Leglo gujinje

Змије, змијски породе, како да побегнете од осуде паклене?
Aко прочиташ остатак текста, зашто не би било у складу ?


Зар и Јован Крститељ није говорио
Видевши многе фарисеје и садукеје како долазе да их крсти, рече им: змијски породе, ко вам је указао да избегнете предстојећи гнев? (Матеј 3:7)
 
Прочитај Христове речи пре и после твог цитата. Сасвим је у складу када реченицу поставиш у контекст.
 
„Zmije! Leglo gujinje! Kako ćete uteći osudi paklenoj?“ Matej 23,33
Ček' da pogledam...
Izvinite, sad će miks ćirilice i latinice...
23 Тешко њима, књижевницима и фарисејима, што дају десетак од мирођије и нара, а пљачкају и не дају грожђе, које је цењеније. То је и по прописима Закона, а они су правда, истина и вера. Ово је требало чинити и не заборављати.
24 Потомци вођа слепих, водите рачуна да сте тачни у стварима величине комарца, а камилу бисте целу гутали.
25 Тешко вама, књижевници и фарисеји, лицемери, што чистите споља чаше и посуде, а изнутра су пуне прљавштине и неморала.
26 Очисти прво оно што је у чаши, да би после и њена спољашност била чиста.
27 Тешко вама, књижевници и фарисеји, лицемери, што личите на окречене гробове, који споља изгледају лепи, а изнутра су пуни мртвачких костију и прљавштине.
28 Тако се и ви споља показујете људима праведни, а изнутра сте пуни дволичности и безакоња.
29 Тешко вама лицемери, књижевници и фарисеји, што градите гробове пророка и украшавате споменике праведника,
30 и говорите: ‘Да смо живели у време својих отаца, не бисмо били њихови саучесници у убијању пророка.’
31 Тако сведочите за себе да сте синови оних који су побили пророке.
32 И ви се исто тако понашате као ваши преци.
33 Змије, змијски породе, како да побегнете од суда огња уништења ако се вери не вратите?”
 
Ne može da se izvuče rečenica iz konteksta. Uvek pogledajte na šta se odnosi rečenica, sa čime je u vezi, kome je upućena;
Ne može to samo da otvoriš knjigu/Knjigu i izabereš neki iskaz bez osvrta šta je bilo pre, a i šta je posle.
 
Šta je sledeće:
34 У то време рече Исус групама Јевреја: „Ево вам шаљем пророке, и мудраце и књижевнике. Од њих ћете неке убити, неке шибати у вашим синагогама и гонити од града до града. 35 Нека дође на вас крв сваког праведника проливена на земљи, од крви Авеља праведнога до крви Захарије сина Варахијиног,* кога убисте између храма и жртвеника.
...
36 Заиста вам кажем, све ће то доћи на ову генерацију.
37 И на Јерусалим који убија пророке и каменује изасланике. Колико сам само пута хтео да скупим твоју децу, као што квочкa... 23,35 Види: 2. Дневника 24,20. скупља своје пилиће под крила, и нисте хтели.
38 Ето, остављају вам се куће ваше празне. 39 Заиста вам кажем, од сада надаље ме нећете видети док не будете рекли: ‘Нека је благословен наш Спаситељ’.*”

Idealno... Ja ne znam... kad se pročita u celosti, ovo je idealno, hoću reći, savršeno!
 

Back
Top