Lek za opadanje kose na pecate - alopeciju

gde i kako moze da se ispita da li je DHT povecan u folikuli dlake ako je testoteron uredu.
.Povecna su anti-tpo i anti-tg na stitnu zlezdu,da li je to moguc uzrok alop.totalis.za sada uzrok je nepoznat,sto znaci da su svi ostali hormoni uredu,krv uredu,nije u pitanju nasledni faktor,izvadjeni krajnici...jedini ako nije dht u pitanju
 
Ljudi vidim da ima dosta savjeta kako da se sprijeci opadanje kose. Molio bih nekoga da mi pomogne jer mi se kosa drasticno razrijedila u na potiljku, tj. imam dva cvijeta i u tom reonu kosa mi je bas rijetka. Stvarno me je frka.

Prvo neka mi neko kaze da li kosa raste kad jednom opadne i u kojim slucajevima.
I neka mi posalje neki dobar preparat da probam da sacuvam sto je ostalo i obnovim kosu.
U najgorem bih isao na presadjivanje. Da li neko zna koliko to kosta?

Unaprijed zahvalan.
 
Pozdrav svima

Prvi put postujem ovdje. Ne znam da li ce mi neko pomoci ali eto da pokusam.
Prije 3 mjeseca sam primijetio da mi kosa intenzivno opada. Prije toga sam svaki dan prao kosu jer mi je kosa izuzetno masna i nijedan sampon za masnu kosu nije pomagao. Kad je ne bih prao 1 dan, izgledala bi kao da sam je polivao uljem haha. Takodje, imao sam malo duzhu kosu ali sam je skratio prije nekih godinu i po (postepeno, ne naglo) tako da mislim da to nije uticalo...
Mislim da su samponi bili i uzrok opadanja... Uglavnom, jednog lijepog jutra, prije nesto amnje od 3 mjeseca, posao sam kod dermatologa. Prepisao mi je mycoseb 2% shampon (3x nedjeljno) i vitamin B6 (3x dnevno) da koristim 2 mjeseca i da potom dodjem na kontrolu.
Poslije 2 mjeseca, nije bilo nekih vecih pomaka. Opadanje se s vremena na vrijeme smanji pa poslije ponovo poveca... Takodje je primjetna neka krupna perut... Dosao sam kod njega na kontrolu posliej 2 mjeseca i prepisao mi je shampon Plus Pedutin da koristim 7 dana (zbog ove krupne peruti) a potom da se vratim na Mycoseb. Problem je sto taj sampon nigdje u PG ne mogu naci. Obisao sam nekih 20tak apoteka i 90% ljudi nije culo za njega dok drugi pretpostavljaju da se vise ne proizvodi. Kao prelazno rjesenje, jedna apotekarica mi je preporucila shampon iz VICHI kozmetike (protiv peruti) kao i pilule Fitoval. Kaze da to koristim 3 nedjelje i onda da predjem na shampon Fitoval. Kaze i da ne koristim vishe Mycoseb dok B6 mogu nastaviti da pijem.
E sad, moje pitanje je da li je ovo najbolje rjesenje? Da li su te VICHI ampule koje gore pominjete i dalje "zadnja rijec medicine" po ovom pitanju? Da li je Fitoval bolji?
Btw, vec poslije prve nedjelje, primijetio sam da je manje peruti ali kosa nastavlja da opada iako pijem vitamine... Da li da predjem na Fitoval sada ili da cekam jos 2 nedjelje?
Hvala unaprijed
 
Pozdrav svima

Prvi put postujem ovdje. Ne znam da li ce mi neko pomoci ali eto da pokusam.
Prije 3 mjeseca sam primijetio da mi kosa intenzivno opada. Prije toga sam svaki dan prao kosu jer mi je kosa izuzetno masna i nijedan sampon za masnu kosu nije pomagao. Kad je ne bih prao 1 dan, izgledala bi kao da sam je polivao uljem haha. Takodje, imao sam malo duzhu kosu ali sam je skratio prije nekih godinu i po (postepeno, ne naglo) tako da mislim da to nije uticalo...
Mislim da su samponi bili i uzrok opadanja... Uglavnom, jednog lijepog jutra, prije nesto amnje od 3 mjeseca, posao sam kod dermatologa. Prepisao mi je mycoseb 2% shampon (3x nedjeljno) i vitamin B6 (3x dnevno) da koristim 2 mjeseca i da potom dodjem na kontrolu.
Poslije 2 mjeseca, nije bilo nekih vecih pomaka. Opadanje se s vremena na vrijeme smanji pa poslije ponovo poveca... Takodje je primjetna neka krupna perut... Dosao sam kod njega na kontrolu posliej 2 mjeseca i prepisao mi je shampon Plus Pedutin da koristim 7 dana (zbog ove krupne peruti) a potom da se vratim na Mycoseb. Problem je sto taj sampon nigdje u PG ne mogu naci. Obisao sam nekih 20tak apoteka i 90% ljudi nije culo za njega dok drugi pretpostavljaju da se vise ne proizvodi. Kao prelazno rjesenje, jedna apotekarica mi je preporucila shampon iz VICHI kozmetike (protiv peruti) kao i pilule Fitoval. Kaze da to koristim 3 nedjelje i onda da predjem na shampon Fitoval. Kaze i da ne koristim vishe Mycoseb dok B6 mogu nastaviti da pijem.
E sad, moje pitanje je da li je ovo najbolje rjesenje? Da li su te VICHI ampule koje gore pominjete i dalje "zadnja rijec medicine" po ovom pitanju? Da li je Fitoval bolji?
Btw, vec poslije prve nedjelje, primijetio sam da je manje peruti ali kosa nastavlja da opada iako pijem vitamine... Da li da predjem na Fitoval sada ili da cekam jos 2 nedjelje?
Hvala unaprijed

bicu konkretan i direktan..ne znam drugacije...na tvoju veliku zalost nista od navedenih preparat sto za pranje kose,sto za pijenje nece ti pomoci...
 
Zavisi, da li je genetski uslovljeno opadanje kose, kakvu kosu imaju braca, otac, stricevi, dede.
Ako je genetski l,ek jos uvek za to nije nadjen.
Drugo godine su vrlo bitne, bitno je kakvo je stanje organizma...?
Postoji lepljiva tema kako se postavljaju pitanja ali to niko ne cita kada se registruje na ovom forumu...na moju veliku zalost.
 
Molim te brate kako se zove taj lek,imam problem sa opadanjem kose,poceli su i zalisci.Dodze mi da se ubijem ne znam sta da radim?imam tek 19 godina ne bi zeleo da ostanem bez kose molim te..

Ka da gledam sebe prije dvije godine...
Znaš šta ti je rješenje? Oženi se prije no što ti opane jer ćeš ćelav kasnije imat' manje šanse...
Ja sam se pomirio sa sudbinom, sve moguće preparate sam koristio i ništa mi nije pomoglo, svi u mojoj porodici imaju dobru kosu sem mene, tj ja sad uopšte i nemam ali joj se i ne $ekiram, oženio sam se sa 26 godina, godinu prije no što mi je opala pa me sad boli uvo... :D
-Sorry za ovakvu utjehu. ;)
 
Cao svima. Ja sam imala alopeciju totalis i kosa mi je porasla skroz, taman kad sam pomislila da sam se izlecila ponovo je pocela da opada...sad mi fali jedan pramen kose ali se brinem da nece opet doci do alopecije totalis...jel zna neko jel to moguce?
ja koristim psoralon i pilfud i mislim da je to jedna od boljih i jednostavnih terapija...
imam 19 godina i posto sam do sad korisitla periku...hocu da je skinem i da nadogradim kosu...doktor je rekao da mogu ali ja nisam sigurna jer kosa jos uvek opada...jel ima neko neki savet za mene??
 
Ja sam dobro prošla sa šamponom mikoseb, a ako je zbog hormona, moraš srediti hormone, a u međuvremenu uzimaj cink u dozvoljenim količinama, i koristi šampone sa cinkom. Cink je inače veoma potreban baš zbog muškuh hormona. Naročito uvećane potrebe za cinkom imaju mladići čiji se polni organi još formiraju, ali i kasnije cink je veoma važan za te stvari. Verovatno je dobari za ostale delove kože, jer ga sadreži većina krema protiv bubuljica.
Dobro je jesti orahe i drugo koštunjavo voće.
Posavetuj se sa endokrinologom u vezi hormona - nisi naveo kako znaš da su hormoni u pitanju. Nije važno, sve odgovore ćeš dobiti od endokrinologa.
 
pa kao dermatolog mi je rekao da su to muski hormoni i da je to kao normalno kod muskaraca....ali ja imam 22 godine i niko u porodici niti od predaka mi nije bio celav....a meni je samo opadanje kose,tj kosa mi se proredila po sredini glave.....a sve je to zbog gela,koristio sam ga u velikim kolicinama,i tada mi je bas mnogo kose opadalo i kada mi se kosa proredila ja sam prestao sa gelom,i dalje ima opadanja ali ne bas kao pre,mada sada i da hoce toliko da otpadne-nema se odakle :-)) nego bih nekako da povratim kosu,kol'ko-tol'ko.....rekao sam da su mi pre minoksidili pomogli ali da ta izrasla kosa ponovo opada,ako mi se uz pomoc minoksidila povratila kosa znaci da moze i na neki drugi nacin ali da to bude trajnije i bez ponovnog opadanja.....???
 

Back
Top