Legenda o blagu popa Martina

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Niko nije reko da smo ovde zbog blaga!
Da me interesuje blago verovatno ga nebih trazio na forumu. Tako legenda kaze zapisana je postoji dokument koi je navod je iz tog doba, Zadnji put kada su ga turci jurli bacio je ceo tovar zlatnika u reku i posle toga napisao i napravio citavu ukrstenicu, tako da intersuje me legenda a ko ce to blago naci odlucice licno on.
Znam sta pricam jer taj dogadjaj nije legenda vec ISTINA koju znam.:ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok::ok:
 
Znam ja puno toga ! zato sto je to istina i interesantno ljudi rone po toj reci pocinje na J...
neznam ime nisam ni trzio ta reka je na samo jednom delu 30 metara duboka i uvek je ta dubina a odatle gore i dole mozes je preci u cipelama da neukvasis noge..
ima dosta stvari koje nisu za forum izvoli moj meil pa ako hoces javi se.....
PS( mozda sam potomak....):hvala::hvala::hvala::hvala::hvala:
 
Znam ja puno toga ! zato sto je to istina i interesantno ljudi rone po toj reci pocinje na J...
neznam ime nisam ni trzio ta reka je na samo jednom delu 30 metara duboka i uvek je ta dubina a odatle gore i dole mozes je preci u cipelama da neukvasis noge..
ima dosta stvari koje nisu za forum izvoli moj meil pa ako hoces javi se.....
PS( mozda sam potomak....):hvala::hvala::hvala::hvala::hvala:
U pitanju je reka Jerma, nisam chula da je igde duboka 30 metara...
 
njegov tern je bio od kladova do bosilegrada isvugde je ostavljao zapise,ljudi samo misle da su to znakovi za blagom ali grese to je NECU DA VAM KAZEM nema veze sa blagom
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Nije samo od kladova do Bosilegrada, nego i na teritoriji Bugarske- i tamo postoji legenda o smokovoj jami, ali ja samo znam da postoji, ne znam detalje. A ti ako nastavish da se tako pravish vazan, niko nece ni da se zainteresuje za voje postove...
 
odavno nisam imao svoj komentar,ali malo cu se umesati u ovu pricu.kao prvo kako je pop izmerio dubine . to je na reku jermu kod selo Vlasi u blizizinu.kao drugo nema toliko duboko mesto tamo.kao trece samo kamen mozes baciti na vecu udaljenost od brega da bi bila dubina veca.kao cetvrto taj pop martin nie imao takvu silu da bi bacio tovar zlata na tu dubinu osim ako odma na kraju reke nije bila provalija. Kao peto iposledno budi muz izdrzi do kraja ,pa pricaj.jer kad su drva mokra ni benzin ih ne moze zapaliti a kamoli mala iskra.....pozdrav ne ljuti se...
 
nepravim se vazan...!!!!!!!!!!
da li znas koliko je ljudi izgubilo zvot zbog informacija u poslednjih 17 godina od tada znam i postoje ljudi koi znaju ali moras da shvatis ostalo izmedju redova.zato sam ti dao mail.nebrini necu vise ovde pisati

odavno nisam imao svoj komentar,ali malo cu se umesati u ovu pricu.kao prvo kako je pop izmerio dubine . to je na reku jermu kod selo Vlasi u blizizinu.kao drugo nema toliko duboko mesto tamo.kao trece samo kamen mozes baciti na vecu udaljenost od brega da bi bila dubina veca.kao cetvrto taj pop martin nie imao takvu silu da bi bacio tovar zlata na tu dubinu osim ako odma na kraju reke nije bila provalija. Kao peto iposledno budi muz izdrzi do kraja ,pa pricaj.jer kad su drva mokra ni benzin ih ne moze zapaliti a kamoli mala iskra.....pozdrav ne ljuti se...
 
Kazu da su neki ljudi nashli jedan od ulaza u smokovu dupku, ali da je jedan od njih tamo poginuo i oni shto su ostali zivi su zakopali to mesto i posadili cvece preko otvora da se on ne vidi i da nikada ne bude pronadjen. To je mom ocu prichao moj techa, koji kaze da poznaje te ljude, ali oni su se zarekli da nikada nikom nece reci gde je ulaz u smokovu dupku. On je pokushavao da ih natera da mu kazu, ali nije uspeo.
 
Kazu da su neki ljudi nashli jedan od ulaza u smokovu dupku, ali da je jedan od njih tamo poginuo i oni shto su ostali zivi su zakopali to mesto i posadili cvece preko otvora da se on ne vidi i da nikada ne bude pronadjen. To je mom ocu prichao moj techa, koji kaze da poznaje te ljude, ali oni su se zarekli da nikada nikom nece reci gde je ulaz u smokovu dupku. On je pokushavao da ih natera da mu kazu, ali nije uspeo.

Bio sam jednom u poganovskom manastiru.Ako je neko hteo da sakriva blago taj predeo je kao stvoren za tako nesto.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top