila vojni osiguranik i odvedem je na hitnu
na VMA . Tamo su joj snimili kicmu i nisu utvrdili nista .Izvrsili su i dodatne preglede . Posebno bubrega i pluca .
Stavili su je i na infuziju .Ni danas mi nije jasno kakve veze imaju infuzija i bolovi u ledjima .Tako smo se maltretirali
2~3 mjeseca dok majka vise nije mogla stati na noge .Tu su se doktori zabrinuli .Sva sreca pa se pojavio jedan pametan
i utvrdio da je doslo do loma petog prsljena usljed osteoporose .Poslije toga je krenulo na bolje i majka je prohodala .
Ovog doktora bih unaprijedio , a ostalima poderao diplome .Stvarno nije u redu slati kod psihijatra zenu kojoj je
prakticno slomljena kicma .

Ja kada sam bio klinac slomio sam ruku i snime mi, i doktor jos dobro opipia :eek: i kaze nista, samo je malo udareno... :lol:

Kada je oteklo i poplavilo, onda je rekao "ee ipak je izgleda slomljeno, ajde da stavimo gips"

Ja kada sam bio klinac slomio sam ruku i snime mi, i doktor jos dobro opipia :eek: i kaze nista, samo je malo udareno... :lol:

Kada je oteklo i poplavilo, onda je rekao "ee ipak je izgleda slomljeno, ajde da stavimo gips"

Postoje situacije gde se ostavlja da se iskristalise klinicka slika da se ne bi srljalo u nepotrebne intervencije. Meni je pre dve nedelje dosla zena, boli je zub (pulpiticni bol) ali ona nije sigurna koji je zub tacno boli, ne moze da odredi, na klinickom pregledu svi zubi sa te strane dole imaju velike plombe i svi mogu da naprave problem i svi isto reaguju na testove. Tri zuba reaguju na kuckanje ali ona ne zna koji reaguje jace. Naravno da ostavljam par dana da se slika iskristalise i onda krecem u rad. Zamisli kada bi krenuo zub po zub da vadim zivac? Prvo koliko bi to kostalo pacijenta a na kraju ima li to smisla raditi.

Postoje situacije gde se ostavlja da se iskristalise klinicka slika da se ne bi srljalo u nepotrebne intervencije. Meni je pre dve nedelje dosla zena, boli je zub (pulpiticni bol) ali ona nije sigurna koji je zub tacno boli, ne moze da odredi, na klinickom pregledu svi zubi sa te strane dole imaju velike plombe i svi mogu da naprave problem i svi isto reaguju na testove. Tri zuba reaguju na kuckanje ali ona ne zna koji reaguje jace. Naravno da ostavljam par dana da se slika iskristalise i onda krecem u rad. Zamisli kada bi krenuo zub po zub da vadim zivac? Prvo koliko bi to kostalo pacijenta a na kraju ima li to smisla raditi.

Aham, zato je dr cekao da mi se pomere kosti, da bi na rentgenu video da je slomljena?

Cek cek vi ste gospodja koja je pre par godina zavrsila u privatnoj klinici i za 5000 eur operisala kuk? Vec vas je neko pitao a sada cu vas ja pitati gde vam je pila pamet i gde vam je bila inteligencija da uradite tako nesto? Kazete hitna nije htela da dodje zbog ledja ? Hitna bi dosla mozda ne momentalno, jer postoje mnogo hitniji slucajevi od preloma kuka. Trebali ste samo da ostanete gde ste biti i pazljivo sacekate da se oslobodi neko vozilo da dodje po vas ili ste na kraju krajeva trebali da okrenete neki privatni sanitetski prevoz. A ne da takvu operaciju radite na privatnoj klinici boze me sacuvaj i sakloni.

Овакве теме не могу да постоје.
Не зато што сматрам да су моје колеге безгрешне већ зато што постављач теме пише како је над њим почињена грешка, никакав детаљ, никакав податак о томе да ли је тужио лекара, да ли се састајала етичка комисија, да ли је вршено вештачење, да ли је било суђења.

Да, грешке се дешавају, посебно у држави попут наше у којој се не знам ко пије, а ко плаћа.
Али теме без ичег конкретног мени личе на безочни покушај каљања целокупне професије.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back