Djika junior
Domaćin
- Poruka
- 3.734
Da li ste čuli neku narodnu priču, legendu ili zanimljivost vezanu za naš lepi grad.
Evo npr jedne od legendi kako je Čačak dobio ime:
Kada su se ljudi doselili na ove prostore negde u doba Nemanjića, stali su da se malo odmore. Jedan dečak je počeo da se igra sa nekim kamenjem, i kada su ga pitali šta radi on im reče: ,,Čačkam nešto". Tako je Čačak dobio ime a mesto na kome se dečak igrao sa kamenejm, podignuta je čačanska crkva.
Evo npr jedne od legendi kako je Čačak dobio ime:
Kada su se ljudi doselili na ove prostore negde u doba Nemanjića, stali su da se malo odmore. Jedan dečak je počeo da se igra sa nekim kamenjem, i kada su ga pitali šta radi on im reče: ,,Čačkam nešto". Tako je Čačak dobio ime a mesto na kome se dečak igrao sa kamenejm, podignuta je čačanska crkva.
ne znam na šta tačno misliš, ne mogu da se setim da je ičega bilo tamo u skorije vreme
