Lek za opadanje kose na pecate - alopeciju

Lana123...meni se kosa proredila,i to bas dosta,teme se vidi...da li ta ulja isto tako deluju i kod toga,naime ja imam problem sa stitnom zlezdom
narucila bih i ja ulja,ako su stvarno tako dobra.5 godina koristim sve i svasta i nista mi nije pomoglo

A da probas hemel ulje za jacanje kose?
Meni je ono pomoglo poprilicno. Koristila sam multivitamnisko, mala bocica valjda 80ml, mislim da kosta oko 900din. Maze se utrljavanjem u kozu glave par sati pre pranja, potpuno je prirodno, sadrzi ekstrakte biljaka i pospesuje cirkulaciju. Posle nekih mesec dana redovnog koriscenja opadanje mi se zaustavilo i pocela je da mi raste nova kosa :)
Ta kosa je jos uvek mlada(kratka) i sad imam gomilu "antena" na sveze opranoj glavi :lol:, ali sam makar glavni problem resila :D
Ako si zainteresovana javi da ti kazem gde moze da se kupi.
E sad ne bi bilo zgoreg da prekontrolises i krvnu sliku i da pojacas unos vitamina B i cini mi se E (za kozu i kosu).

Btw. jel imas nesto kao ljuspanje koze glave? Jer je to onda verovatno neko gljivicno oboljenje i to treba da resava dermatolog...
 
Lana123...meni se kosa proredila,i to bas dosta,teme se vidi...da li ta ulja isto tako deluju i kod toga,naime ja imam problem sa stitnom zlezdom
narucila bih i ja ulja,ako su stvarno tako dobra.5 godina koristim sve i svasta i nista mi nije pomoglo

Posto tvoj slucaj nije Alopecia Areata (sto je autoimuna bolest), nego je mozda povezan sa nepravilnim radom nekog od organa (stitnjaca mozda), najbolje bi bilo da direktno konzultiras doktora Rohita u Indiji.
Posalji mu par slika i opis tvoje situacije preko e-maila, pa vidi sta ce ti on reci: dali ti ova ulja i u kojoj mjeri mogu biti od pomoci.

Ako zelis vise informacija, kontaktiraj me na pp, jer je ovdje zabranjeno direktno stavljati linkove website-a.

ps: isto tako radi na tome da stitnjacu dovedes u red.
 
Gde se moze nabaviti taj preparat?


Evo duze vremena pratim ovu temu na forumu.

Moja (nasa) prica ukratko:

Dobila sam alopeciu areatu. Bez efekata sam koristila losione. U maju sam dobila tri Diprophos inekcije i pilovit losion. Kosa je i dalje opadala i pojavili su se novi pecati. Kao drugi tretman je bi Kenalog susp. (dva puta u dva meseca). Na mestima uboda dlaka je pocela da raste do 5 mm ali se nije mnogo zadrzala. Nako toga primila sam 3 puta po tri doze etilprednizolona. (kortikosteroid). Prica je kratka a trajalo je 1.5 god. da bi na kraju svega dijagnoza bila Alopecia Universalis. Svi nalazi su uredni (krv, urin, ultra zvuk dojki, stitne zlezde, i ginekoloski pregled, hormoni T3 TSH i estradiol i testosteron, RTG sinusa i zuba) U porodici nema niko alopeciu.

Trenutno pijem praskove koji imaju anti inflamantorno i antialergijsko dejstvo i mazem losion na bazi eukaliptusa i kremu elidel po receptu.

Kontaktirali smo mail-om DR Indijca (Shas). Odgovorili su nam uredno i trazili dodatne odgovore. Ako neko ima pozitivnih rezultata u medju vremenu javite mi se na PM.

Da li ima neko iskustva sa dr Vais u Beogradu? Ili sa iaah u moskvi?
 
Evo duze vremena pratim ovu temu na forumu.

Moja (nasa) prica ukratko:

Dobila sam alopeciu areatu. Bez efekata sam koristila losione. U maju sam dobila tri Diprophos inekcije i pilovit losion. Kosa je i dalje opadala i pojavili su se novi pecati. Kao drugi tretman je bi Kenalog susp. (dva puta u dva meseca). Na mestima uboda dlaka je pocela da raste do 5 mm ali se nije mnogo zadrzala. Nako toga primila sam 3 puta po tri doze etilprednizolona. (kortikosteroid). Prica je kratka a trajalo je 1.5 god. da bi na kraju svega dijagnoza bila Alopecia Universalis. Svi nalazi su uredni (krv, urin, ultra zvuk dojki, stitne zlezde, i ginekoloski pregled, hormoni T3 TSH i estradiol i testosteron, RTG sinusa i zuba) U porodici nema niko alopeciu.

Trenutno pijem praskove koji imaju anti inflamantorno i antialergijsko dejstvo i mazem losion na bazi eukaliptusa i kremu elidel po receptu.

Kontaktirali smo mail-om DR Indijca (Shas). Odgovorili su nam uredno i trazili dodatne odgovore. Ako neko ima pozitivnih rezultata u medju vremenu javite mi se na PM.

Da li ima neko iskustva sa dr Vais u Beogradu? Ili sa iaah u moskvi?

Ja sam kontaktirala iaah u Moskvi i cula sam da imaju odlicne rezultate i da pomazu cak i kod alopecije univerzalis. Nazalost bili su mi preskupi pa sam odustala od ideje da odem tamo. U medjuvremenu sam nasla dr Rohita i Ayurveda ulja i jako sam zadovoljna tom terapijom.
Cula sam i za nekoga u Izraelu koji ljeci alopeciju...
 
Kazes bili su preskupi.
Koja je cena tretmana?

Da li se mozda secas na cemu se zasniva njihova terapija?

Da sam imala novaca ode ja za Moskvu...Pogledaj malo webiste!!!
Unbelivable...

ps: saljem ti adresu na pp, da mi ne obrisu post

Cijena je bila 2000 do 3000 eura + cijena testova + avionska karta
Mislim da treba oko 3 trentmana u razmaku od 3 do 4 mjeseca.
Ja sam im se javila preko maila, odmah su mi odgovorili.

Rusi su zakon sto se tice medicine!!!
 
Ja sam pre godinu ipo dana dobila alopeciu areata ali samo na podrucju iza usiju i iznad vrata, to sam uspevala da sakrijem spustenom kosom,koristila sam Pervivo koji se kupuje u apoteci i jako je jeftin, tako da mi je posle 2-3 meseca kosa skroz porasla. Ali pre mesec dana je ponovo pocelo opadanje ali sada na onom delu kose koji je oko lica, tako da se sve vidi ali sada ovaj losion kao da ne reaguje,malo je drugacije i opadanje,draka se polomi u korenu,i izraste 2-3 mm i tako stoji,kao da sam se osisala na par milimetara, jel imao neko takav slucaj?
 
Da sam imala novaca ode ja za Moskvu...Pogledaj malo webiste!!!
Unbelivable...

ps: saljem ti adresu na pp, da mi ne obrisu post

Cijena je bila 2000 do 3000 eura + cijena testova + avionska karta
Mislim da treba oko 3 trentmana u razmaku od 3 do 4 mjeseca.
Ja sam im se javila preko maila, odmah su mi odgovorili.

Rusi su zakon sto se tice medicine!!!

Izvini nesto mi nije jasno sa cenom.
2000 do 3000 EUR za sva tri tretmana ili samo jedan tretman?

Ja sam i na njihovom sajtu popunio upitnik na koji su oni odgovorili i trazili dodatne informacije. Za sada cekam odgovor.
 
Izvini nesto mi nije jasno sa cenom.
2000 do 3000 EUR za sva tri tretmana ili samo jedan tretman?

Ja sam i na njihovom sajtu popunio upitnik na koji su oni odgovorili i trazili dodatne informacije. Za sada cekam odgovor.


ok, nasla sam njihov mail. Cijena tretmana je 1750 eura. Testovi koji ce raditi 300-700 eura, preparati za koristenje doma 600-900 eura.
Ako neke testove mozes napraviti doma, mozda cijena bude jeftinija, ali za svaki slucaj provjeri s njima.
Za Alopecia Areata treba otprilike 2 tretmana, univerzalis 3-4 tretmana...

Eto tako nekako...

:)

ps: javi sta si odlucio

Veliki pozdrav i sretno
 
Zelio bi se ukljuciti u ovu raspravu jer sam ja imao takvih problema, sada nemam jer mi je kosa vec skoro opala. Salu na stranu ali raznim prirodnim lijekovima (ako ih tako mogu nazvati ) uspio sam usporiti opadanje kose. Kosa mi je pocela opadati kada sam imao 21 godinu (sada imam duplo) i toliko sam se uspanicio da sam prosao sve moguce pretrage koje su trajale danima, pa sam isao na dermatologiju gdje sam dolazio 100 dana svaki dan na neke terapije koje su se sastojale od "cesljanja s nekom lampom koja isijava ultraljubicaste zrake" itd itd. Ljudi moji, nista od toga da ce vam kosa prestati opadati ako je to genetski povezano. Ali pronasao sam u nekim knjigama i pokusao to napraviti i uspio sam zaustaviti bar na neko vrijeme. prvo sto sam napravio je da sam izvadio korijen od koprive i stavio u flasu s rakijom lozom i to drzao oko mjesec dana, pa sam nabrao list od koprive i isto stavio u puno lista u rakiju lozu u jednu flasu. Zatim koru od drveta breze sam ogulio i onaj sok bijeli iscjedio i masiro s time, zatim sam koristio bijeli luk, jednostavno prerezem jedan dio luka i masiro s time. Prvo koristite luk za masazu i nemojte puno jer ce te smrditi ko da ste u stali bili. Sve sam to koristio u istom trenutku. Zatim sam razmutio jedno jaje s limunom i izmasiro glavu s time i ostavio pola sata i onda ispiro s mlakom vodom. Neznam sto mi je od toga pomoglo ali nesto je. Prestalo je ispadanje kose. Kada sam imao 21 godinu tada su mi doktori rekli da ce mi kroz godinu dana ispasti sva kosa, medjutim ja sada imam 42 godine i jos imam kosu, jest da je rijetka ali je imammmm. probajte to pa mozda nesto uspije, nemojte odustajati. Ja sam masiro glavu s tim pripravcima svako vece. Nisam trosio novac na skupe lijekove koje ionako nece vam pomoci.
pozdrav
webindex
 
Pozz svima,
Imam problem sa kosom ili kozom glave ne znam ni sam!! Pre izvesnog vremena pocele su da mi se pojavljuju neke bubuljice po glavi, koje su vise kao mali plihovi ispunjeni gnojem i krvlju, otprlilike velicine pola nokta,tako nekako! kao sto sam rekao kada iscedim sve to na tom mestu ostane rana posle se stvori mala krastica i super bi to bilo da prodje onda, medjutim ceo postupak se ponavlja opet posle odredjenog vremena pretezno je to na istim mestima proces se ponavlja kao da se opet puni, gnoji ja opet to cedim i tako u krug!!! nema pravila gde mi se pojavljuje obicno na par standardnih mesta na glavi i iskljucivo na zadnnjem delu glave na potiljlku po vrhu ne!! Takodje je problem u tome sto na tim mestima dal zbog tih rana ili neceg drugog....nastaju mali pecatici koji se ne sire ili nesto slicno nego jednostavno mislim da se pojavljuju zbog samog upalnog procesa na kozi jer kad ja to iscedim tu ostaje rana koja je cak malo i duboka, isao sam kod dermatologa i uzimali su mi bris tog iscedka medjutim nalaz je bio dobar +patogene klice nisu pronadjene+!! Neki ljudi mi kazu da to ima veze sa urastanjem dlacica, jer se sa strane sisam na kratko 0.5, pa da je to mozda uzrok, ynaci samo na potiljku i iznad zulufa, tuda otprilike prolazi masinica, ne znam ni sam vise!!! ako neko strucan moze okvirno da mi odgovori!! Hvala unapred!!
 
cao!
moja petogodisnja kci ima problema sa alopeciom areata! dobili smo recept za lijek koji je provjeren! zena koja je imala problema sa tim je mazala glavu sa lozovom rakijom( domacom) u koju je stucala dosta bijelog luka!ja sam pocela sa ovim skoro tako da vam ne mogu reci dal ima napretka ili ne ali svakako ne skodi probati!!:think:



SRETNO!!!!:bye:
 
Verovali ili ne dok sam ja koristio sampone kosa mi je opadala ali od kad sam krenuo da kosu perem obicnim sapunom i ne onim tecnim vec onim u komadu vise mi kosa nije opadala. Evo vec par godina perem tako kosu i ni milimetar mi vise kosa nije opala. Ovi sapuni u "grudvama", ali domaci, se prave sa jako malo sode i hemikalija jer proizvodjac zeli da postigne sto manju potrosnju materjala kako bi proizvod kostao sto manje. Iz tog razloga su oni jako blagi i lose peru. Lose peru jeste ali ja prvo jednom nasapunjam kosu malo trljam pa onda sve isperem vodom pa posle opet nasapunjam i opet isperem i na kraju jos jednom nasapunjam i opet isperem, znaci tri puta i onda je kosa ok isprana. Pri tome moram napomenuti da ZADNJE ispiranje nije samo ispiranje dok se ne skine sapunica vec je ispiranje mnogo duzi proces i traje gotovo 10 minuta, i pri tome iako nema sapunice vi ipak trljate kosu i mlaz vode je jak.
 
Verovali ili ne dok sam ja koristio sampone kosa mi je opadala ali od kad sam krenuo da kosu perem obicnim sapunom i ne onim tecnim vec onim u komadu vise mi kosa nije opadala. Evo vec par godina perem tako kosu i ni milimetar mi vise kosa nije opala. Ovi sapuni u "grudvama", ali domaci, se prave sa jako malo sode i hemikalija jer proizvodjac zeli da postigne sto manju potrosnju materjala kako bi proizvod kostao sto manje. Iz tog razloga su oni jako blagi i lose peru. Lose peru jeste ali ja prvo jednom nasapunjam kosu malo trljam pa onda sve isperem vodom pa posle opet nasapunjam i opet isperem i na kraju jos jednom nasapunjam i opet isperem, znaci tri puta i onda je kosa ok isprana. Pri tome moram napomenuti da ZADNJE ispiranje nije samo ispiranje dok se ne skine sapunica vec je ispiranje mnogo duzi proces i traje gotovo 10 minuta, i pri tome iako nema sapunice vi ipak trljate kosu i mlaz vode je jak.

ovakav nonsens jos nisam procitao..
 

Back
Top